“Батьківщина” зі скандалом почала процедуру відкликання депутатів Київоблради

“Батьківщина” зі скандалом почала процедуру відкликання депутатів Київоблради

Депутатів Київоблради, які у грудні 2019 року вийшли зі складу фракції “Батьківщина”, почали позбавляти мандатів. На збори, на яких відбулося відкликання, “винуватців торжества” не пустили. При цьому голова обласної партійної організації, нардеп Костянтин Бондарєв навіть трохи поштовхався із “екс-батьківщинівцями”, а декотрих – обматюкав. Він називає колишніх однопартійців “зрадниками” і “тушками”, а ті скаржаться на нього в поліцію і звинувачують в узурпації влади.

Як стало відомо KV, 15 січня 2020 року у конгрес-холі Президентського готелю в Києві на вул. Госпітальній, 12 мали проходити збори виборців багатомандатного виборчого округу Київської області, на яких мали розглядалися питання про внесення пропозицій щодо відкликання за народною ініціативою восьми депутатів Київської обласної ради від фракції ВО “Батьківщина”.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Ці депутати – Віктор Гринчук, Нігруца Олександр, Хахулін Владислав, Олександр Волинець, Сергій Будюк, Микола Дворник, Давід Ерікян, Григорій Тищенко.

Конфлікт

На збори з’явилися Микола Дворник та Давід Ерікян, а також декілька виборців-активістів Києво-Святошинського району. На порозі будівлі, де мали проходити збори, сталася сутичка — за свідченнями кількох чоловік, включаючи самих депутатів, їх на вході не пропускали молоді люди у спортивному одязі. Зі слів очевидців, що зафіксовані в поліцейських актах, на адресу депутатів та їх виборців летіли образливі вислови, а також застосовувалась сила, людей не пропускали до зали, а деяких виштовхували силою з будівлі.

“Батьківщина” зі скандалом почала процедуру відкликання депутатів Київоблради“Батьківщина” зі скандалом почала процедуру відкликання депутатів Київоблради

Пізніше на місце прибули працівники поліції, а за ними — голова обласного осередку партії “Батьківщина” Костянтин Бондарєв, який почав негативно висловлюватися на адресу депутатів, назвавши їх “мерзотниками” та “зрадниками”.

Бондарєв заявив у фейсбуці: “Я впевнений, що ця процедура проводилася з дотриманням закону. Цілком справедливо, якщо виборці не задоволені роботою тих, кого обирали, то вони мають повне право позбавити їх мандату, який, власне, вони їм і надали. Переконаний, через місяць на місце цих депутатів прийдуть достойні представники”.

Сторони

Як розповів у коментарі KV депутат облради, що вийшов із фракції “Батьківщина” Микола Дворник, усі ці перешкоди схожі на помсту партійного керівництва обласній ланці за відмову діяти за їх вказівками.

“Батьківщина” зі скандалом почала процедуру відкликання депутатів Київоблради“Після подій у 2019 році, а саме переобрання голови облради Ганни Старикової, почалися наполегливі рекомендації членам фракції “Батьківщина” не відвідувати засідань комісій та сесій до чергової вказівки — до пори, поки Старикову не відновлять на посаді голови КОР. Ми з депутатами не могли собі такого дозволити, а тому відповіли, що не маємо такого морального права перед виборцями, маємо працювати і відвідувати засідання. Після цього до нас стали застосовувати різні методи, гоніння. У липні-серпні 2019 року була спроба зібрати в Києво-Святошинському районі ініціативну групу з відкликання. Ми були на тих зборах — але їх не відвідав жоден виборець. 

Наша тверда позиція не влаштовувала партійне керівництво, і вони, певне, зрозуміли, що треба робити по-іншому, і затіяли кампанію з відкликання. Ввечері 14 січня 2020 року зателефонували і повідомили про плани зібратися ранком наступного дня у Президентському готелі. На збори з’явилося троє депутатів разом зі мною, а також актив сіл Києво-Святошинського району, переважно села Горенки. На вході нас перестріли “тітушки”, які не представлялися, і сказали — є вказівка нас не пускати. Коли ми намагалися пройти, вони грубо нас відштовхнули, а на наші слова, що це порушення закону, не реагували. А зареєстрованих до взяття участі у зборах виборців охорона витягувала з зали. 

