КОДА погодила освітні ліцензії приватним закладам Київщини

КОДА погодила освітні ліцензії приватним закладам Київщини

Київська ОДА видала п’ять ліцензій трьом приватним навчальним закладам на Київщині. Школи розташовані у Вишгородському, Бучанському та Фастівському районах. Заклади мають намір охопити дітей Київщини позашкільною та повною середньою освітою. Кожен із них має багаторічний досвід роботи в освітній сфері пристоличного регіону і свою розгалужену навчальну мережу.

Як стало відомо KВ, у грудні-січні, ще займаючи посаду голови Київської ОДА, Олексій Кулеба підписав низку розпоряджень щодо впровадження освітньої діяльності приватними закладами освіти на Київщині.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Зокрема, у грудні 2022 року КОДА видала дві ліцензії на провадження освітньої діяльності – закладам позашкільної освіти та середньої освіти.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Так, у Вишгородській громаді Вишгородського району було погоджено ліцензію у сфері позашкільної освіти Приватному вищому навчальному закладу “Міжнародний інститут розвитку бізнесу”. Заклад розташований у Вишгороді за адресою: вулиця Межигірського Спасу, 6.

Про цей заклад відомо, що у Вишгороді він діє вже понад п’ять років. Зі статутним капіталом у розмірі 100 тис. гривень належить киянину Миколі Бабенку. За даними YouControl, Бабенко є власником ще низки компаній. 

Так, зокрема, йому належить у співласництві аналогічний освітній заклад – ТОВ “Міжнародний інститут розвитку бізнесу”. Статутний капітал у розмірі 10 тис. гривень розподілений, крім нього, між бенефіціаром Тамарою Бабенко. А власниками вже юрособи вказано корпорацію “Розвиток” (20%, спеціалізація – діяльність головних управлінь (хед-офісів), ТОВ  “Центр підвищення ефективності в тваринництві” (30%, діяльність – допоміжна діяльність у тваринництві), власне, це ТОВ також належить Бабенку, як і решта, 50% акцій інституту. Разом із цим Центром йому належить і кооператив у сфері тваринництва “Сільськогосподарський обслуговуючий “Кофармінг Україна” та корпорація “Єврокорм”, яке займається діяльністю головних управлінь. У складі засновників останнього кооперативу є і ПВНЗ. Всі компанії зареєстровані у Вишгороді.

На самому ж сайті закладу зауважено, що “Міжнародний інститут розвитку бізнесу” – “школа бізнесу, орієнтована на наукові та практичні аспекти розвитку підприємницького потенціалу. А викладачі інституту діляться знаннями та досвідом, який вони здобули за роки практики”. А Програма закладу розрахована на підготовку менеджерів середньої та  вищої управлінської ланки. Наприклад, комплексна програма “Комерційний директор” на здобуття відповідних компетенцій обійдеться здобувачам знань у 36 тис. гривень, а тренінгова програма для початку управлінської кар’єри обійдеться у 13 тис. гривень. А от комплексна програма підвищення кваліфікації керівників коштує вже куди дорожче – 56 тис. гривень. Та найбільш дорожчою для освоєння є програма для лідерів, бізнесменів “Бізнес-психологія”, яка коштує 190 тис. гривень. Надає заклад і додаткові послуги – як хмарні сховища та офіси тощо. 

КОДА погодила освітні ліцензії приватним закладам Київщини

На фото: “Міжнародний інститут розвитку бізнесу


У Бучанському районі дві ліцензії одержав ТОВ “Приватний заклад загальної середньої освіти “Чайківська гімназія “Юнік Скул”, яка зареєстрована в столиці по бульвару Гавела Вацлава, 26. Заклад одержав можливість навчати дітей Київщини за рівнем початкової та базової середньої освіти без зазначення ліцензійних обсягів. Сам же навчальний заклад розташований у селі Чайки, вул. Леонтовича, 6. Це – територія Борщагівської сільської громади. 

