Київська ОДА та представники трьох найбільших операторів мобільного зв’язку України підписали меморандум про співпрацю. Оператори отримали від влади план сприяння та мінімізації бюрократичних ризиків на місцях, що ще донедавна заважали розбудовувати систему базових станцій та розширювати мережі. Натомість оператори заявили, що готові побороти “цифрову нерівність” села і міста і забезпечити найвіддаленіші куточки Київщини якісним мобільним зв’язком та 4G-інтернетом.
Як передає кореспондент KV, 8 вересня 2020 року голова Київської ОДА Василь Володін та представники мобільних операторів України Vodafone, Київстар та Lifecell підписали Меморандум про співпрацю. Захід відбувся на території Українського державного центру радіочастот.
Так, документ підписали гендиректор ПрАТ “ВФ Україна” Ольга Устинова, виконавчий директор ПрАТ “Київстар” Олександр Когут, головний виконавчий директор ТОВ “Лайфселл” Язиджи Ісмет, та голова Ради Української асоціації операторів зв’язку “Телас” Леонід Ошеров. Своє слово також узяв голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформатизації Олександр Животовський.
Перед офіційною частиною у вступному слові голова ОДА Володін зазначив, що мета Меморандуму – створення тісної та ефективної співпраці між владою та бізнесом з метою забезпечення належного рівня покриття Київської області якісним мобільним зв’язком (різного покоління), y тому числі і на міжнародних та національних шляхах, а також покращення доступу населення Київської області до послуг мобільного зв’язку та широкосмугового доступу до мережі інтернет. Меморандум укладається на 5 років.
“Останні роки завдяки регулятору, асоціації “Телас” і провідним операторам мобільного зв’язку Україна зробила величезний прорив у тому, щоб люди отримували якісну, сучасну сферу послуг телекомунікаційного зв’язку. Ці послуги дають людям змогу користуватися новітніми сервісами. Недаремно створюються задля цього центри надання адміністративних послуг, розробляються різні портали.
Сьогодні метою нашої зустрічі є поєднання, з одного боку, зусиль операторів, які створюють цей бізнес, відповідально до цього ставляться та забезпечують покриття території [області] мобільним зв’язком, та з іншого боку – органів місцевого самоврядування та правоохоронних органів. Ця взаємодія стала більш якісною та глибокою. Неможливо зробити якісне та широке покриття, якщо є супротив якоїсь місцевої ради проти встановлення базової станції. На себе ми беремо зобов’язання стосовно того, щоб органи місцевого самоврядування включилися та надавали допомогу операторам у розбудові їх мереж.
Київський регіон, де мешкає близько 2 млн людей – один із найбільших в Україні. Забезпечення доступу до високоякісних послуг мобільного зв’язку та широкосмугового доступу до мережі Інтернет – наше важливе завдання. Також, не менш важливо забезпечити високоякісним мобільним зв’язком сільську місцевість, та покриття автошляхів. Зі свого боку ми всіляко будемо сприяти роботі мобільних операторів. У першу чергу в доступності до інфраструктури. Оскільки неможливо забезпечити якісний зв’язок, не створивши умови для будівництва базових станцій”, – зазначив голова облдержадміністрації Василь Володін.
Після урочистого підписання документу сторони обговорили напрямки співробітництва та проблемні питання, а також домовилися за необхідності укладати окремі спільні документи, спрямовані на конкретизацію положень та практичну імплементацію цього Меморандуму, а також проводити спільні заходи задля досягнення мети документа.
“Разом з присутніми досить пильно працювали над запровадженням нових технологій, поспішали зробити 3G, а потім і 4G, і робили поспіхом. Сьогодні змінюється парадигма того, що ми робимо: запроваджуються нові технології, підвищується якість покриття, зв’язку та інтернету. Ця робота кропітка і потребує співпраці між операторами і державною владою, оскільки купа речей лежить поза межами компетенції операторів (як, наприклад, видача дозволів) і вони сподіваються на підтримку влади. Я не здивований, що флагманом таких зрушень стала саме Київська область”, – сказав голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформатизації Олександр Животовський.
