Ладо Гамсахурдія: “Грузію кремлю ніхто не подарує, крові ми не боїмося”

Ладо Гамсахурдія: “Грузію кремлю ніхто не подарує, крові ми не боїмося”

В цю суботу, 26 жовтня, в Грузії відбудуться вибори в парламент. Від результатів цих виборів залежить дуже багато, бо наразі Грузія перебуває під повзучою окупацією російської федерації, що вже поставило під загрозу не тільки європейський вектор розвитку держави, а й в цілому її незалежність. Якщо на виборах сукупно переможуть патріотичні сили, вплив росії на Грузію знизиться та, ймовірно, країна повернеться на притомні цивілізаційні рейки. Серед патріотичних сил, що йдуть в грузинський парламент – “Грузинська єдність” на чолі з Ладо Гамсахурдія, головою воєнного комітету Кавказького союзу та командиром Кавказького легіону, який у складі Збройних Сил України воює з російськими окупантами.

КВ зустрілась з Ладо Гамсахурдія в офісі Кавказького союзу в Києві, щоб взнати про перебіг виборчої кампанії та перспективи “Грузинської єдності”, створеної в цьому році. В виборчому бюлетені “Грузинська єдність” отримала №27.

Ладо Гамсахурдія: “Грузію кремлю ніхто не подарує, крові ми не боїмося”

Фото: Telegram-канал Ладо Гамсахурдія

КВ: Ладо, ви в Україні, а вибори в Грузії. Як без участі лідера йде передвиборча робота?

Ладо Гамсахурдія: Реєстрація відбулася без проблем. Кампанія йде в цілому нормально, є деякі порушення, але не критичні. Єдина проблема в тому, що я, як лідер партії, не можу зараз поїхати в Грузію – через загрозу моєму життю.

Ця небезпека пов’язана з тим, що останні два роки я воюю в Україні, створив Кавказький легіон, командував легіоном на полі бою (і брав участь в деокупації частини Курської області рф, – КВ). Зараз я очолюю воєнний комітет Кавказького союзу, який зібрав з усього Кавказу рухи, що борються за незалежність своїх народів, а також 14 добровольчих військових підрозділів.

Я мав намір їхати в Грузію, але з надійних джерел отримав інформацію, що російські агенти готуються там мене ліквідувати. Не можу сказати, що це правда на 100%, але треба бути обережним. Тюрми я не боюся, бо й з тюрми можна боротися, але фізична ліквідація – це незворотно та назавжди.

КВ: Згоден, треба бути обережним, коли мова йде про намір ворога вбити вас. Та це все ж не завадило “Грузинській єдності” піти на вибори до парламенту.

Ладо Гамсахурдія: Ми створили та зареєстрували партію “Грузинська єдність”. До нашої партії вступили досвічені політики та фахівці, які працювали ще з командою першого Президента Грузії Звіада Гамсахурдія. Вони здійснили незалежність Грузії, їхні підписи стоять під Актом про відновлення державної незалежності Грузії від 9 квітня 1991 року. І вони дуже добре знають, що таке росія і що таке російська агресія. 

Це дуже поважні люди, які зараз об’єдналися, і ми всі – і перше політичне покоління незалежної Грузії, і молоді патріоти – працюємо разом. Наша задача – зайти в парламент Грузії, щоб поміняти вектор розвитку. Бо зараз, як ви знаєте, моя країна перебуває під фактичною російською окупацією.

Ладо Гамсахурдія: “Грузію кремлю ніхто не подарує, крові ми не боїмося”

Фото: Telegram-канал Ладо Гамсахурдія

Дуже важливо, щоб до парламенту Грузії увійшли бійці, що воюють разом з ЗСУ за незалежність України. Для нас це велика честь з боку України – дати можливість воювати пліч-о-пліч з українцями проти країни-агресора.

КВ: Для нас це теж велика честь. І зі свого боку маю вибачитись за нашу мляву державну політику щодо Грузії і в 1991-1992 роках, і в 2008 році, попри те, що наш тодішній Президент Віктор Ющенко поїхав в Грузію, щоб підтримати вашу боротьбу проти російської агресії та окупації.

