Нормальна соціальна людина ніколи не зможе примиритися з чиновницьким свавіллям, брехнею і несправедливістю. Дискомфорт психологічний – реакція на кричущий та узаконений бандитизм. Конституція і закони у нас для всіх чи тільки обраних? Запитання дивне, але для українців воно доречне.
Щоб не обіцяла райдужного й перспективного городянам столична міська влада чи інші столоначальники у райдержадміністраціях, але коли йдеться про реальні порушення конституційних прав людей, нехтування чиновниками українськими законами, то мовчати і стояти осторонь проблеми не можна. Факт відомий, не раз осмислюваний.
Перейдемо до конкретної теми. Наразі, тисячі ліфтів у будинках столиці України потребують заміни чи капітального ремонту. Але з року в рік це відкладається при різних президентах і мерах, міністрах і депутатах. Немає ані бажання, ані фінансування, знаходяться інші поважні і неповажні причини. Весь цей хаос відрізняється одним: ніхто не думає про нагальні потреби людей, а також про те, що подальша експлуатація старих чи несправних ліфтів становить загрозу для життя і здоров’я мільйонів людей. Це злочин проти громадян і держави. Винні чиновники мають сидіти за це не в м’яких зручних кріслах, чималу кількість з них взагалі потрібно гнати за бездіяльність та професійну деформацію.
Наведу один знаковий конкретний приклад, що вже має громадський резонанс. Мешканці другого парадного 16-поверхового будинку по вул. Драйзера, 14/33, протягом двох місяців чекають, коли ж нарешті запрацює вантажний ліфт. І певно марно, бо гарантій від компанії “Майстерліфт”, комунального підприємства з обслуговування житлового фонду Деснянського району не чути. Як до речі і від керівників районної та міської влади.
Київська міськдержадміністрація ще з 2012 року обіцяє вжити заходів з проведення справжнього капітального ремонту чи заміни ліфтів у будинку, про що є відповідні листи з нотками надії та гарантії. Мешканці не без підстав стурбовані: а чи можна вірити брехунам?
Читайте: В Киеве оборвался лифт с людьми
Слід додати, що на верхніх поверхах парадного згаданого будинку проживають 9 інвалідів і 25% пенсіонерів, чимало малих дітей. Громада в шоці! Адже у 2016 році лихоманить й роботу пасажирського ліфту. Таким чином, люди як заручники лиха і майже щотижня шукають підтримки, звертаючись на гарячі телефонні лінії Кабінету міністрів та КМДА. Написали листи в Адміністрацію президента, Кабмін, у Верховну Раду – і поки все марно.
Не відчувається, що хтось звідти хотів реально допомогти бідолашним громадянам. А ліфти вже відпрацювали свій термін, їм по 30 років. Таким чином їх подальша експлуатація становить загрозу життю та здоров’ю людей. Про це хтось подумав?
Нічого реально обнадійливого у порушеній проблемі немає від в.о. голови Деснянської РДА Віктора Крохмалюка. Цей чиновник служив в адміністрації ще за часів президентства Януковича і зараз, вочевидь, прийшовся до душі нинішній владі. Невідомо тільки чим, адже в районі дуже багато різних проблем, а влада їх не вирішує.
Фактично якщо розібратися прискіпливо, то районна влада Деснянської РДА порушує не тільки конституцію, а й статті законів “Про державну службу”, “Про місцеві державні адміністрації”, “Про службу в органах місцевого самоврядування”. А я посилаюся лише на мізерну частку цих проблем, що стосується тільки ліфтів.
КМДА очевидно не хоче змін у житлово-комунальній галузі, а також не робить конкретних кроків щодо припинення порушень конституційних прав громадян і законів по відношенню до численних жителів мегаполіса. Не відчувається ніяких обнадійливих позитивних зрушень, крім нових високих тарифів, які дратують людей і погіршують рівень їх життя. Нерідко скрізь і всюди люди наштовхуються на чиновницьку грубість, бездушшя, на вістря кардинальної проблеми хама. Вістря само випирає із подертих одеж хворої державності. І з такими фактами ми не маємо миритися.
Читайте: В столице почти у половины лифтов истек срок эксплуатации
Олександр Борщевський, головний редактор журналу “Світ єдиноборств”, член Національної спілки журналістів України