“Фізкульт-привіт”: столичні суди винесуть вироки щодо “розпилів” бюджету при реконструкції спорткомплексу на вул. Райдужній

“Фізкульт-привіт”: столичні суди винесуть вироки щодо “розпилів” бюджету при реконструкції спорткомплексу на вул. Райдужній

Найближчим часом столичні суди можуть винести обвинувальні вироки посадовцям, які причетні до “розпилів” бюджетних коштів при реконструкції фізкультурно-оздоровчого комплексу на вул. Райдужна, 33. Йдеться про збитки в сумі від 9,7 до 20,1 млн гривень (за різними оцінками). В рамках відповідних справ колишньому в.о. директора КП “Спортивний комплекс” Івану Ничу (на колажі) і директору компанії-підрядника ТОВ “Мостицький 2” Сергію Колеснику інкримінується службова недбалість та привласнення майна, за що їм загрожує 5 та 12 років позбавлення волі відповідно. Що цікаво, раніше слідчі Нацполіції також розслідували факти можливого “корупційного впливу” на процеси проведення ремонтів у спортивних об’єктах також і посадовців профільного департаменту КМДА, але надалі правоохоронці відмовилися від таких версій. 


Як стало відомо KВ, найближчим часом столичні суди розглянуть обвинувальні акти щодо посадовців, які могли бути причетними до розкрадання бюджетних коштів при реконструкції фізкультурно-оздоровчого комплексу на вул. Райдужна, 33 у Дніпровському районі.


Підписуйтесь на “КиївВладу”
 


Йдеться про колишнього в.о. директора КП “Спортивний комплекс” Івана Нича і директора компанії-підрядника ТОВ “Мостицький 2” Сергія Колесника. Першому в рамках відразу двох кримінальних проваджень інкримінується службова недбалість, що спричинила тяжкі наслідки (ч.2 ст. 367 Кримінального кодексу (КК) України, його справи розглянуть Дніпровський та Дарницький районні суди Києва 29 січня та 14 лютого 2024 року), другому – привласнення коштів в особливо великому розмірі (ч.5 ст. 191 КК України, його справу 14 лютого розгляне Дарницький районний суд). Відповідно, Ничу загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 5 років, Колеснику – до 12 років.


Слідство відносно цих посадовців здійснювалося в рамках кримінальних проваджень №62021100010000289 та №12023100020002150, які були відкриті 28 квітня 2021 року та 8 червня 2023 року відповідно. В рамках першої справи слідчі Дніпровського управління Нацполіції вивчали діяльність Івана Нича, а в рамках другої правоохоронці Дарницького управління Нацполіції розслідували можливі правопорушення і з боку Нича, і з боку Колесника. При цьому, матеріали по керівнику ТОВ “Мостицький 2” під час передачі до суду для розгляду по суті були виокремлені в окреме провадження – №12023100020003862 від 28 вересня 2023 року.


31 серпня 2020 року між КП “Спорткомплекс” і ТОВ “Мостицький 2” було укладено договір на реконструкцію фізкультурно-оздоровчого комплексу на вул. Райдужна, 33. Надалі, в період з вересня 2020 року по грудень 2021 року, сторони уклали низку додаткових угод до вказаного договору. Відповідно до цих документів, вартість робіт на вказаному об’єкті мала становити 97,1 млн гривень. Надалі, у період з грудня 2020 року по грудень 2021 року, КП “Спорткомплекс” і ТОВ “Мостицький 2” підписали низку актів виконаних робіт, відповідно до яких замовник реконструкції здійснив проплати на рахунки компанії-підрядника. За інформацією правоохоронців, вона отримала близько 22 млн гривень.


“Фізкульт-привіт”: столичні суди винесуть вироки щодо “розпилів” бюджету при реконструкції спорткомплексу на вул. Райдужній

Стан виконання робіт у другій половині 2023 року (фото столичної прокуратури)


В рамках слідства по кримінальному провадженню №62021100010000289 правоохоронці, зокрема, встановили, що при здійсненні реконструкції вказаного спорткомплексу були закуплені шість теплових насосів “Mycond”, які не були передбачені завданням на проєктування і використання яких при проведенні робіт було неможливим. Загальна вартість цього обладнання склала 6,9 млн гривень, і саме про такий розмір збитків столичному бюджету ще в листопаді 2021 року заявляли правоохоронці. 


Втім, вже наприкінці 2023 року в судових ухвалах по цьому провадженню вказувалося, що в рамках цієї справи правоохоронці заявили до Івана Нича цивільний позов щодо стягнення 10,4 млн гривень майнової шкоди. Яким чином вона розраховувалася і чому розмір збитків саме такий, в держреєстрі судових рішень поки що не уточнюється.


У свою чергу, в рамках кримінального провадження №12023100020002150 слідчі Нацполіції встановили, що при здійсненні цієї реконструкції міському бюджету Києва було нанесено збитки на суму 9,7 млн гривень – саме стільки, за даними слідства, КП “Спорткомплекс” безпідставно перерахувало ТОВ “Мостицький 2” за нібито виконані роботи із завищеними обсягами.