“Київська область – одна з найбільших за кількістю населення. Підписання меморандуму є свідченням важливості завдань щодо розгортання мереж мобільного зв’язку для населення та надання доступу до широкополосного інтернету. Держава в особі КОДА має створювати умови для будівництва, розгортання телекомунікаційних мереж операторів, створення умов та надання доступу до інфраструктури для розміщення об’єктів. Це пріоритети нашої взаємодії. Меморандум фактично вже виконується. Голова КОДА та його заступник Олександр Скляров брали активну участь у впровадженні технологій мобільного зв’язку третього та четвертого поколінь, ці завдання ми можемо вирішувати вже зараз, за підтримки адміністрації. Зараз ми займаємося проблемами у Броварах, є проблеми у Василькові та Ірпені”, – підкреслює Леонід Ошеров.
“Для компанії Київстар розвиток 4G-зв’язку в сільській місцевості – пріоритетний напрямок роботи та інвестування. Адже наші абоненти живуть не лише в мегаполісах, а й в малих населених пунктах, і для багатьох з них 4G – єдина можливість отримати “вікно” в світ швидкісного Інтернету. Наша мета – забезпечити до кінця цього року можливість доступу до 4G для понад 90% населення Київської області”, – підкреслив директор з регуляторного забезпечення Київстар Олександр Когут.
“За останні півроку відбулося дуже багато глобальних змін, пов’язаних з карантином в тому числі. Ми відкрили для себе, як організувати робочий процес віддалено, підписання документів в цифрі, проведення онлайн-зустрічі. На час карантину пішов попит на онлайн-покупку, доставку, в тому числі ліків. Для всіх цих можливостей необхідний доступ до інтернету – не тільки у великих містах, а й повинен бути охоплення максимально великої кількості жителів України, яким не був відкритий доступ до всіх нових цифрових технологій. У держави є розуміння того, що інвестиції в інфраструктуру в цьому напрямку є пріоритетним завданням. Обладміністрація сприяє встановленню базових станцій, але іноді ми зустрічаємо опір на рівні органів місцевого самоврядування. Необхідно проводити просвітницьку роботу на місцях. Установка [вишок, що працюють в діапазоні] LTE 900 дозволить швидше усунути “цифрову нерівність”, – сказала гендиректор ПрАТ “ВФ Україна” Ольга Устинова.
“Ми вмотивовані інвестувати в розвиток інфраструктури. Але нам потрібні дозволи на будівництво вишок. Утім, маю подякувати Василю Володіну за сприяння та співпрацю, і сподіваюся продовжити працювати із КОДА у майбутньому”, – сказав головний виконавчий директор ТОВ “Лайфселл” Язиджи Ісмет.
Голова обладміністрації Василь Володін після підписання меморандуму трохи розкрив мотиви адміністрації: за його словами, розширення покриття області мобільним інтернетом та зв’язком – це у тому числі перший крок до надання населенню зручного доступу до адміністративних послуг.
“Сьогодні визначальний день з точки зору прав споживачів на якісні послуги. У нас є чітка домовленість з операторами мобільного зв’язку. Навіть зараз ми говорили про те, що із 18 вересня один з операторів має намір розпочати розповсюдження покриття території Київської області. В цілому цей документ має гарні перспективи. Ми знаємо про проблеми, з якими зіштовхуються оператори мобільного зв’язку, пов’язані з рішеннями місцевих органів, складнощами отримання дозвільних документів на розміщення базових станцій і я вважаю, що нашим завданням є сприяння їх роботі – як з позиції просвіти населення, так і роз’яснення органам місцевого самоврядування, що це майбутнє. Наша мета – більш широке та глибоке покриття для громадян з кожного району, яке дасть змогу отримувати якісні послуги та користуватися усіма здобутками сучасності – у тому числі отримання адміністративних послуг у своєму смартфоні. Власне, заради цього все це і робиться”, – прокоментував Володін.
Нагадаємо, у червні було підписано меморандум між КОДА та онлайн-хабом DOC.ua. Упродовж червня цьогро року мешканці Києва та Київської області мали можливість безкоштовно користуватися аудіоконсультаціями кваліфікованих лікарів і пройти інформаційне онлайн-тестування на симптоми коронавірусу.
Читайте: Київська ОДА уклала меморандум про співпрацю з DOC.UA
Фото: KV