Коли нарешті прибула поліція і нас впустили до зали, звідти вийшов Бондарєв, почав витягувати мене за комір куртки з будівлі і лаятися. Поліція на це не зреагувала, натомість запросила мене до відділку для отримання повідомлення про відкриття кримінального провадження. 

“Батьківщина” зі скандалом почала процедуру відкликання депутатів Київоблради

“Батьківщина” зі скандалом почала процедуру відкликання депутатів Київоблради

“Батьківщина” зі скандалом почала процедуру відкликання депутатів Київоблради

Відкликання депутата, за ідеєю, є ініціативою виборців, але закон створений лобістами та партійними функціонерами із думкою тримати в межах депутатів. Для обрання за мене має проголосувати більшість, але для відкликання достатньо зібрати 400 підписів — причому це можуть бути люди з інших виборчих округів. Саме таку більшість намагалися зібрати в той день. Тепер, маючи на руках повідомлення про відкриття справи, я буду разом із колегами та товаришами думати, як реагувати, до яких дій вдаватися, що робити”. 

У прес-службі народного депутата Костянтина Бондарєва журналісту KV сказали, що коментувати цю подію не збираються:

“Коментувати ситуацію не будемо в жодному разі, бо не вважаємо за потрібне. Що ми будемо робити — гарне питання; нас це не зовсім стосується, бо якщо це народна ініціатива, то можна побачити, що на тих зборах сталося, усе зафіксоване. Єдине, що нас із цією подією пов’язує — це те, що депутати, яких відкликають, є, а точніше, були членами фракції партії “Батьківщина”. Про будь-які судові позови або спроби розібратися у судовому порядку нам невідомі, а нам судитися немає сенсу”.

Сам Бондарєв у коментарі KV зазначив — процедуру відкликання цих депутатів завершено, і це мало статися хоча б через те, що, на його думку, вони зрадили інтереси партії та своїх виборців не раз і не два.

“Батьківщина” зі скандалом почала процедуру відкликання депутатів Київоблради“Процесс дострокового припинення повноважень розпочався і відбувся, він фактично завершений, найближчим часом ви побачите нових депутатів, які прийдуть на місце відкликаних. Процедура відбулася згідно з діючим законодавством. Хтось висловлював незадоволення. Це були “тушканчики”, які зрадили свою громаду, партію, і не мають жодного права бути депутатами. Ці депутати не виконували програму партії по всіх пунктах — загрузли в корупції, не працюють для своєї тергромади, тощо. Коли приїхало 500 людей, два ідіоти стрибали довкола і на великій відстані щось верещали, бо боялися підійти і глянути товаришам в очі. 

Це правда, я через це назвав їх мерзотниками. Але мушу сказати — вони не брали участі в зборах, я не бачив їх з півроку, вони не з’являлися до партійного керівництва за викликом, хоча їх про подібні засідання повідомляли. Я не забороняв їм брати участь у сесіях обласної ради, але вони брали участь не в сесіях, а у збіговиськах за межами обласної ради, у приміщенні кабінету губернатора, проти якого ми воюємо під час виборів — а це зрада. Мої депутати не можуть підписувати якісь “маляви” під губернаторським столом”.

Як пояснив KV депутат КОС, заслужений юрист України і екс-глава регламентної комісії Роман Титикало, відповідно до статті 38 Закону України “Про статус депутатів місцевих рад” рішення про внесення пропозиції щодо відкликання депутата обласної ради за народною ініціативою приймається на зборах виборців відповідного виборчого округу у кількості не менше 400 осіб.

“Батьківщина” зі скандалом почала процедуру відкликання депутатів Київоблради“Процес є відкритим і гласним, про що за два дні до проведення зазначених зборів має бути відповідне повідомлення у регіональних та/або місцевих засобах масової інформації, зокрема дата, місце та час їх проведення,” – прокоментував депутат.

Ексбатьківщинівці надіслали до редакції KV і колективний коментар, в якому висловили своє бачення того, що сталося:

“Народний депутат України та голова Київської обласної партійної організації ВО “Батьківщина” Бондарєв Костянтин тлумачить норми закону по-своєму, зокрема: “это мое собрание”. Тому потрапити на такий захід 15 лютого у приміщення готелю “Президент” мали можливість лише ті, чиї дані були внесені у заздалегідь підготовлені списки учасників зборів. Не випадково, що більшість цих учасників є членами партії ВО “Батьківщина”. Цікаво, що деякі з них, навіть, не мали уявлення про підстави заходу, на якому за вказівкою вони мали бути з паспортами.

