Громада Бориспільщини заблокувала приватизацію місцевої поліклініки

Громада Бориспільщини заблокувала приватизацію місцевої поліклініки

Вороньківська громада затвердила перелік комунальної нерухомості, що підлягає приватизації. Рішення викликало небувалий скандал, адже під продаж потрапила поліклініка Бориспільської ЦРЛ. Лікарня діє у Борисполі, але у спадок від району дісталася сільській громаді, яка постановила, що у поліклініці можуть й надалі надавати медпослуги вже на правах оренди. Поки тривали дискусії між населенням та владою, інші села забажали вирішити долю лікарні через суд. 

Як стало відомо KV, 19 травня на інтернет-майданчику “ProZorro.Продажі” було розміщено повідомлення щодо продажу на електронному аукціоні об’єкта малої приватизації, що належить до комунальної власності Вороньківської сільської громади. 

Сьомого травня з початковою ціною лоту в понад 8,4 млн гривень планували пустити з “молотка” Поліклінічне відділення Бориспільської центральної районної лікарні.

Варто додати, що процедуру продажу було оголошено вже вдруге, проведення попереднього аукціону було скасовано 17 травня через порушення порядку публікації оголошення.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Лот №1

Сам же об’єкт продажу, хоч і перебуває на балансі Вороньківської громади, та територіально поліклінічне відділення функціонує в місті Бориспіль по вулиці Гоголя, 2. 

Для місцевих ця медбудівля відома як колишня дитяча поліклініка. До Воронькова ж це майно перейшло у спадок у процесі реформи децентралізації – об’єднання у громаду із суміжними селами. Зокрема, Старинською сільрадою, якій ще у вересні 2019 року на позачерговому засіданні 32 сесії депутати Бориспільської райради і передали у власність нерухоме комунальне майно тергромад сіл району.

Це – двоповерхова будівля загальною площею в 933,9 кв.м, що введена в експлуатацію ще у 1968 році. Площа земельної ділянки складає 0,2138 га. Частину ж приміщення, 510 кв.м, орендує ТОВ “Аптека.194” за 18036,06 гривень (з ПДВ) за місяць. Це – амбулаторія №1, якає надає місцевим первинну та вторинну меддопомогу. 

Громада Бориспільщини заблокувала приватизацію місцевої поліклініки

На фото: зовнішній та внутрішній вигляд поліклінічного відділення

Повідомляється, що приміщення у технічному задовільному стані з централізовнаним водо- та теплопостачанням і призначине для  обслуговування будівель закладів охорони здоров’я та соціальної допомоги. І як повідомляла раніше KV, у поліклініці були замінені віконні блоки, відремонтовано реєстратуру, а у 2019 році оголошувався тендер на капремонт самого відділення. 

Читайте: На ремонт больницы в Борисполе нашли почти 90 млн гривен


Історія скандалу

У березні депутати Вороньківської громади у ході п’ятої чергової сесії затвердили перелік об’єктів комунальної власності, які підлягають приватизації у 2021-2022 роках з визначенням способу їх приватизації. До цього переліку першим номером у списку потрапило і поліклінічне відділення. 

Звістка про продаж відділення одразу викликала хвилю обурення, як серед місцевих жителів, так і у представників влади та депутатів минулого VІІ скликання. 

Зокрема, екссекретар Бориспільської міськради Ярослав Годунок на своїй сторінці в Facebook наголосив, що перелічені у рішенні “непотрібні” об’єкти для Вороньківської громади, які “хочуть продати за копійки”, будувала уся Бориспільська громада, тож подібні питання також варто вирішувати разом. Хвилює його і той факт, що “цільове призначення усіх об’єктів, крім житлового будинку та ТП – приміщення вільного призначення, тобто теоретично після продажу там може бути розміщено що завгодно – від офісів до ресторану чи нічного клубу”. А у своєму відеозверненні він закликав громаду “стати на захист і не дати продати, вкрасти дитячу поліклініку” та скоротити працівників лікарні. 

Громада Бориспільщини заблокувала приватизацію місцевої поліклініки

На відео: звернення Ярослава Годунка до жителів громади

Так, ексдепутат Бориспільської міськради Олег Верес нагадав, що півтора роки тому не підтримував рішення райради щодо передачі поліклініки на баланс громади села Старе і скеровував до міської влади відповідне звернення аби ті звернули увагу на цю ситуацію. У результаті – байдужість керівництва міста призвела до продажу цього об’єкту. 

