Голова КОДА Володін: Щоб інвестиції прийшли до регіону, потрібні прозорі та легкі умови ведення бізнесу

Голова КОДА Володін: Щоб інвестиції прийшли до регіону, потрібні прозорі та легкі умови ведення бізнесу

17 червня виповниться рік перебування Василя Володіна на посаді голови Київської облдержадміністрації. Він керує столичним регіоном у нелегкі часи, адже коронавірус вніс свої корективи у кожну сферу життя області. Про те, що зроблено за рік, які плани на майбутнє та в чому Київщині все ж вдалося рушити вперед, Василь Володін розповів у інтерв’ю KV.


KV: Скоро виповнюється рік, як ви працюєте на посту голови КОДА. Що вдалося зробити за рік роботи?

Василь Володін: Перше, що хочу зазначити, саме системний підхід, глибинне вивчення проблемних питань та командна робота дозволили досягти наявних результатів. Київщина стабільно входить у першу десятку у рейтингу Мінфіну за темпом приросту ПДФО, єдиного податку та плати за землю; за 5 місяців 2021 року виконання доходів бюджету області становить 109,2%. Тобто, навіть незважаючи на пандемію, яка значно вплинула на світову економіку, на локдаун, ми тримаємо свої позиції.

Маємо багато досягнень. Щоб говорити про всі, потрібне окреме інтерв‘ю, але все ж резюмую: залучення до співпраці професіоналів у своїх галузях – будь то освіта, будівництво, медицина, туризм, цифровізація тощо – стало вирішальним фактором, який дозволяє нам разом рухати область уперед. І я переконаний, що мешканці дедалі більше зможуть відчувати позитивні зміни. Маю на увазі нові сучасні школи, в тому числі в віддалених районах, садочки, зручні та безпечні шляхи.

Попереду ще бачимо великий пласт роботи і рішуче налаштовані виконати все заплановане. Але головне – команда створена, вона працює і ми знаємо, що робити.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

KV: Що робити для залучення нових інвестицій? Які успішні кейси можете привести як приклад за рік роботи? 

Василь Володін: Одним із пріоритетних завдань для команди ОДА було і залишається підвищення інвестиційної привабливості регіону. Ми маємо добре розвинену транспортну мережу, через яку відбуваються державні, регіональні та міжнародні транзитні перевезення. Географічне розташування лише один з наших плюсів. Ми постійно проводимо прозору роботу з інвесторами. Протягом минулого року вони спрямували в розвиток регіону майже 11 млрд грн. Кошти значні, але ми прагнемо, щоб сума стала ще більшою.

Маємо багато позитивних прикладів роботи інвесторів в Київському регіоні. Це і промислові підприємства, зокрема завод “Костал”, що побудував в області вже другу свою філію, і аграрні, наприклад, підприємство “Ківшовата-Агро” з японськими інвестиціями.

Також лише з початку 2021 року в області було зареєстровано три нові індустріальні парки: “ПАТОН”, “Солтанівка” та “E40 Industrial Park”.

Не забуваємо й про туристичний напрямок, в якому Київська область має значні перспективи. Маємо багато туристичних “магнітів”, найвідомішим з яких є Чорнобильська зона відчуження. Вона є привабливою не лише для туристів з Київщини та України, але й іноземців з усього світу. Наразі там створюємо туристичні маршрути, будуємо нові дороги, відновлюємо інфраструктуру. До речі, маємо інвестора, який відновлює сучасний готель, де зможуть зупинятися гості, що приїжджатимуть в Чорнобильську зону. 

