Відповідь Дубілету: неможливо замінити перепис населення збором інформації “за непрямими ознаками”

Елла Лібанова
Елла Лібанова

Професор, науковець у галузі соціоекономіки, демографії та економіки праці

Шановні колеги!

Я категорично проти заміни повноцінного перепису населення оцінками його чисельності. Аргументів дуже багато і, відверто кажучи, я вже втомилася їх наводити. Складається враження, що головні витрати бюджету – це фінансування наукових досліджень і проведення перепису – єдиного джерела всебічної інформації про населення.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Складається враження, що головні витрати бюджету – це фінансування наукових досліджень і проведення перепису – єдиного джерела всебічної інформації про населення. У більшості розвинених країн існують демографічні регістри, які містять різноманітну інформацію, але і там переписи проводяться. Проводяться з використанням даних регістрів, за вужчим колом питань, але проводяться. В Україні ж таких регістрів просто не існує, і оцінка чисельності населення, проведена з величезною кількістю припущень, їх не може замінити.

За відсутності надійної інформації про генеральну сукупність (про все населення країні і його розміщення по території) неможливо забезпечити належну репрезентативність вибіркових (соціологічних) обстежень. А не маючи різнобічної інформації про населення, неможливо забезпечити належну якість управління країною. Країна – це не територія, не банки і не бізнес, хоча все це є дуже важливим; країна – це передусім люди, їх якість і тривалість життя, рівень освіти, статус на ринку праці, джерела доходів, склад родини, кількість дітей, визначення своєї етнічної приналежності, рідна мова.

Довідка KV. Міністр кабінету міністрів Дмитро Дубілет анонсував відмову від повноцінного перепису населення та заміну його на електронний перепис за допомогою збору даних за існуючими електронними реєстрами. Наприклад, реєстри про дітей (РАЦСи) і пенсіонерів (Пенсійний Фонд) , анонімна інформація мобільних операторів і т.п. “ Проводимо “калібруючі” соціологічні опитування і вставляємо ці дані в математичну модель“, – пояснив алгоритм Дмитро Дубілет на своїй сторінці у фейсбук, і поділився планими оприлюднити результати вже цього року.

Елла Лібанова, професор,  науковець у галузі соціоекономікидемографії та економіки праці

КиевVласть

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Суди, слідство і забудова: як у громади Києва “віджали” 138 га землі біля затоки “Верблюд”
Суди, слідство і забудова: як у громади Києва “віджали” 138 га землі біля затоки “Верблюд”
13:00 Судячи з усього, передача столичною владою понад 138 га землі у районі затоки “Верблюд” в Оболонському районі в користування ТОВ “Дніпровська Рив’єра” є…
“Невиліковна корупція”: СБУ розслідує “розпили” у КМДА при наданні соціальних послуг хворим киянам
“Невиліковна корупція”: СБУ розслідує “розпили” у КМДА при наданні соціальних послуг хворим киянам
09:00 Департамент соціальної та ветеранської політики КМДА продовжує “тонути” в кримінальних справах. Після того, як у грудні 2024-го його директору Руслану Світлому (на колажі)…
Таємниці “Київміськбуду”: компанія переоформила свої установчі документи і готується до отримання 2,5 мільярдів з бюджету столиці
Таємниці “Київміськбуду”: компанія переоформила свої установчі документи і готується до отримання 2,5 мільярдів з бюджету столиці
09:00 Щоб домогтися в 2025 році виділення з бюджету столиці біля 2,56 млрд гривень на вирішення своїх фінансових проблем, у “Київміськбуді”, майже всі будівельні…
Banner
QlU7mDx4