Для усунення порушень законності і встановлення правового порядку на вищезазначені збори прибули депутати Київської обласної ради, тим паче, питання відкликання депутатів стосувалось їх безпосередньо. Натомість, молодики спортивної статури перешкоджали їм у цьому. Тому депутати Київоблради змушені були звернутись до правоохоронних органів з відповідною заявою.

А головний ініціатор зазначених зборів, Костянтин Бондарєв, нехтуючи загальновизнаними нормами моралі, депутатською етикою, Конституцією України, Законами України “Про статус народного депутата України”, “Про статус депутатів місцевих рад”, публічно ображав та принижував честь та гідність депутата обласної ради, Дворника Миколи Григоровича. 

Напередодні цих подій, а саме у грудні минулого року, 12 із 16 депутатів Київської обласної ради подали заяви про вихід із партії та фракції ВО “Батьківщина” КОР. Причиною для таких дій вказали ідеологічні розбіжності з головою Київського обласного партосередку ВО “Батьківщина”. Аналогічні дії з виходу із фракції ВО “Батьківщина” здійснили і депутати Кагарлицької міської та районної рад. Однак, тоді лідер “Батьківщини” Юлія Тимошенко попросила почекати і обіцяла розібратися.

На підставі зазначеного, депутати Київської обласної ради в діях Бондарєва щодо термінового відкликання “непідконтрольних йому депутатів” та агресивній поведінці, вважають розправою за свою політичну позицію та його особисту образу”, — йдеться у коментарі.

Читайте: Фракция “Батькивщины” в Киевоблсовете потеряла 80% своего состава

Нагадаємо, як раніше писала KV, 17 травня колегіальний орган Київщини зазнав революційних змін. Фракції “Оппоблок”, “БПП”, “Наш Край”, “РПЛ” і значна частина “Самопомочі” скинули чинну голову облради Ганну Старикову (“Батьківщина”). Посади позбувся і її перший заступник Володимир Майбоженко від “УКРОПу”. Відсторонені посадові особи заявляли про незаконність дій опонентів. Проте, адміністрація області підтримувала “розкольників”. Підлеглі екс-губернатора Олександра Терещука навіть надали депутатським фракціям залу для проведення доленосних зборів, а сам він привітав “бунтівників-обранців” з перемогою. Поки Анна Старикова, на стороні якої залишилися “Батьківщина”, “УКРОП”, “Свобода” і рештки “Самопомочі”, шукала правових механізмів для приборкання бунту, її противники зуміли внести зміни до Держреєстру. Там уже зазначалося, що КОР керує “радикал” Микола Стариченко.

Читайте: Старые раны: экс-спикер Киевоблсовета хочет урезонить своего сменщика

Відкликання депутатів-”зрадників” – не новина для Київщини. Влітку 2016 процедуру, щодо двох обранців Броварської міськради ініціювала “Свобода”. 

Читайте: В “Свободе” раскрыли механизм отзыва своих депутатов в Броварах

Через рік обласна БПП, яку тоді тільки-но очолив Ігор Конененко забажала позбавити мандатів депутатів Київоблради Романа Сімутіна та В’ячеслава Соболєва. Провели збори з “тітушками”, Соболєва і Сімутіна на них не пустили, всі пересварилися. Проте мандатів так нікого і не позбавили ні в “націоналістичному”, ні “порошенківському”  таборі.

Читайте: Порошенковцы Киевской области начали бить своих

Фото: коллаж KV

КиевVласть

Автор:
Влад Григор'єв
Рекомендуємо до перегляду
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
16:00 Демонтаж держави-агресора та спонсора тероризму, російської федерації, є безумовним і обов’язковим запобіжником проти подальших злочинних дій з боку кремлівських режимів. Тільки це убезпечить…
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об'єктів на приватизацію
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об’єктів на приватизацію
14:00 Столична міськрада затвердила новий перелік комунальних будівель та приміщень, які підлягають “малій приватизації”. До нього увійшли близько сотні об’єктів загальною площею понад 16…
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
19:22 Київщина отримала трьох нових заступників голови Київської ОДА — Євгена Коваленка, Ірину Стареньку та Миколу Калашника. Коваленко працюватиме над питаннями відновлення інфраструктури та…
Banner
QlU7mDx4