Протягом минулого року для укриттів навчальних закладів Києва було закуплено меблів на 10,5 млн гривень. За ці кошти придбали понад 11 тисяч одиниць предметів обстановки укриттів, серед яких здебільшого стільці, лави, столи та шафи. Однак деякі освітні центри придбали меблі, які з натяжкою можна назвати товаром першої необхідності. Мова про дивани майже по 8 тис. гривень, крісла на колесах по 6,8 тис. гривень та стільці за понад тисячу гривень за один. В цих закупівлях “виплив” ще один цікавий факт: найдорожче “меблеве” замовлення року дісталося столичній компанії, співвласником якої є громадянин держави-терориста росії.
Як стало відомо KВ з даних публічного модуля аналітики BI.Prozorro, протягом 2023 року для укриттів столичних комунальних навчальних закладів (школи, дитсадки та коледжі) було закуплено меблів на загальну суму 10,53 млн гривень.
Що накупили
За ці кошти було замовлено більше 11 тисяч одиниць меблів. Більше половини цієї кількості – майже 6,8 тисяч – становлять стільці. Чималий показник також у лав, яких закупили 3,5 тисячі.
Крім цього для укриттів придбали 607 столів (парт та розкладних), 112 шаф (книжкових та для інвентарю), 53 крісла-мішки, 35 вішалок для одягу, 34 дивани, 26 банкеток, 10 м’яких модулів, 10 стелажів, полиць та стендів, 5 дошок та 2 крісла на колесах.
Серед іншого було закуплено також меблі медичного призначення, а саме – 80 кушеток та банкеток, 68 нош, 19 шаф та 13 ширм. Такі замовлення проводили Управління освіти Дарницької та Оболонської райдержадміністрацій (РДА).
За якими цінами
Ціни на закуплені предмети обстановки укриттів дуже різняться, оскільки купували меблі різних видів, розмірів та місткості. Для прикладу найдешевші стільці замовило Управління освіти Оболонської РДА – за 289 гривень за одиницю, а от Гімназія № 283 ІІ-ІІІ ступенів Деснянського району Києва придбала стілець за 1,17 тис. гривень, щоправда, тільки один. До слова, ціна на такі стільці в інтернет-магазинах стартує від 970 гривень.
Середня вартість лав становила 1 тис. гривень, ціна на столи варіювалася від 1,3 тис. гривень до 2,3 тис. гривень, шаф – від 2,3 тис. гривень за деревяні до 6,2 тис. гривень за металеві, банкеток – від 2 тисяч до 6,19 тис. гривень, настінних вішалок на 20 гачків купували по 2,5 тис. гривень за штуку.
Одразу найдешевші та найдорожчі крісла-мішки придбав НВК “Дошкільний навчальний заклад-школа І-ІІ ступенів № 278” Деснянського району Києва. Цей дитсадок закупив такі крісла різних видів, зокрема, крісло-мішок у вигляді куба обійшовся в 465 гривень, а у вигляді груші – 1,11 тис. гривен.
Найдорожчими закупленими для укриттів предметами інтер’єру були дивани, які дозволили собі Київський професійний енергетичний коледж (10 диванів по 4,68 тис. гривень), Спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 247 з поглибленим вивченням іноземних мов Деснянського району (18 диванів по 5,3 тис. гривень) та Київський професійний коледж артдизайну” (6 диванів по 7,88 тис.гривень).
На фото: найдорожчий з придбаних для укриттів диван “Примтекс Плюс Tonus”
Досить цікавою виглядає закупівля для укриттів двох крісел на колесах по 6,8 тис. гривень за одиницю, яких саме – в опублікованих документах не вказано. Їх замовником виступило Управління освіти Оболонської РДА.
Хто замовляв
Меблі для укриттів навчальних закладів столиці минулоріч замовляли 18 розпорядників коштів – девʼять шкіл, пʼять районних управлінь освіти, три коледжі та одна гімназія. Цілком логічно, що на найбільші суми “меблевих” замовлень здійснили освітні управління РДА, адже вони закуповували предмети обстановки одразу для кількох закладів освіти. При цьому управління двох районів за сумою замовлень мають значний відрив від інших – Оболонського та Шевченківського, які уклали три найдорожчих “меблевих” договори 2023 року.
Замовники меблів для укриттів навчальних закладів столиці в 2023 році
Так, Управління освіти Оболонської РДА провело одну, але найкоштовнішу серед всіх інших за рік, закупівлю ціною 3,68 млн гривень. За ці кошти було замовлено 19 найменувань товарів, серед яких столи, стільці мʼякі модулі “Шестигранник”, банкетки, лави, крісла-мішки. Закуплені меблі повинні були поставити для 82 закладів освіти району. Судячи з опублікованого звіту про виконання договору вся сума по договору вже перерахована.