Ладо Гамсахурдія: На початку 90-х з боку України була допомога – коли евакуювали біженців були задіяні ваші гелікоптери та військовий корабель. Нагадаю, хоча ви і так пам’ятаєте, що в 1991 році на боці Грузії воював батальйон УНА-УНСО. Вже тоді поруч з нами перебував дух української свободи.

Неважливо, чи була участь українських бійців доленосною та переломною для майбутнього Грузії, чи ні. Можливо, наша участь в вашій війні з росією теж не буде для вас доленосною. Але зараз поруч з вами присутній дух грузинської свободи.

Тому ваша участь у нашій війні за незалежність і наша участь у вашій війні за незалежність – це те, що століття скріплюватиме дружбу наших народів. 

І те, що зробив Віктор Ющенко, теж є наріжним каменем нашої дружби та партнерства.

Ладо Гамсахурдія: “Грузію кремлю ніхто не подарує, крові ми не боїмося”

Президент України Віктор Ющенко на мітингу в Тбілісі 12 серпня 2008 року, фото: “Насправді”

Задача нових політиків Грузії – перебувати в єдиному союзі з Україною, коли відбудеться новий переділ (дезінтеграція росії, – КВ). Між нашими державами буде відновлено сухопутний шлях, торговельно-економічною брамою Європи буде Україна, і через Україну та союз народів Кавказу відбуватимуться торгівля та економічні взаємини між ЄС і азійськими державами. Це дуже добре і для України, і для нас.

КВ: Незважаючи на неминучість розпаду російської федерації, ще багато хто не хоче це визнавати, мабуть – через якісь страхи та інертність сприйняття. Особисто ви впевнені в зникненні російської федерації з політичної карти світу?

Ладо Гамсахурдія: Безумовно. Народи Кавказу, поневолені росією, заслуговують на свободу та самостійність. Грузинський народ, чеченський народ, інгуський народ, черкеський народ – ми виборемо нашу свободу та незалежність. Бо ми боремося проти російської окупації понад 100 років і, попри зовсім непорівнянні сили, не здаємося.

Ба більш, російська федерація – це колонія майже 200 народів, у яких знищуться чи знищені мови, історія, традиції. Ці народи так само заслуговують на свободу, незалежність і самостійність.

КВ: Кавказький союз було створено в Києві в жовтні 2022 року. Що зроблено за два роки, наскільки сьогодні ваш політичний рух є суб’єктним?

Ладо Гамсахурдія: Ми працюємо з Європарламентом, Інтерполом, Європолом. Фактично звідси, з Києва, ми здійснюємо європейську інтеграцію народів Кавказу. І головним прапороносцем в цій роботі бачимо Україну, бо ваші військові представники від початку є в Кавказькому союзі.

Ми в усіх випадках підтримуємо Україну – на всіх рівнях, державному та добровольчих батальйонів. Я від початку повномасштабної війни разом з українськими воїнами на фронті – брав участь у звільненні Херсону, Курської області. 

До речі, в українців є прислів’я “Народжені бути вільними”. А у нас кажуть “Народжені для Перемоги”. Ми будемо з Україною до Перемоги!

Ладо Гамсахурдія: “Грузію кремлю ніхто не подарує, крові ми не боїмося”

Зустріч в офісі Кавказького союзу за участі народного депутата України Олега Дунди, 14 жовтня. Фото: Facebook Олега Дунди

Україна відроджується, ми теж відродимося – і у нас буде чудовий спільний Чорноморський регіон.

КВ: Точніше – Чорноморсько-Каспійський. І Азовське море – наше.

Ладо Гамсахурдія: Так! Бо з нами азербайджанці, з нами черкеси, долучилися турки.

КВ: Тобто Кавказька конфедерація, про яку писав український геополітик Юрій Липа, нарешті набуває реальності?

