Київщина освоїть майже мільярд гривень на будівництво шкіл і дитсадків

Київщина освоїть майже мільярд гривень на будівництво шкіл і дитсадків

Програма “Велике будівництво” не збавляє обертів – у пристоличному регіоні звітують про ударні темпи будівництва шкіл та дитсадків. Ситуація значно відрізняється від аналогічної у минулих роках, коли область роками чекала  на будівництво шкіл у Вишневому, Василькові, Борисполі, Ірпені тощо. Загалом з бюджетів усіх рівнів на освітні проєкти тільки за тендерами цьогоріч буде витрачено більше 680 млн гривень. Ще 315 млн – за  програмою. 

Як повідомили KV у Департаменті регіонального розвитку КОДА, триває підготовка до освітнього сезону 2020-2021 рр. 

Зокрема, звітують у департаменті, станом на сьогоднішній день в рамках проєкту “Велике будівництво” Київщина вже реалізувала 6 об’єктів: 

  • будівництво ІІ черги Вишнівської школи № 1, 

  • добудову до школи № 1 у місті Українка, 

  • реконструкцію будівлі з перепрофілюванням під дитячий садочок в м. Ірпінь, 

  • реконструкцію дитячого садочку “Яблунька” у м. Вишневе, 

  • капітальний ремонт спортивних майданчиків (стадіону) на території школи “Сузір’я” в м. Вишгород, 

  • будівництво футбольного поля в селі Петропавлівська Борщагівка Київської області. 

Загалом в рамках програми “Велике будівництво” передбачена реалізація 20 об’єктів на загальну суму 314,6 млн гривень, готовність проєктів по Київській області становить 63%.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

В подробицях

Серед завершених об’єктів, відзвітували у КОДА, є знані довгобуди: зокрема, Бучанська гімназія (вартість 118,7 млн нрн) та школа в Українці, яку почали будувати 4 роки тому і вартість якої сягнула 72 мільйони гривень. Її будівництво завершено і готуються відповідні документи для подання до Держархбудінспекції і введення в експлуатацію.

Було реконструйовано і дитсадок “Яблунька” у місті Вишневе. Документи для введення у експлуатацію також готуються. Дитсадок в місті Ірпінь вже введений в експлуатацію і готується до офіційного відкриття.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

“В південній частині Вишневого зросла кількість населення і 30% дітей дошкільного віку, які проживають в цьому районі, вимушені ходити до садочків в інших місцях. Тому в місті Вишневе здійснено реконструкцію садочка “Яблунька”, який забезпечить щонайменше 110 дошкільнят освітою. […] Новими об‘єктами ми забезпечуємо понад 1000 додаткових місць для школярів та 185 місць для дошкільнят. І це вже з 1-го вересня цього року”, – розповів керівник Департаменту Валерій Кравчук.

Згідно звіту департаменту, який надали KV, станом на 13 серпня розпочаті такі роботи, як:

  • Реконструкція приміщення опорного навчального закладу Гребінківський НВК “загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад” на проспекті Науки, 23 в смт Гребінки Васильківського району області. Ступінь будівельної готовності – 65 %. Завершення робіт – до 15 жовтня.

  • Реконструкція внутрішніх приміщень та покрівлі даху Славутицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 за адресою: вул. Курчатова, 17, м. Славутич, Київської області. Ступінь будівельної готовності – 60%. Орієнтовна дата завершення робіт – до 15 жовтня.

  • Реконструкція будівлі школи та майстерні Піївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Ржищівської міської ради Київської області. Ступінь будівельної готовності – 20 %. Орієнтовна дата завершення робіт – до 15 жовтня.

  • Капітальний ремонт будівлі Пашківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів по вул. Кірова 4, с. Пашківка, Макарівського району, Київської області. Ступінь будівельної готовності – 17%. Орієнтовна дата завершення робіт – до 15 грудня.

Триває будівництво/реконструкція дитячих садочків. Зокрема, це:

  • Реконструкція ДНЗ “Чебурашка” у Вишгороді, який реалізується за кошти обласного та місцевого бюджету. Добудувати його планують до 1 вересня, стан готовності – 92%.