На фото: мʼякі модулі “Шестигранник”
Управління освіти Шевченківського району провело дві коштовні закупівлі меблів на загальну суму 3,67 млн гривень. Зокрема, за 2,31 млн гривень було закуплено 1729 лав різних видів та 610 розкладних стільців для півсотні закладів освіти. А за 1,36 млн гривень придбали ще 512 лав та 1773 розкладних стільці, які призначені для 25 закладів освіти. Обидва договори вказуються, як виконані з повною оплатою за товар.
Водночас на найменшу суму – 7 тис. гривень – меблів минулоріч закупив НВК “Дошкільний навчальний заклад – школа І-ІІ ступенів № 278” Деснянського району. На вказані кошти заклад придбав девʼять крісел-мішків та пуфів різних видів – у вигляді груші та кубів.
На фото: крісло-мішок у вигляді груші та пуф “Куб”
В кого замовляли
Меблі для навчальних закладів столиці замовляли у 21 компанії та підприємців з Києва та восьми областей – Київської, Запорізької, Тернопільської, Харківської, Хмельницької, Кіровоградської, Вінницької та Житомирської. Найкоштовніші договори минулого року дісталися ТОВ “Гамаюн-Груп” (*), у якого Управління освіти Оболонської РДА замовило меблів на 3,68 млн гривень, та ТОВ “Армарі” (**), якому дісталися два підряди Управлінні освіти Шевченківської РДА загальною ціною 3,67 млн гривень.
Постачальники меблів для укриттів навчальних закладів столиці в 2023 році
Згідно з даними аналітичної системи Youcontrol, ТОВ “Гамаюн-Груп” зареєстроване у 2014 році в Києві. Статутний капітал – 500 гривень. Основний вид діяльності – оптова торгівля меблями, килимами й освітлювальним приладдям. Засновники – Дмитро Кушнарьов (директор, 46%), Наталья Пальчиковська (46%) та Андрій Волков (8%), який прописаний в Києві, але має громадянство росії.
ТОВ “Армарі” зареєстроване у 2006 році в Запоріжжі. Статутний капітал – 40 тис. гривень. Основний вид діяльності – виробництво меблів для офісів і підприємств торгівлі. Засновник та керівник – Армен Кураян.
Управління освіти Оболонської РДА тимчасово очолює Олексій Пономаренко, Шевченівської РДА – Євгенія Ярова. Головою Оболонського району є Кирило Фесик, т.в.о. голови Шевченківського району – Олександр Поповцев.
Нагадаємо, в травні минулого року широкого розголосу набула закупівля Управлінням освіти Дніпровської РДА за 891,17 тис. гривень 306 шкіряних барабанів з півтори сотнями пар молоточків “для психологічного розвантаження дітей в укриттях під час повітряних тривог”. Після публічного обговорення закупівлі в цій райдержадміністрації заявили, що договір на закупівлю барабанів достроково розірвали, а кошти на їх придбання витрачені не були.
Після цього KВ здійснила аналіз закупівель обладнання для столичних укриттів. Виявилося, що крім барабанів у районних владних кабінетах примудряються робити чимало неоднозначних замовлень. Серед них електросковорідка та піч за понад мільйон гривень, овочерізки по 130 тис. гривень за кожну, електропривід для жалюзі, веб-камери, телевізори та майже півтони гірчиці. Найбільш “цікаві” закупівлі були зроблені для укриттів закладів освіти Дніпровського району столиці, керівництво якого нічого не бентежило, аж поки такі покупки не почали набувати розголосу.
Читайте: І сміх, і гріх: ТОП-10 химерних закупівель для столичних укриттів
Такі “необхідні” покупки для укриттів додали роботи правоохоронцям, які почали розслідувати їх в рамках кримінальних проваджень. Протягом 2022-2023 року було вручено ряд підозр чиновникам та керівникам компаній-підрядників. Крім очільниці управління освіти Дніпровської РДА із придбанням овочерізок для укриттів у навчальних закладах, в епіцентрі уваги правоохоронців опинилися також керівник управління освіти Подільської за придбання бензинових генераторів, а також заступниця керівника аналогічної структури в Шевченківській РДА із закупівлею біотуалетів.
Читайте: Нацполіція Києва розслідує низку справ щодо бюджетних розпилів при облаштуванні укриттів
* ТОВ “Гамаюн-Груп” (код ЄДРПОУ: 39537875)
** ТОВ “Армарі” (код ЄДРПОУ: 34373957)
Фото: колаж KВ