Коронавірус на Київщині: для сільських амбулаторій придбають телемедичне обладнання за 15 млн гривень

Коронавірус на Київщині: для сільських амбулаторій придбають телемедичне обладнання за 15 млн гривень

Обласна влада продовжує заходи з протидії коронавірусу на Київщині. Регіон сьогодні зосередився на будівництві медичних амбулаторій, закупівлях медтехніки та підготовці до вакцинації. Решта нагальних питань – розвиток освітньої галузі в умовах пандемії, утримання тарифів на належному рівні та подолання наслідків негоди.

Про це KV стало відомо за результатами онлайн-брифінгу голови Київської ОДА Василя Володіна.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Розпочав брифінг очільник області з оперативних даних щодо боротьби з негодою на Київщині, ситуація із якою загострилася ще з понеділка.

Так, на території регіону фіксують сильні снігопади та хуртовини. За прогнозами синоптиків така погода триватиме до кінця тижня. Тож головна мета обласної влади – забезпечити жителів усіма життєво необхідними комунальними послугами. І, якщо з постачаннями газу, тепла та води проблем наразі немає, то з електропостачанням періодично виникають аварійні ситуації на мережах електроживлення в окремих населених пунктах. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Ця ситуація наразі перебуває на щоденному контролі КОДА з інтервалом у кілька годин. Пошкоджені лінії намагаються відновлювати оперативно. Наразі частково є проблеми в Білоцерківському районі – кілька вулиць в Тетієві та Кашперівці, у Вишгородському районі – окремі вулиці в Димері, Петрівцях та Катюжанці. 

Серед головних тем Володін назвав і забезпечення проїзду на дорогах області у період снігопадів. Наразі комунальники працюють цілодобово. Наприклад, вночі під час розчищення доріг вони використали понад 3 тис. тонн піщано-сольової суміші. Для ліквідації наслідків негоди на автошляхах місцевого та державного значень задіяно 374 одиниці спецтехніки та майже дві тисячі людей. Окремо також працюють комунальні служби у відповідних громадах та містах. 

Під час роботи дорожники фіксують місцями ожеледицю, тож Володін закликав жителів відтермінувати свої поїздки і перечекати негоду. 

“На випадок екстрених ситуацій нагадую, в області діє 612 стаціонарних пунктів обігріву і ще 15 пересувних, 70 із них функціонують цілодобово. Інформацію про розміщення цих пунктів ви можете знайти на нашому офіційному веб-сайті”, – додав він.


Освіта на дистанції

Також негода вплинула і на освітній процес. Через погіршення погодних умов та сильний снігопад у 68 закладах освіти організовано дистанційне навчання. Це – окремі школи в 22 громадах, змішану форму навчання організовано у 40 школах, решта 545 –  продовжують навчатися очно. 

Володін зауважив, що в теперішніх умовах зробити навчання більш сучасним та комфортним вдалося завдяки використанню електронних журналів та щоденників. Їх застосовують вже 190 шкіл. До автоматизованого процесу навчання мають згодом перейти всі школи регіону.

Також на Київщині реалізують проєкт “Якісне харчування – здорова дитина”. Один з його напрямів – це шкільна їдальня. У 2020 році за рахунок державного та облбюджету було повністю замінено технологічне обладнання харчоблоків та їдалень у 85 школах.  За рахунок обласного бюджету – у 45-ти, державного – у 30 закладах.

Крім того, Володін додав, що цю роботу буде продовжено, аби всі шкільні їдальні відповідали сучасним вимогам та надавали дітям якісне харчування.

“Сподіваюся громади будуть активнішими і виконуватимуть взяті зобов’язання щодо ремонту приміщень столових, де ми встановлюємо обладнання”, – говорить Володін.

У 2021 році також заплановано закупити 21 шкільний автобус. 

Епідеміологічна ситуація

В області продовжують фіксувати нові випадки захворювання. Минулої доби коронавірус діагностували в 151 людини, з них 10 – діти. Одужало вдев’ятеро більше – 1 376 осіб. У боротьбі з коронавірусом важливим є питання надання якісної медичної допомоги. Хворих в області продовжують приймати 27 закладів охорони здоров’я. Продовжується посилена робота над тим, аби збільшити кількість інфекційних ліжок. При цьому подачею кисню вже забезпечено 2 602 ліжка, це 88,2% від загальної кількості. На сьогодні зайнято 501 ліжко, вільних ліжок – 2 101, це більш, ніж 80%. 

