25 жовтня на місцевих виборах за булаву Фастівської ОТГ позмагається 11 кандидатів: дев’ятеро були висунуті партіями і лише двоє – самовисуванці. Серед них чинні мер Фастова та голова районної ради, депутати, екскерівники міста, а також управлінці та приватні підприємці Фастова. KV вирішила розповісти про кожного, а також про їхні передвиборчі обіцянки.
Як стало відомо KV, у жовтні до міста Фастів має приєднатися 16 суміжних сіл та одне селище. Майбутня Фастівська міська ОТГ займатиме площу в 336.5 кв. км з чисельністю населення в 63449 осіб, із них: 52676 – міського та 10773 – сільського.
Згідно із офіційними даними Центрвиборчкому, на цих перегонах свої сили на посаду голови Фастівської міськради вирішили спробувати 11 кандидатів.
Самовисуванці
Більшість із них ЦВК зареєструвала 25 вересня, проте один кандидат все ж випередив своїх “колег” та потрапив до списку раніше – 17 вересня. Це – самовисуванець Олексій Валентинович Островський. За даними ЦВК Народився він 14 листопада 1984 року у місті Київ та проживає у Фастові. Хоча у своїй автобіографії стверджує, що народився саме у Фастові, де і закінчив школу №2. Загалом він має дві вищі освіти – спортивного профілю та фізико-математичного, Працював педагогом, очолював на Київщині філіал компанії “Королівський Смак”, фастівський машинобудівний завод “Факел”. Нині – директор в фастівській рекламній кампанії ТОВ “УкрМедіа” та займається роздрібною торгівлею.
Популяризує і підтримує спортивний рух у місті. Так, нещодавно він відкрив зал боротьби з дзюдо.
У своїй програмі він обіцяє рівні та прозорі умови розвитку для підприємців, підтримку медичної сфери, освіти та ЖКГ.
Як самовисуванець йде у владу і корінний 42-річний фастівчанин Олександр Володимирович Попко – ексдепутат Фастівської міськради V скликання та VI скликання (обраний від “Фронту Змін”). Після об’єднання партії з ВО “Батьківщина”, вже у 2015 році балотувався у депутати ради від цієї політсили.
Кандидат має вищу освіту та працює фахівцем відділу перевірок та розслідувань в ТОВ “Сільпо Фуд”. Його дружина, Юлія Попко, є радницею голови Макарівської райради Олександра Гулака. І згідно її декларації за 2019 рік, кандидадат володіє двома земельними ділянками у селах Мала Снітенка та Богданівка загальною площею понад 23 соток, цінними паперами, а також трьома автівками – Renault Duster 2018 року випуску, які він придбав за 580 тис. гривень, Suzuki Swift 2008 року випуску вартістю 95 тис. гривень та Renault Duster 2013 року за 49 тис. гривень. А вдома тримає 500 тис. гривень готівкою, банкам він, напевно, довіряє менше і зберігає в них всього 4 тис. гривень.
На своїй сторінці в Facebook він пояснив, що йде саме самовисуванцем через зневіру у партійну систему країни на нинішньому етапі.
“Тепер моє завдання донести до найбільшої кількості фастівчан те, яким я бачу розвиток нашої з вами малої батьківщини. Те, що я вважаю повинно відбуватись в громаді і те, чого не повинно відбуватись. Те, що повинен робити голова громади і те, чого він робити не повинен. Розумію що ближчим часом стану людоїдом, аморалом, хабарником, докоритапханцем, але у мене давно до цього всього імунітет”, – пише він.
Місцева влада
Балотується від партії “Слуга Народу”, але не перебуває в ній, безпартійний Дмитро Андрійович Босой.
“Я маю необхідний управлінський досвід! Сповнений сил та бажання працювати на благо всієї Фастівської громади! Разом ми зробимо нашу громаду успішною”, – написав він на своїй сторінці в Facebook.
Загалом обіцяє провести повний аудит діяльності чинної місцевої влади, а кадрову політику зробити максимально прозорою та створити умови для ведення бізнесу.
