25 жовтня в Україні відбудуться чергові місцеві вибори. За даними ЦВК, за голову Бориспільської об’єднаної громади готові поборотись 18 кандидатів. Серед них – досвідчені політики, успішні бізнесмени, невеликі підприємці, адвокати та навіть поліціянт. Про біографію потенційних голів ОТГ KV розповідає у своєму матеріалі.
Як стало відомо KV, до складу Бориспільської ОТГ увійдуть 7 громад: Бориспільська, Глибоцька, Іванківська, Кучаківська, Любарецька, Рогозівська, Сеньківська.
Населення громади становить 80165 осіб, з них 63169 – міське населення та 16996 – сільське. Площа ОТГ складає 527,7 км².
За даними ЦВК, за посаду голови змагатимуться 18 кандидатів: Владислав Байчас, Володимир Борисенко, Олег Верес, Ярослав Годунок, Евгеній Грона, Олександр Грощенко, Олександр Денисов, Віктор Молодий, Олексій Москвічов, Ігор Пєтровскіс, Владислав Пилипчук, Андрій Поляниця, Володимир Сидоренко, Богдан Тищенко, Анатолій Федорчук, Артем Федорчук, Олександр Федорчук, Євген Царюк.
Політики і депутати
Голова Бориспільської райради Владислав Михайлович Байчас народився 28 червня 1970 року в селі Проців Бориспільського району, наразі живе у Борисполі. Безпартійний, на вибори йде від партії “Слуга народу”.
З 1992 року Владислав Байчас, за його ж словами, почав займатися бізнесом. У 1995 році в його власності було кілька бензовозів, потім з’явилися автозаправні станції. З 1995 по 2000 рік Байчас очолював ТОВ “Найс” (компанія-постачальник бензину). З 2000 по 2010 рік – голова правління ВАТ “Евронефтепродукт” (нафтова база в Борисполі). Також Владислав Байчас займався бізнесом у сфері нерухомості.
У період з 2007 по 2010 рік Владислав Байчас був помічником-консультантом народного депутата Верховної Ради України VI скликання Сергія Міщенка (фракція “Блок Юлії Тимошенко”) – на громадських засадах. У 2010 році – обраний депутатом Бориспільської районної ради від “Партії регіонів”, яку пізніше і очолив. Балотувався Байчас як представник свого рідного села Проців.
З 2010 по 2014 рік – голова Бориспільської районної ради. Голова Бориспільської районної організації “Партії регіонів”. Після подій на Майдані, в кінці лютого 2014 року, Владислав Байчас подав у відставку. У 2015 році, на місцевих виборах, балотувався і був обраний від партії “Блок Петра Порошенко” (БПП) в Бориспільську районну рада VII скликання.
У 2010 році прізвище Байчас облетіло більшість столичних ЗМІ. У Києві відбулося скандальне ДТП за участю 18-річного представника “золотої молоді”, студента юридичного факультету КНУ ім. Шевченко, Дмитра Байчаса, за даними преси – сина Владислава Байчаса. Грубо порушивши правила дорожнього руху, він “влетів” на своєму Porsche Cayenne Turbo в автомобіль Subaru, який від зіткнення загорівся. Жінка-водій Subaru залишилася жива, але була сильно травмована. Судячи з відсутності продовження історії, інцидент “зам’яли”.
Варто відзначити, що станом на 2016 рік син голови Бориспільської районної ради – Байчас Дмитро Владиславович, працював прокурором столичної прокуратури №10 (Шевченківський район).
Міський голова Борисполя Анатолій Соловйович Федорчук народився 26 листопада 1959 року в селі Малий Скнит Славутського району Хмельницької області. Проживає в Борисполі. Безпартійний, балотується від партії “Наш край”.
З 1978 по 1980 рік Анатолій Федорчук проходив строкову військову службу. З 1985 по 1987 рік працював вчителем історії в Бориспільської середній школі №7. З 1987 по 2002 рік служив в правоохоронних органах. З 2002 по 2006 рік обіймав посади від начальника відділу безпеки до заступника генерального директора з персоналу ЗАТ “ПентоПак” (виробник ковбасних оболонок).
З 18 квітня 2006 року обіймає посаду мера Борисполя – голови Бориспільської міської ради та її виконавчого комітету. Вперше балотувався як висуванець бориспільської осередку Блоку Юлії Тимошенко (БЮТ).
31 жовтня 2010 був переобраний головою Бориспільської міської ради VI скликання, на вибори пішов від “Партії регіонів”. Федорчук займав посаду голови Бориспільської міської організації “Партії регіонів”, ряди якої покинув 20 лютого 2014 року.
2 листопада 2015 року – знову очолив міськраду Борисполя VII скликання. На місцевих виборах, які пройшли 31 жовтня, 2015 року, балотувався як висуванець партії “Наш край”.
