Директору Департаменту муніципальної безпеки КМДА інкримінується розтрата коштів при модернізації системи оповіщення

Директору Департаменту муніципальної безпеки КМДА інкримінується розтрата коштів при модернізації системи оповіщення

Правоохоронці продовжують вивчати специфіку “безпекових заходів” від Київської міськдержадміністрації (КМДА) під час воєнного стану. Приклад – чергове розслідування Нацполіції щодо можливої розтрати бюджетних коштів директором Департаменту муніципальної безпеки КМДА Романом Ткачуком (на колажі). За даними слідства, цей чиновник наприкінці 2022 року “переплатив” ТОВ “Енерго-Інвест” 377,2 тис. гривень за модернізацію системи оповіщення Деснянського району. Сама угода була “засекреченою”, оплата склала близько 9,5 млн гривень. Таким чином, Ткачук в найближчому майбутньому може отримати відразу три вироки суду. Нагадаємо, паралельно йому інкримінується службова недбалість при облаштуванні  на території Києва укриттів та розтрата фінансових ресурсів міської скарбниці при закупівлі генераторів.

Як стало відомо KВ, правоохоронці продовжують розслідувати факти можливих порушень законодавства з боку директора Департаменту муніципальної безпеки Київської міськдержадміністрації (КМДА) Романа Ткачука.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Відповідні слідчі дії наразі здійснюються в рамках кримінального провадження №42023102030000046, яке було відкрито Деснянським управлінням Нацполіції Києва 21 березня 2023 року. Три місяці тому, 29 вересня, в рамках цієї справи Роману Ткачуку було повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України – розтрата бюджетних коштів шляхом зловживання службовим становищем в умовах воєнного стану. 25 грудня 2023 року Деснянський районний суд продовжив термін цього розслідування ще на п’ять місяців – до 29 лютого 2024-го.

Що встановили слідчі

21 червня 2022 року між Департаментом муніципальної безпеки КМДА і ТОВ “Енерго-Інвест” було укладено договір на виконання першої черги капітального ремонту (модернізації) територіальної автоматизованої системи централізованого оповіщення (ТАСЦО). У судовій ухвалі по цьому провадженню не уточнюється вартість робіт та термін їх виконання. Інформація про вказаний договір відсутня у відкритих джерелах, у тому числі в електронній системі “Prozorro” – вочевидь, це була “секретна закупівля” в умовах воєнного стану. Разом з тим, в Держреєстрі судових рішень зазначається, що 5 грудня 2022 року сторони підписали додаткову угоду до згаданого договору, згідно з якою було визначено “дедлайн” цього капремонту – до 30 грудня 2022 року.

Надалі, протягом 2022 року, Департамент муніципальної безпеки КМДА перерахував ТОВ “Енерго-Інвест” 9,5 млн гривень за виконання вказаних робіт. Втім, як встановили правоохоронці, до трьох актів виконаних робіт від жовтня 2022 року, на підставі яких здійснювалися “проплати”, були внесені недостовірні відомості – у них було вказано завищені ціни на опори цивільного захисту (опори, на яких монтується обладнання системи оповіщення. – KВ). 

За результатами судової товарознавчої та судової економічної експертиз слідчі встановили, що внаслідок реалізації вказаного договору територіальній громаді Києва було нанесено збитки на суму 377,2 тис. гривень. На переконання правоохоронців, це трапилося внаслідок того, що Роман Ткачук, який підписував договір підряду, акти виконаних робіт та платіжні доручення, мав “злочинний умисел на розтрату бюджетних коштів” в інтересах “службових осіб ТОВ “Енерго-Інвест”.

Директору Департаменту муніципальної безпеки КМДА інкримінується розтрата коштів при модернізації системи оповіщення

Скріншот ухвали суду по цьому слідству від 25 грудня 2023 року

Необхідність продовження слідства, про яке повідомлялося вище, правоохоронці пояснили, зокрема, тим, що їм ще потрібно отримати від суду дозвіл на огляд шаф керування оповіщення ТАСЦО Деснянського району. Крім того, слідчим потрібно здійснити процедуру розсекречування договору підряду та додатків до нього, адже ці документи становлять державну таємницю і мають відповідні грифи секретності. 

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Що відомо про фігурантів

За даними аналітичної системи Youcontrol, столичне ТОВ “Енерго-Інвест” було зареєстроване у березні 2005 року. Його кінцевими бенефіціарами зазначено мешканців Києва Сергія Фіщука (також є керівником цієї компанії) і Катерину Никончук. Ці ж особи, разом з киянкою Ларисою Майструк, є засновниками даної ТОВки.


Ця компанія є активним учасником тендерів, які проводять різні “бюджетні структури” України, переважно Києва та Київської області – усього на її рахунку 468 договорів на загальну суму 464,2 млн гривень. Основними клієнтами ТОВ “Енерго-Інвест” є КП “Київтеплоенерго” і КП “Група впровадження проекту з енергозбереження в адміністративних і громадських будівлях Києва” – 253 угоди на суму близько 322 млн гривень.