Але не обмежуємося розвитком цього напрямку, туристичний потенціал Київщини – це майже 6 тис. об’єктів історико-культурної спадщини. Це пам’ятки археології, історії, архітектури. За останні 5 років потік туристів в область зріс на 39%. Звісно, був деякий спад під час карантину, але зараз ситуація налагоджується, сподіваюся, так буде і далі.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Для мене зрозуміла одна річ – для того, щоб інвестиції прийшли до регіону, потрібні прозорі умови ведення бізнесу та легкість. Так, саме легкість – від реєстрації до повсякденної роботи. Державні органи повинні не створювати бюрократичні перепони, а, навпаки, – бути зацікавленими в швидкому оформленні всіх дозволів для бізнесу. Якщо підприємство готове займатися розвитком територій, створювати нові робочі місця, якщо воно не порушує законодавство та має екологічно безпечне виробництво, ніяких перепон не може бути. Тому ми разом з командою приділяємо багато часу супроводженню наших інвесторів. На жаль, без функції інвест-нянь обійтися поки не можемо. Для цієї мети також створено Агенцію регіонального розвитку, яка розгалужує свою мережу в територіальних громадах і відкриває відділення, завдяки яким бізнес на місцях зможе отримати допомогу.

Голова КОДА Володін: Щоб інвестиції прийшли до регіону, потрібні прозорі та легкі умови ведення бізнесу

KV: Коронавірус залишається темою номер один. Які висновки можна зробити за рік боротьби? 

Василь Володін: Рік тому ми дійсно стикнулися з невідомим ворогом і, скажімо відверто, до цієї зустрічі не були готові повною мірою. Медицина, в яку не вкладалися кошти та ресурси протягом багатьох десятиліть, мала протистояти смертельному вірусу. Така ситуація була не лише в нашій області чи тільки в Україні. З цим викликом зіткнувся весь світ. Ми мали наднизьку забезпеченість лікарень киснем, обладнанням, навіть засобами особистої безпеки. Але при цьому ми мали найважливіше – професійний ресурс, злагодженість у роботі всіх задіяних гілок влади та медичного сектору. Саме ці фактори сприяли тому, що ми змогли пройти “першу хвилю” без значних втрат, а коли це “цунамі” захопило Київщину та країну знову, ми мали у геометричній прогресії збільшену кількість ліжок, забезпечених киснем – а саме це і є найчастіше вирішальним фактором під час допомоги середнім та важким хворим. Наші лікарі мають всі необхідні засоби захисту, лікарні фінансуються державою, населення має змогу вчасно отримувати якісне тестування, а за потреби і лікування. Тому я вважаю, що ми гідно долаємо цей непростий шлях боротьби з вірусом. На жаль, не обійшлося і без жертв. Деколи їх кількість була значною, і мені дуже шкода, що ми не в змозі були допомогти всім, але ми намагаємося зробити все, що від нас залежить.

KV: Медичні експерти застерігають про ще більш небезпечний штам вірусу та нову хвилю захворювання. Чи готова до такого сценарію Київська область?

Василь Володін: Рік тому ми мали дві лікарні перепрофільовані під лікування хворих на ковід, на початку цього року їх було 29. На сьогодні понад 3,3 тисячі ліжок забезпечено киснем.  Тобто ви бачите, що ми дійсно зробили прорив в забезпеченні лікарень. Крім того, це не межа наших можливостей. За потреби зможемо надавати допомогу і більшій кількості людей. Наразі захворювання пішло на спад. У нас з’явилася можливість вивести деякі лікарні із розряду ковідних, їх колективи повернулися до нормальної звичної роботи. Сподіваюся, що найближчим часом відбудеться сесія обласної ради і депутати дадуть нам зелене світло на подальший розвиток медицини, чого ми всі зараз дуже очікуємо.

Плануємо продовжити оновлення лікарень, їх ремонти та будівництво, належне забезпечення медикаментами та обладнанням. А ще одна наша велика надія в подоланні ковіду – це вдала та швидка вакцинальна кампанія. За динамікою щеплень Київщина займає лідируючі позиції – 4 місце в країні.

Голова КОДА Володін: Щоб інвестиції прийшли до регіону, потрібні прозорі та легкі умови ведення бізнесу

KV: Вакцинація від коронавірусу в області триває більше двох місяців. Чи багато жителів вакцинувалося? Які категорії населення вакцинуються в першу чергу? Чи вакцинувалася Ви особисто?

