В столиці стартували роботи з реконструкції (власне, повної заміни) аварійного шляхопроводу на перетині вулиць Дегтярівської та Олександра Довженка. Підрядником для цих робіт КК “Київавтодор” без конкурсу обрала ТОВ “Ростдорстрой”, відоме в Києві як підрядник “не дешевої” реконструкції в 2020-2021 роках Пейзажної алеї. Ця фірма входить до однойменної групи, які пов’язують з мером Одеси Геннадієм Трухановим (на колажі ліворуч). Наразі між сторонами укладено договір на 920 млн гривень, проте загальна вартість реконструкції оцінена в 1,27 млрд, тому сторонам ще буде куди розгулятися. До слова, тижнем раніше ще одній компанії з групи “Ростдорстроя” – ПП “Київшляхбуд” – від “Київавтодору” дістався коштовний підряд вартістю 274 млн гривень, за які він має з другої спроби відремонтувати частину прилеглої вулиці Олександра Довженка.
Як стало відомо KВ з оголошення електронної системи ProZorro, 1 червня 2023 року КК “Київавтодор” (*) уклала з ТОВ “Ростдорстрой” (**) договір на реконструкцію шляхопроводу в складі транспортної розв’язки на перетині вул. Дегтярівської та вул. Олександра Довженка в Шевченківському районі Києва. Ціна договору склала 920 млн гривень.
За умовами договору підрядник повинен демонтувати конструкції існуючого шляхопроводу, побудувати новий шляхопровід та з’їзди з нього, влаштувати зовнішні мережі каналізації, водопостачання та електроосвітлення, перевлаштувати контактну мережу та трамвайні колії, влаштувати тротуар, велосипедно-пішохідну доріжку, огорожу, встановити дорожні знаки, урни, антипаркувальні стовпчики та паркувальні стійки для велосипедів, а також нанести дорожню розмітку.
Роботи, згідно з планами “Київавтодору”, повинні бути завершені наступного року, однак, коли саме – з’ясувати не вдалося. Сам договір діятиме до кінця 2024 року, при цьому терміни виконання робіт, за його умовами, повинні проводитися не більше нормативної тривалості – 14 місяців (до 1 серпня 2024 року). Цьогоріч реконструкцію збираються профінансувати на 149,78 млн гривень, наступного року – на решту 770,21 млн гривень.
Згідно з опублікованим в ProZorro експертним звітом (від 13.04.2023 року) щодо розгляду проєктної документації, шляхопровід в складі розв’язки на перетині вулиці Дегтярівської та Олександра Довженка побудовано у 1963 році. У 1994 році, згідно зі звітом, його стан був оцінений як передаварійний, а у 2017-2021 роках – як непрацездатний, у зв’язку з цим було прийнято рішення звести нову споруду без використання елементів існуючого мосту. Звітом затверджено проєкт із загальною кошторисною вартістю реконструкції 1,27 млрд гривень.
Закупівлю вже традиційно для великих закупівель “Київавтодору” провели через “відкриті торги з особливостями”. Нагадаємо, що у разі подання для участі у такій закупівлі однієї пропозиції, ця закупівля одразу переходить на стадію розгляду цієї пропозиції, а не відміняється, як у відкритих торгах. Для участі у вказаному тендері пропозицію подало тільки ТОВ “Ростдорстрой”, з яким і уклали договір.
В день підписання договору державні аудитори за результатами перевірки виявили неточності у підтвердженні підрядником кваліфікації своїх працівників. У відповідь за це зауваження в “Київавтодорі” запевнили, що всі документи переможець надав, при цьому самих документів замовник не підкріпив, тільки назвав їх номери та дати затвердження. В кінцевому підсумку 8 червня аудитори опублікували висновок, згідно з яким порушень під час проведення закупівлі ними виявлено не було.
Відмітимо, що замовити реконструкцію шляхопроводу в складі транспортної розв’язки на перетині вулиць Дегтярівської та Олександра Довженка вдалося з другої спроби. Перший тендер був оголошений “Київавтодором” 26 квітня 2023 року з очікуваною вартістю 1,22 млн гривень. Однак вже 27 квітня тендер відмінили через нібито технічну помилку у визначенні очікуваної вартості закупівлі. У той же день було оприлюднено нинішній тендер з очікуваною вартістю нижчою на 286 млн гривень.
Нагадаємо, реконструкція шляхопроводу в складі транспортної розв’язки на перетині вулиць Дегтярівської та Олександра Довженка передбачена розпорядженням Київської міськдержадміністрації (КМДА) від 8.02.2021 року №185. У травні 2021 року “Київавтодор” замовив розробку проєкту реконструкції у ТОВ “Слобожанський проектний дім” за 11,49 млн гривень. КМДА затвердила проєктну документацію своїм розпорядженням від 23.05.2023 року №284 (наразі текст цього документу у відкритому доступі знайти не вдалося).
25 травня поточного року в “Київавтодорі” зазначили, що через аварійний стан нинішнього шляхопроводу на перетині вулиць Дегтярівської та Олександра Довженка його тимчасово посилили додатковими опорами і демонтували частину балок, але він тривалий час потребує заміни. Новий шляхопровід матиме ширину 40 метрів (на 12 метрів ширше, ніж нинішній). У рамках реконструкції, як зазначили в корпорації, планують також оновити покриття вулиць Дегтярівської, Олени Теліги та Олександра Довженка у районі розв’язки.
