Чергові видатки на укриття: Київрада внесла зміни до бюджету-2023 і Програми соцекономрозвитку

Чергові видатки на укриття: Київрада внесла зміни до бюджету-2023 і Програми соцекономрозвитку

Київрада вчетверте за цей рік внесла зміни до бюджету міста на 2023 рік, а також відкоригувала Програму економічного та соціального розвитку на 2021-2023 роки в частині фінансування на поточний рік. Переважна більшість коригувань направлені на вирішення проблем з укриттями на території обєктів “бюджетної сфери”. Зокрема, міська влада направить 50 млн гривень на будівництво споруд цивільного захисту в дитячих садках і школах (на сьогодні 12 та 65 таких закладів відповідно не мають укриттів), 23 млн гривень — на спорудження “бомбосховищ” у Пуща-Водицькому психоневрологічному інтернаті та Дарницькому дитячому будинку-інтернаті тощо. Більшість “нових” видатків депутатський корпус вирішив “зняти” з інших напрямків життєдіяльності Києва, зокрема й зі сфери ЖКГ. При цьому, в КМДА закликали народних обранців активніше “вмикатися” в процеси формування переліків закладів, де потрібно облаштувати захисні споруди, адже, мовляв, депутати активно критикують чиновників, але самі нерідко ігнорують такі проблеми.

Як стало відомо KВ, 13 липня 2023 року депутати столичної міськради погодили внесення чергових змін до Програми економічного і соціального розвитку (ПЕСР) Києва на 2021-2023 роки та до бюджету Києва на 2023 рік. 

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Відповідні проєкти рішень №08/231-871/ПР (суб’єкти подання – міський голова Києва Віталій Кличко і Департамент економіки та інвестицій КМДА) і №08/231-870/ПР (суб’єкти подання – Віталій Кличко і Департамент фінансів КМДА) були зареєстровані в Київраді 10 липня 2023 року. 

Змінами до головних фінансових документів столиці переважно передбачено направлення додаткового фінансування на облаштування безпечних умов у закладах дошкільної та загальної середньої освіти, тобто на будівництво, реконструкцію та реставрацію фонду захисних споруд цивільного захисту в дитячих садках і школах.

Зокрема, йдеться про 50 млн гривень, які міська влада вирішила “зняти” з низки заходів щодо капітальних ремонтів, виконання яких було покладено на Департамент житлово-комунальної інфраструктури (ЖКІ) КМДА. Ще декілька десятків мільйонів гривень на цей напрям видатків було перерозподілено депутатським корпусом при внесенні правок до вказаних проєктів рішень “з голосу” – відповідні коригування під час обговорення цих питань у сесійній залі запропонували депутати Валентин Мондриївський (фракція “УДАР”, також є заступником голови КМДА) і Юрій Зубко (фракція “ВО “Батьківщина”). Їхні правки також передбачали перерозподіл бюджетного фінансування, але точний розмір “нових” видатків остаточно стане відомим тільки після публікації бюджету і ПЕСР у новій редакції.

Примітно, що у початкових варіантах вказаних проєктів рішень також було вказано, що на вказані видатки буде направлено ще близько 116,6 млн гривень. Але надалі Київрада формально відмовилася від такого коригування. Це було пов’язано з тим, що раніше ці кошти були “розписані” на ремонти і облаштування укриттів, а нещодавно на рівні уряду було прийнято рішення, що передбачене на такі роботи фінансування можна направляти і на будівництво цих споруд. Тому, відповідно, міській владі вже не потрібно було нічого змінювати.

Крім того, Київрада в рамках цих коригувань підтримала направлення додаткових коштів у сумі близько 23 млн гривень на функціонування Пуща-Водицького психоневрологічного інтернату та Дарницького дитячого будинку-інтернату, зокрема й на будівництво укриттів у цих закладах. Звідки будуть перенаправлені ці кошти, в проєкті рішення чітко не прописано.

При цьому, столична міськрада вирішила не змінювати дохідну та витратну частину бюджету на поточний рік. Відповідно, як і було передбачено раніше, доходи бюджету-2023 мають скласти все ті ж 70,2 млрд гривень, витрати — 82,6 млрд гривень, а загальний дефіцит — 12,4 млрд гривень.

Зазначимо, ще при обговоренні вказаних проєктів рішень на засіданні комісії міськради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестиційної діяльності, яке відбулося 11 липня 2023 року, директор Департаменту економіки та інвестицій КМДА Наталія Мельник поінформувала депутатів що на сьогоднішній день у Києві є 12 шкіл та 65 дитячих садків, які не мають укриттів. А тому, мовляв, запропоновані столичною мерією коригування дозволять вирішити цю проблему.

У сесійній залі вказані проєкти рішень були затверджені без особливо бурхливих дискусій, як це буває зазвичай. Втім, деякі претензії щодо них все ж було озвучено.

