Коронавірус на Київщині: смерті від пневмонії та що робить влада аби убезпечити громадян

Коронавірус на Київщині: смерті від пневмонії та що робить влада аби убезпечити громадян

Станом на 24 березня на Київщині зафіксовано 15 випадків захворювань на вірус COVID-19, 10 із них – протягом останньої доби. Крім того, з початку року було зафіксовано 65 летальних випадків внаслідок пневмонії. Наразі в області продовжують проводити заходи та вводити обмеження для недопущення поширення вірусу. Зокрема, введено обмеження на користування громадським транспортом, дитячими та спортивними майданчиками. Створено Антикризовий центр допомоги жителям області, планується відкриття двох інфекційних відділень та очікується поставка засобів індивідуального захисту лікарів, які буде розподілено між лікарнями області.

Як стало відомо KV, за даними МОЗ, станом на 24 березня в Київській області зафіксовано 15 випадків захворювання на коронавірус, 10 із них протягом минулої доби. Загалом серед населення України зафіксовано 84 лабораторно підтверджених випадків. 

23 березня відбувся черговий онлайн-брифінг з приводу ситуації із захворюванням на коронавірус в області. 

Доповідали про ситуацію т.в.о. голови Київської ОДА Василь Володін та директор департаменту охорони здоров’я КОДА Максим Іонов. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Як повідомив Василь Володін, станом на вчора, 23 березня, ситуація із недопущенням поширення коронавірусу на території області цілком контрольована. 

“Станом на 6 ранку 23 березня до закладів охорони здоров’я Київської області звернулося 29 осіб із можливою підозрою на захворювання COVID-19. За допомогою експрес-тестів, наявність захворювання перевірено у 22 осіб. Тест-системи показали, що захворювання наявне у 7 осіб. Водночас лабораторно підтверджених на цей момент – 5 осіб. Всі вони є мешканцями Обухівського району. Найстаршому з них 57 років, наймолодшому – 37. Поки нам вдається утримувати ситуацію. Багато в чому завдяки оперативно вжитим заходам профілактики. Про них всім добре відомо”, – говорить він.

Читайте: Без паніки: Київщина збільшує кількість тестів на коронавірус та апаратів вентиляції легень

Коронавірус на Київщині: смерті від пневмонії та що робить влада аби убезпечити громадян

Обмеження пересування

Із 23 березня введено нові правила роботи громадського транспорту та інші обмеження переміщення громадян для запобігання поширенню коронавірусу. А саме – громадський транспорт міст, області перевозить винятково робітників підприємств, що забезпечують критично важливі сфери життя. Це медичні працівники, рятувальники, правоохоронці, фахівці сфери житлово-комунального господарства, люди, які працюють у продуктових магазинах, аптеках, співробітники стратегічних підприємств. Маршрути для перевезень сформовані та у разі потреби будуть відкориговані додатково. 

Докладна інформація про кожен маршрут розміщується на сайтах районних держадміністрацій та міськвиконкомів. Користуватись громадським транспортом можна лише за наявності спеціальних квитків, посвідчення особи та засобів індивідуального захисту. Все це можна отримати за місцем роботи. Обмеження пересування не стосується особистого транспорту – користуватись власним автомобілем можна без перепон. 

Нагадаємо, що жителів Київщини і передмісття закликали об’єднатися задля допомоги медикам. Через обмеження транспортного сполучення багато лікарів не можуть дістатися на роботу до столиці. У зв’язку з цим в Viber був створений чат “Підвези медика на роботу”, куди можна звернутися за допомогою і запропонувати свою. Київщина на заклик відгукнулася. 

Читайте: На Киевщине стартовала акция “Подвези медика на работу”

До автобусу – за спецквитком

Також до КОДА надійшла скарга від працівників дитячих будинків. Вони жаліються, що  їх не включили до категорії, яка має право на користування громадським транспортом у період кризи і просять організувати підвіз.

У свою чергу т.в.о. губернатора Василь Володін наголосив, що карантин – це такий режим, коли потрібно максимально уникати безпосереднього контакту між людьми. Тому, якщо ці працівники є життєво необхідними для дитячого будинку, то вони повинні звернутися до свого роботодавця і оформити спеціальні перепустки. І наголосив, що всі заходи, що вживаються наразі владою, вони спрямовані на те, щоб мінімізувати живе контактування.

Нагадаємо, що керівництво ОДА взяло під контроль питання підтримки соціально вразливих категорій населення. На час запровадження карантину й оголошеної в Київській області надзвичайної ситуації Уряд і облдержадміністрація обіцяють працювати на те, щоб люди похилого віку та особи з інвалідністю не залишалися самотніми і відчували підтримку.

Читайте: Для жителей Киевщины работает горячая линия по вопросам социальной защиты

“Ні” майданчикам

Введено заборону користування дитячими та спортивними майданчиками у парках, скверах та прибудинкових територіях. 