  • Комунальний дошкільний дитячий навчальний заклад по вул. Шкільній в місті Вишгород. Проєкт реалізується за кошти ДФРР та місцевого бюджету. Його планують добудувати до 30 серпня, стан виконання – 74%.

  • Будівництво дошкільного навчального закладу на 230 місць в селі Нові Петрівці Вишгородського району. Проєкт реалізується за кошти ДФРР та місцевого бюджету. Ступінь будівельної готовності – 74 %. Орієнтовна дата завершення робіт – до 1 жовтня цього року.

Розпочаті будівельні роботи ще трьох дитсадків, а саме: 

  • Дитячого садка на 75 місць в с. Козаровичі Вишгородського району Київської області. Ступінь будівельної готовності – 75%. Орієнтовна дата завершення робіт – до 15 жовтня.

  • Дитячого садка на 75 місць в с. Синяк Вишгородського району Київської області. Ступінь будівельної готовності – 45%. Орієнтовна дата завершення робіт – до 14 грудня.

  • Дитячого дошкільного закладу по вул. Першотравневій, 11-Б в с. Мала Солтанівка, Васильківського району. Ступінь будівельної готовності – 22%. Орієнтовна дата завершення робіт – до 15 жовтня.

Окрема увага приділена спортивним об’єктам. Згідно звіту департаменту, проведено капітальний ремонт спортивних майданчиків (стадіону) на території СШ “Сузір’я” у Вишгороді на суму 29 млн гривень. Ще одним спортивним об’єктом програми є будівництво футбольного поля по вулиці Парковій 34-Б в селі Петропавлівська Борщагівка. Вартість його будівництва становить 1,5 млн гривень.

Шкільні тендери

За даними оголошень на майданчику публічних закупівель ProZorro, за останні два місяці було оголошено два тендери на реконструкцію будівель школи та дитсадку. 

Так, відділ освіти Бучанської міської ради оголосив тендер на реконструкцію з добудовою загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 у місті Буча, вул. Малиновського, 74, очікуваною вартістю у 153 млн 177 тис. 903 гривні. Оголошення подане 23 липня, кінцевий строк подання пропозицій – 10 серпня, виконання робіт – 31 березня 2021 року. Свої пропозиції подали три фірми: 

Згідно до протоколу розкриття, попередньо переможцем визнано ТОВ “Альтіс-Констракшн”. 

У відповідях на питання учасників замовник зазначив, що закупівля проводиться на виконання проекту “Надзвичайна кредитна програма для відновлення України” (Закон України “Про ратифікацію Фінансової угоди між Україною та Європейським інвестиційним банком” від 22 квітня 2015 року № 346-VIII). 

“Вона проводитиметься за кошти кредитів, позик, що надані відповідно до міжнародних договорів України з Міжнародним банком реконструкції та розвитку, Міжнародною фінансовою корпорацією, Багатостороннім агентством з гарантування інвестицій, Міжнародною асоціацією розвитку, Європейським банком реконструкції та розвитку, Європейським інвестиційним банком, Північним інвестиційним банком, а також іншими міжнародними валютно-кредитними організаціями”, – вказує замовник у свої відповіді.

Гостомельська селищна рада 6 липня 2020 року оголосила тендер на реконструкцію існуючої споруди з надбудовою під дитячий дошкільний заклад у Гостомелі по вул. Свято-Покровська, 73-є. Очікувана вартість становить 72 млн 913 тис. 756 гривень, кінцевий строк подання пропозицій – 23 липня 2020 року, строк виконання замовлення – 31 грудня 2021 року. 

Свої пропозиції подали наступні фірми:

Утім, згідно протоколу розкриття, пропозиції фірм “Власт-Буд” та “Алькор Інвест-15” до аукціону не дійшли, а пропозиції “ФПК-Портал-Буд” та “Класики Комфорту” відхилили, у другому випадку – через невідповідність поданих ТОВ документах. Утім, 6 серпня Державна аудиторська служба почала перевірку тендеру через “ознаки порушень у сфері публічних закупівель”. Яких саме, не уточнюється.

Тендери на будівництво

На порталі публічних закупівель ProZorro наприкінці червня–початку липня також з’явилися об’яви стосовно будівництва закладів освіти.

