Вибори президента України: жорстка позиція у відносинах із державою-агресором, зокрема візовий режим з РФ

Олександр Кравченко
Олександр Кравченко

Журналіст КиевVласть

Головна проблема України – військова агресія з боку Російської Федерації. Анексія Криму, введення військ на територію Донецької та Луганської областей, підтримка так званих “народних республік” технікою, зброєю, грошима та іншими ресурсами – все це уповільнило розвиток України.

Багато для кого очевидно, що війна з РФ, як її не називай – АТО, ООС, гібридна війна – може закінчитись або нашою перемогою, або знищенням України.

Перемога без жорсткої позиції у відносинах з країною-агресором неможлива, на відміну від капітуляції. Отже, від позиції президента залежить дуже багато.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Якої ж позиції дотримуються кандидати у президенти у відносинах з РФ?

Роман Безсмертний пише про діалог з Росією для повернення військовополонених та “вирішення інших конфліктних питань“. Також він обіцяє плановий, керований розрив економічних відносин з Росією, та заміщення російської продукції власним виробництвом.

Ольга Богомолець не згадує про візовий режим з РФ або інші зміни у стосунках з Росією.

Юрій Бойко обіцяє подолати “протиріччя з усіма країнами-сусідами, у тому числі з Росією”. Яким чином та на чию користь, кандидат не вказує.

Олександр Вілкул оминає тему відносин з країною-агресором у своїй програмі.

Анатолій Гриценко також не вказує, на яких позиціях буде стояти у відносинах з РФ.

Володимир Зеленський не пише про свою позицію щодо відносин з державою-агресором.

Руслан Кошулинський обіцяє визнати РФ державою-агресором на всіх рівнях світової дипломатії, розірвати дипломатичні відносини, а також усі міжнародні договори з РФ та не відновлювати їх до повної деокупації.

Кандидат обіцяє “ініціювати створення міжнародного трибуналу з розслідування злочинів проти людства, здійснених РФ у ході агресії проти України”.

Кошулинський пропонує припинити діяльність російського бізнесу в Україні, запровадити ембарго на російський капітал, товари та послуги, а також націоналізувати активи, кінцевими власниками яких є РФ чи її громадяни.

Олег Ляшко згадує про війну на Донбасі, але не пише, з ким Україна воює. Втім, вказує на необхідність перемоги, але не пише, над ким. Росію Ляшко згадує один раз – в переліку країн, у яких Україна купує вугілля.

Петро Порошенко називає РФ агресором та підкреслює, що вона окупувала українські території. Він пише про повне відновлення територіальної цілісності, суверенітету і незалежності України, і збирається повернути окуповані території Донецької та Луганської областей і Криму політико-дипломатичним шляхом.

Юлія Тимошенко обіцяє провести інвентаризацію заподіяної Росією шкоди, щоб стягнути з неї компенсацію за шкоду, заподіяну українським громадянам, українському бізнесу та українській державі.

Отже, в програмах лише чотирьох з 10 кандидатів (Андрій Садовий вибув, тому його не аналізуємо) РФ визначається як держава-агресор. П`ятеро кандидатів не пишуть про війну з РФ нічого.

Всього троє кандидатів згадують про розрив економічних відносин з Росією або запровадження широких економічних санкцій щодо її бізнесу.

Найбільш послідовною та повною в цьому питанні виглядає програма Кошулинського.

Легко пояснити позиції Вілкула чи Бойка – їх електорат не підтримав би визнання РФ агресором. Але чому в програмі Гриценка оминається тема візового режиму з РФ чи введення широких санкцій по відношенню до РФ, незрозуміло.

Читайте:

Вибори президента України: ​дерегуляція (зменшення перевірок та контролюючих органів, електронний документообіг, відкриті синхронізовані реєстри)

Вибори президента України: виборча реформа

Вибори президента України: медична реформа

Вибори президента України: впровадження стандартів НАТО в армії

Вибори президента України: легалізація грального бізнесу, легких наркотиків та проституції

Вибори президента України: закон про зброю

Вибори президента України: податок на виведений капітал

Вибори президента України: ринок землі

Чому я проголосую “за”: аналізуємо програми кандидатів в президенти

Олександр Кравченко, журналіст КиевVласть

KиевVласть

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Підозра іноземцю: на капремонті гуртожитка “Київпастрансу” могли вкрасти 1,8 млн гривень
Підозра іноземцю: на капремонті гуртожитка “Київпастрансу” могли вкрасти 1,8 млн гривень
09:00 Нацполіція розслідує справу щодо розкрадання 1,8 млн гривень столичного бюджету при здійсненні капремонту одного з гуртожитків КП “Київпастранс” на вул. Мрії (раніше мала…
Finita la Вирлиця: суд поставив крапку у справі щодо повернення столичній громаді берегів озера
Finita la Вирлиця: суд поставив крапку у справі щодо повернення столичній громаді берегів озера
09:00 Столична прокуратура спільно з активістами добилися повернення до комунальної власності ділянки площею 19,72 га в Дарницькому районі біля озера Вирлиця (фактично, водно-болотні угіддя).…
Справи насущні: скільки та на що у серпні 2024-го витрачала Згурівка
Справи насущні: скільки та на що у серпні 2024-го витрачала Згурівка
09:00 У серпні в Згурівці через Prozorro було зроблено замовлень на понад 11 млн гривень. Цей місяць відзначився укладенням двох “довгограючих” угод – на…
Banner
QlU7mDx4