Антикризовий центр

Київська ОДА ініціювала створення Антикризового центру допомоги Київщині. 

“Відколи стало відомо, що лікарні та медики потребують допомоги, відгукнулись як окремі небайдужі громадяни, так і цілі установи та організації. Це викликає повагу та вдячність. Разом з тим бажання допомогти має бути спрямоване саме на тих, хто потребує підтримки та допомоги в першу чергу. КОДА щоденно відстежує статус з усіх питань життєзабезпечення жителів Київщини, забезпечення лікарень, спілкуючись із медичними працівниками та працівниками інших установ. Приймаємо заявки від громадян та установ і розуміючи потреби, можемо надати достовірну інформацію”, – відмітив Василь Володін.

За його словами, Антикризовий центр спрямований на допомогу медичним працівникам, рятувальникам, комунальним службам та усім іншим, хто підтримує життєдіяльність області. Майданчик Центру об’єднає зусилля благодійних фондів, підприємців та влади заради допомоги тим, хто зараз рятує життя та здоров’я суспільства. Люди, які хочуть адресно допомогти, можуть звертатись у Антикризовий центр, де їм нададуть інформацію щодо адрес та потреб. Наразі КОДА займається організаційними питаннями, тому адресу, контакти та графік роботи Центру буде повідомлено протягом доби.

Коронавірус на Київщині: смерті від пневмонії та що робить влада аби убезпечити громадян

Повернулись з-за кордону

За словами директора департаменту охорони здоров’я КОДА Максима Іонова, наразі ситуація із захворюваннями може погіршитися. 17 березня до України з-за кордону прибуло близько 60 тис. осіб і наразі дуже важливо, щоб вони свідомо ставились до режиму двотижневої самоізоляції. 

“Хочу звернутись до цих осіб та їхніх родин – ваш свідомий громадський обов’язок весь цей час не виходити із дому. Навіть, якщо вам менше 30 років. Хоча группа ризику – люди старшого віку, режим має бути однаковим для всіх, адже людина може бути або зараженою, або переносником вірусу. Своєю дисциплінованістю ви врятуєте здоров’я і життя близьких та оточуючих. Навіть вдома користуйтеся масками і якомога частіше обробляйте руки антисептиками”, – говорить Іонов.

У разі, якщо ви запідозрили у себе симптоми вірусу, терміново зверніться до сімейного лікаря. Також працює гаряча лінія для віддаленого запису для лікаря, дзвінки може приймати лікар-консультант – 0456 31 00 46.

Смерті від пневмонії

З приводу ситуації із захворюваннями на пневмонію, то станом на 23 березня від початку 2020 року по Київській області зафіксовано 65 летальних випадків внаслідок пневмонії. Власне, це здебільшого особи до 60 (37 осіб) і після 60 (34 особи) років.

Крім того, 17 березня в Бориспільській багатопрофільній лікарні інтенсивного лікування “на 35 ліжках” було госпіталізовано більше 50 дітей хворих на пневмонію, яка для здоров’я є не менш небезпечною за коронавірус. 

Читайте: В Борисполе зафиксирована вспышка детской пневмонии (видео)

Відкриття інфекційних відділень

Як повідомив Максим Іонов, наразі вжиті термінові заходи і щодо відкриття у місті Українка районного інфекційного відділення, яке ремонтують більше року. Планується, що офіційний запуск має відбутися вже через два тижні. Крім того, в області передбачено після 15 квітня відкриття ще одного додаткового інфекційного відділення у місті Ірпінь. 

Нагадаємо, що у Борисполі 19 березня при Бориспільському міському центрі первинної медико-санітарної допомоги в тестовому режимі також запрацював кабінет вірусологічного контролю. Він розташований за адресою: вул. Лютнева, 12.

Читайте: В Борисполе открывается отдельный кабинет вирусологического контроля (фото)

Графік роботи районних адміністрацій

Як зазначив т.в.о. голови КОДА Василь Володін, до працівників райдержадміністрацій Київської області при вжитті заходів із запобігання поширення епідемії жодні обмеження щодо режиму робочого дня не застосовуються. Водночас обласною адміністрацією рекомендовано головам РДА також максимально, як це зробили на обласному рівні, перевести своїх працівників на віддалену форму роботи. Всі ці робочі моменти мають вирішуватися виключно на місцях керівниками РДА.

Нагадаємо, як раніше повідомляла KV, 17 березня відбулося позачергове засідання сесії Київської облради. У ході засідання депутати підтримали рішення про спрямування з обласного бюджету 19 млн гривень на придбання засобів індивідуального захисту для медпрацівників, а ще 57 мільйонів – на закупівлю апаратів  штучної вентиляції легень.