Громада Бориспільщини заблокувала приватизацію місцевої поліклініки

“По-перше, жодних збитків Вороньківська ОТГ не несе по цьому приміщенню. Тому що його фактично експлуатує і витрати несе орендар, “призначений” ще районною радою. Він наразі сплачує всі комунальні та експлуатаційні витрати. По-друге, з повідомлень місцевої газети ВІСТІ ця громада не така вже й фінансово неспроможна. Наразі керівництво громади, крім продажу амбулаторії, розглядає питання будівництва притулку для тварин. На останні гроші таке не планують… Висновок: не здивуюсь, якщо приміщення буде викуплено за рахунок бюджету Бориспільської ОТГ, причому за завищеною (шляхом аукціону) вартістю…”, – припустив Верес у своєму дописі після наради мера Борисполя щодо питання продажу поліклініки.

Позиція Бориспільської громади та району

Звинувачення від жителів району щодо причетності до продажу поліклініки “полетіли” і на адресу Бориспільської влади. 

У свою чергу голова Бориспільської міської громади Володимир Борисенко заперечив причетність ради до цієї резонансної ситуації, назвавши інформацію неправдивою. Зокрема, він зауважив, що це приміщення ніколи не було власністю міста і перебувало саме на балансі району. Висловив він і негативне ставлення до рішення громади щодо його продажу. І озвучив таку позицію:

Громада Бориспільщини заблокувала приватизацію місцевої поліклініки“Це приміщення на території Борисполя, тож має належати Бориспільській територіальній громаді. Я бачу можливість урегулювати це питання й буду рухатися в цьому напрямку”, – йдеться у дописі мера. 

Згодом у прямому ефірі на Facebook, він зауважив, що громаді таки вдалося дійти згоди з керівництвом Вороньківської громади.

“На найближчій сесії депутати мають проголосувати за виключення даного об’єкту з переліку, які підлягають відчуженню, а саме продажу […] Я мав можливість поспілкуватися з деякими депутатами, представникам різних фракцій, і вони повністю усвідомлюють, що рішення було поспішним”, – говорить Борисенко. 

Лунали звинувачувальні закиди і на адресу районної ради. Очільник району їх також спростовував, заявляючи, що рада не допустила би відчуження цього об’єкту і вже розглядає юридичні підстави та можливість для повернення цього майна громаді району.

І вже в коментарі KV голова Бориспільської районної ради Антон Мотрич підтвердив, що Вороньківська громада прийняла рішення відмінити продаж поліклінічного відділення. Але на цьому ситуацію вважати вирішеною ще зарано, адже вона вже може продовжитися в суді. 

Громада Бориспільщини заблокувала приватизацію місцевої поліклініки“Наскільки мені відомо, громада прийняла рішення збільшити орендну плату ТОВ “Аптека.194″ з 18 тисяч до 100 тисяч гривень, щоб все залишилося працювали надалі, як є. Тож аукціон вже відмінили. Та наразі Гірська громада подала позов проти Бориспільської райради щодо скасування рішення про передачу нерухомого майна від райради до Старівської сільради. І якщо вони через суд скасують рішення райради, то, відповідно, скасується і держреєстрація права власності сільради на цей об’єкт і він повернеться до комунальної власності райради”, – говорить він.

І вже далі, за його словами, розпоряджатиметься цим майном саме районна рада. Наразі це вже закрите провадження і доля цієї справи поки що невідома. 

“Поліклініка знаходиться у гарному місці і є найдорожчим об’єктом комунальної власності. У зв’язку з тим, що у Вороньківської громади є недофінансування, вони, напевно, вирішили за майже 8,5 мільйонів його продати і наповнити бюджет. Сьогодні ж у структурі “Аптека.194″ працює понад 20 сімейних лікарів, які уклали декларації майже з 30 тисяч осіб. До списку цих декларацій входять і міські, і районні мешканці. І, незважаючи на цих лікарів і як мешканці одержуватимуть первинну допомогу, було прийняте таке рішення. Між Вороньківською та Бориспільською громадами велися перемовини щодо лікарні, але, напевно, спільного консенсусу віднайдено так і не було. Тож, як голова ради, я дійсно хотів би повернути цей об’єкт до району і далі вже на сесії районних рад вирішити його майбутнє”, – розповів Мотрич.

