Фабрика-кухня в Бучі: мета проєкту, роль мецената та вклад міста

Фабрика-кухня в Бучі: мета проєкту, роль мецената та вклад міста

Бучанська міськрада продовжує облаштування комунікацій майбутньої фабрики-кухні на вулиці Яблунській, замовивши приєднання її до електричних мереж та прокладання водопроводу і каналізації за понад 23 млн гривень. Вклад міста у появі цього об’єкта в громаді зводиться власне до облаштування комунікацій, кошти на яке дала область, та наданні земельної ділянки. Саме ж будівництво вартістю 280 млн гривень здійснюється за кошти американського мецената, через фундацію якого наймають підрядників.

Як стало відомо KВ з оголошення електронної системи ProZorro, 31 липня 2023 року Бучанська міська рада уклала з ТОВ “Гранд Енерго” (*) договір виконання робіт в рамках будівництва фабрики-кухні на вул. Яблунська, 1-Л у Бучі, а саме – тимчасового приєднання до електричних мереж електроустановки оператора системи розподілу. Ціна договору склала 14,1 млн гривень. 

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

За умовами договору, до 15 вересня 2023 року підрядник повинен влаштувати повітряну та кабельну лінії, виконати роботи з благоустрою.

За вказаний підряд змагалось дві компанії – ТОВ “Гранд Енерго”, яке стало переможцем, та ТОВ “Електро Житло Буд”, яке запропонувало ціну на 4,35 млн гривень вище ціни конкурента.

Розробку проєктно-кошторисної документації на тимчасове приєднання до електричних мереж Бучанська міська рада замовляла у підприємця Сергія Барабаша. Відповідний договір ціною 841 тис. гривень було підписано 9 червня цього року.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Нагадаємо, що 7 липня 2023 року в рамках вказаного будівництва Бучанська міська рада замовляла також облаштування водопроводу та каналізації. Договір на ці роботи (ціна – 8,31 млн гривень) підписали з ПП “Укрпроектбуд” (**), яке до 21 серпня повинно виконати земляні роботи, прокласти трубопроводи, змонтувати залізобетонні конструкції та влаштувати асфальт. 

Таким чином, в рамках будівництва фабрики-кухні Бучанська рада уклала три договори загальною ціною 23,25 млн гривень.

Для чого потрібна фабрика-кухня

Як повідомили KВ у Бучанській міськраді, будівництво фабрики-кухні в місті відбувається в рамках реалізації реформи шкільного харчування, яку розпочато у 2020 році з ініціативи Першої леді Олени Зеленської. Будівництво, як зазначається, стартувало у квітні 2023 року та має бути завершено до кінця цього року. 

Фабрика-кухня в Бучі: мета проєкту, роль мецената та вклад міста

В міськраді зауважили, що будівництво фабрики-кухні відбувається за кошти американського мецената Говарда Баффета (The Howard G Buffett Foundation) через окрему фундацію, яка напряму розраховується з підрядниками. Після завершення будівництва фабрику-кухню буде передано у власність Бучанської тергромади в особі однойменної міськради.

На фабриці-кухні, як пояснили в міськраді, спеціалісти з потрібною кваліфікацією та навичками, готуватимуть їжу на сучасному обладнанні для великої кількості закладів одразу. Планується, що фабрика-кухня дозволить забезпечити харчуванням під час перебування в навчальних закладах близько 10 тисяч дітей. Наразі планується, що бучанська фабрика-кухня буде забезпечувати гарячим харчуванням 31 загальноосвітній навчальний заклад у трьох громадах: Бучанській (16 закладів освіти), Немішаєвській (4 заклади освіти) та Бородянській (11 закладів освіти). Однак, як уточнили в міськраді, до мережі постачання фабрики-кухні зможуть приєднуватися і нові заклади освіти.