Читайте: У Києві керівника КП “Спортивний комплекс” підозрюють недбалості зі збитком на 10 млн при реконструкції спорткомплексу


Зважаючи на те, скільки грошових коштів отримав генпідрядник цих робіт і яку суму “розпилів” правоохоронці “приписують” фігурантам цих справ, наразі залишаються відкритими декілька питань. Наприклад, станом на сьогодні чітко незрозуміло, чи не “дублюється” вказана у справах щодо Івана Нича сума збитків – тобто, чи не йдеться про одну й ту ж майнову шкоду, нанесену при одних і тих самих обставинах. Це, мабуть, стане відомо пізніше – коли правоохоронці оприлюднять хоча б фрагменти текстів обвинувальних актів. Відповідно, нанесені бюджету збитки можуть складати 9,7 млн гривень або 20,1 млн гривень. Також наразі невідомо, чому правоохоронці не об’єднали декілька справ щодо Івана Нича в одну, як це вони роблять у багатьох схожих ситуаціях.


Варто зазначити, що на перших етапах слідства по провадженню №62021100010000289, у липні 2021 року, правоохоронці вивчали також низку інших правопорушень, допущених посадовцями КП “Спорткомплекс”, а також їх “безпосередніх начальників” – Департаменту молоді та спорту Київської міськдержадміністрації (КМДА) та Міністерства молоді та спорту України. Проте, схоже, усі ці “ймовірні злочини”, які інкримінувалися фігурантам, так і залишилися на стадії “попередніх версій”.


Зокрема, два з половиною роки тому слідчі встановили, що КП “Спорткомплекс” при здійсненні реконструкції фізкультурно-оздоровчого комплексу на вул. Райдужній перерахувало ТОВ “Мостицький 2” близько 700 тис. гривень за розроблення грунту та знищення будівельного сміття хоча такі роботи не були передбачені кошторисною документацією та фактично не виконувались або виконувались не в повному обсязі.


“Фізкульт-привіт”: столичні суди винесуть вироки щодо “розпилів” бюджету при реконструкції спорткомплексу на вул. Райдужній

Скріншот ухвали по цьому провадженню від 7 липня 2021 року 


Крім того, правоохоронцям було відомо, що службові особи Міністерства молоді та спорту України та КМДА забезпечують перемогу ТОВ “Діо Спорт” у публічних закупівлях будівельних робіт, постачання товарів та послуг замовників, що підпорядковані Міністерству молоді та спорту України, КМДА, в тому числі – КП “Спорткомплекс”. Наприклад, за інформацією правоохоронців, у 2020 році вказана компанія перемогла у тендері на капітальний ремонт стадіону з легкоатлетичними доріжками та спортивних майданчиків на вул. Тростянецькій, 60 у Дарницькому районі Києва, який проводило КП “Спорткомплекс”. За даними слідства, вартість штучного газону, який використовувався при будівництві полів, було значно завищено.


Читайте: Стадион и спортплощадки на улице Тростянецкой, 60 в Киеве капитально отремонтируют за 32,5 млн гривен


Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм


Нагадаємо, міська влада обіцяла відкрити фізкультурно-оздоровчий комплекс на вул. Райдужній ще в 2012 році – на той час він вже доволі давно перебував у аварійному стані і не експлуатувався (будівля закріплена за Комплексною дитячо-юнацькою спортивною школою “Ринг”). Але тоді фактично нічого зроблено не було. Наприкінці 2017 року в Київраді та КМДА знову почалося активне обговорення питання реконструкції даної будівлі та підготовка до проведення відповідних робіт. Остаточне рішення щодо реконструкції було прийнято столичною владою у червні 2018 року. За задумом керівництва Києва, після проведення робіт у цьому комплексі повинні бути створені умови для того, щоб 117 дітей могли займатися такими видами спорту, як баскетбол, футбол, кікбоксинг, бокс, хортинг, боротьба вільна та греко-римська тощо. 


“Фізкульт-привіт”: столичні суди винесуть вироки щодо “розпилів” бюджету при реконструкції спорткомплексу на вул. Райдужній

Таку візуалізацію спорткомплексу на вул. Райдужній за результатами реконструкції в 2019 році демонстрували в КМДА


Спочатку міська влада збиралася витратити на ці роботи 59 млн гривень. Але надалі вартість реконструкції двічі зростала – до 78,4 млн гривень у вересні 2018 року і до 169,3 млн гривень у другій половині 2020 року. Такі здорожчання неодноразово викликали питання у окремих депутатів Київради, але чиновники КМДА наполягали: зростання кошторису пов’язане, серед іншого, зі зростанням цін на будівельні матеріали та збільшенням розмір зарплат у цій сфері. Крім того, на Хрещатику, 36 обіцяли розпочати реконструкцію цього комплексу ще в 2018 році, але врешт-решт роботи були “затримані” більш ніж на два роки, і в підсумку, судячи з претензій “силовиків”, цей проєкт було повністю провалено.