Народився 17 жовтня 1992 року в селищі Борова Фастівського району, неодружений, має вищу освіту. Професійну діяльність розпочав з 2010 року як провідний економіст КС “Єврокредит”, у 2014 році займав посаду директора ТОВ “ЮБС Експрес” (діяльність – вантажний автомобільний транспорт), співвласником якого він є і нині. У 2015 році був обраний депутатом до Борівської селищної ради VІI скликання і займав посаду секретаря. Є засновником ГО “Рух розвитку селища Борова”. Наразі близько чотирьох років виконує обов’язки голови Борівської селищної ради.
Нагадаємо, що у 2017 році депутати селищної ради позбавили Босого повноважень секретаря в зв’язку з “корупційним скандалом”. А саме: тоді надбанням громадськості став аудіозапис, в якому йшлося про “чорну бухгалтерію” секретаря, пов’язаної з бюджетними коштами. Та вже в лютому 2018 року суд поновив його на посаді. Депутати, у свою чергу, знову ж висловили йому недовіру, відмовлялися з ним працювати, складали повноваження та не відвідували сесії. Однією із причин тоді озвучували суперечку навколо земельного питання.
Від політичної партії “Перемога Пальчевського” балотується Валентина Леонідівна Войтенко – депутат Фастівської міської ради (обрана від ПП “Українське об’єднання патріотів – УКРОП”). Вона – фастівчанка, народилася 6 листопада 1966 року. Безпартійна і тимчасово не працює, проте має вищу освіту.
У своїй програмі окреслила низку цілей – забезпечити сталий економічний розвиток, захищати екологічні права громадян, підвищити ефективність та надійність роботи житлово-комунальних структур та забезпечити задовільні й безпечні умови руху транспорту та пішоходів.
Цікаво, що Войтенко стверджує, що їй пропонували солидіні кошти аби та зняла свою кандидатуру на користь чинного мера Нетяжука саме під час дебатів, на які вона особисто й викликала голову. Та кандидатка наголосила, що її мета – продовжити “багаторічну боротьбу із свавіллям міської влади”.
Позмагаються у битві за голоси виборців і чинні мер Фастова Михайло Володимирович Нетяжук та голова Фастівської райради Геннадій Павлович Сиваненко. Обидва проживають в Фастові та безпартійні.
Михайло Нетяжук (15.02.1979 рік, місто Київ) за фахом економіст, кандидат економічних наук, з досвідом роботи на керівних посадах і до влади прийшов після багаторічної роботи на ДП ВАТ “Київхліб”. Сім років із них, з 2007 по 2014 роки, очолював саме “Фастівський хлібокомбінат”. Подейкували, що свого часу цю посаду він одержав завдяки підтримці команди “регіоналів” старої влади Віктора Януковича. Міську раду Фастова він очолив у червні 2014 року, як безпартійний, і вже наступного року був переобраний до ради VII скликання, куди балотувався від партії “Нові обличчя”.
Свого часу Нетяжук фігурував у низці скандалів пов’язаних із екснардепом Русланом Сольваром (фракція “БПП”), громадським активістом Антоном Гурою, а місцеві депутати декілька разів намагалися відсторонити від влади.
Згідно з його декларацією за 2019 рік, як і минулого року, він має у співвласності дві квартири в Києві площею 78,85 кв.м та 66,40 кв.м і продовжує орендувати квартиру на 40,50 кв.м в Фастові. Крім того, у 2019 році він задекларував орендований автомобіль ВАЗ 2008 року випуску, а його зарплата за минулий рік склала 264 261 гривню, у 2018 році – 204 271 гривню. А ще зменшилася сума готівки з 72 700 до 61 тис. доларів.
На цих же місцевих виборах Нетяжук прийняв рішення йти під прапором нової політичної сили “Партія Національного Егоїзму” (ПП “Україна без Корупції”). ПП “Україна без Корупції” була зареєстрована у Сумській області у 2016 році. Цього ж року зареєстрована у Києві і “Партія Національного Егоїзму”.
Як зауважив сам Нетяжук, нинішні вибори для громади стануть відповідальними, адже доведеться вчитися вибудовувати сусідські стосунки, прямі міжбюджетні відносини, розпоряджаються усіма ресурсами у новій ОТГ. І щоб задовольнити всі ці потреби громади необхідні міцна ідея та потужна команда. І саме цієї ідеєю для нього стала концепція відповідального егоїзму, а командою – Партія національного егоїзму.
