Коронавірус на Київщині: посилення карантину, конкурс перевізників та нові парки

Коронавірус на Київщині: посилення карантину, конкурс перевізників та нові парки

Карантинні заходи на Київщині можуть бути посиленими через три дні. Відповідне рішення ухвалить обласна адміністрація у разі, якщо індикатор захворюваності продовжить зростати. Готується столичний регіон і до інших змін. Вже оголошено конкурс перевізників та внесено зміни до двадцяти обласних профільних програм. Серед них – питання медицини, харчування дітей та пільги учасникам АТО.

Про це KV стало відомо за підсумками онлайн-брифінгу голови Київської обласної державної адміністрації (КОДА) Василя Володіна 24 червня.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Поточна епідеміологічна ситуація

За інформацією Київського обласного лабораторного центру станом на 24 червня на Київщині підтверджено 2332 випадки захворювання. З них зафіксовано 1047 випадків одужання та 47 летальних випадків. На стаціонарному лікуванні наразі перебувають 263 особи, решта – на самоізоляції. Медичне спостереження встановлено за 9021 людиною.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Як зазначив голова КОДА, минулої суботи він звертався до жителів Київщини з проханням дотримуватися карантинних заходів. Адже з понеділка в Україні змінено методику, за якою посилюють або послаблюють карантин.

Аналіз епідеміологічної ситуації відбуватиметься відтепер за п’ятьма ознаками. Серед них – завантаження ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів – понад 50 %, середня кількість ПЛР-тестувань за останні сім днів – менше 24 % на 100 тис. населення. Коефіцієнт виявлення випадків інфікування – понад 11%, показник динаміки зростання випадків інфікування – понад 10%.

На сьогодні в області завантаження ліжок складає 22,3%, тестуванням охоплено 41,98%. Відсоток виявлення захворювання же склав 5,88%, а показники динаміки становлять 23,23%.

І як зазначив Володін, саме цей останній показник і викликає найбільше занепокоєння.

“Якщо цей показник не знижуватиметься три дні поспіль, будемо змушені приймати непопулярне, але відповідальне рішення”, – додав він.

Конкурс перевізників

Закінчився прийом документів для участі в конкурсі з перевезення пасажирів на міжміських та приміських автобусних маршрутах загального користування, що не виходять за межі території Київської області та віднесені до компетенції КОДА. 

Проведення конкурсу заплановано на 13 липня на дев’ять об’єктів. Як відомо, документи подали три перевізники-претенденти. Усього було подано чотири конверти з позначкою № 1.

Наразі КОДА перевіряє документи на відповідність до умов конкурсу.

“У попередні роки в суспільстві були питання щодо прозорості процедури відкриття конвертів. Цього разу, як я й обіцяв, уперше вона відбулася за умов прямої трансляції. Перебіг подій мали можливість спостерігати всі охочі”, – зауважив Володін.

Підсумки обласної сесії

Днями відбулася 35-та чергова сесія Київської обласної ради. Як зазначив губернатор, обласна адміністрація подала на розгляд депутатам понад 20 профільних програм, спрямованих на розвиток Київського регіону. 

Серед них – “Здоров’я Київщини”, “Питна вода Київщини”, “Небезпечна Київщини” та “Київщини спортивна”.

Читайте: Прийнято низку змін до програми розвитку Київської області


Безпека

За програмою “Безпека Київщини” на заходи з безпеки області виділили майже 12 млн гривень. Витратять кошти на обслуговування системи відеоспостереження та модернізацію інтегрованої комплексної системи відеоспостереження та відеоаналітики Київської області. 

Пільги

Розширено перелік соціальних пільг для учасників АТО Київщини та членів їхніх сімей. Серед них – відшкодування витрат на лікування, низку медпрепаратів, протезування, тощо для 73 ветеранів та матеріальна допомога для 1555 учасників АТО та членів їхніх сімей.

Соцзахист

Для покращення матеріального становища сімей, де двоє та більше осіб з інвалідністю, у тому числі самотніх та дітей з особливими потребами, затверджено одразу кілька цільових програм. В зв’язку з підвищенням прожиткового мінімуму, для осіб, які втратили працездатність у 2020 році, підвищено виплату матеріальної допомоги до 3276 гривень. 