Читайте: Стоимость реконструкции физкультурно-оздоровительного комплекса на ул. Радужной в Киеве превысила 170 млн гривен


Фігуранти – хто вони?


За даними аналітичної системи Youcontrol, столичне ТОВ “Мостицький 2” було зареєстроване у вересні 2007 року. Його керівником є вищезгаданий Сергій Колесник, засновником та кінцевим бенефіціаром – мешканець Києва Федір Мясковський.


Ця компанія є активним учасником тендерів, які проводять різні комунальні та державні структури України. Втім, у таких торгах вона перемагає вкрай рідко, і станом на 2024 рік має в своєму “портфоліо” лише два реалізованих проєкти – крім робіт у спорткомплексі на вул. Райдужній, ТОВ “Мостицький 2” також займалося реконструкцією легкоатлетичного ядра державного підприємства “Спортивний комплекс “Атлет” (Київ, пров. Лабораторний, 7-А). 


Раніше KВ повідомляла, що діяльність столичних чиновників, які відповідальні за сферу спорту, не рідко викликає питання у депутатів Київради, громадськості та правоохоронних органів.


Наприклад, у травні 2019 року розпочала слідство за фактом можливого присвоєння коштів чиновниками Департаменту освіти та науки та Департаменту молоді та спорту КМДА. У справі фігурували близько десятка фірм, яким з листопада 2016 року до березня 2019 року було перераховано понад 20 млн гривень. Деякі з таких компаній, на думку правоохоронців, мали ознаки фіктивності. При цьому, в судових матераілах відповідного кримінального провадження не уточнювалася хоча б приблизна сума коштів, вкрадених з бюджету Києва. Втім, слідство по цій справі було безрезультатним – жоден з посадовців так і не був притягнутий до кримінальної відповідальності.


Читайте: Прокуратура подозревает “гуманитарные” департаменты КГГА в распиле бюджетных средств


А в лютому 2020 року директор ТОВ “Будівельна фірма Урбанбудквартал” Андрій Лазарєв звинуватив тодішнього керівника Департаменту молоді та спорту КМДА та президента Федерації фехтування України Вадима Гутцайта у свавіллі, службових зловживаннях та можливих корупційних правопорушеннях. За його словами, цей чиновник у незаконний спосіб домагався надання переваг афілійованим з ним підприємствам при закупівлі держструктурами будівельних та ремонтних послуг. Також Андрій Лазарєв стверджував, що Вадим Гутцайт перешкоджає веденню господарської діяльності юрособам, які не підтримують “схеми” або не беруть участі у “договірняках”.


Читайте: Директора Департамента молодежи и спорта КГГА Гутцайта обвинили в произволе и служебных злоупотреблениях


КП “Спорткомплекс” з кінця серпня 2023 року очолює Роман Коваль. Його попередниками на цій посаді були Роман Савлів (з листопада 2021 року) та вищезгаданий Іван Нич (з вересня по листопад 2021 року, до цього з 2017 року працював заступником директора вказаного КП з адміністративно-господарської роботи).


Дане підприємство підпорядковане Департаменту молоді та спорту КМДА, який з 15 червня 2020 року очолює Юлія Хан. Діяльність цього структурного підрозділу столичної мерії з 2 квітня 2021 року контролює заступниця голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Олена Говорова. До неї протягом 2020-2021 років за цей напрям відповідали заступник голови КМДА Валентин Мондриївський та вже ексзаступник очільника столичної міськдержадміністрації з питань здійснення самоврядних повноважень Олександр Харченко.


Фото: колаж КВ

КиївВлада

Автор:
Іван Кулик
Рекомендуємо до перегляду
В Києві затвердили стратегією розвитку міста до 2027 року
В Києві затвердили стратегією розвитку міста до 2027 року
18:00 Найближчі три роки столична влада теоретично повинна буде працювати над виконанням “Стратегії розвитку Києва до 2027 року”. Розробити цей документ, як стверджують у…
Роман Смик тимчасово очолив Обухівський район: що про нього відомо
Роман Смик тимчасово очолив Обухівський район: що про нього відомо
15:19 25 листопада до виконання обов’язків голови Обухівського районної державної адміністрації Київської області приступив Смик Роман Петрович, який до цього обіймав посаду першого заступника…
“Битва за 16 га”: прокуратура судиться з оточенням Рябікіна-Вавриша за землю в Дарницькому лісгоспі
“Битва за 16 га”: прокуратура судиться з оточенням Рябікіна-Вавриша за землю в Дарницькому лісгоспі
09:00 Столична прокуратура в судовому порядку добивається скасування державної реєстрації ділянки площею майже 16 га на території Дарницького лісгоспу та права користування нею компанією…
Banner
QlU7mDx4