З початку епідемії на коронавірус в області перехворіло більше 40 тисяч людей і третина з них видужали. У всьому регіоні тестування роблять лише 4 заклади, 3 з яких комунальні. Виконавча влада області продовжує звітувати про нарощення кисневих резервів для лікарень, фінішування “Великого будівництва”, продовження закриття на карантин шкіл та дитсадків, а також про розробку проєкту бюджету області.
Про це KV стало відомо за результатами онлайн-брифінгу голови Київської ОДА Василя Володіна 3 грудня.
Коронавірус
У регіоні підтверджено 924 випадки коронавірусної хвороби; одужало 625 осіб, померло від ускладнень хвороби 16 людей. Всього з початку епідемії в області на ковід перехворіли 40427 людей, одужали 13817, померли 719, на стаціонарному лікуванні перебували 3510 пацієнтів. За весь час пандемії під медичним спостереженням знаходилося 39770 контактних осіб, ПЛР-тестування пройшли більше 14 тисяч. На сьогодні обстеження пацієнта методом ПЛР проводить один державний заклад – Київський обласний лабораторний центр – та три комунальні: Київська обласна клінічна лікарня, Білоцерківська міська лікарня №3 та Броварська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування. Їхня загальна добова потужність – понад 3000 тестів.
“З березня пропускну спроможність тестування збільшено вдесятеро, але це не межа – потужність плануємо підсилювати і надалі шляхом поставки двох додаткових ПЛР-аналізаторів”, – додав очільник Київської ОДА Василь Володін.
Кисень
КОДА продовжує розширення кисневої мережі у госпітальних базах, відведених на порятунок хворих на коронавірус. Як зазначає Володін, наразі киснем обладнано 1784 інфекційних ліжок, тільки за останній тиждень додано 284 кисневі точки. На сьогодні на кисневій підтримці у лікарнях Київщини 991 пацієнт, або 55,5% госпіталізованих хворих, вільні 793 ліжка, які забезпечені централізованою подачею кисню.
Освіта
Через епідемію коронавірусу на Київщині 46 шкіл і дві філії працюють у дистанційному форматі, a у 94 закладах освіти на дистанційному навчанні знаходяться окремі класи або майже 10 тисяч учнів. Крім того, на карантин закрито 15 дитячих садків.
Велике будівництво
В рамках національної програми “Велике будівництво” до кінця року у КОДА мають реалізувати 20 об’єктів – 9 шкіл, 6 садочків та 5 об’єктів спорту. Стан готовності об’єктів на сьогодні: школи – збудовано 8, завершується будівництво 1, 98% готовності; дитячі садки – готові 3, на стадії завершення – 3, готовність – 94%; спортивні об’єкти – завершено 4, на фінальній стадії – 1, 92% готовності. Загальний відсоток готовності об’єктів великого будівництва становить майже 95%.
Також проводимо реконструкцію та будівництво 12 приймальних відділень в опорних закладах охорони здоров’я на Київщині – уже завершено роботи з капітального ремонту на двох об’єктах, на 10 тривають будівельні роботи.
Славутич без бар’єрів
Днями в рамках ініціативи першої леді Олени Зеленської “Без бар’єрів” у КОДА підписали меморандум з Мінрегіоном та Славутицькою міською радою “Про розвиток безбар’єрності архітектури”. За словами Володіна, Славутич має стати першим в Україні повністю безбар’єрним містом “та практичним доказом впровадження реальних безбар’єрних рішень в архітектурі, щоб в подальшому поширити його позитивну практику на всю область та Україну”.
“Попереду ще багато корисних ініціатив для мешканців області. Впевнений, що всі їх ми успішно реалізуємо”, – зазначає Володін.
Новий голова Київоблради
Очільник КОДА повідомив про те, що минулого тижня запрацював новий склад Київської обласної ради 8 скликання. Головою ради депутати обрали Олександра Склярова.
Першим випробуванням стане затвердження обласного бюджету на наступний рік, зазначає Володін. У КОДА вже працюють над проєктом бюджету, який для області складає 4,5 млрд гривень. Планові показники податкових і неподаткових надходжень по загальному фонду 2,9 млрд грн, або на 200 мільйонів гривень більше ніж цьогоріч. Темп приросту прогнозується на рівні 9,2%.
“Якщо динаміка надходжень виявиться кращою, будемо робити відповідні кореляції. В цілому маємо всі підстави розраховувати на плідну співпрацю між КОДА та обласною радою”, – підкреслив голова облдержадміністрації.
Читайте: Веселий трійничок: члени двох з п’яти фракцій не потрапили до жодної комісії Київоблради
Як писала KV, минулого тижня у медзакладах завантаженість ліжок перетнула 50% рубіж, влада планувала перепрофілювати ще вісім медзакладів, щоб одержати додаткових 1140 ліжок.
Читайте: Хроники коронавируса в Украине: обновляется
Фото: коллаж KV