На YouControl зауважено, що “Чайківська гімназія “Юніком Скул” була зареєстрована у 2020 році і має статутний фонд у розмірі 1 тис. гривень. КВ вже аналізувала цей заклад, і варто додати, що у вересні 2021 року Київська ОДА відмовила в ліцензії на середню освіту гімназії через рішення суду. Виявилось, що за рішенням суду. Школа розташована в приватному кооперативі “Сонячний” і здійснювала навчальний процес з порушенням санітарних і протипожежних норм. 

Читайте: В Борщаговской общине осталась без лицензии частная гимназия “Юником Скул” 


Тоді ж у засновниках гімназії було вказано вінничанку Ірину Стефанську та киянина Романа Стефанського. Останній вже не є власником закладу. Та нині перелік засновників юрособи значно розширився. Так по 11% фонду розподілено між киянкою Вікторією Сазоновою та Олександром Сазоновим із села Гореничі. Ще 5,8% належать Артему Титову із Славутича. 

Так, Ірина Стефанська є співзасновником із Тетяною Березою освітньої мережі Middle Way – мережі приватних закладів дошкільної освіти (ясла-сад) для дітей віком від 1,5 до 6 років. Аналогічні ліцензії на дошкілля Київська ОДА вже надавала філіям, а саме дитсадкам, що розташовані в Василькові та селі Чайки (працює з 2016 року) ще одній філії у Василькові на території ЖК “Столичний”. Свого часу, вони одержали і ліцензію на провадження повної загальної середньої освіти для приватної Путрівській гімназії “Мідл Вей” (Глевахівська громада). За даними YouControl, в селі Путрівка за цією ж адресою зареєстроване з 2020 року зі статутним капіталом у розмірі 100 тис. гривень ТОВ “Приватний заклад дошкільної освіти “Мідл Вей”. 

Стефанська свого часу також була пов’язана з рекламним холдингом “Свої”. На її сторінці в Facebook зазначено, що вона працювала директором в компанії “Майстерні Кравці” і в рекламному агентстві “Ферзь”. І вела проєкт “Сінкглобал”.

ThinkGlobal – це мережа приватних шкіл в Києві і області, яка налічує 14 установ. На Київщині школи цієї мережі працюють в Борщагівській, Білогородській та Ірпінській громадах. 

Читайте: На старті: на Київщині ліцензували діяльність шести нових шкіл та дитсадків


“Юніком Скул” також входила до цієї мережі. Так, на сайті закладу повідомляється, що Unique School – сучасна школа з глобальним підходом до освіти. Наша навчальна програма складається з якісного поєднання державного стандарту (Інтелект України та НУШ), інноваційних авторських навчальних курсів та кращих міжнародних освітніх методик.

Так, щоб дитина мала змогу навчатися у цьому закладі, батьки мають внести разовий вступний внесок у сумі 14 тис. гривень. Місяць навчання тут обійдеться у трохи більше 16 тисяч, за семестр  – це вже 76,4 тис. гривень А рік навчання коштуватиме 147 тис. гривень. 

Новий 2023 рік КОДА розпочав з ануляції ліцензії на підставі заяви ліцензіата у сфері загальної середньої освіти на здобуття початкової та базової загальної середньої освіти ТОВ “Спеціалізований загальноосвітній навчальний заклад “Британіка Скул”. Ліцензію ТОВ було надано ще у березні 2016 року.

Вірогідно, анулювання дозвільного документу пов’язано із реорганізацією закладу в рамках реформування середньої освіти в Україні. Адже наступного дня КОДА видало закладу нову ліцензію загальної середньої освіти, але вже в якості ліцею “Британіка” за тим самим розташуванням: село Віта-Поштова, вулиця Садова, будинок 2-А у Фастівському районі (Гатненська сільська громада). Заклад продовжить надавати ті ж самі послуги – початкову та базову середню освіти, та, крім того, додався ще один новий рівень – на здобуття профільної освіти. Ліцензований обсяг у документі відсутній. 

