Людмила Харів: “Майстерність нетворкінгу спирається на три точки опори”

Людмила Харів: “Майстерність нетворкінгу спирається на три точки опори”

Відома телеведуча, успішна журналістка, майстер нетворкінгу та екс-радниця третього президента України Віктора Ющенка з питань телебачення Людмила Харів викладає авторський курс з мистецтва комунікацій, нетворкінгу та харизми в Київському національному університеті культури і мистецтв (КНУКіМ).

Матеріал створено в рамках Проекту “Юн-Пресс-KV

Юн-Пресс-KV: Пані ​Людмило, зараз ви – успішна телеведуча, журналістка, педагог, майстер нетворкінгу. Розкажіть саме про початок вашої кар’єри.

Л.Х.: Початок кар’єри був щасливим випадком. Я прийшла на телебачення за компанію на проби своєї подруги. Вона просто попросила її підтримати, тому, що ніколи не говорила українською і не вміла триматися в кадрі. Їй потрібна була мотивована компанія.

В мене не було мети працювати на телебаченні, точніше, я і мріяти про таке не збиралася. Тому почувалася поруч з нею дуже впевнено, вільно і весело. Мене помітили режисери й наполягли записати дубль. Це і був мій початок.

Тоді я зрозуміла, що вміння спілкуватися відчиняє навіть ті двері, в які не наважуєшся постукати.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Юн-Пресс-KV: Протягом багатьох років ви були автором програми “Особистий погляд”, в якій брали інтерв’ю в успішних людей. Чия історія запам’яталася найбільше?

Л.Х.: Кожна історія вражала своєю унікальністю. Мені довіряли ключові подїі особистого життя. Це підняло моє почуття відповідальності “до небес”.

Перед тим, як на екрані з’являлися відверті історії, я кілька разів перепитувала головних героїв, чи справді згодні вони оголити свої таємниці. Адже переді мною стояло дипломатичне завдання: з одного боку перед глядачами – розкрити відомих людей з невідомих сторін, а з другого – перед героями – коректно подати інформацію про особисте життя.

Тобто, я мала пропустити всю інформацію через себе і полюбити кожного, з ким мала довірливі розмови. Тільки так виходила зворушлива програма.

До речі, були випадки, коли записавши інтерв’ю, не видавала його в ефір, оскільки так і не змогла “полюбити” героя. Наприклад за кадром залишилася історія улюбленця мільйонів глядачів – Михайла Жванецького, який так і не пробудив у мені теплих почуттів під час спілкування.

Юн-Пресс-KV: Зараз ви активно займаєтесь нетворкінгом, викладаєте в університеті, проводите багато майстер-класів і тренінгів. Розкажіть, будь-ласка, що таке нетворкінг і для чого він потрібен у повсякденному житті.

Л.Х.: Як кажуть, не всі успішні люди є майстрами нетворкінгу, але всі майстри нетворкінгу – успішні люди. Якщо правильно сприймати цю сферу діяльності, то можна досягти успіху набагато швидше, ніж в будь-якому іншому випадку.

Нетворкінг — це вміння встановлювати та розвивати горизонтальні зв’язки (зв’язки на рівних). Тобто, встановлювати дружні стосунки з людьми різних статусів, категорій, сфер діяльності.

Коли у вас формуються дружні стосунки з людьми, це схоже на те, ніби ви поливаєте і вирощуєте сад, який в певний час принесе свої плоди. Коли я робила свої передачі, то зрозуміла, що люди досягають успіху тоді, коли вони вміють правильно спілкуватися і формують вдячне оточення, яке допомагає розвитку.

Тому весь мій курс я склала, як навчальний. Державна служба інтелектуальної  власності визнала його унікальність, про що надала мені відповідний сертифікат.

Я щаслива, що студенти КНУКіМ мають можливість отримувати знання, які допоможуть їм досягти своєї мети швидше.

Юн-Пресс-KV: Які плюси та мінуси вашої професії?

Л.Х.: Я навчилася зосереджувати увагу на позитиві, тому бачу лише плюси.

Насамперед, це можливість ділитися досвідом та знаннями; оточувати себе людьми, які не зупиняються у своєму розвиткові та мають бажання ставати кращими ніж вчора, надихатися успіхом та звершеннями тих, хто вміє підніматися з колін.

Юн-Пресс-KV: Ви зазначили, що людина щодня має ставати кращою, ніж вона була вчора. В такому випадку, чи може у людини бути приклад для наслідування і, якщо так, то хто для вас є таким прикладом?

Л.Х.: Я впевнена, що у будь-якої людини, незалежно від віку, є чому повчитися. Тому я маю збірне уявлення про модель успіху. Головне – виключити оціночні судження і враховувати яскраві втілення що найбільше відповідають індивідуальності.

Не забувати про екологічність вчинків та звісно, поставити не одну мету, а по одній в усіх сферах життя.

Юн-Пресс-KV: Що б ви порадили людині, яка хоче стати майстром нетворкінгу?

Л.Х.: Майстерність нетворкінгу спирається на три точки опори.

По-перше, сила присутності в моменті – наскільки ми даємо зрозуміти людині під час спілкування, що в даний момент для нас немає нічого важливішого ніж вона.

По-друге, інтелектуальна складова – якою інформацією ми готові поділитися, аби людині було цікаво з нами спілкуватися.

І, по-третє, емоційна складова – чи викликаємо ми позитивні емоції під час спілкування.

Для кожного пункту є свої ключі та техніки. Розвиваючи ці навички, можна легко підвищити свою кваліфікацію в мистецтві комунікацій.

Юн-Пресс-KV: Чи є у вас заповітна мрія?

Л.Х.: Так! І не одна! Мрії додають чарівництва нашому життю. І тут є два варіанти.

Можна залишати мрії нездійсненними, аби вони просто були. А можна перетворювати їх на мету і додавати їм більшої реальності, втілюючи в життя.

До речі, мої студенти це вже вміють робити.

Юн-Пресс-KV: Розкажіть про свої плани на майбутнє.

Л.Х.: Серед моїх планів є улюблений пункт – скласти і видати навчальний посібник з мого курсу. Це значно полегшить навчальний процес. На даний момент вже видано ефективний нетворкінг-інструмент — нетворкінг-органайзер. Він стане додатком до тієї книги, яку я готую.

Матеріал створено в рамках Проекту “Юн-Пресс-KV

Фото: Facebook Людмили Харів


KиевVласть


Автор:
Спілкувалась Таїсія Довгань
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
09:00 Генпрокуратура через суд намагається повернути державі земельну ділянку площею 5,69 га на просп. Академіка Глушкова, 65 (територія НПП “Голосіївський”). У 2022 році право…
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
Banner
QlU7mDx4