Як це працює – зміна імені

Станіслав Куценко
Станіслав Куценко

Експерт-юрист, начальник Головного територіального управління юстиції у м. Києві

Як почати життя “із чистої сторінки”? Звичайно, можна змінити роботу, переїхати до іншого міста або змінити колір волосся, але багато хто вдається до більш радикальних методів – зміни імені. Адже сьогодні за бажанням можна змінити не тільки прізвище, а й навіть ім’я.

Так, протягом 2017 року у РАЦСах Києва було складено 1 554 актових записи про зміну імені, у 2016 році їх було не менше –  1 591 змін імені.

У 2017 році у відділах реєстрації актів цивільного стану Києва зафіксовано цікаві факти відходу від стандартів та шаблонів.  

Так, Віталій, Вадим, Богдан, Денис, В’ячеслав, Роман, Микита, Олександр, Олексій, Ростислав, Анатолій, Василь, Станіслав стали: Ієн, Вадя Ротор, Йєхонатан, Хасан, Вацлав, Ларс, Сорін, Іскандер, Томас, Роні, Альтаір, Ласло, Аарон.

А ось Ольга, Наталія, Оксана, Лариса, Марія, Євгенія, Юліанна, Юлія, Лілія, Лідія, Людмила, Ірина, Катерина стали: Софіко, Тайлер, Оона, Нервенде, Майрам, Орнелла, Юнона, Петра, Нілуфер, Фріда, Лялія, Ейна, а дві дівчини обрали собі нове імя – Ріна.

До речі, у 2011 році у Києві з’явився власний Джеймс Бонд, однак, мабуть не витримавши роботи агентом секретної служби, у 2017 році він повернув собі власне прізвище та ім’я.

За статистичними даними, зміну імен з традиційних на екзотичні проводили кияни 1970-х та 1990-х років народження. При чому, киян 1980-х років народження серед них майже немає.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Найбільш розповсюджена підстава зміни імені виникає у жінок, які після розлучення залишають прізвище чоловіка, а потім бажають повернути собі дівоче прізвище.

Друга підстава: зміна прізвища, у зв’язку з поганими стосунками в родині, коли молодь, або люди більш старшого віку, не мають наміру мати хоча б щось спільне, у зв’язку з непорозуміннями.

Дівчата бажають змінювати імена на більш яскраве, для того щоб привертати увагу. Досить часто це відбувається з дівчатами (та хлопцями), які працюють у сфері, де ім’я відіграє роль рекламного характеру та привертає увагу (наприклад, з імені “Олена” та “Адетта” – працівник  сфери активних продажів).

Є й інший мотив: коли людина має намір уникнути покарання та переховуватися від правоохоронних органів.

А є ще одна з причин – намір “змінити долю та життя” змінивши ім’я.

Відділи реєстрації актів цивільного стану все-таки можуть відмовити у таких послугає. Підстав для цього є кілька:

якщо заявник не є громадянином України,

якщо не виповнилося 14 років,

якщо виповнилося 14 років, але не має згоди батьків (до 16 років),

якщо вирішили змінити саме “по батькові”.

Також всі дані справи щодо зміни імені спочатку перевіряються у Національній поліції.

Протягом трьох місяців заявник, якому надано дозвіл на зміну імені може звернутися для реєстрації зміни імені до відділу реєстрації актів цивільного стану, дипломатичного представництва або консульської установи України, які складають актовий запис про зміну імені.

Якщо заявник без поважних причин у зазначений строк не звернувся, дозвіл на зміну імені втрачає силу.

Що саме спонукало до зміни імені – сімейна історія, відновлення контакту з біологічними батьками чи просто забаганка – це особиста справа кожного.


Читайте: Кожен має право на життя без насильства


Станіслав Куценко, експерт-юрист, начальник Головного територіального управління юстиції у м. Києві

KиевVласть

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Київ виділив 10 млн гривень громадам області (на що пішли гроші)
Київ виділив 10 млн гривень громадам області (на що пішли гроші)
16:00 Цьогоріч дві громади Київщини – Козинська селищна та Феодосіївська сільська – вчергове отримали зі столичного бюджету по 5 млн гривень в якості компенсації…
Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачало Рокитне
Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачало Рокитне
09:00 Протягом червня 2024 року Рокитне Білоцерківського району Київщини здійснило публічних закупівель на 2,33 млн гривень. Найбільшою покупкою селища став модульний будинок, де цілодобово…
Нацполіція хоче припинити “бездозвільну” житлову забудову “КСМ-Груп” на столичному Академмістечку
Нацполіція хоче припинити “бездозвільну” житлову забудову “КСМ-Груп” на столичному Академмістечку
09:00 Правоохоронці розслідують факти порушень законодавства при будівництві житлових будинків на більш ніж 6,9 га землі столичного Академмістечка. Мова йде про забудову на земельних…
Banner
QlU7mDx4