Василь Володін:  Для нас важливо не втрачати жодного дня. Саме тому процес вакцинації в області відбувається навіть у вихідні. І хочу зазначити, щодня у нас знаходяться охочі вакцинуватися. Тож коли в ЗМІ з‘являється інформація про те, що в Київській області за добу не було вакциновано жодної людини, в наших реаліях це означає лише те, що ми використали весь запас виділеної на наш регіон вакцини. Щойно отримуємо наступну партію, наші медики продовжують щеплення. 

Вакцинацію в Київській області здійснюють трьома різними препаратами: німецькою вакциною Сomirnaty/Pfizer-BioNTech, яку використовують для імунізації жителів і працівників будинків для людей похилого віку і спеціалізованих психоневрологічних закладів; китайським препаратом CoronaVac/Sinovac – для медиків, маломобільних груп населення, опікунів і працівників сфери освіти, які залучені до проведення ЗНО; південнокорейською вакциною AstraZeneca-SKBio – для вакцинації людей віком 65+, а також для ревакцинації тих, хто вже отримав першу дозу індійської вакцини AstraZeneca/Covishield.

Наразі вже вакциновано більше 78 тисяч жителів області. Таких високих показників нам вдалось досягти, оскільки ми працювали без свят і без вихідних. Так, це було не просто. Проте ми розуміли, що не можна гаяти жодного дня. Працювали за таким принципом: чим швидше ми будемо вакцинувати, тим більше людей у регіоні отримають імунітет проти коронавірусу.  На найближчих вихідних плануємо у Броварах і Білій Церкві відкрити центри масової вакцинації, що дасть нам змогу залучити якомога більшу кількість людей.

Моє особисте ставлення до вакцинації суто позитивне! Я сам взимку перехворів на коронавірус, і, повірте, не хотів би повторити це ще раз. Тому за нагоди обов‘язково вакцинуюся і закликаю до цього всіх жителів нашого регіону, адже чим більше буде прищеплено людей, тим швидше ми зможемо забути про важкі наслідки цієї хвороби, яка позначається не лише на здоров”ї, а також на соціальній та економічній складових нашого життя.

KV: Чи можна підвести якісь підсумки за п’ять місяців роботи? Які основні напрями розвитку області виділяєте?

Василь Володін: Робота постійно триває, і ми крок за кроком розбудовуємо Київщину. Це стосується найрізноплановіших сфер. Неможливо працювати над розвитком лише однієї галузі, щоб побачити відчутні зміни. Так не буває. Докладати зусиль потрібно комплексно.

Безумовно, коронавірус вплинув на різні процеси. Але ми навчились працювати і в умовах складної епідемічної ситуації.

Тож інфраструктура нашої області розвивається. І це найважливіше.

Наприклад, у цьому році реалізуємо 47 об’єктів дорожнього господарства в області. Йдеться загалом про 77 км нового асфальтного покриття. Станом на сьогодні на всіх об’єктах, за якими заключено договори з підрядними організаціями, розпочаті та тривають ремонтні роботи.

Також плануємо залучити додаткові фінансові ресурси для оновлення більшої кількості доріг.

Паралельно працюємо над модернізацією наших освітніх закладів. Наприклад, в рамках програми Президента Володимира Зеленського “Велике будівництво” зараз покращуємо умови в п’яти школах і шести садочках. У результаті будемо мати 140 нових місць у садочках і поліпшення умов навчання для 510 дошкільнят, а в новозбудованих школах навчатимуться 1540 учнів.

Приділяємо увагу і розвитку спортивної сфери. Один із найбільш знакових проєктів – будівництво Академії спорту в Бучі. До речі, комплекс зводиться також в рамках програми “Велике будівництво”. У перспективі на цій локації будуть організовуватись змагання міжнародного та національного рівнів. Окрім цього, відновлюємо басейн у Славутичі, який не працював декілька років.

Проведення робіт паралельно на такій великій кількості об’єктів стало можливим завдяки реалізації програми Президента України Володимира Зеленського “Велике будівництво”. Тож працюємо, щоб реалізувати всі проєкти вчасно та з дотриманням усіх норм, адже від цього залежить безпека наших жителів.

Голова КОДА Володін: Щоб інвестиції прийшли до регіону, потрібні прозорі та легкі умови ведення бізнесу

KV: Як ставитесь до ідеї розвитку Київської агломерації? Чи є порозуміння в цьому питанні з Київською владою? 