Ладо Гамсахурдія: Безумовно. Процеси прискорюються. Коли в 2022 році я зареєстрував в Грузії організацію “Вільний Кавказ”, це була не дуже популярна ідея. Сьогодні Грузія до цього, щонайменше, морально вже готова. Ми близькі до здійснення мрії Звіада Гамсахурдія та Джохара Дудаєва.

Ладо Гамсахурдія: “Грузію кремлю ніхто не подарує, крові ми не боїмося”

Президент Чечні Джохар Дудаєв і Президент Грузії Звіад Гамсахурдія, спільна пресконференція у Грозному 18 лютого 1992 року, фото: скрін з архівного відео Ічкерія News

Свідченням цього, зокрема, є Кавказький легіон, в лавах якого воюють представники всіх кавказьких народів і українці. Громадяни Грузії, Чечні, Інгушетії, Дагестану, Черкесії бачать це – і це надихає їх. А створення Кавказького союзу – взагалі безпрецедентна подія, яка доводить, що ми на шляху створення Кавказької конфедерації.

Наша робота наочно демонструє та доводить, що ніякої ворожнечі між народами Кавказу немає. Тільки росія розповідає, що вона гарантує стабільність на Кавказі, але це – брехня та кремлівська пропаганда.

Саме Україна показала, що кваказці можуть працювати одне з одним. Зараз – на не урядовому рівні, здебільшого на військовому. З чеченським батальйоном імені Шейха Мансура ми спільно знищили штаб ворога на Запоріжжі, я брав участь в цій операції, ми вийшли без потерь. Аналогічні операції ми проводили з дагестанцями.

Ладо Гамсахурдія: “Грузію кремлю ніхто не подарує, крові ми не боїмося”

Кавказький легіоні Батальйон імені Шейха Мансура на кордоні рф, 16 вересня ц.р., фото: Facebook Кавказького легіону

Наша головна стратегічна спільна задача – звільнити наші країни від російської окупації. Скоро з України росія остаточно й назавжди, і з Кавказу вона зникне так само.

КВ: “Борітеся – поборете”. Повернемося до виборів в Грузії, де ситуація нагадує те, що відбувалось у нас в 2013 році, напередодні Революції Гідності – “закон про іноагентів”, прогинання під росію, чутки про участь Грузії в незаконних постачаннях в росію. У нас теж напередодні революційних подій на Майдані все виглядало дуже безнадійно. То ж, з вашої точки зору, в якому стані сьогодні перебувають громадяни Грузії, грузинські виборці? Чи можливі рухи та дії, які почнуть зносити агентів кацапського впливу – Іванішвілі, Черновецького, інших?

Ладо Гамсахурдія: Грузія зараз перебуває у важкому стані. Агенти росії, яких приїхало дуже багато, усюди пускають коріння. Засилля російського рубля, який працює не на Грузію, а тільки на росію. Іванішвілі та очільники держави мають долі в російських бізнесах. Вони, за принципом росії, створюють інформаційний вакуум, в якому завантажують людям в голови суцільну брехню та купують вибори. Через це патріотичні сили програють вже треті вибори.

В мене немає готової розгорнутої відповіді, як це подолати. Та ми в боротьбі, діємо за ситуацією. Бо це важка агентура, в якій треба шукати слабкі місця й бити по цих слабких місцях – через акції, через вибори. Ми маємо втримати Грузію, як незалежну та демократичну країну.

КВ: Маю акцентувати, що мирний спротив в боротьбі з терористами нічого не дає. Спротив має бути збройним.

Ладо Гамсахурдія: Ми не боїмося крові, коли постає питання життя та смерті. Грузїю кремлю ніхто не подарує. І я готовий до будь-яких методів, коли це буде потрібно. Так само думає та буде діяти кожен грузин-патріот. Опонентам не варто вдаватися до риторики, мовляв, “навіщо нам груба сила, тероризм”, бо це означає здатися терористам без бою. Кожен буде воювати, хто чим може та вміє: зброєю, палицями, словом, громадянською дипломатією.

