Влада не знає, що робити із могилою Ватутіна після демонтажу монумента

Ігор Дармостук
Ігор Дармостук

Шеф-редактор КиївВлади

Пам’ятник Ватутіну демонтують цього тижня. За словами заступника Кличка Володимира Прокопіва, Департамент благоустрою КМДА вже отримав доручення зняти монумент із постаменту в Маріїнському парку та перевезти його на територію музею авіації, що біля Жулян.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Все ніби нічого, та є одне неприємне питаннячко. 

Із власних джерел КиївВладі стало відомо, що ані Мінкульт, який в історії із пам’ятником є головним замовником, ані КМДА – в ролі виконавця послуг,  не знають, що робити із реальною могилою генерала Ватутіна прямо під монументом.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Підопічні Олександра Ткаченка відверто ігнорують це питання, а місто без “візи” міністра не поспішає брати на себе відповідальність і щось робити. “У нас дозвіл на демонтаж, про могилу ані чичирк. Ну, хіба, бруд приберемо, який після демонтажу лишиться”, – кажуть в адміністрації міста.

До слова, у травневому рішенні Київради, на яке Мінкульт посилається, даючи згоду на демонтаж, про могилу також анічичирк. А це означає, що експертна комісія міністерства, розглядаючи питання монумента, питання могили під ним, принаймні публічно, не обговорювала. Формально, Київ про це не просив, тож, вони і не поспішали лізти поперед батька у пекло.

Єдине умовно конкретне, що є по цій темі – це заява члена експертної ради Мінкульту, історика Павла Гая-Нижника на круглому столі по підсумкам декомунізації, що відбувся наприкінці 2022 року. Науковець, якого цитує столична “Вечірка”, каже, що міністерська експертна рада готова співпрацювати із містом у створенні спеціальної комісії по виробленню процесу ексгумації останків Ватутіна із подальшим перепохованням на одному із цвинтарів міста.

Співрозмовники КиївВлади в столичній мерії переконують, що проблему цю всі сторони знають, проте вирішувати не поспішають. У цейтноті владна вертикаль, через брак політичної волі і ляк від гіпотетичних наслідків.

Хтось дасть дозвіл на ексгумацію тіла генерала і перенос могили – тут же на нього з усіх москальських унітазів поллється гівно типу: “Подивіться, неонацисти в Києві спаплюжили могилу військового, який звільняв цей самий Київ від нацистів”.

Дадуть дозвіл на бодай якесь впорядкування могили в парку біля Верховної ради – то значить не повністю декомунізували місцевість. 

А якщо навколо могили ще зведуть цвинтарну огорожу, встромлять табличку та розіб’ють квітничок – то, взагалі, якась глорифікація пам’яті червоного ката виходить…

Виходом могла б стати домоленіть із родичами Ватутіна, які б офіційно зголосилися на перепоховання тіла пращура деінде… Але вони, як кажуть, десь у Чехії і комунікація з ними складна.

Співрозмовники видання кажуть, що ймовірно, питання могили буде остаточно вирішено вже після перемоги

А що б ви зробили із могилою генерала?

Довідка KВ:

Генерал Микола Ватутін (1901-1944) був захоронений у Маріїнському парку 17 квітня 1944 року. Військовий командував 1-м Українським фронтом, війська якого, серед інших, звільняли Київ. 29 лютого 1944 року в бою з УПА на Рівненщині отримав поранення, від якого помер 15 квітня 1944 в Київському госпіталі.

25 січня 1948 року над могилою генерала встановили пам’ятник (висота 3,65 м.), австорства скульптора Євгена Вучетича.

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
09:00 Генпрокуратура через суд намагається повернути державі земельну ділянку площею 5,69 га на просп. Академіка Глушкова, 65 (територія НПП “Голосіївський”). У 2022 році право…
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
Banner
QlU7mDx4