“Суть відповідального егоїзму полягає в тому, аби не ховаючись ні від себе, ні від інших, спиратись у своїй діяльності на егоїстичний інтерес. Свій приватний, своєї громади, своєї держави. […] Я йду на вибори на чолі команди, яка сформована саме з егоїстів нашої об’єднаної громади. Тобто людей, які розуміють, що сильна громада (з нормальними повноваженнями, ресурсами та бюджетом) надає більше можливостей для задоволення потреб кожного її представника (від голови громади, до пенсіонера, від депутата до бюджетника, від підприємця до найманого працівника). І що ці можливості слід активно захищати, бо якщо не подбаєш про своє, буде чуже”, – написав у Facebook Нетяжук.
Геннадій Павлович Сиваненко народився 1 травня 1976 року в селищі Борова і його кандидатуру висунула партія “ЗА Майбутнє”. За фахом він маркетолог та має диплом кандидата економічних наук. Свою трудову діяльність розпочав у 2000 році в ЗАТ “Ортіс” на посаді менеджера. Згодом займав керівні посади в приватних компаніях, з 2011 року і нині викладає в Київському національному торговельно-економічному університеті.
У вересні 2012 року він був обраний заступником голови Фастівської районної ради, а вже у 2014 році обраний головою ради. Формально він представляв БПП, а у минулому скликанні – партію “Сильна Україна”.
Сьогодні Сиваненка називають одним з головних конкурентів Нетяжука і прогнозують серйозну виборчу боротьбу між ними.
Головним же своїм завданням у мерському кріслі він вбачає консолідацію зусиль депутатського корпусу для вирішення проблем громади: екології, медицини, соціального захисту та розвитку гуманітарної сфери, покращення стану комунальних доріг.
Згiдно його декларації за 2019 рік, він має офіс у Фастові площею 35,5 кв.м, володіє двома земельними ділянками в Яремче (1150 кв. м) і Борова (999 кв.м) та житловим будинком у селищі Борова на 264 кв.м, а також має 25% права на квартиру у Фастові площею 44,7 кв.м. Їздить він на VW 2014 року випуску за 277 тис. гривень. А минулого року заробив 428 379 тис. гривень. Разом з дружиною він також зберігає готівку – 41 тис. доларів та 100 тис. гривень*.
Кинув виклик очільникам Фастівщини і екс-мер Фастова Володимир Опанасович Тимофієв, який обіймав цю посаду двічі. Як він пише на своїй сторінці у Facebook, його “третє пришестя неминуче”.
“Я вів непримиренну боротьбу зі злочинцями і корупціонерами різного ґатунку. Нині треба завершити розпочате!”, – каже він і запрошує своїх виборців до передвиборчого штабу, який розміщений в ресторані на Привокзальній площі.
У штабі він обіцяє розглядати не лише проблемні земельні питання, недобудованого вокзалу тощо, а й організувати пригощання для своїх виборців.
Родом же він із Запорізького краю – народився 13 грудня 1950 року у селі Біленьке Запорізького району. Проживає же в селі Тарасівка Києво-Святошинського району. Має вищу освіту, очолює сільськогосподарський обслуговуючий кооператив “Джерело”, нині – пенсіонер та безпартійний. Хоча на вибори йде від політсили “Громадянський рух “Хвиля”.
Минулого року він балотувався в парламент по 91 виборчому округу як самовисуванець, але симпатизував партії “Слуга народу”. До цього він також декілька разів висував свою кандидатуру в депутати ВРУ, але обраний так і не був. У 2014 році представляв Українську партію “Зелена планета”. Також був помічником екснардепа Олега Беспалова.
Крім того, він є співзасновником Всеукраїнського громадського об’єднання “Комітет по захисту прав військовослужбовців та працівників МВС І СБ України “За справедливість” та ГО “Національна ідея “Український дім”.
Ще один політичний кандидат – Олег Олександрович Нестеренко. Родом він із Фастова, де народився 15 грудня 1967 року. Він не зраджує своїм політичним вподобанням: минулого року він балотувався у народні депутати від політичної партії “Опозиційна платформа “За життя”, під прапором цієї ж сили йде на голову ОТГ. У 2010 році він також балотувався на посаду мера Фастова від Партії регіонів, працюючи заступником директора в ТОВ “Росичі”. За даними порталу “Чесно”, балотувався до ВР і у 2014 та 2015 роках – також від “Опозиційною платформи”. У 2015 році був обраний депутатом Фастівської міськради від “Опоблоку”.