У липні цього року багаторічний мер Борисполя Анатолія Федорчук збирався у відставку. Щоправда, полишити пост йому не дали. Попри заяву мера про складання повноважень, лише два депутати Бориспільської міської ради проголосували за її задоволення.
Федорчук наполягав, що не може продовжувати працювати із секретарем Ярославом Годунком, але звільнити Годунка депутати теж відмовились. Цейтнот у взаєминах із депкорпусом настільки засмутив міського голову, що тоді Федорчук навіть публічно відмовився балотуватися на посаду мера на найближчих виборах.
Читайте: Допекли: меру Борисполя не дали звільнитись
Також балотується на посаду голови ОТГ вищезгаданий секретар Бориспільської міськради Ярослав Миколайович Годунок. Він народився 2 липня 1977 року в селі Любахи Володимирецького району Рівненської області, проживає у Борисполі. Є членом політичної партії “Радикальна партія Олега Ляшка”, від якої і йде на вибори.
Він є депутатом Бориспільської міської ради V та VI скликань. Був членом Радикальної партії Ляшка, після цього був у партії ВО “Батьківщина”. У 2017 році став секретарем міської ради.
Ярослав Годунок відома фігура в Борисполі. У 2019 році він побився із переселенцем Ігорем Петровскісом (який, до речі, також балотується на голову Бориспільської ОТГ) в приміщенні Бориспільської міськради.
10 липня минулого року в Борисполі президент Володимир Зеленський вигнав Годунка з наради. Під час словесної перепалки Зеленський назвав Годунка розбійником і велів вийти з наради.
25 лютого Годунок в футболці з написом “Вийди звідси, розбійник” та плакатом “Чекаю вибачень від президента” попросив главу держави розслідувати розкрадання коштів попередньої райгосадміністрації, на що Зеленський відповів, що йому слід звертатися в правоохоронні органи.
4 червня 2020 року працівники Бориспільської міської ради вийшли на мітинг протесту під гаслом “Геть розбійника”, з вимогою до міського голови скликати позачергову сесію міськради і до депутатів звільнити з посади секретаря міськради Ярослава Годунка.
Наступний кандидат на голову ОТГ – депутат Бориспільської міськради від ВО “Свобода” Олег Олександрович Верес. Народився 27 червня 1970 року у місті Бориспіль, де і проживає. Має вищу освіту. Є членом ВО “Свобода”, від якого і балотується на місцевих виборах.
У 2015 році невдало балотувався в Київську обласну раду від ВО “Свобода”.
Працює старшим інженером-енергетиком у Київській міській філії ПАТ “Укртелеком”.
Читайте: Олег Верес: “Свобода” – це не тільки про мову і націоналізм, а ще й про захист українців”
Ще один депутат міської ради, Євгеній Миколайович Грона, народився 28 травня 1988 року у місті Біла Церква. У 2015 році був обраний від партії БПП. Наразі є членом політичної партії “Опозиційна платформа – За життя”, від якої і балотується на голову ОТГ.
Є засновником одного із найбільших приватних підприємств міста Бориспіль – “Автосервіс”, вид діяльності компанії – пасажирський наземний транспорт міського та приміського сполучення. Також Грона є серед засновників малого приватного підприємства “Маріанна”, яке займається діяльністю у сфері ресторанів та надання послуг мобільного харчування, ТОВ “Детективно-юридична компанія Аякс” (діяльність у сфері права), ТОВ “Енерготрейд ЛГ” (торгівля газом через місцеві трубопроводи). Усі компанії зареєстровані у Борисполі.
Ігор Евалдсович Пєтровскіс народився 12 січня 1975 року у місті Санкт-Петербург Російської Федерації. Проживає у Борисполі. Йде на вибори самовисуванцем. За даними ЦВК, тимчасово безробітний.
Працював директором ТОВ “ДВК”, дистриб’ютором пивної компанії Carlsberg Ukraine, HoReCa, комерційним директором КЗН “Росинка”.
Влітку 2019 року у холі міської ради Борисполя сталася бійка між секретарем Бориспільської міської ради Ярославом Годунком та Ігорем Пєтровскісом. Годунок звинувачував Пєтровскіса у сеператизмі, а той Годунка у хабарництві. Згодом Президент Володимир Зеленський призначив Пєтровскіса головою Кремінської РДА Луганської області. Наразі він там не працює. Раніше також займав керівні посади в органах влади Луганщини.
Помічники нардепів
Наступний кандидат на голову ОТГ – Володимир Костянтинович Борисенко. Народився 16 липня 1987 року в місті Бориспіль, де й проживає. Є членом партії “Європейська Солідарність”, за підтримки якої йде на вибори.
Володимир Борисенко працює комерційним директором ТОВ “БФ Груп”.
Невдало балотувався до Верховної Ради 8-го скликання від партії “Народний фронт” та брав участь у минулорічних виборах народних депутатів як самовисуванець.
Працював помічником нардепа 8 скликання Андрія Іванчука (“Народний фронт”) на громадських засадах.
