Київщина продовжує залишатись у червоній зоні епідеміологічної небезпеки. За минулу добу знову зафіксовано майже 1000 випадків зараження коронавірусом. Найбільше інфікованих виявили у Білоцерківському, Обухівському та Бучанському районах. Через це було посилено контроль за роботою громадських закладів. Лише за вчора виявлено більше 150 випадків недотримання протиепідемічних норм.
Ситуація з коронавірусом
Як стало відомо KV в ході брифінгу голови Київської ОДА Василя Володіна 3 жовтня, за минулу добу на коронавірус захворіли 934 жителів області, серед них 54 дитини.
На жаль, у великої кількості мешканців хвороба протікає з ускладненнями. Через це в області черговий сумний рекорд – учора зафіксували 44 смерті.
Найбільше інфікованих виявили у Білоцерківському, Обухівському та Бучанському районах. У госпітальних базах поки є вільні ліжка, однак кожного дня збільшується кількість хворих, яким необхідна кваліфікована медична допомога.
Станом на зараз у профільних медзакладах Київщини перебуває 2005 пацієнтів. Майже всі вони знаходяться під киснем.
Вакцинація
“Як вже неодноразово підтверджувалось на практиці, складну форму коронавірусу доводиться переносити саме невакцинованим. Натомість люди, які щепилися, або взагалі не інфікуються, або переносять хворобу легко. Дякую всім жителям Київщини, які відповідально поставились до свого здоров’я і отримали щеплення”, – зазначив Володін.
Наразі вже вакциновано 618 343 жителів області і кожен з них зробив свій вклад у подолання епідемії. Київська область тривалий час стабільно залишається у лідерах за показником вакцинованого населення.
Після переведення Київщини у червону зону кількість бажаючих вакцинуватись зросла ще більше. Тільки за минулу добу щеплення отримали 23 203 особи.
“Спеціально для тих, хто ще не встиг наважитись чи знайти час, наведу приклад: 96,6% працівників медичних закладів на Київщині вакцинувалися. Це найкращий доказ, що вакцина діє, і захистити своє здоров’я необхідно обов’язково”, – каже очільник КОДА.
Для цього в області створено всі умови: працює 33 центри масової вакцинації, 205 пунктів щеплень і 60 мобільних бригад.
Читайте: 33 центри і 205 пунктів щеплень: повний перелік адрес, де на Київщині можна вакцинуватись
Контроль карантину
Ще з учора було посилено контроль за роботою громадських закладів. Із суботи, відколи Київщина потрапила до червоної зони, почались перевірки. Перші дні вони мали профілактичний характер. Зараз контроль за дотриманням протиепідемічних норм буде значно жорсткішим.
З цього приводу відбулася робоча нарада голови КОДА із керівництвом Національної поліції та Держпродспоживслужби. Було вирішено створити 41 мобільну групу, які будуть проводити рейди на території області. Окрім представників поліції та Держпродспоживслужби, планують залучати і місцеву владу.
Читайте: Київщина в “червоній” зоні: контроль за роботою громадських закладів відсьогодні посилять
Наразі вже перевірено 364 об’єкта. За вчора контроль здійснено у 83 громадських закладах. За результатами перевірок виявлено 151 випадок недотримання протиепідемічних норм. На порушників будуть накладатися штрафи.
Такі перевірки будуть проводитись щоденно по всій території області. В умовах червоної зони дозволена робота лише банків, АЗС, аптек, ветеринарних та усіх продовольчих магазинів.
Всі інші заклади можуть працювати за умови стовідсоткової наявності у працівників та відвідувачів ковід-сертифікатів або негативного ПЛР-тесту, проведенного не пізніше 72-х годин. Це єдині вимоги, які мають бути дотримані.
“Закликаю жителів Київщини бути відповідальними та вакцинуватися. І будьте здоровими”, – завершив Василь Володін.
Нагадаємо, як раніше писала KV, з 30 жовтня Київська область перебуває у червоній зоні епідеміологічної небезпеки. Минулого тижня було встановлено черговий антирекорд за кількістю хворих, сьогодні ж кількість коронавірусних пацієнтів у лікарнях продовжує збільшуватись. Тим часом триває вакцинальна кампанія.
Читайте: Перебіг хвороби Covid-19 нині набагато важчий у порівнянні з весняним піком, – Єфіменко
Фото: коллаж KV