Має вищу освіту, нині працює заступником начальника управління – начальник відділу управління з питань комунальної власності та житлово-комунального господарства виконавчого апарату Київської обласної ради.
Згідно з його декларацією про доходи за 2019 рік, він володіє трьома земельними ділянками та будинком на 65,7 кв. м, нежитловими приміщеннями та гаражем у Фастові та квартирою у Києві на 74,5 кв.м. У співвласності – три магазини та дві земельні ділянки. Має автівку Volkswagen 2017 року випуску за 700 тис. гривень. Заробив торік він на посаді 525 058 тис. гривень, 60 тис. гривень від здачі майна оренди, ще 536 475 тис. гривень від відчуження майна і 570 тис гривень – за продаж цінних паперів. Крім того, зберігає готівкою. 458 тис. гривень і 10 тис. євро.
“Підприємці”, “Управлінці”, “Господарники”
Від політична партії “Сила і Честь” балотується у мери приватна підприємиця Леся Володимирівна Осадчук. Народилася вона 28 березня 1961 року у місті Фастів. Є засновником Спілки підприємців міста Фастів.
Як фізична особа-підприємець, вона була зареєстрована у серпні 2010 року. Основний вид її діяльності – роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах. Крім того, вона багато років пропрацювала на державних посадах.
Висунута політичною партією “Європейська Солідарність”, йде у мери уродженка Житомирщини Лариса Василівна Скрипак. Вона народилася 23 листопада 1962 року в селі Іванківці Бердичівського району. Має вищу світу, безпартійна та пенсіонерка. Проживає у Фастові.
З 2001 по 2015 роки керувала фінансовим управлінням Фастівської РДА, а з 2015 по 2017 роки була першим заступником та виконуючою обов’язки голови Фастівської РДА. На початку 2019 року працювала начальницею фінансово-бухгалтерського відділу в Ковалівській ОТГ
Пише, що планує згуртувати новообраний депутатський корпус, затвердити виконавчий комітет та програму розвитку з пріоритетними напрямками: джерела розвитку економіки та наповнення бюджету, по видатках – медицину, освіту, захист довкілля, культуру та спорт, молодіжні програми, ЖКГ, дороги та освітлення.
Ще одна кандидатка – Жанна Петрівна Швидка. Народилася 17 грудня 1970 року в Фастові. Є членом Всеукраїнського об’єднання “Батьківщина”, від цієї політисили і балотується. Має вищу освіту. На платній основі з лютого по травень 2020 року була помічником чинного нардепа Житомирської області Сергія Кузьміних (обраний від “Слуги народа”). Крім того, має 25 років досвіду роботи в органах місцевого самоврядування. Так, з 1993 по по травень 2019 року працювала у Фастівській міській раді начальником служби у справах дітей та сім’ї, а з травня по грудень 2019 року – в Фастівській РДА завідуючою сектору з питань внутрішньої політики. Нині ж тимчасово не працює.
Згідно із її декларацією за минулий рік, разом із чоловіком їй належить будинок на 31,6 кв.м у Фастові та земельна ділянка площею 300 кв.м. Чоловік їздить на MAZDA 2009 року випуску. В РДА ж торік вона заробила 84510 тис. гривень.
“Наша головна мета зробити Фастівщину комфортною і безпечною для її мешканців, привабливою для інвесторів, цікавою для туристів. Батьківщиною, де хочеться жити, працювати, відпочивати. Куди хочеться повернутися”, – пише вона у Facebook.
Крім того, у своїй программі зазначає, що разом із командою має стратегічне бачення розвитку економічного потенціалу Фастівщини. Тож налагоджуватиме партнерські стосунки з інвесторами, а виконавчий апарат має ставитися до бізнесу як до “клієнтів”. А ще – розвивати логістичний потенціал транспортних артерій, промислового та індустріального потенціалу і економічну стратегію “Купуй Фастівське”.
Читайте: Передвиборче: Фастівська ЦРЛ втрапила у скандал через другу хвилю пандемії
*Примітка: в даний абзац були внесені зміни після публікації матеріалу в частині суми вказаних коштів. Редакція перепрошує за технічну помилку.
Фото: колаж KV