Зокрема, депутат Вадим Васильчук (фракція “Голос”) знову акцентував увагу на тому, що документи, які стосуються питань функціонування закладів освіти, не були винесені на розгляд і погодження профільної постійної комісії Київради — такі претензії цей народний обранець висловлював і раніше. У зв’язку з цим він вчергове попросив секретаря міськради Володимира Бондаренка надати протокольне доручення секретаріату міськради щодо вирішення цієї проблеми. У свою чергу, перший заступник голови КМДА Микола Поворозник закликав депутатів більш активніше надавати до КМДА пропозиції щодо переліків навчальних закладів, у яких потрібно вирішувати питання з укриттями — йшлося про те, що народні обранці критикують міську владу за занадто повільну роботу в цьому напрямку, але самі, мовляв, не надто поспішають щось вирішувати. 

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Як раніше повідомляла KВ, бюджет Києва на 2022 рік було затверджено рішенням столичної міськради №5828/5869 від 8 грудня 2021 року. Ще під час дискусій по цьому питання в сесійній залі мер Києва Віталій Кличко назвав головний фінансовий документ “бюджетом виживання”. Справа в тому, що в порівнянні з початковими фінансовими показниками бюджета на минулий 2022 рік міська влада більш ніж на 36% скоротила видатки на реалізацію крупних інфраструктурних проєктів та на 44% – на проведення капітальних ремонтів. 

Читайте: Бюджет виживання”: як і на що столична влада буде витрачати кошти киян у 2023 році

Надалі, протягом лютого-червня 2023 року міськрада тричі вносила зміни до бюджету Києва на поточний рік. Зокрема, дохідна частина бюджету була збільшена з 66,3 до нинішніх 70,2 млрд, його видатки зросли з 65,5 млрд гривень до 82,6 млрд. При цьому, в рамках цих коригувань влада міста також перерозподіляла видатки між різними напрямками життєдіяльності столиці.

Програма економічного та соціального розвитку на 2021-2023 роки була затверджена рішенням Київради №23/23 від 24 грудня 2020 року. Вказаним рішенням було передбачено, на які саме проєкти міська влада має намір витрачати бюджетні кошти, а безпосередньо саме фінансування столичний муніципалітет закладає на кожен наступний рік, вносячи зміни до програми у кінці року. При цьому, протягом кожного конкретного року депутати також коригують цей документ – як, наприклад, це було зроблено у лютому, березні та червні 2023-го.

Читайте: Більше грошей на безпеку: Київради вчергове відкоригувала бюджет-2023 і Програму соцекономрозвитку

Нагадаємо також, лише за 2022-2023 роки Київрада планує витратити на облаштування в столиці укриттів більше 1,9 млрд гривень. Мова йде про споруди цивільного захисту як в “бюджетних” закладах (школи, лікарні тощо), так і в багатоквартирних будинках. Частину цих коштів – 750 млн гривень – депутатський корпус передбачив у бюджеті міста під час його коригування у червні поточного року. При цьому, народні обранці раніше неодноразово критикували КМДА за те, що фінансування на ці роботи виділяється, але “проблем від цього менше не стає”. 


Читайте: Рак на горі свиснув: Київрада і адміністрація Кличка взялися за вирішення проблем з укриттями цивільного захисту

Крім того, питання до освоєння цих коштів мають і правоохоронні органи. Наприклад, в рамках слідства щодо численних порушень при облаштуванні укриттів, яке наразі здійснює Нацполіція, і в рамках якого директор Департаменту муніципальної безпеки КМДА Роман Ткачук отримав підозру, слідчі вивчають факти можливого “нецільового використання бюджетних коштів”, які були закладені на ці потреби.

Читайте: Небезпечна безвідповідальність: стали відомі подробиці слідства щодо директора Департаменту муніципальної безпеки КМДА

Наталія Мельник очолює Департамент економіки та інвестицій КМДА з 16 лютого 2018 року. Департаментом фінансів КМДА з 2012 року керує Володимир Рєпік.

Фото: колаж КВ

КиївВлада

Автор:
Іван Кулик
Рекомендуємо до перегляду
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
16:00 Демонтаж держави-агресора та спонсора тероризму, російської федерації, є безумовним і обов’язковим запобіжником проти подальших злочинних дій з боку кремлівських режимів. Тільки це убезпечить…
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об'єктів на приватизацію
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об’єктів на приватизацію
14:00 Столична міськрада затвердила новий перелік комунальних будівель та приміщень, які підлягають “малій приватизації”. До нього увійшли близько сотні об’єктів загальною площею понад 16…
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
19:22 Київщина отримала трьох нових заступників голови Київської ОДА — Євгена Коваленка, Ірину Стареньку та Миколу Калашника. Коваленко працюватиме над питаннями відновлення інфраструктури та…
Banner
QlU7mDx4