Кількість випадків захворювання на COVID-19 в столичному регіоні щотижня зростає, 51% лікарень першої хвилі вже заповнені хворими. Є й гарні новини: 11 шкіл після закриття на карантин відновили навчальний процес. Також поновили заняття 8 закладів, в яких на дистанційному навчанні перебували окремі класи, а ще – два дитсадки.
Про це KV стало відомо за результатами онлайн-брифінгу голови Київської ОДА Василя Володіна щодо протидії коронавірусу в області та подолання його наслідків.
Епідеміологічна ситуація
Згідно зі статистикою, з початку епідемії зроблено 98 650 тис. ПЛР-тестів та виявили 8 148 тис. випадків COVID-19, з яких вже одужало 5053 тис. осіб. На стаціонарному лікуванні перебували 1126 осіб, на самоізоляції – 7022 осіб.
Володін повідомив, що медспостереження встановлено за 21 631 контактною особою і з 825 ліжок закладів охорони здоров’я першої хвилі наразі заповнено 426 або 51,6%. Зареєстровано 165 летальних випадків 2,02% з усіх хворих. За останню добу зафіксували 128 нових випадків хвороби та чотири смерті від ковіду.
Навчальні заклади
Наразі заклади освіти вчаться працювати в умовах адаптивного карантину. З початку місяця на коронавірусну хворобу захворіло 148 педпрацівників та 127 учнів – всього 284 особи. Через це в області у форматі дистанційного навчання перебували 14329 вчителів та учнів. На самоізоляції – 204 окремі класи у 87 закладах освіти, а це – 5435 учнів.
“На дистанційній формі навчання 23 заклади загальної середньої освіти, в яких 8 894 учнів: п’ять – у Васильківському районі, три – у Переяслав-Хмельницькому районі та два – у Переяславі. Крім того, по три у Баришівській ОТГ та Обухівському районі, два – у Білій Церкві, по одному – у Білоцерківському, Володарському, Тетіївському районах, Яготині, Студениківській та Ковалівській ОТГ.
За його словами, після самоізоляції повністю до очної форми навчання повернулися 11 закладів загальної середньої освіти та вісім закладів, в яких на дистанційному навчанні перебували окремі класи.
У зв’язку з захворюванням закрито на карантин і 16 закладів дошкільної освіти, проте відновлено роботу у двох – у місті Біла Церква та в селі Плесецьке Васильківського району.
“Велике будівництво”
У 2020 році у рамках програми президента Зеленського “Велике будівництво” заплановано фінансування 29 об’єктів дорожнього господарства. Загальний обсяг фінансування проєктів сягає майже 727 млн гривень.
“На сьогоднішній день на 26 об’єктах укладено договори підряду, а ще три проходять тендерні процедури. Загалом завершено майже на 100% є заплановані ділянки на 17 об’єктах. По інших заходах тривають роботи, відповідно до календарного графіку. Сподіваємося, що погодні умови і надалі сприятимуть їхньому проведенню”, – говорить Володін.
Також у Київській області передбачено будівництво 20 об’єктів соціальної інфраструктури: сім шкіл, вісім садочків та п’ять спортивних об’єктів, на загальну суму понад 314 млн гривень.
Ступінь будівельної готовності складає 75%. А саме: загальноосвітні навчальні заклади – 82%, дошкільні – 83%, стадіони – 61%.
У рамках створення приймальних відділень опорних закладів охорони здоров’я у госпітальних округах у тому числі тримає капітальний ремонт 12 об’єктів.
Завершено роботи із капремонту приймального відділення Бориспільської багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування. По двох проєктах – Вишгородська ЦРЛ та Білоцерківська лікарня – укладено договори та розпочато відповідні роботи. По дев’ятьох проєктах тривають публічні процедури торгів. Щодо двох, Макарівська та Миронівська ЦРЛ, аукціон відбувся і триває кваліфікація учасників. Броварська та Обухівська ЦРЛ – на етапі повідомлення про намір укласти договір. Ще в двох, Ірпінській та Фастівській, лікарнях триває подання тендерних пропозицій. За трьома проєктами: Іванків, Тетіїв та Переяславська ЦРЛ є скарги, які має розглянути МКУ у встановленому законодавством порядку.
Зауважено, що всі роботи будуть завершені у поточному році.
Енергозбереження
Також Володін відзвітував про виконання програми із енергозбереження в Київській області на 2017-2020 роки.
На стадії завершення роботи в Яготинському, Синявському, Баришівському, Волошинівському, Шамраївському НВК, Шкарівському академліцеї, Студениківському опорному закладі. Прогнозована економія енергоресурсів – від 39 до 88%.
Опалювальний сезон
Триває за графіком підготовка до осінньо-зимового періоду. Заклади освіти та дошкільні заклади готові на 100%, охорони здоров’я – 93%. Підготовлено 1258 котелень, 748 км теплових мереж, замінено 10 км теплових мереж та заготовлено майже 7 тис. тонн вугілля або 92% від потреби. Відремонтовано 90% водопровідних та каналізаційних мереж.
Крім того, підготовлено 512 одиниць спеціалізованої прибиральної техніки та заготовлено 102 тис тонн посипкового матеріалу та реагентів або 98% від потреби.
Надзвичайна ситуація
Сьогодні, о 5:25 ранку, в селі Софіївська Борщагівка відбулася пожежа на останньому поверсі будинку. У результаті одна особа з опіками різного ступеню складності потрапила до лікарні. Повністю знищено три квартири, ще дві – частково зруйновані. Вогонь розповсюдився на покрівлю будівлі площею 300 кв. м.
“Я відвідав це місце події, поспілкувався з мешканцями та провів оперативну нараду з відповідальними службами. Дав завдання скласти список постраждалих, визначити нанесений матеріальний збиток і в разі необхідності забезпечити мешканців тимчасовим житлом”, – зауважив Володін.
Читайте: Хроники коронавируса в Украине: обновляется
Фото: коллаж KV