Відкритий лист Генеральному прокурору України

Анатолій Велімовський
Анатолій Велімовський

кризовий менеджер, волонтер

       Генеральному прокурору України

п. Рябошапці Р.Г.

Відкритий лист

Шановний Руслане Георгійовичу!

ГО “Асоціація захисту іноземних інвестицій” звертається до Вас щодо дій, які мала б провести Генеральна прокуратура для покращення інвестиційного клімату в Україні та повернення довіри до неї іноземних інвесторів.

Ситуація з довірою інвесторів до України як держави завжди була плачевною, але останніми роками стала просто жахливою. У 2015-1018 році у правоохоронних органах України, і в першу чергу у Військовій прокуратурі, фактично було створено злочинне угрупування, яке займалося систематичним грабунком вітчизняних та іноземних інвесторів. Для цього під надуманими приводами відкривалися кримінальні провадження, які за прямими вказівками деяких політичних осіб швидко розглядалися у судових засіданнях. В результаті обшуків вилучалося рухоме та нерухоме майно, грошові кошти, а до самих так званих “підозрюваних” застосовувалися різні методи тиску, аж до утримання під вартою. За закриття кримінальних справ деякими співробітниками військової прокуратури вимагалися хабарі. Те ж саме стосувалося повернення власності і коштів, що були незаконно вилучені.

Хочемо наголосити, що йдеться не про поодинокі випадки, а саме про систему, жертвами якої стали тисячі осіб, як громадян України, так і іноземців. Подібні дії вітчизняних “правоохоронців” болісно вдарили по іміджу України. Значна частина іноземних інвесторів та, як результат, урядів багатьох країн і понині сприймають Україну як специфічне “Гуляй-поле”, де фактично відсутні будь-які закони і гарантії інвестицій та ведення бізнесу.

Зрозуміло, що це системне питання, яке має вирішуватися на усіх рівнях влади. Але, шановний Руслане Георгійовичу, саме Генеральна прокуратура може стати тим лакмусовим папірцем, що надішле іноземним інвесторам сигнал щодо змін на краще в інвестиційному кліматі країни. Виходячи з останніх дій і заяв Вас та Ваших заступників, у нас є надія в тому, що нова команда Генеральної  прокуратури не тільки це розуміє, а і налаштована на рішучі дії в цій сфері.

ГО  “Асоціація захисту іноземних інвестицій” підтримує ініціативу Головного воєнного прокурора Віктора Чумака, щодо передачі всіх справ, в яких не задіяні військовослужбовці, або ці справи не стосуються військових злочинів, з відання Військової прокуратури до ГПУ. Але, на наш погляд, цього недостатньо.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Генеральна прокуратура України мала б піти далі та продемонструвати світові принципові зміни в її ставленні до бізнесу та інвесторів.

Для цього:

1. Провести перевірку всіх справ, які були відкриті Військовою прокуратурою у 2015 – 2018 роках щодо будь-якого бізнесу та бізнесменів.

2. Закрити ті з цих справ, що викликають сумнів щодо правомірності їх відкриття чи просто не мають судової перспективи.

3. Повернути фігурантам цих справ та третім особам, які стали випадковими жертвами, майно і грошові кошти, що були в них вилучені.

4. Під час проведення атестації працівників прокуратури виявити осіб, що причетні до грабунку інвесторів в минулі періоди, та не атестовувати їх.

Впевненні, що ці кроки Генеральної прокуратури подадуть серйозний сигнал світовій спільноті щодо позитивних змін в Україні та значно покращать інвестиційний клімат та довіру до країни.

Шановний Руслане Георгійовичу. Ви та ваша команда взяли на себе важкий чи, як здається багато кому, непідйомний тягар – створення принципово нової прокуратури за прикладом розвинутих країн світу. Впевнені, що лише рішучі і послідовні дії за активної підтримки небайдужої громадськості дозволять у повній мірі вирішити це завдання.

З повагою та побажаннями успіху,

Від імені членів ГО “Асоціація захисту іноземних інвестицій”

Анатолій Велімовський, Голова ГО “Асоціація захисту іноземних інвестицій”

КиевVласть

Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачало Рокитне
Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачало Рокитне
09:00 Протягом червня 2024 року Рокитне Білоцерківського району Київщини здійснило публічних закупівель на 2,33 млн гривень. Найбільшою покупкою селища став модульний будинок, де цілодобово…
Нацполіція хоче припинити “бездозвільну” житлову забудову “КСМ-Груп” на столичному Академмістечку
Нацполіція хоче припинити “бездозвільну” житлову забудову “КСМ-Груп” на столичному Академмістечку
09:00 Правоохоронці розслідують факти порушень законодавства при будівництві житлових будинків на більш ніж 6,9 га землі столичного Академмістечка. Мова йде про забудову на земельних…
У Київраді збираються передати оточенню Кушніра землю під історичною будівлею “лісопильні Сніжка”
У Київраді збираються передати оточенню Кушніра землю під історичною будівлею “лісопильні Сніжка”
09:00 У столиці розгорається черговий скандал щодо знищення історичної забудови. Мова про будівлю “лісопильні Сніжка” на вул. Турівській, 29-а у Подільському районі, земельну ділянку…
Banner
QlU7mDx4