В ході партнерської зустрічі “Реформа харчування: виклики, досягнення, перспективи” 10 серпня поточного року, як передає кореспондент KВ, голова Бучанської громади Анатолій Федорук зазначив, що повне будівництво фабрики-кухні з обладнанням коштуватиме меценату близько 280 млн гривень.

“Міська влада в цьому проєкті забезпечила тільки землю та комунікації. На комунікації закладено близько 40 млн гривень, які ми отримали від області. Наразі будівництво йде з випередженням, вже готово близько 50%. Вода і каналізація вже є, світло та напруга буде протягом трьох тижнів на постійній основі”, – розповів він.

Раніше KВ повідомляла, що в квітні поточного року мер Бучі оголосив про старт будівництва фабрики-кухні на вул. Яблунська, 1-Л. Міський голова стверджував, що бучанська фабрика-кухні є першою в своєму роді по всій країні.

Читайте: У Бучі стартувало будівництво першої в Україні фабрики-кухні


Одна нагадаємо, що наприкінці 2020 року управління будівництва Дніпровської районної в Києві держадміністрації за 20,29 млн гривень замовило проведення капремонту приміщень під розміщення фабрики міні-кухонь шкільного харчування на бул. Перова, 3 у Дніпровському районі столиці. Згідно зі звітом про виконання відповідного договору, оплата за ці роботи була проведена в повному обсязі.

Читайте: В Киеве начали создавать фабрики мини-кухонь для обеспечения школьников обедами

Згідно з даними аналітичної системи Youcontrol, ТОВ “Гранд Енерго” зареєстровано в 2004 році у Києві. Основний вид діяльності – електромонтажні роботи. Статутний капітал – 51,5 тис. гривень. Засновниця компанії – Ольга Пархоменко, директор – Ірина Слісаревська. За даними Clarity Project, в результаті участі у публічних закупівлях ТОВ “Гранд Енерго” уклало 48 договорів на 29,47 млн гривень.

ПП “Укрпроектбуд” зареєстровано в 2004 році в місті Ірпінь Київської області. Основний вид діяльності – будівництво житлових та нежитлових будівель. Статутний капітал – 50 тис. гривень. Засновник та директор компанії – Микола Ейсмонт. ПП “Укрпроектбуд” за результатами публічних закупівель отримало 52 підряди на суму 111,13 млн гривень. 

* ТОВ “Гранд Енерго” (код ЄДРПОУ: 39175164)

** ПП “Укрпроектбуд” (код ЄДРПОУ: 32973537)

Фото: колаж KВ

КиївВлада

Автор:
Валерія Бобровська
Рекомендуємо до перегляду
У Київраді збираються передати оточенню Кушніра землю під історичною будівлею “лісопильні Сніжка”
У Київраді збираються передати оточенню Кушніра землю під історичною будівлею “лісопильні Сніжка”
09:00 У столиці розгорається черговий скандал щодо знищення історичної забудови. Мова про будівлю “лісопильні Сніжка” на вул. Турівській, 29-а у Подільському районі, земельну ділянку…
Витрачені в 2023 році на ремонт столичних парків “Орлятко” і “Юність” гроші могли бути розкрадені
Витрачені в 2023 році на ремонт столичних парків “Орлятко” і “Юність” гроші могли бути розкрадені
09:00 Нацполіція вивчає факти можливих розтрати і привласнення бюджетних коштів при здійсненні капітальних ремонтів та реконструкцій парків “Юність” та “Орлятко” у Солом’янському районі Києва.…
“Київтеплоенерго” закупило 15 австрійських міні-ТЕЦ на рекордні 1,12 млрд гривень
“Київтеплоенерго” закупило 15 австрійських міні-ТЕЦ на рекордні 1,12 млрд гривень
09:00 КП “Київтеплоенерго” на 1,12 млрд гривень замовило півтора десятки когенераційних установок для виробництва тепла та електрики. Для такого обладнання ця вартість закупівлі є…
Banner
QlU7mDx4