Василь Володін:  Київська агломерація дасть потужний поштовх для розвитку, у тому числі для посилення наукової та промислової сфер. Це підтверджують практики Європейського Союзу. Серед них можна відзначити досвід агломерацій у Парижі, Мадриді, Мілані, Берліні.

Що стосується конкретно нас, ми тісно пов’язані зі столицею. Йдеться і про трудові ресурси, і інфраструктуру, і інші чинники.

Ситуація зараз складається таким чином: щодня до столиці на роботу приїздить кілька десятків тисяч жителів регіону. Тобто працюють вони у Києві, а проживають в області, оскільки так економічно вигідніше.

Тож наше ключове завдання продовжувати робити все для того, щоб підвищувати рівень комфортності життя на Київщині.

Як ми це робимо. По-перше, розбудовуємо наші дороги. По-друге, разом із регіональною філією “Південно-західна залізниця” розвиваємо залізничну інфраструктуру. Робимо це в рамках Президентського проєкту “City Express”. Зупинюсь на цьому детальніше.

На Київщині навесні почали курсувати перші приміські електропоїзди на маршрутах Боярка-Вишневе-Київ і Святошин-Буча. Це дозволяє нам вирішити цілу низку проблем та зробити Київщину ще більш зручною. Зокрема людям більше не потрібно витрачати зайвий час у щільному автомобільному трафіку. Ще один суттєвий плюс – розвантаження автошляхів і зниження обсягів шкідливих викидів у повітря.

Також працюємо зараз над відкриттям маршрутів Фастів-Київ і Вишгород-Київ.

Ми зараз знаходимось на початковому етапі розвитку Київської агломерації. Будемо й надалі працювати в цьому напрямі, адже комфортні умови життя наших жителів для нас є пріоритетом.

KV: В грудні Ви разом із першою леді Оленою Зеленською відкрили шелтер для жертв домашнього насильства на Київщині. Наскільки відомо, таких закладів в Україні менше десяти. Плануєте і далі розвивати цю тему?

Василь Володін: Так, вважаю, що відкриття шелтерів – це потужна інвестиція в соціальну сферу області.

Зараз готуємось до відкриття ще одного притулку. Він буде розташовуватись у Білоцерківському районі. Адресу не розголошуватиму задля безпеки його майбутніх мешканців.

У шелтері постраждалі зможуть проживати до трьох місяців. У разі гострої потреби цей термін продовжать до пів року. Жінки, які перебуватимуть там, зможуть отримувати консультації від психологів і юристів. Це допоможе їм визначитись, як далі будувати своє життя.

Це дуже важлива тема. Можна розвивати інфраструктуру, будувати дороги, школи, дитячі садки, але без змін у суспільстві ми не станемо кращими. Домашнє насильство – ганебне явище, та воно є і з ним потрібно боротися, а не замовчувати та робити вигляд, що проблеми немає. На жаль, вона існує, тому відкриваємо другий шелтер.

Велика подяка дружині Президента Олені Зеленський за підтримку та постійну допомогу в цьому питанні.

Голова КОДА Володін: Щоб інвестиції прийшли до регіону, потрібні прозорі та легкі умови ведення бізнесу

KV: Посада голови ОДА більш політична чи все ж таки це суто менеджмент? Чи відчуваєте себе політиком?

Василь Володін: Скажу так: це не тільки менеджмент чи політика. Проблеми, з якими зіштовхуєшся кожного дня, показують, що бути тільки політиком чи державним службовцем замало. Дуже важливо вміти створювати команду. Від цього залежить як область буде розвиватися в цілому. Вважаю, що нам це вдалося. Команда працює та дає результат.