Читайте: В Києво-Святошинському районі медики контролюють ситуацію з поширенням коронавірусу

Коронавірус на Київщині: смерті від пневмонії та що робить влада аби убезпечити громадян

Торгівля

На Київщині заборонена робота ринків та об’єктів торгівлі, розташованих на їхній території. Кількість споживачів у торговельному приміщенні має бути не більше однієї особи на 10 кв.м. 

До керівництва області також звернулися із питанням щодо заборони продавати посівне насіння у Макарівському районі. 

Як зазначив т.в.о. голови КОДА Василь Володін, жодних заборон відносно продажу посівного насіння обласна адміністрація не вводила. Якщо це стосується роздрібної торгівлі, коли може відбуватися контакт між людьми, то дійсно така заборона є і вона є необхідною для безпеки здоров’я та життя населення. Якщо ж йдеться про дистанційну торгівлю, то жодних обмежень немає. 

Нагадаємо, що в Україні зафіксовано перший випадок одужання від коронавірусу. Одужав чоловік з Чернівців, у якого найпершим і діагностували захворювання.

Читайте: В Украине появился первый выздоровевший от коронавируса COVID-19 (видео)

Засоби захисту

За словами директора департаменту охорони здоров’я Максима Іонова, він нещодавно з робочим візитом навідувався до Києво-Святошинської районної лікарні. Метою поїздки була перевірка готовності інфекційного відділення, яке потенційно розглядається як таке, що зможе приймати пацієнтів із коронавірусною інфекцією. Станом на 23 березня лікарня має мінімальний запас засобів захисту необхідний для роботи у разі контакту з такими пацієнтами. 

Крім того він додав, що очікуються додаткові надходження, які незабаром мають бути розподілені між всіма медзакладами. І, перш за все, саме медичні працівники, які контактуватимуть із коронавірусними пацієнтами, будуть забезпечені всіма необхідними індивідуальними засобами захисту. А саме: окулярами, спецкостюмами, масками, довгими рукавичками і відповідним взуттям.

“Відповідно до рекомендацій МОЗ, першочерговими з розподілу засобів захисту є саме служба екстреної медичної допомоги та інфекційні відділення лікарень, які потенційно прийматимуть відповідних пацієнтів. Але ми намагатимемося всіх забезпечувати необхідними засобами захисту по мірі можливостей, у тому числі і центри ПМСД”, – відмітив він.

Нагадаємо, на засіданні позачергової 70-ї сесії міської ради мер Борисполя Анатолій Федорчук “розписався в своїй безпорадності” і виступив проти того, щоб зобов’язати всіх городян носить медичні маски через те, що люди не мають можливості купити їх “не за спекулятивною ціною”.

Читайте: Мэр Борисполя “расписался в своей беспомощности” из-за невозможности обеспечить горожан масками (видео)

Дезінфекція ОСББ 

Очільник КОДА також відмітив, що 21 березня на обласній комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Київської ОДА було прийняте рішення щодо питання дезінфекції багатоквартирних житлових будинків. Ці заходи були покладені на райдержадміністрації та міськвиконкоми. 

“В разі, якщо будуть проблеми з постачанням через наявність, то повідомляю, що на обласному рівні вживаються всі заходи для того, щоб налагодити виробництво цих дезінфікуючих засобів. До вирішення питання максимального забезпеченнями цими засобами також будуть залучатися громадські спільноти та бізнес”, – зазначив Володін.

Наразі керівники порадили звернутися ОСББ по допомогу до райдержадміністрацій і міськвиконкомів. Надалі це питання також вирішуватиметься у рамках області.

Відео: брифінг в КОДА від 23.03.2020 року

Нагадаємо, молодий лікар з Броварів Василь Крайовий прийняв рішення на період боротьби з COVID-19 влаштуватися за сумісництвом на роботу в свою місцеву державну лікарню. До таких дій він закликав і інших працюючих у приватних клініках. Це, на його думку, може стати суттєвою допомогою не тільки колегам з державних лікарень, а й тим, хто потребує меддопомоги під час пандемії.

Читайте:

Лікар з Броварів закликав колег з приватних клінік допомогти колегам з державних лікарень

Хроники коронавируса в Украине: обновляется

Фото: коллаж KV

КиевVласть

Автор:
Виктория Билоус, Инна Михно
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
09:00 В листопаді бюджетні замовники селища Баришівка на Броварщині уклали договорів на кругленьку суму – понад 26 млн гривень. Найбільше грошей спрямували на облаштування…
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
09:00 Столична влада ухвалила бюджет Києва на 2025 рік та внесла зміни до Програми економічного та соціального розвитку (ПЕСР) в частині видатків на наступний…
Що отримали кияни за понад тридцять років будівництва Подільського мостового переходу
Що отримали кияни за понад тридцять років будівництва Подільського мостового переходу
09:00 Перший день зими в столиці ознаменувався запуском руху легкових авто одним з найвідоміших довгобудів столиці – Подільським мостовим переходом, який зʼєднав Поділ та…
Banner
QlU7mDx4