Винахід – супер інвестиція

Ольга Терещенко
Ольга Терещенко

Юрист-міжнародник

Якщо ціла країна розумних і талановитих людей ще не найбагатша серед інших держав, це означає хтось навмисне цього хоче. Прогресивний розвиток для будь-якого процесу невідємна частина успішного майбутнього.

Крім економічних складових розвиток України стримує недосконале законодавство інтелектуальної власності. На жаль в Україні ця галузь не досить розвинена. Лише у 2015 році Україні нарешті вдалося позбутися статусу “пірата № 1” як держави – найбільшого порушника прав інтелектуальної власності на міжнародній арені.

Всесвітня організація інтелектуальної власності – одне зі спеціалізованих агентств ООН, що створене у 1967 році з метою заохотити творчу діяльність та забезпечити захист інтелектуальної власності в усьому світі. Дата набуття Україною членства 12.04.1970 р.

Останні статистистичні показники Всесвітньої організації інтелектуальної власності за вересень 2018 року показали, що Україна зайняла далеко не перше місце у змаганні за геніальність, отримавши 4 047 патентів. В той час як в Китаї 1 381 594, США 606 956, Японії 318 479, Кореї 204 775, Німеччині 67 712 , РФ 36 883 патентів.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Винахід – величезний внесок для державного значення, для розвитку держави, визначає діяльність цілої нації і впиває на якість життя. Це результат інтелектуальної діяльності людини в будь-якій сфері технології. Об’єктом винаходу може бути продукт, процес (спосіб), а також нове застосування відомого продукту чи процесу. Винахід відповідає умовам патентоздатності, якщо він новий, має винахідницький рівень і є промислово придатним. Патент на винахід – це охоронний документ, що засвідчує пріоритет, авторство і право власності на винахід.

Процедура патентування винаходу в Україні може тривати від 3 до 5 років. Тривалість патентування за прискореною процедурою становить 1 рік. Для темпу сучасного світу український процес патентування проходить занадто повільно. Крім цього, обмежені можливості у патентуванні для фізичної особи, що часто може стати стримуючим фактором.

Патент має територіальну дію, тобто якщо він зареєстрований на території України, то його правова охорона буде поширюватися виключно на території України. Різні міжнародні компанії для захисту свого бізнесу майже одночасно подають заявки на реєстрацію патенту в різних країнах та витрачають на це сотні тисяч долларів.

Станом на 1 березня 2019 року (з 1992 року) в Україні до державних реєстрів внесено 553 305 охоронних документів на ОПВ:

  • 123 614 патентів на винаходи;
  • 132 583 патентів на корисні моделі;
  • 38 779 патентів на промислові зразки;
  • 255 167 свідоцтв на знаки для товарів і послуг з урахуванням розділених реєстрацій;
  • 13 свідоцтв на топографії ІМС;
  • 3 115 кваліфікованих зазначень походження товарів;
  • 34 свідоцтва на право використання зареєстрованих кваліфікованих зазначень походження товарів.

З такими показниками Україна втрачає авторитет та привабливість у винахідницькій галузі. Від ефективності захисту прав інтелектуальної власності залежить не лише інтелектуальний потенціал та рейтинги іноваційної чи інвестиційної привабливості, але й її міжнародний авторитет та внутрішній рівень безпеки. Законодавцям слід спростити та прискорити процедуру патентування, звільнивши населення від бюрократичних маневрів.

Читайте: 

IT рабство

Кадри вирішують все

Конституційний суд дозволив не звітувати про свій перший мільйон

Державна закупівля голосів

Чи потрібен сектам томос

Помилка пенсійного оподаткування

Шлюбний договір заради майбутнього

Юриспруденція – терновий чи лавровий вінок для України?

Ольга Терещенко, юристміжнародникзаступник директора коледжу ПВНЗ “Університет сучасних знань”

КиевVласть


Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
На зв’язку: в Укртелеком розповіли про протидію блекаутам та розбудову мереж на Київщині
На зв’язку: в Укртелеком розповіли про протидію блекаутам та розбудову мереж на Київщині
14:00 Телефонія та зв’язок стали однією з цілей під час нападу росіян одразу після вторгнення їх на Київщину. Оператори зв’язку області постали перед необхідністю…
Справи насущні: скільки та на що у вересні 2024-го витрачав Бориспіль
Справи насущні: скільки та на що у вересні 2024-го витрачав Бориспіль
10:00 У вересні бориспільські замовники провели через Prozorro договорів загальною ціною 19,63 млн гривень. Найдорожчим вкладенням міста стало продовження реконструкції амбулаторії в селі Рогозів,…
Підозра іноземцю: на капремонті гуртожитка “Київпастрансу” могли вкрасти 1,8 млн гривень
Підозра іноземцю: на капремонті гуртожитка “Київпастрансу” могли вкрасти 1,8 млн гривень
09:00 Нацполіція розслідує справу щодо розкрадання 1,8 млн гривень столичного бюджету при здійсненні капремонту одного з гуртожитків КП “Київпастранс” на вул. Мрії (раніше мала…
Banner
QlU7mDx4