Сільські амбулаторії

Наразі для 175 сільських амбулаторій придбано нове телемедичне обладнання. На це спрямовано понад 15 млн гривень. У цьому році планується оснастити новою технікою ще 55 сільських амбулаторій. Паралельно продовжується робота щодо будівництва нових амбулаторій загальної практики. 

Протягом 2020 року в області відбувалось будівництво та оновлення амбулаторій в сільській місцевості. Це 20 проєктів будівництва, реалізацію яких розпочато у 2018-2019 роках. Та ще 6 нових проєктів, серед яких два нових будівництва, три реконструкції та один капітальний ремонт. Вже 8 амбулаторій повністю відкрито для пацієнтів. По 9 об’єктах триває процес введення в експлуатацію, які, за планом, буде відкрито у найближчий час. У 2021 році продовжується будівництво 7 нових амбулаторій. За умови сприятливих погодних умов та своєчасного фінансування, завершення усіх робіт відбудеться у першому півріччі 2021 році. 

Вакцинація

Згідно з дорожньою картою Міністерство охорони здоров’я України, вакцинальна кампанія буде проходити в кілька етапів. КОДА вже провела верифікацію даних по цільовим групам для першого та другого етапів вакцинування. На першому етапі дали згоду на щеплення проти коронавірусу 5 725 осіб, на другому – 19 434 особи. Організація вакцинальної кампанії має свою специфіку: на першому етапі щеплення будуть проводити мобільні бригади, яких в області вже створено 23. На другому та всіх подальших етапах вакцинування проводитимуть у тимчасових стаціонарних пунктах. Таких на Київщині визначили 247. Вони будуть розташовуватись на базі центрів медико-санітарної допомоги. 

Підвищення тарифів

Міські голови Київщини підтримали ініціативу Президента України не допустити підвищення тарифів на опалення та гарячу воду. Цю тему детально обговорили на брифінгу 9 лютого. 

Читайте: Тарифи на тепло і гарячу воду для Київщини не зростатимуть, – КОДА

Для тих, хто не зміг долучитись до перегляду, Василь Володін повідомив кілька ключових моментів. 9 лютого відбулось підписання меморандуму щодо врегулювання проблемних питань у постачанні тепла та гарячої води в будинки українців. Документ підписали Кабінет Міністрів в особі міністра розвитку громад і територій Олексія Чернишова та першого заступника міністра енергетики Юрія Вітренка, НКРЕКП, НАК “Нафтогаз України” та міські голови. 

“Це важлива подія. По-перше, у меморандумі зафіксовано, що до кінця цього опалювального сезону у домівки людей буде безперебійно подаватись опалення. По-друге, вартість послуги постачання теплової енергії та гарячої води у багатоквартирні будинки впродовж опалювального сезону 2020-2021 років не зміниться. По-третє, в меморандумі задекларовані умови, завдяки яким підприємства теплопостачання зможуть гарантовано надавати послуги своїм споживачам”, – зазначив Василь Володін. 

Читайте: Хроники коронавируса в Украине: обновляется

Фото: коллаж KV

КиевVласть

Автор:
Вікторія Білоус, Інна Міхно
Рекомендуємо до перегляду
“Башта на кону”: Київрада ризикує пам'ятником архітектури заради житлової багатоповерхівки
“Башта на кону”: Київрада ризикує пам’ятником архітектури заради житлової багатоповерхівки
09:00 Столичні депутати погодили поновлення договору оренди земельної ділянки на вул. Старонаводницькій, 2-А, завдяки чому ТОВ “ЖК Старонаводницький” зможе будувати там 24-поверховий будинок з…
Київрада “зарезервувала” для підлеглих Непопа понад 13 млрд гривень на закупівлю “пільгового” житла
Київрада “зарезервувала” для підлеглих Непопа понад 13 млрд гривень на закупівлю “пільгового” житла
09:00 Столична міськрада затвердила цільову програму забезпечення житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов, на 2025-2027 роки. На її реалізацію передбачено більш ніж вдвічі…
Свистунову дозволили терміново освоїти 141 млн гривень на темі Генплану Києва
Свистунову дозволили терміново освоїти 141 млн гривень на темі Генплану Києва
09:00 Київрада внесла зміни до програми реалізації містобудівної політики на 2024-2025 роки, збільшивши її фінансування більше ніж удвічі – з 66,5 до 172 млн…
Banner
QlU7mDx4