На фото: вигляд Дегтярівського шляхопроводу станом на липень 2022 року
У понеділок, 12 червня, в Київській міській військовій адміністрації (КМВА) оголосили про початок реконструкції вказаного шляхопроводу, зазначивши, що проїзд по ньому буде закрито з 13 червня до 30 листопада 2023 року. В адміністрації повідомили, що на час робіт рух на розв’язці організують за принципом турбіни, і проїзд забезпечать в усі напрямки.
Читайте: Відзавтра Дегтярівський шляхопровід у Києві закриють для проїзду майже на півроку (схема руху)
ТОВ “Ростдорстрой” зареєстровано в 2005 році в Одесі. Статутний фонд – 5,13 млн гривень. Кінцеві бенефіціарні власники – Євген Коновалов (на колажі третій зліва) і Юрій Шумахер (на колажі другий зліва). Засновник – ТОВ “Юттема АУ ГмбХ” (Австрія), директор – Олексій Андрюшин.
ТОВ “Ростдорстрой” входить до однойменної групи Юрія Шумахера і Євгена Коновалова. Компанії групи займаються будівництвом доріг і автомагістралей. Основні активи групи – ТОВ “Ростдорстрой” і ПП “Київшляхбуд” (***). Шумахер і Коновалов також є співвласниками компаній, що працюють у сфері нерухомості та транспорту.
Юрій Шумахер – депутат Одеської міської ради, член фракції “Довіряй справам”. Вказана фракція представляє партію мера Одеси Геннадія Труханова, якого 4 травня поточного року було заарештовано за підозрою в розтраті при покупці адмінбудівлі заводу “Краян”. На наступний день після затримання Геннадій Труханов вийшов із СІЗО під заставу у 13,4 млн гривень, яку вніс за нього одеський депутат з тієї ж фракції “Довіряй справам” Дмитро Танцюра.
За даними Clarity Project, в результаті участі в публічних закупівлях ТОВ “Ростдорстрой” уклало 544 договори на суму 75,09 млрд гривень. Найбільші замовники – облавтодори, в тому числі Київської області.
Договір на реконструкцію шляхопроводу на перетині вулиць Дегтярівської та Олександра Довженка є третім досвідом співпраці ТОВ “Ростдорстрой” з “Київавтодором”. Перше замовлення корпорації вартістю 110,72 млн гривень (оплата по факту 88,55 млн гривень) було в 2020 році на реконструкцію Пейзажної алеї, друге – вартістю 22,08 млн гривень на виконання додаткових робіт на Пейзажній (оплата по факту 15,25 млн гривень). В ході виконання цих робіт KВ повідомляла, що столичні чиновники не дозволяли ознайомитися з документами по цій реконструкції навіть депутатам. Так, позафракційний депутат Київради VIII скликання Олександр Пабат заявляв, що у Департаменті транспортної інфраструктури КМДА відмовили йому у наданні проектних планів по реконструкції Пейзажної алеї, обгрунтувавши це відсутністю технічних можливостей, а саме – відсутність сканера.
Читайте: “Актуальная” задача: в Киеве стартовала реконструкция Пейзажной аллеи за 136 млн гривен
Разом з цим і ПП “Київшляхбуд, що входить до групи “Ростдорстрой”, є постійним підрядником “Киевавтодору”: між сторонами підписано 102 договори на 5,13 млрд гривень. Зокрема, останній дороговартісний договір (ціна – 274 млн гривень) було укладено 22 травня 2023 року на проведення капремонту вул. Александра Довженко – від вул. Олени Теліги до просп. Перемоги.
Зазначимо, що у серпні 2021 року “Київавтодор” вже замовляв у ПП “Київшляхбуд” капремонт цієї частини вул. Александра Довженко, але за 120 млн гривень. Однак цей підряд виконаний не був: договір розірвали з нульовою оплатою через висновок Держаудитслужби, згідно з яким пропозиція “Київшляхбуду” не відповідала умовам закупівлі.
КК “Київавтодор” заснована Київрадою у 2002 році. Обов’язки генерального директора корпорації з 19 травня 2020 року виконує заступник гендиректора з розвитку виробництва корпорації Олександр Федоренко.
Раніше KВ повідомляла, що від початку повномасштабного вторгнення росії на Україну КК “Київавтодор” більше року не замовляла масштабних робіт і тільки в середині травня цього року помітно активізувалася з укладанням високовартісних договорів. Так, 18 травня “Київавтодор” за 97,17 млн гривень замовив поточний ремонт на просп. Воскресенскому (до березня 2023 року – бульв. Перова), а 23 травня – за 1,29 млрд гривень реконструкцію транспортної розв’язки на перетині вулиць Богатирської і Полярної. До слова, останній договір викликав бурхливу реакцію серед киян, які зареєстрували та підтримали петицію щодо заборони будівництва нових розв’язок у Києві до закінчення будівництва Шулявського шляхопроводу та тим більше в умовах війни.
Читайте: “Київавтодор” вкладе перші 1,3 млрд гривень у реконструкцію розв’язки на Оболоні та У Києві відома турецька компанія відремонтує Воскресенський проспект
КК “Київавтодор” підпорядковується Департаменту транспортної інфраструктури КМДА, який з 1 вересня 2021 року очолює Руслан Кандибор. Діяльність зазначеного департаменту з 9 листопада 2021 року скеровує особисто голова КМДА Віталій Кличко (на колажі праворуч).
* КК “Київавтодор” (Код ЄДРПОУ: 03359026)
** ТОВ “Ростдорстрой” (код ЄДРПОУ: 33658865)
*** ПП “Київшляхбуд” (код ЄДРПОУ: 36156238)
Фото: колаж KВ