За даними Youcontrol, ТОВ був заснований ще у 2015 році і має статутний капітал у розмірі понад 40,2 тис. гривень. Належить навчальний заклад Ларисі Андрійченко  із Боярки, яка за сумісництвом його ще й очолює, та киянці Вікторії Харченко у рівних частинах. 

Крім того, разом вони є власницями дитячого садочка – ТОВ “ДНЗ “Британіка Кідс”, яке зареєстроване за адресою: село Віта-Поштова, на території ГО “Новіта” садове товариство” по вулиці Садова, 9. Дитсадок зі статутним капіталом у розмірі 29,7 тис. гривень діє вже понад шість років. А з 2012 по 2016 роки вони були засновницями приватної загальноосвітньої школи І ступеня – дитячий садок “Всесвіт” у селі Іванковичі. 

На сайті ж ліцею вказано, що BritannicaSchool – це інноваційна приватна школа, головною метою якої є всебічний та неперервний розвиток особистості кожного представника цієї спільноти, а сам заклад розміщується в двоповерховій будівлі на 2 тис. кв.м. Крім навчання за програмою Міносвіти та стандартам BritannicaSchool, у школі працює понад 15 студій. Це – живопис та мистецтво, сучасні танці, спортивні секції, музичні студії, TechLab, оздоровчі корекційні програми. А кожний учень має свій індивідуальний план навчання. 

Нагадаємо, Буча та Ірпінь у черговий раз зчепилися навколо питання, хто ж має забезпечувати водою мешканців Бучі та Ворзеля. У Бучі стверджують, що в громаді діє власне КП “Бучасервіс” і виключно воно є постачальником послуг. КП має всі необхідні дозвільні документи, а отже, і право виставляти рахунки за платіжки, стверджує влада. Іншої ж думки і в Ірпінській громаді – жителів закликають продовжувати сплачувати за чинними договорами до КП “Ірпіньводоканал”. Ситуацію може вирішити створення підприємства спільної власності. Та поки громади розмірковують, чи підкурювати трубку миру, продовжують страждати виключно мешканці. 

Читайте: Битва за воду: між Бучею та Ірпенем спалахнув новий скандал за право постачати воду


*ПВНЗ “Міжнародний інститут розвитку бізнесу” (код ЄДРПОУ: 41270336)

** ТОВ “Приватний заклад загальної середньої освіти “Чайківська гімназія “Юнік Скул” (код ЄДРПОУ: 43775653).

*** ТОВ “Заклад загальної середньої освіти ліцей “Британіка” (код ЄДРПОУ: 39641328).

**** ТОВ “ДНЗ “Британіка Кідс” (код ЄДРПОУ: 40955230). 

Фото: колаж KВ

КиївВлада

Автор:
Інна Міхно
Рекомендуємо до перегляду
У Київраді збираються передати оточенню Кушніра землю під історичною будівлею “лісопильні Сніжка”
У Київраді збираються передати оточенню Кушніра землю під історичною будівлею “лісопильні Сніжка”
09:00 У столиці розгорається черговий скандал щодо знищення історичної забудови. Мова про будівлю “лісопильні Сніжка” на вул. Турівській, 29-а у Подільському районі, земельну ділянку…
Витрачені в 2023 році на ремонт столичних парків “Орлятко” і “Юність” гроші могли бути розкрадені
Витрачені в 2023 році на ремонт столичних парків “Орлятко” і “Юність” гроші могли бути розкрадені
09:00 Нацполіція вивчає факти можливих розтрати і привласнення бюджетних коштів при здійсненні капітальних ремонтів та реконструкцій парків “Юність” та “Орлятко” у Солом’янському районі Києва.…
“Київтеплоенерго” закупило 15 австрійських міні-ТЕЦ на рекордні 1,12 млрд гривень
“Київтеплоенерго” закупило 15 австрійських міні-ТЕЦ на рекордні 1,12 млрд гривень
09:00 КП “Київтеплоенерго” на 1,12 млрд гривень замовило півтора десятки когенераційних установок для виробництва тепла та електрики. Для такого обладнання ця вартість закупівлі є…
Banner
QlU7mDx4