Позиція Вороньківської громади

З рештою 18 травня на сайті Вороньківської громади розмістили проєкти рішень сьомої чергової сесії і серед них був проєкт рішення про відміну аукціону з продажу поліклінічного відділення. Та в розпорядженні голови “Про скликання сьомої чергової сесії Вороньківської сільської ради VIIІ скликання” від 17 травня  цього питання до черги денної включено так і не було. А сам проєкт за день до сесії, 26 травня, (проведення якої з рештою також перенесли на 3 червня), був видалений із загального доступу. 

Зміст документа був наступним, що у зв’язку з негативним суспільним резонансом, соціальним невдоволенням фактом можливої приватизації та соціальною напругою, що виникла у зв’язку з появою в системі “Прозоро.Продажі” аукціону з приватизації поліклінічного відділення, Вороньківська громада вирішила відмінити аукціон та передати зазначене майно в оренду. 

Натомість на сайті громади 20 травня публікується інформаційне повідомлення щодо продажу об’єкта малої приватизації – поліклінічного відділення Бориспільської ЦРЛ, яке містить детальний опис та оціночну вартість. 

У свою чергу голова Вороньківської громади Любов Чешко прокоментувала ситуацію KV, повідомивши, що продаж поліклініки це лише чутки, які не відповідають дійсності. У приміщенні поліклініки жителі району і надалі зможуть одержувати медичні послуги. 

Громада Бориспільщини заблокувала приватизацію місцевої поліклініки“Це майно нам дісталося за розподілом від району у рамках реформування. Ми радилися з головою Бориспільської міськради, адже на їх території розташоване це майно, щоб вони його викупили. Вони дали згоду вивчити це питання. Ми також спілкувалися з орендарем, який займає другий поверх будівлі, і він спершу не заперечував викуп приміщення. Тож ми провели оцінку майна і виставили його на аукціон із метою, що приміщення і надалі діятиме як лікарня. Жодні зміни цільового призначення не передбачалися. Згодом орендар заявив, що згоден взяти перший поверх лише на умовах оренди. Уже відбувалися обговорення щодо мінімальної плати, щоб з рештою бюджет громади зміг одержувати хоч якісь кошти для її утримання. Адже ціна оренди для центра міста і так була досить невисокою. Незабаром відбудеться сесія громади і ми приймаємо рішення виставити під оренду саме перший поверх приміщення. Наголошую, без зміни цільового призначення, під надання медпослуг. На другому поверсі  ТОВ “Аптека.194″ і надалі продовжуватиме надавати послуги саме сімейної медицини. Первинна ж медицина, яка розміщувалася на першому поверсі, всього шість осіб, перейдуть працювати до Вороньківської лікарні. Ці лікарі обслуговують наші села і мешкають у громаді”, – зауважила очільниця громади. 

Запевнила, що підстав для хвилювань немає і адміністрація амбулаторії ЗПСМ №1 від МЦ ТОВ “Аптека.194” на своїй сторінці у Facebook. 

“На сьогодні питання вирішено щодо продовження роботи Амбулаторії ЗПСМ №1 за тією самою адресою: вул. Гоголя, 2, м. Бориспіль. Тож майже 30 тисяч громадян, які підписали декларації з нашими лікарями, і надалі можуть звертатися саме сюди”.

Громада Бориспільщини заблокувала приватизацію місцевої поліклініки

Так, 3 червня таки відбулася сесія Вороньківської громади, на якій депутати переглянули попереднє рішення і одноголосно підтримали зняття з продажу поліклінічного відділення. Надалі приміщення будівлі будуть виставлені вже саме на умовах оренди.

Нагадаємо, що у травні минулого року, на старті другого етапу медреформи, Обухівська центральна районна лікарня (ЦРЛ) опинилася в безвиході: коштів на заробітну плату ледь вистачало, а медикам прогнозували скорочення штату. Водночас поліклініка ЦРЛ потребувала термінових мільйонних вкладень у капітальний ремонт. Місто було готове профінансувати, але за умови, що район віддасть йому лікарню у спільне управління. Натомість, район заявляв, що був готовий віддати контроль над медичним активом місту лише у разі повернення 50% коштів, витрачених на його утримання у минулі періоди. 

Читайте: Обухів та район не можуть поділити центральну лікарню

Фото: колаж KV

КиевVласть

Автор:
Інна Міхно
Рекомендуємо до перегляду
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
09:00 Генпрокуратура через суд намагається повернути державі земельну ділянку площею 5,69 га на просп. Академіка Глушкова, 65 (територія НПП “Голосіївський”). У 2022 році право…
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
Banner
QlU7mDx4