ТОВ “Енерго-Інвест” є фігурантом кримінального провадження за фактом можливого “розпилу” коштів посадовцями вищезгаданого “Київтеплоенерго” при закупівлі дизельних транспортабельних котелень у 2022 році. Так, слідчі Нацполіції мають інформацію, що ця компанія була одним із чотирьох суб’єктів господарювання, яким постачальник вказаного обладнання – ТОВ “Укренергопром” – перерахувало частину отриманих з бюджету Києва фінансових ресурсів, завдяки чому ці кошти в подальшому були “обготівковані” та розподілені між учасниками схеми. При цьому, правоохоронці прямо вказували на те, що ТОВ “Енерго-Інвест” є підконтрольним ТОВ “Укренергопром”.


Читайте: Чергові “бюджетні розпили”: Нацполіція вивчає минулорічні закупівлі КП “Київтеплоенерго”


Як повідомляла KВ, це як мінімум третя справа стосовно директора Департаменту муніципальної безпеки КМДА Романа Ткачука – паралельно він також є підозрюваним у службовій недбалості та ще в одній розтраті бюджетних коштів.


Так, в рамках першого слідства правоохоронці вивчають факти неналежного функціонування укриттів у столиці. За попередніми даними Нацполіції, Роман Ткачук не проконтролював, які саме споруди цивільного захисту були внесені до спеціальної карти, проігнорував більш ніж чотири сотні звернень громадян щодо їхнього неналежного стану, не прорахував необхідну для міста кількість цих об’єктів, не надав жодної пропозиції щодо фінансування даної сфери тощо. На переконання правоохоронців, наслідком цього стало те, що кияни під час ракетних атак не могли скористатися деякими з “бомбосховищ”, чим наражали себе на небезпеку. Серед таких випадків і трагедія, яка сталася 1 червня в Деснянському районі і яка стала “спусковим гачком” для цього кримінального провадження. 

Нагадаємо, тоді в результаті ракетної атаки у столиці загинули три особи, а ще семеро громадян отримали травми різного ступеню важкості. За інформацією Нацполіції, ці люди під час повітряної тривоги намагались потрапити до укриття, розташованого в приміщенні КНП “Центр первинної медико-санітарної допомоги №3” Деснянського району на вул. Ореста Левицького, 18-А, але їм ніхто не відчинив.

Крім Ткачука, підозрюваними у цій справі виступають також директор вищезгаданого КНП Олег Шугалевич, його заступник Василь Десик, перша заступниця голови Деснянської районної в Києві державної адміністрації (РДА) Ірина Алєксєєнко, а також сторож вказаної поліклініки Вадим Мишкин.

Читайте: Небезпечна безвідповідальність: стали відомі подробиці слідства щодо директора Департаменту муніципальної безпеки КМДА

В рамках ще одного кримінального провадження правоохоронці встановили, що через злочинний умисел Романа Ткачука бюджет Києва втратив 1,8 млн гривень при закупівлі у ТОВ “Епіцентр К” генераторів для пунктів обігріву в листопаді 2022-го. Це сталося внаслідок того, що до вартості даного обладнання було включено податок на додану вартість, хоча в даному випадку цього не потрібно було робити. Справа в тому, що, відповідно до постанови Кабінета Міністрів України №1260 від 9 листопада 2022 року, низка товарів, у тому числі й генератори, було звільнено від оподаткування податком на додану вартість та від сплати ввізного мита. Дані факти були встановлені в рамках перевірки, яка проводилась Державною аудиторською службою України. 

Читайте: Переплата за генератори: слідчі вважають, що КМДА “подарувала” компанії Герег 1,8 млн гривень

Роман Ткачук очолює Департамент муніципальної безпеки КМДА (до 2020 року – управління цивільного захисту КМДА) з 12 грудня 2018 року. Більшу частину своєї трудової кар’єри він провів у різних “рятувально-безпекових структурах”. У 1999-2002 роках Ткачук працював у Головному штабі Державної воєнізованої гірничорятувальної служби, у 2002-2004 роках – на керівних посадах у держпідприємстві “Центральний воєнізований аварійно-рятувальний загін”, у 2004 році був заступником командира Центрального регіонального спеціального (воєнізованого) аварійно-рятувального загону, а у 2004-2015 роках був керівником комунальної аварійно-рятувальної служби “Київська служба порятунку”.


Діяльність Департаменту муніципальної безпеки КМДА з листопада 2021 року контролює заступник голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Андрій Крищенко, який наразі проходить військову службу в Національній гвардії України.


Фото: колаж КВ

КиївВлада

Автор:
Іван Кулик
Рекомендуємо до перегляду
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
16:00 Демонтаж держави-агресора та спонсора тероризму, російської федерації, є безумовним і обов’язковим запобіжником проти подальших злочинних дій з боку кремлівських режимів. Тільки це убезпечить…
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об'єктів на приватизацію
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об’єктів на приватизацію
14:00 Столична міськрада затвердила новий перелік комунальних будівель та приміщень, які підлягають “малій приватизації”. До нього увійшли близько сотні об’єктів загальною площею понад 16…
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
19:22 Київщина отримала трьох нових заступників голови Київської ОДА — Євгена Коваленка, Ірину Стареньку та Миколу Калашника. Коваленко працюватиме над питаннями відновлення інфраструктури та…
Banner
QlU7mDx4