Депутати Київської обласної ради 9 червня проголосували за передачу у користування мисливців більше 26 тисяч гектарів пристоличної землі. Депутатський корпус вирішив не йти далеко – 15 тисяч гектарів територій передали фірмам з орбіти депутата КОР Віталія Карлюка (ЄС), члена комісії з питань екології мисливства, водних ресурсів. Ще 11 тисяч гектарів мисливських угідь потраплять у користування фірми, пов’язаної з киянином Олегом Каушаном, колишнім помічником нардепа Єгорова від “Партії регіонів”.
Про це KВ стало відомо з рішень Київської обласної ради від 9 червня.
Депутати передали у користування 21 785,5 га мисливських угідь у Вишгородському районі й 4 247,3 га у Броварському районі.
Так, ТОВ “Толокунь” отримало 10767,9 га у Вишгородському районі, ТОВ “Мисливські стежки – Володимирівка” 11 017, 6 га, а “Броварське універсальне товариство мисливців і рибалок” 4 243,3 га. Угіддя у Вишгородському районі передані у користування строком на 49 років, коли у Броварському – всього на 20 років.
Зв’язки
Основним видом діяльності ТОВ “Толокунь”, згідно даних аналітичної системи Youcontrol, значиться мисливство, відловлювання тварин і надання пов’язаних із ними послуг. Одним з бенефіціарів ТОВ є Сергій Логвиненко, мешканець Кагарлику, який є керівником або бенефіціаром щонайменше 9 компаній. Серед них “Науково-навчальна база Боярське мисливсько-дослідне господарство”, ТОВ “Будінвест 2016”, ТОВ “Віскар Груп”, який є співзасновником раніше вказаного “Будінвест 2016”, ТОВ “Будгарант 2016”, де засновником юридичної особи вказано ТОМАГОЛ ГРУП КОРП, адреса якого знаходиться у офшорі Панама й ТОВ “Шелтон Агро”, одним з засновників і бенефіціарів якої є Віталій Карлюк.
Аналітична система YouControl прослідкувала павутину зв’язків між фірмами від “Будгаранту”, – крім зв’язку з фінансово-промисловою групою Карлюка, в підприємств знайшлись зв’язки з групою родини Шишацьких і ФПГ “Успіх”.
Основними напрямками діяльності компаній групи Шишацьких, згідно з даними Youcontrol, є торгівля фармацевтичними товарами та сільське господарство, до складу групи входить “Український аптечний холдинг”, який володіє та управляє аптечними мережами “Добрі ліки”, “Здравиця”, “Домашня аптека” і “Бюджетна аптека”, а також агрокомпанії у Київській та Одеській областях.
ФПГ “Успіх”, ключовою особою якої є підприємець Олексій Гузій, вміщує в себе агропромислову корпорація “Успіх”, засновану в 2001 році. Основними напрямками діяльності є вирощування зернових та олійних культур. Земельний банк в обробітку становить близько 26 тис. га в Київській та Одеській областях. Корпорація має власний елеваторний комплекс ємністю зберігання у 37 тис. тон.
Також Логвиненко є учасником у вищезазначеному ТОВ “Броварське універсальне товариство мисливців і рибалок”, яке теж відхватило свій “ласий шмат”, але вже в Броварському районі – більше 4 тисяч гектарів угідь.
Насичене депутатство
Як повідомляли у ЗМІ, за часів Генпрокурора Юрія Луценка Карлюку оголошували підозру у рейдерському заволодінні ТОВ “Русава К”, який належав загиблому в АТО, під Іловайськом, американському добровольцю Марку Паславському. Тоді Віталій Карлюк відкидав подібні звинувачення, а правоохоронці нібито знайшли в його домівці документи, пов’язані з компанією Паславського.
Загалом, Карлюк має яскраву історію депутатства – у 2017 році він запам’ятався участю у бійці в стінах КОР, де нокаутував тогочасного колегу від фракції “Батьківщина” Владислава Хохуліна, а вже у 2018 році пережив замах у Кагарлику.
