Вибори президента України: жорстка позиція у відносинах із державою-агресором, зокрема візовий режим з РФ

Олександр Кравченко
Олександр Кравченко

Журналіст КиевVласть

Головна проблема України – військова агресія з боку Російської Федерації. Анексія Криму, введення військ на територію Донецької та Луганської областей, підтримка так званих “народних республік” технікою, зброєю, грошима та іншими ресурсами – все це уповільнило розвиток України.

Багато для кого очевидно, що війна з РФ, як її не називай – АТО, ООС, гібридна війна – може закінчитись або нашою перемогою, або знищенням України.

Перемога без жорсткої позиції у відносинах з країною-агресором неможлива, на відміну від капітуляції. Отже, від позиції президента залежить дуже багато.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Якої ж позиції дотримуються кандидати у президенти у відносинах з РФ?

Роман Безсмертний пише про діалог з Росією для повернення військовополонених та “вирішення інших конфліктних питань“. Також він обіцяє плановий, керований розрив економічних відносин з Росією, та заміщення російської продукції власним виробництвом.

Ольга Богомолець не згадує про візовий режим з РФ або інші зміни у стосунках з Росією.

Юрій Бойко обіцяє подолати “протиріччя з усіма країнами-сусідами, у тому числі з Росією”. Яким чином та на чию користь, кандидат не вказує.

Олександр Вілкул оминає тему відносин з країною-агресором у своїй програмі.

Анатолій Гриценко також не вказує, на яких позиціях буде стояти у відносинах з РФ.

Володимир Зеленський не пише про свою позицію щодо відносин з державою-агресором.

Руслан Кошулинський обіцяє визнати РФ державою-агресором на всіх рівнях світової дипломатії, розірвати дипломатичні відносини, а також усі міжнародні договори з РФ та не відновлювати їх до повної деокупації.

Кандидат обіцяє “ініціювати створення міжнародного трибуналу з розслідування злочинів проти людства, здійснених РФ у ході агресії проти України”.

Кошулинський пропонує припинити діяльність російського бізнесу в Україні, запровадити ембарго на російський капітал, товари та послуги, а також націоналізувати активи, кінцевими власниками яких є РФ чи її громадяни.

Олег Ляшко згадує про війну на Донбасі, але не пише, з ким Україна воює. Втім, вказує на необхідність перемоги, але не пише, над ким. Росію Ляшко згадує один раз – в переліку країн, у яких Україна купує вугілля.

Петро Порошенко називає РФ агресором та підкреслює, що вона окупувала українські території. Він пише про повне відновлення територіальної цілісності, суверенітету і незалежності України, і збирається повернути окуповані території Донецької та Луганської областей і Криму політико-дипломатичним шляхом.

Юлія Тимошенко обіцяє провести інвентаризацію заподіяної Росією шкоди, щоб стягнути з неї компенсацію за шкоду, заподіяну українським громадянам, українському бізнесу та українській державі.

Отже, в програмах лише чотирьох з 10 кандидатів (Андрій Садовий вибув, тому його не аналізуємо) РФ визначається як держава-агресор. П`ятеро кандидатів не пишуть про війну з РФ нічого.

Всього троє кандидатів згадують про розрив економічних відносин з Росією або запровадження широких економічних санкцій щодо її бізнесу.

Найбільш послідовною та повною в цьому питанні виглядає програма Кошулинського.

Легко пояснити позиції Вілкула чи Бойка – їх електорат не підтримав би визнання РФ агресором. Але чому в програмі Гриценка оминається тема візового режиму з РФ чи введення широких санкцій по відношенню до РФ, незрозуміло.

Читайте:

Вибори президента України: ​дерегуляція (зменшення перевірок та контролюючих органів, електронний документообіг, відкриті синхронізовані реєстри)

Вибори президента України: виборча реформа

Вибори президента України: медична реформа

Вибори президента України: впровадження стандартів НАТО в армії

Вибори президента України: легалізація грального бізнесу, легких наркотиків та проституції

Вибори президента України: закон про зброю

Вибори президента України: податок на виведений капітал

Вибори президента України: ринок землі

Чому я проголосую “за”: аналізуємо програми кандидатів в президенти

Олександр Кравченко, журналіст КиевVласть

KиевVласть

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Київрада “зарезервувала” для підлеглих Непопа понад 13 млрд гривень на закупівлю “пільгового” житла
Київрада “зарезервувала” для підлеглих Непопа понад 13 млрд гривень на закупівлю “пільгового” житла
09:00 Столична міськрада затвердила цільову програму забезпечення житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов, на 2025-2027 роки. На її реалізацію передбачено більш ніж вдвічі…
Свистунову дозволили терміново освоїти 141 млн гривень на темі Генплану Києва
Свистунову дозволили терміново освоїти 141 млн гривень на темі Генплану Києва
09:00 Київрада внесла зміни до програми реалізації містобудівної політики на 2024-2025 роки, збільшивши її фінансування більше ніж удвічі – з 66,5 до 172 млн…
Війна та релокація: як фермери знаходять прихисток на Київщині та відновлюють агробізнес
Війна та релокація: як фермери знаходять прихисток на Київщині та відновлюють агробізнес
12:00 Військові дії у багатьох регіонах країни змусили фермерів шукати більш безпечні місця для ведення бізнесу. Аграрні підприємства, що релокуються, стають прикладом адаптації в…
Banner
QlU7mDx4