Кожна людина має захищати свою Батьківщину, кожен чоловік. У нас є й жінки, які йшли проти зброї і зараз не побояться. На крові цих героїв встояла Грузія, і зараз ми переможемо.

КВ: Зараз в Грузії дуже багато біженців з росії. Вони впливають на суспільну атмосферу. На цей вплив, думаю, з боку грузинів є різні реакції – від “їдьте на свою московію” до “вони ж гроші привезли”. Яке ставлення до росіян зараз домінує?

Ладо Гамсахурдія: На початку було таке, як ви сказали – “вони гроші привезли”. І ставлення було лояльне. Та з часом росіяни скупили готелі, фінансують свої бізнеса – і тепер російські гроші працюють на росію. В Батумі росіяни скуповують нерухомість. Зараз народ починає це усвідомлювати й змінювати своє ставлення до мігрантів з росії.

Влада та агенти росії це відчувають і йдуть ва-банк. Ось, остання заява Іванішвілі, що грузини мають вибачитись перед осетинами – це зрадницька позиція стосовно Грузії. Бо з його слів виходить так, що це не росія винна у війні 2008 року, а Саакашвілі. Я родом з Абхазії, і я знаю, що це відверто російська брехня.

300 тисяч біженців з Абхазії не погодились взяти фальшиві паспорта так званої “республіки”, а насправді – грузинської землі, окупованою росією. Ми маємо повірити Іванішвілі, який таке заявляє, ховаючись за бронебійним склом, що це не росія нас окупувала? Ніколи! Я пам’ятаю, ми пам’ятаємо, що через купку жалюгідних зрадників в Осетії відбулось вторгнення російських військ. Образно кажучи – десять осетинів, за спинами яких тисячі й тисячі росіян на танках.

Якби не росія та її війська, сепаратиські рухи в Осетії та Абхазії були б зупинені за лічені дні.

Так само росія діє в Україні і будь-де, де є спротив кремлю – дезінформація, брехня і ще більша дезінформація. росіяни цю справу знають і вміють, десятками років примножуючи брехню. 

КВ: Так, тільки уточню, що російська пропагандистська машина працює не десятки, а сотні років – з часів Катерини II. Згадаймо її листування з Вольтером. Згадаймо, як Сталін вагонами купував західних письменників – Шоу, Роллана та інших. Особисто для мене дуже сумна історія Мераба Мамардашвілі – грузина та, мабуть, єдиного справжнього філософа в СРСР, який на старості зрікся Звіада Гамсахурдія і фактично зрадив свою країну, свій народ на користь росіян-окупантів.

Ладо Гамсахурдія: Сьогодні дуже багато грузинів, хто тоді не підтримав Звіада, каються в цьому. Це важка для нас історія. Та ми маємо знати й не забувати, що війну в 1991 році в Грузії почали не грузини проти грузинів, а росіяни проти грузинів. За тим самим принципом, що в Осетії, Абхазії, на Донбасі – декілька манкуртів, якими кремль прикриває свої злочинні дії.

Все одно історія все розставляє правильно. І сьогодні 90% грузинів позитивно ставляться до Звіада Гамсахурдія. Та й в 1991 році на виборах за нього проголосувала переважна більшість грузинів. І осетини, й абхази, й в Цхінвалі переважною проголосували на референдумі за незалежність цілісної та суверенної Грузії.

А потім, коли Єльцин зрозумів, що Грузія вислизає з рук росії, почались типові російські сценарії – підкуп зрадників, пропаганда, спрямована на “корисних ідіотів”, ставка на свого кандидата. Тоді цим кандидатом росії став Едуард Шеварнадзе (член ЦК КПРС, міністр закордонних справ СРСР за часів першого та останнього президента СРСР Михайла Горбачова, – КВ). Він дуже хотів повернутися до влади, був відомим в Грузії персонажем – і почав заколот проти Звіада Гамсахурдія, кожна дія, кожен крок якого були правильними.