Читайте: Совершено покушение на депутата КОС Виталия Карлюка – губернатор Горган
Наразі Карлюк досі є депутатом, уповноваженим представником фракції “Європейська Солідарність” в Київській обласній раді. Також, він є членом комісії з питань екології, природокористування, мисливства, водних ресурсів, ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та інших надзвичайних ситуацій.
Вищезазначеного Логвиненка деякі ЗМІ називають “першим серед рівних” у Кагарлику й приписують йому погрози журналістам. За інформацією бюро журналістських розслідувань Геннадія Устинова, Логвиненко нібито мав минуле оперуповноваженого, а після звільнення запам’ятався в місті погрозами журналісту Михайлу Неграшу у 2016 році.
Більше 11 тисяч гектарів угідь отримала від влади Київщини ТОВ “Мисливські стежки – Володимирівка”, що займається мисливстовм і відловом тварин.
ТОВ належить Дарині Шихненко, яка по сумісництву очолює БО “Печерський фонд регіонального розвитку”. Одним з засновників цієї організації вказано ТОВ “Містар”. В свою чергу, одним з засновників “Містару” значиться Олег Каушан, кандидат у нардепи від блоку “Партія праці та Ліберальна партія – Разом” (III скликання) та помічник на громадських засадах народного депутата від “Партії регіонів” Олександра Єгорова у VII скликанні Верховної Ради.
Депутатська думка
Як розповів в коментарі KВ депутат КОР й голова комісії з питань екології, природокористування, мисливства, водних ресурсів, ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та інших надзвичайних ситуацій Роман Титикало (“Європеська Солідарність”), Рада не обирає “фаворитів” при ухваленні рішення про користування землями. Усі дозволи отримуються заздалегідь, а КОР лише затверджує передачу земель в користування.
“У нас немає процедури обрання тих, кому в користування нададуть мисливські угіддя. Закон не передбачає якусь конкретну процедуру конкурсного відбору й надання ліцензій. Тобто, ситуація така: заходить пакет документів, для того, щоб він зайшов, підприємство, наприклад, мисливський колектив, має отримати дозвіл від власників земельних ділянок, на яких буде здійснюватись полювання. Отримавши відповідні згоди й обґрунтування, подається пакет документів, й ми вже тоді приймаємо рішення. Тобто, КОР не приймає рішення кого обрати, ми лише затверджуємо готовий пакет документів, який раніше затвердила обласна адміністрація й землевласники. Це був розподіл одного мисливського господарства на три нових, який відбувався шляхом прийняття трьох окремих рішень Київської обласної ради. Це не те, що ці землі було передано комусь новому, це фактично поділ існуючого мисливського господарства між їх колективами. А інше господарство, “Бориспільське УТМР”, вони просто колективно зібрали необхідний пакет документів, звернулись, а ми дали погодження. Як на мене, ефективно працююче мисливське господарство це у першу чергу користь для природи. Коли воно працює, воно охороняє природу. У багатьох громадян є враження, що мисливське господарство це якийсь бізнес. Але в значній мірі, це інвестиція. Люди вкладають гроші в охорону цього господарства, в розведення тварин. Проводиться таксація в мисливських угіддях – фактично підрахунок всіх тварин у лісовому господарстві, й лише певний відсоток може бути підстрелений. Це не призводить до зменшення популяції. В нас є велика проблема браконьєрства, і якщо територія безхозна, то там просто безконтрольно діятимуть браконьєри”, – розповів кореспондентці KВ Роман Титикало.
Як раніше писала KВ, товариство “Спілка мисливців “Фауна” може отримати майже 9 тисяч гектар мисливських угідь на Поліссі у 49-річне користування. Рішення про це вже ближчим часом має ухвалити Київська обласна рада. Засновником “Фауни” є Генадій Буткевич (на колажі) – співвласник мережі магазинів “АТБ” та палкий прихильник полювання.
Читайте: Співвласник АТБ може отримати тисячі гектарів лісу на Київщині в 49-річне користування
Фото: колаж КВ