Кількість нових хворих на коронавірус на Київщині втричі зменшилася під кінець локдауну, регіон продовжує удосконалювати медичну базу. Станом на сьогодні створено 23 мобільні бригади та 940 пунктів для проведення вакцинації. Готується обласна влада і до масштабного будівництва нових доріг та закладів освіти.
Про це KV стало відомо за результатами онлайн-брифінгу голови Київської ОДА Василя Володіна.
Епідеміологічна ситуація
Очільник області оприлюднив оперативні дані щодо поширення коронавірусу на Київщині. Зокрема він нагадав, що 25 січня в Україні завершився локдаун, який не минув безрезультатно.
“В області фіксується зменшення кількості нових випадків захворювання на Covid-19 майже втричі. Минулої доби коронавірус діагностували у 276 осіб, з них – семеро дітей. Незважаючи на це, ми продовжуємо працювати над удосконаленням профільних та госпітальних баз”, – розповів Василь Володін.
Так, хворих продовжують приймати 27 закладів охорони здоров’я. Профільні лікарні розраховані на 2 930 інфекційних ліжок. При цьому подачею кисню забезпечено 2 579 ліжок – це 88% від загальної кількості. За весь час пандемії на Київщини проведено понад 277 тис. ПЛР-тестувань. А безпосередньо за минулу добу обстежено більше тисячі осіб.
Вакцинація
Окремо Володін поінформував і про те, що медична галузь області активно готується до вакцинального процесу проти Covid-19.
“Нами створено 23 мобільні бригади для проведення щеплень на першому етапі. Проведено аудит холодильного обладнання в закладах охорони здоров’я первинної ланки області, які можуть бути задіяні для зберігання вакцини. Підготували 940 пунктів для вакцинації”, – говорить Володін.
За його словами, медичні працівники мобільних бригад найближчим часом мають пройти підготовку для проведення відповідних щеплень.
Освітній процес
Крім того, з 25 січня відновився й освітній процес за очною формою навчання у 96% шкіл. Дистанційно продовжують навчатися в Іванківській і Кагарлицькій громадах. Такі рішення були прийняті місцевими органами самоврядування та на місцевих комісіях ТЕБ та НС. Проте вже з 28 січня навчання у школах Іванківської громади має відновитися.
Аналогічну очну форму навчання відновили і 22 заклади професійно-технічної освіти. Паралельно на Київщині продовжують працювати 97% закладів дошкільної освіти, робота яких може тимчасово призупинятись у випадках виявлення Covid-19 серед дітей чи працівників. Наразі подібна ситуація відбулася в дитсадку в Таращі – заклад зачинено на карантин.
Також не працюють окремі дошкільні підрозділи закладів загальної середньої освіти у Кагарлицькій та Ковалівській громадах. В Іванківській громаді дитсадки не працюють частково.
“Наша область активно розвивається і кількість населення зростає. Тож ми плануємо створити 1485 додаткових місць у дитсадках. Зокрема зможемо цього досягти за рахунок відкриття додаткових груп і нових закладів дошкільної освіти, а також завершення реконструкції з добудовою дитсадків”, – додав керівник КОДА.
За словами Володіна, на меті створити також ще п’ять нових опорних закладів середньої освіти та ще вісім шкіл реорганізувати у філії. Щоб діти мали можливість комфортно добиратись до своїх навчальних закладів планують закупити 21 шкільний автобус. У минулому році школи області отримали 35 нових шкільних автобусів. Продовжуватиметься робота над покращенням якості харчування у школах та підвищення рівня їх матеріального забезпечення. Планують обладнати 53 навчальні кабінети сучасною технікою та відкрити 14 лабораторій 3D моделювання.
Продовжується реалізація обласного пілотного проєкту “Якісне харчування – здорова дитина”. Заплановано капітальний ремонт і заміну обладнання харчоблоків у 21 школі.
“Велике будівництво”
На Київщині триває реалізація президентської програми “Велике будівництво”. Для роботи у 2021 році вже обрали 16 об’єктів. Це 15 об’єктів соціальної інфраструктури та один об’єкт економічного розвитку. Серед пріоритетів – школи, дитячі садочки та стадіони. Фінансуватись ці об’єкти будуть за кошти обласного бюджету, місцевих бюджетів і коштів державного Фонду регіонального розвитку.
Дороги
Ще одна важлива тема – розбудова дорожньої інфраструктури. У 2021 році на будівництво, реконструкцію, ремонт і утримання доріг і вулиць Київської області передбачено з державного бюджету понад 873 млн гривень. Загалом у поточному році заплановано до реалізації 52 об’єкти з реконструкції, ремонту та будівництва доріг та вулиць. Це 33 дороги загального користування місцевого значення та 19 вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах Київщини.
Також планують працювати над завершенням 17 об’єктів, які розпочали у минулому році.
Тарифи
Ще одна тема, яка турбує населення, – тарифи. З цього приводу Володін зазначив, що наразі держава робить все можливе, аби стабілізувати ситуацію. Одним з перших кроків було встановлення граничної вартості газу на рівні 6,99 гривень за кубометр. Тепер Уряд працює над іншими важливими ініціативами. Усі заходи в комплексі спрямовані на те, щоб підтримати населення.
Зазначив очільник КОДА і те, що ринки електроенергії та газу мають працювати правильно і зручно для людей. Тому найближчим часом в Кабміні планується прийняти ініціативу, яка допоможе убезпечити людей від штрафів і пені, якщо ті не зможуть вчасно розрахуватись за спожиті газ і тепло в січні.
Погіршення погодних умов
Голова КОДА попередив про чергове погіршення погодних умов. На Україну насувається активний циклон. Вже сьогодні ввечері очікується ускладнення погодних умов. На Київщину чекають снігопади і ожеледиця на дорогах. Така погода буде утримуватись майже п’ять днів. Наразі на дорогах області вже чергує близько 200 снігозбиральних машин.
“Звертаюсь до всіх комунальних служб області – дороги мають бути чистими, проїзд має бути забезпечено. Крім цього, всі комунальні послуги людям повинні надаватись якісно. Якщо ж виникають аварії, вони мають бути терміново усунуті. Жителі Київщини мають безперебійно отримувати воду, електроенергію та газ. Я знаю, що в деяких населених пунктах області наразі є перебої із електроенергією. Ми, Київська обласна державна адміністрація, робимо все, що від нас залежить, аби усунути аварії та пошкодження”, – каже Володін.
Читайте: Хроники коронавируса в Украине: обновляется
Фото: коллаж KV