Найдешевшим об’єктом серед них є добудівництво дошкільного дитячого закладу на 144 місця по вул. Лесі Українки в місті Буча. Аукціон відбувся 24 липня, очікувана вартість становить 12 млн 95 тис. 307 гривень.

Свої пропозиції надали такі компанії:

До аукціону не були допущені ТОВ “Деланта” і ПРАТ “ПМК-6 Поліськсільбуд”, а згідно до протоколу розкриття замовник має намір укласти договір з ТОВ “УБІК “Укрбудінвест”.

Утім, ТОВ “Класика Комфорту” подало скаргу на замовника. Річ у тім, що тендерний комітет відділу освіти Бучанської міської ради відмовив ТОВці через відсутність ліцензій на виконання робіт з встановлення поверхневого вогнезахисного просочування та обробляння, а також відсутність згоди одного з членів загальних зборів на обробку персональних даних та відсутність документів на деяку необхідну техніку, інформації про обладнання тощо. У ТОВці відповіли: усі перераховані підстави є надуманими

3 липня Великоолександрівська сільська рада оголосила тендер на будівництво середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів на 24 класи (720 учнів) по вул. Погребняка в селі Чубинське Великоолександрівської сільської ради Бориспільського району Київської області, з реконструкцією недобудованої будівлі амбулаторії під навчально-виробничий корпус школи. Очікувана вартість – 223 млн 684 тис. 617,60 гривень. Кінцевий строк подання тендерних пропозицій назначений на 20 серпня (і змінювався вже тричі), а початок аукціону намічений на 25 вересня 2020 року. Згідно тендерної документації, строк виконання робіт – до 31 грудня 2022 року. 

Утім, деякі учасники вже висувають свої скарги на деякі висунуті замовником вимоги. Наприклад, імовірний учасник торгів ТОВ “І.Б.К. Девелопмент” скаржиться, що замовник не вказав матеріали, які він витребує – але запитує в учасників довідку, що технічні характеристики використовуваних матеріалів не гірші (не нижчого рівня), ніж затребувані замовником. Відповідь замовника: “ви самі повинні ознайомитися з об’єктом і за бажанням з проєктною документацією і мати розуміння, які матеріали були передбачені проєктантом”.

І найдорожчий об’єкт – будівництво загальноосвітньої школи І ступеню по вул. Петлюри Симона (Черняховського), 17-б в місті Бровари, очікувана вартість будівництва – 246 млн 941 тис. 760 гривень. Кінцевий строк подання тендерних пропозицій – 22 серпня, початок аукціону – 28 вересня 2020 року. Згідно тендерної документації, будівельний об’єм школи складає 69 436 метрів кубічних, вона матиме три поверхи. Строк виконання робіт – до 31 грудня 2021 року.

Нагадаємо, в лютому 2020 року остаточно завершилося будівництво найпопулярнішого довгобуду Київщини – школи у Вишневому. ДАБІ м. Вишневе надала сертифікат, що дозволяє передати споруди на баланс місцевого управління освіти, а колишній очільник КОДА урочисто відкрив її 17 лютого

Раніше KV не раз писала про “шкільну проблему” Вишневого. Так, в місті, де фактично проживає 80 тис. чоловік, функціонує лише 4 школи. 

Читайте: Холодне знання: батьки учнів школи №1 у Вишневому погрожують масштабним страйком

Фото: колаж KV

КиевVласть


Автор:
Влад Григор'єв
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
09:00 В листопаді бюджетні замовники селища Баришівка на Броварщині уклали договорів на кругленьку суму – понад 26 млн гривень. Найбільше грошей спрямували на облаштування…
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
09:00 Столична влада ухвалила бюджет Києва на 2025 рік та внесла зміни до Програми економічного та соціального розвитку (ПЕСР) в частині видатків на наступний…
Що отримали кияни за понад тридцять років будівництва Подільського мостового переходу
Що отримали кияни за понад тридцять років будівництва Подільського мостового переходу
09:00 Перший день зими в столиці ознаменувався запуском руху легкових авто одним з найвідоміших довгобудів столиці – Подільським мостовим переходом, який зʼєднав Поділ та…
Banner
QlU7mDx4