Медицина

На розвиток медицини Київщини виділено рекордні 250 млн гривень. З них на фінансову підтримку закладів охорони здоров’я – 101,4 млн, решта – на розширення переліку медичних послуг за програмою “Медичні гарантії 2020”, що дозволить лікарням залучати більше коштів на своє утримання. 

Харчування дітей

У 2019 році в Київській області розпочато реалізацію пілотного проєкту “Якісне харчування – здорова дитина”. На наступний навчальний рік було виділено 35 млн гривень на нове виробниче обладнання для харчоблоків та їдалень закладів освіти. 

Сміття

Також передбачені кошти на ліквідацію несанкціонованих і неконтрольованих сміттєзвалищ. Необхідні заходи буде проведено у найближчий час. Василь Володін просить усіх небайдужих до чистоти довкілля у разі виявлення фактів засмічення відходами невідкладно звертатися до правоохоронних органів та органів державного нагляду та контролю. 

Нові парки

Прийнято рішення про створення нового парку, пам’ятки садово-паркового мистецтва, місцевого значення у Києво-Святошинському районі “Зелена брама” площею 30 гектарів. Він розташований у селі Софіївська Борщагівка. 

В місті Обухові створено ландшафтний заказник місцевого значення загальною площею майже 5 тис. гектарів. 

Велике будівництво

Озвучена і частка Київщини у програмі “Велике будівництво” – 6 шкіл, 7 садочків та 5 стадіонів. Наразі вже завершено 4 об’єкти. Введено в експлуатацію другу чергу Вишнівської загальноосвітньої середньої школи №1 та середньої школи “Сузір’я” у Вишгороді. ДАБІ опрацьовує дозвільні документи школи №1 у місті Українка Обухівського району та футбольного поля у селі Петропавлівська Борщагівка Києво-Святошинського району.

На завершальній стадії будівництво гімназії у Бучі, реконструкція будівлі з перепрофілюванням на дитячий навчальний заклад у місті Ірпінь, реконструкція ДНЗ “Чебурашка” у Вишгороді та ДНЗ “Яблунька” у Вишневому. Готовність – понад 60%. 

Загальна готовність об’єктів області за програмою “Великого будівництва” – 53,16%. Загальноосвітні навчальні заклади – більше 50%, дошкільні навчальні заклади – 64%, стадіони – 40%. 

Також в рамках програми заплановано фінансування 29 об’єктів дорожнього господарства – 6 перехідних та 23 нових об’єктів. Це субвенція з державного бюджету на 726,875 млн гривень. Станом на сьогодні за цими проєктами укладено 8 договорів з підрядниками. Процедури відкритих торгів  21 об’єкту – на завершальній стадії, по шести такі процедури вже оголошено. 

Читайте: Хроники коронавируса в Украине: обновляется

Фото: коллаж KV

КиевVласть

Автор:
Вікторія Білоус, Інна Міхно
Рекомендуємо до перегляду
Війна та релокація: як фермери знаходять прихисток на Київщині та відновлюють агробізнес
Війна та релокація: як фермери знаходять прихисток на Київщині та відновлюють агробізнес
12:00 Військові дії у багатьох регіонах країни змусили фермерів шукати більш безпечні місця для ведення бізнесу. Аграрні підприємства, що релокуються, стають прикладом адаптації в…
“Маневр на 3 млрд”: Київрада погодила збільшення статутного капіталу “Спецжитлофонду”
“Маневр на 3 млрд”: Київрада погодила збільшення статутного капіталу “Спецжитлофонду”
09:00 Столична міськрада вирішила поповнити статутний капітал КП “Спецжитлофонд” на 3 млрд гривень за рахунок бюджету Києва. Ці гроші мають піти на формування т.зв.…
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
09:00 Генпрокуратура через суд намагається повернути державі земельну ділянку площею 5,69 га на просп. Академіка Глушкова, 65 (територія НПП “Голосіївський”). У 2022 році право…
Banner
QlU7mDx4