Так, не все просто. Конструктивну критику приймаємо, а на балачки не звертаємо уваги. Моя позиція проста: кожна людина повинна навчатися чомусь новому, рости у професійному та особистому планах. Якщо мій заступник скаже, що у нього немає питань, що все гаразд і він вже все знає – нам не по дорозі. Я багато вимагаю від себе і від своєї команди. За рік роботи на посаді зрозумів, що велику увагу потрібно приділяти комунікаціям, особистим зустрічам з людьми. Тому, не дивлячись на навантаження, кожного тижня виїжджаємо до районів. Спілкуємося з людьми, дивимося своїми очима, як вони живуть. Скажу відверто: іноді те, що бачимо, розходиться з тим, що подається на папері. Тож не почуваю себе тільки політиком чи тільки менеджером.  Маю більшу відповідальність та більш складний функціонал, щоб дозволити собі виконувати одну з цих ролей.

KV: У політичному плані Київська область складний регіон. Вам вдалося налагодити діалог з депутатами-мажоритарщиками та представниками політичних партій, що увійшли до облради?

Василь Володін: Кожний регіон складний по-своєму. Так, наближеність до столиці, до політичного центру країни, відсутність обласного центру дає свої особливості. Всі наші політики, державотворці, багато з парламентарів проживають саме в нашій області. Це і складність, і можливість одночасно. Твоя робота завжди на першому плані. Ти маєш можливість вирішувати багато питань дуже швидко, але й відповідальність у очільника столичної області більша. Безумовно, без конструктиву з народними та обласними депутатами неможливо говорити про розвиток та досягнення результату. Тому намагаємося досягати компромісів. Мої двері відкриті для кожного депутата, для кожного голови територіальної громади. Багато спілкуємося, обговорюємо нові проєкти, сперечаємось. Але головне – це знаходити порозуміння заради жителів Київщини.

Наразі плідно працюємо над проведенням сесії обласної ради. Провели велику роботу. Багато програм чекають на внесення змін. Потрібно врахувати бачення кожного населеного пункту, кожної громади. А без постійного діалогу між представниками різних гілок влади це неможливо. Вважаю, що в нашій області такий діалог, як і вміння знаходити компромісні рішення, присутній.

KV: Які плани у вас на майбутнє?

Василь Володін: Я повністю занурений у роботу. Працюю без вихідних і без нормованого графіку, тому часу на особисте, на жаль, практично не залишається.

Однак, родина підтримує мене. Діти поки впізнають свого батька. Родина розуміє, що зараз я несу велику відповідальність. І я вдячний за це своїм близьким. Це дійсно опора та мій тил.

Зараз вся моя увага сфокусована на розвитку регіону. Ми з командою маємо продовжити реалізацію проєкту “Велике будівництво”.

Я переконаний: що інвестиції можуть прийти лише по хорошим і якісним дорогам, тому працюємо над оновленням дорожньої інфраструктури. Аналогічно маємо докладати всіх зусиль для модернізації соціальної сфери – розбудовуємо медичну, освітню та спортивну мережі.

На все це потрібен час. Проте ми маємо позитивні зрушення, і це мотивує нас із колегами рухатись далі.

Як би це не банально звучало для більшості, та ще однією мрією є позитивне завершення вакцинальної кампанії проти ковіду, щоб кожен житель Київщини був захищений від цієї небезпечної хвороби. Дуже важко кожного ранку читати статистику про померлих. Дякую нашим медикам – останнім часом все частіше у цій графі стоїть нуль.

Київщина змінюється, стає кращою. І наше завдання – продовжити робити це на високому рівні. Ну, а якщо дуже коротко, мої плани – втілити в життя всі задуми. А їх дуже багато.

Читайте: Очільник КОДА Василь Володін відзвітував про роботу адміністрації за 2020 рік

Фото: прес-служба

КиевVласть

Автор:
Вероніка Злацька
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
09:00 Нещодавно столична міськрада ухвалила програму управління об’єктами комунальної власності, розраховану на період 2025-2027 років. Усього на її реалізацію планується витратити 251,3 млн гривень,…
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
09:00 В листопаді бюджетні замовники селища Баришівка на Броварщині уклали договорів на кругленьку суму – понад 26 млн гривень. Найбільше грошей спрямували на облаштування…
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
09:00 Столична влада ухвалила бюджет Києва на 2025 рік та внесла зміни до Програми економічного та соціального розвитку (ПЕСР) в частині видатків на наступний…
Banner
QlU7mDx4