Самовисуванець Олександр Анатолійович Денисов народився 26 січня 1979 року у місті Прип’ять, проживає у Борисполі. Веде індивідуальну адвокатську діяльність, є членом Ради адвокатів Київської області. Є директором ТОВ “Денмарк Інвест”. Раніше працював начальником юридичного відділу виконавчого комітету Бориспільської міськради.
У 2014 році балотувався до Верховної Ради від партії “Народний фронт”.
Кандидат Володимир Григорович Сидоренко народився 23 січня 1976 року у місті Бориспіль, де і проживає. Є членом ВО “Батьківщина”, від якого і балотується. Працює директором ТОВ “Вегас”.
Раніше працював начальником Державної екологічної інспекції Київської області. Був помічником двох нардепів 6-го скликання – Володимира Каплієнка (Блок Юлії Тимошенко, на громадських засадах) та Миколи Лісіна (“Партія регіонів”, на платній основі).
Бізнесмени
На голову ОТГ балотується Олександр Володимирович Грощенко. Народився 8 червня 1988 року в селі Гора Бориспільського району, проживає у Борисполі. На вибори йде від політичної партії “За майбутнє”.
З 2010 по 2015 рік працював на різних посадах в малому та середньому бізнесі. З 2015 року і по нинішній час – директор ТОВ “Київтрансенерго”.
Засновник ТОВ “Всеукраїнська енергопостачальна компанія “Укренерго” та ТОВ “Київтранспаксервіс”.
Підприємець Віктор Леонідович Молодий народився 18 квітня 1982 року у селі Лисогірка Жмеринського району Вінницької області, проживає у Борисполі. Балотується від політичної партії “Пропозиція”.
Молодий – бізнесмен, який займається переважно виробництвом, зокрема пошиттям одягу та взуття. Його підприємства працюють у Броварах, Боярці та інших населених пунктах Київщини. Був співзасновником ТОВ “Форрест-Лайн” (лісівництво та лісозаготівля).
У 2014 році балотувався до Верховної Ради самовисуванцем.
Владислав Володимирович Пилипчук народився 4 липня 1980 року у місті Бориспіль, де й проживає. Балотується від політичної партії “Перемога Пальчевського”. Працює директором ТОВ “35 км”.
У минулому році балотувався до Верховної Ради самовисуванцем, був членом партії “5.10”, наразі безпартійний. На виборах до Ради у 2014 році був довіреною особою Олега Ляшка.
Андрій Вікторович Поляниця народився 7 грудня 1979 року в селі Ясениця-Замкова Старосамбірського району Львівської області. На вибори йде від політичної партії “Народний рух України”.
Має диплом Академії адвокатури України за фахом юриста. Приватний підприємець, разом із дружиною 20 років займається бізнесом в сфері будівництва (зведення будинків, офісів, котеджів, ремонтні роботи) – ФОП “Поляниця Людмила Василівна”. Є майстром будівельних та монтажних робіт. Також Поляниця – голова Київської обласної крайової організації ПП. Він є серед засновників ТОВ “Імпульс-А” (будівництво будівель).
Євген Володимирович Царюк народився 17 червня 1974 року в місті Алмати, Казахстан. Проживає у Києві. Балотується від політичної партії “Сила і честь”.
Є директором ТОВ “Парус Плюс” та заступником голови наглядової ради “Об’єднання ветеранів розвідки України”. Також Царюк серед засновників ТОВ “Палітра”.
Поліціянт
Олексій Миколайович Москвічов народився 3 жовтня 1977 року у Борисполі, де й проживає. Балотується як самовисуванець.
Працює слідчим слідчого відділу Бориспільського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Київській області. Раніше працював у Славутицькому міському відділі ГУМВС України в Київській області.
Тезки та інші
Артем Ігорович Федорчук народився 24 березня 1988 року у місті Славута Хмельницької області, проживає у Києві. Балотується як самовисуванець, є фізичною особою-підприємцем.
Був помічником народного депутата 8-го скликання Андрія Іванчука (“Народний фронт”) на громадських засадах.
Олександр Миколайович Федорчук народився 15 січня 1983 року в селі Волиця, проживає у місті Красилів Хмельницької області. На вибори йде самовисуванцем.
Обидва Федочуки є тезками чинного мера Борисполя Анатолія Федорчука.
Самовисуванець Богдан Васильович Тищенко народився 5 червня 1978 року у місті Бориспіль, де й проживає. Має вищу освіту, тимчасово безробітний.
Нагадаємо, як раніше писала KV, Центральна виборча комісія (ЦВК) оприлюднила затверджені списки обласних багатомандатних та одномандатних виборчих округів, за якими обиратимуться депутати Київської облради, а також депутати і голови міських, селищних та сільських рад на чергових місцевих виборах 25 жовтня. Загалом на Київщини сформовано 460 округів, найбільше – для виборів сільських та селищних депутатів.
Читайте: Виборча карта Київської області: округи та дільниці
Фото: колаж KV