Друга історія пов’язана з Міхеїлом Саакашвілі. Коли його обрали Президентом – весь світ взнав про Грузію. Я пам’ятаю, як в столиці не було світла та води, на дев’ятому поверсі грілися дровами біля грубок. Прийшов Саакашвілі – і стрімко виправив ситуацію. Так, працювала команда – Каха Бендукідзе та багато інших. Але саме Саакашвілі стояв за усіма позитивними змінами – і були проведені колосальні реформи, які стали світовою сенсацією.

Ладо Гамсахурдія: “Грузію кремлю ніхто не подарує, крові ми не боїмося”

Міхеїл Саакашвілі та Каха Бендукідзе, фото: Chechenews

росію ці зміни дуже налякали. Бо росіяни у себе вдома розповідали, як в Грузії все стало краще – міліція не бере хабарі, немає мафії, дозвільна система працює ідеально, справедливі податки. А такі розмови в росії небезпечні для кремля. Чим можна було, з точки зору російської влади, прибрати цю небезпеку для імперії? Тільки війною. Тому в 2008 році росія почала війну проти Грузії.

І тому наша боротьба за незалежність продовжується й ми будемо діяти, доки виборемо реальну самостійність й переможемо росію – разом з Україною та народами Кавказу.

КВ: І знов повернемося до виборів. Соціологія, яку я бачив, показує, що за проросійську “Грузинську мрію” може проголосувати третина виборців. Водночас є вкиди, що ця партія може взяти понад 50% голосів. Яка у вас інформація про настрої в суспільстві?

Ладо Гамсахурдія: За моєю інформацією, діюча влада програє. Серед опозиційних партій немає визначеного лідера. Тому після виборів патріотичні сили мають домовитись і об’єднатись, щоб взяти владу в свої руки.

КВ: Зараз між патріотичними силами є взаємодія та конструктивний діалог, який дасть реальний шанс на подальшу спільну роботу? Щоб не трапилося, як у нас після Помаранчевої революції, коли через чвари між Віктором Ющенком та Юлією Тимошенко, в 2010 році до влади повернувся проросійський Віктор Янукович.

Ладо Гамсахурдія: Створено декілька блоків, хоча я б підтримав єдиний список, щоб  йти єдиною силою. Це б дуже посилило нашу позицію, бо ми всі йдемо до однієї мети – звільнення Грузії від росії та повернення на європейський шлях розвитку. Та ми всі спілкуємося й діємо більш-менш узгоджено. Сподіваюсь, ця тенденція після виборів не поміняється.

КВ: Якщо діюча проросійська влада вкраде вибори, що ви будете робити?

Ладо Гамсахурдія: Не хочу гучних слів, але це буде революція. І демократичний світ має й мусить підтримати цю революцію.

Головне фото – скрін з відео на Facebook Кавказького легіону

КиївВлада

Антон Подлуцький

Рекомендуємо до перегляду
Роман Смик тимчасово очолив Обухівський район: що про нього відомо
Роман Смик тимчасово очолив Обухівський район: що про нього відомо
15:19 25 листопада до виконання обов’язків голови Обухівського районної державної адміністрації Київської області приступив Смик Роман Петрович, який до цього обіймав посаду першого заступника…
“Битва за 16 га”: прокуратура судиться з оточенням Рябікіна-Вавриша за землю в Дарницькому лісгоспі
“Битва за 16 га”: прокуратура судиться з оточенням Рябікіна-Вавриша за землю в Дарницькому лісгоспі
09:00 Столична прокуратура в судовому порядку добивається скасування державної реєстрації ділянки площею майже 16 га на території Дарницького лісгоспу та права користування нею компанією…
Екопарк чи забудова: у Київраді вирішується доля 176 га землі на Осокорках
Екопарк чи забудова: у Київраді вирішується доля 176 га землі на Осокорках
09:00 Невдовзі, можливо вже 5 грудня, в столичній міськраді спробують поновити для ТОВ “Контактбудсервіс” договори оренди земельних ділянок у житловому масиві Осокорки-Центральні загальною площею…
Banner
QlU7mDx4