“Made in Kyiv” на виставці “MSV International Engniiring Fair” в Чехії: підсумки і перспективи для столиці

“Made in Kyiv” на виставці “MSV International Engniiring Fair” в Чехії: підсумки і перспективи для столиці

Провідні підприємства-експортери Києва представили промисловий потенціал столиці “ на міжнародній виставці “MSV International Engniiring Fair”. Щорічна виставка технологій для машинобудування Центральної Європи відбулася в місті Брно Чеської Республіки. У промисловому павільйоні виставки окреме місце займав стенд Made in Kyiv. Про те, як проходив захід, та які результати одержали столиця та підприємці України, – читайте у матеріалі КВ.

Міжнародна виставка “MSV International Engniiring Fair” проходила у Чехії з 8 по 11 жовтня. У ній взяли участь понад 1300 компаній. Експоненти спеціалізувалися на різних галузях виробництва: машинобудування, металургія, матеріали та компоненти для машинобудування, пневматичні та гідравлічні технології, автоматика та вимірювальна техніка, екологія, дослідження, послуги тощо.  

Столичних підприємців презентував стенд “Made in Kyiv”, організований за підтримки Департаменту промисловості та розвитку підприємництва КМДА.  

“Стенд “Made in Kyiv” загальною площею 45 кв.м був розміщений у промисловому павільйоні. На ньому столичні підприємці розмістили власні новітні розробки в галузі приладобудування та машинобудування, усього 10 промислових підприємств-експортерів Києва, а саме:  ПрАТ “Промзв’язок”, ТОВ “Сторожук” (UASTAL), ТОВ “Науково-виробниче товариство “Дніпро-МТО”, ТОВ “Науково-виробнича фірма “Ірком-ЕКТ”, ТОВ “Техсервіс ВЕКО і партнер ГМБХ” (TWEKO), Інститут технічної теплофізики НАН України, ТОВ “Пролог Семікор”, ТОВ “Патон Інтернешнл”, ТОВ “Конструкторське бюро контрольних приладів” і ТОВ фірма “Плазма-Мастер Лт, — розповів КВ директор Департаменту підприємництва та розвитку промисловості КМДА Володимир Костіков.

За його словами, участі в міжнародній виставці сприяла Міська цільова програма сприяння розвитку промисловості, підприємництва та споживчого ринку на 2024–2025 роки, затверджена рішенням Київської міської ради від 7 грудня 2023 року № 7510/7551. Її мета — підтримка міською владою експортоорієнтованих промислових підприємств столиці, розширення торгівельно-економічного співробітництва, збільшення частки продукції місцевого виробника на ринках інших країн та виходу на нові ринки збуту.

Учасники експозиції «Made in Kyiv», а це керівники 10 київських промислових  підприємств, результати участі у цьому заході вважають дуже продуктивними і позитивними. Загалом підприємства – учасники виставки презентували свою продукцію, яка вже сертифікована і готова до виходу на європейські ринки. Адже цей захід надав можливість показати європейським споживачам, що київські підприємства, попри військову агресію в Україні, продовжують працювати та розвиватися. Є й перші результати з підписання угод та досягнутих домовленостей із європейськими партнерами. 

“Made in Kyiv” на виставці “MSV International Engniiring Fair” в Чехії: підсумки і перспективи для столиці

“Made in Kyiv” на виставці “MSV International Engniiring Fair” в Чехії: підсумки і перспективи для столиці

“Наприклад, ПрАТ “Промзв’язок” – це машинобудівне підприємство виробляє платіжні термінали для оплати комунальних послуг, мобільного зв’язку, інтернету та інших послуг. На виставці “Промзв’язок” представляв Ігор Зозуля. Як наслідок, упродовж заходу вони налагодили зв’язки з 7 компаніями, які зацікавилися їхніми послугами. З 5 компаніями вже вступили в електронне листування та отримали зворотний зв’язок. З 3 компаніями, які є постачальниками витратних матеріалів обладнання ПрАТ “Промзв’язок”, та з двома компаніями будуть домовленості щодо отримання зразків інструментів для обладнання компанії. Всього підприємство набуло 17 нових зв’язків”, — розповів Володимир Костіков.

Також під час заходу представили свою продукцію ТОВ “Патон Інтернешнл”. Підприємство виробляє обладнання та матеріали для зварювання. Під час виставки, за даними КМДА, компанія провела навчання для співробітників Чеської компанії “IRYAND spol. s.r.o”. 

“Навчання складалося з детальної презентації технологічних рішень зварювань, а також вимагало глибоких знань щодо зварювального обладнання для методів SMAW, GTAW, GMAW, FCAW-S і FCAW-G. Крім того, підприємство розповіло про окремі компоненти, з яких складається обладнання бренду PATON. Також розглянули питання, пов’язані з післяпродажним обслуговуванням. PATON International під час виставки успішно провели понад 25 презентацій продукції для споживачів з Чехії. Ці презентації були спрямовані на споживачів, зацікавлених у технологіях, що потенційно може призвести до майбутніх контрактів. На заході був присутній Богдан Богданов, який і представляв підприємство”, — додав Володимир Костіков.

У рамках заходу пройшли і B2B-переговори з “Mostarna Liskovec Spol. s.r.o.”, які також відбувалися під час Українсько-чеського форуму співпраці. Зокрема, компаніями планується подовження контакту для завершення переговорів.

Стенд компанії PATON International також відвідали B2B-клієнти з Португалії (Perspectives & Abilities, Lda), Словаччини (Technozvar s.r.o.), Латвії, Естонії, Німеччини (Agile Manufacturing GmbH) та Австрії.

Отримала свої позитивні результати, наприклад, столична компанія ТОВ “Пролог Семікор”, що також експонувалася на виставці. Вона виготовляє матеріали, компоненти та обладнання для сонячної енергетики та мікроелектроніки, сонячні модулі високої якості з номінальною потужністю від 10 до 300 Вт.

“Made in Kyiv” на виставці “MSV International Engniiring Fair” в Чехії: підсумки і перспективи для столиці

На фото: Петр Павел, президент Чехії на виставці “Made in Kyiv”

“За період роботи виставки представники ТОВ “Пролог Семікор” провели близько 18 ознайомчих зустрічей з відвідувачами виставки. Під час них усім охочим надали роз’яснення стосовно технічних параметрів та можливого постачання на європейський ринок монокристалічних кремнієвих пластин, сонячних модулів індивідуальної конструкції та сонячних мобільних зарядних пристроїв. Результативно відбулися перемовини з трьома європейськими компаніями стосовно можливої співпраці. Зокрема, Пролог Семікор домовився з компанією “SOLSOL, Czech Republic” та отримав комерційну пропозицію на постачання в Україну енергетичного обладнання для сонячних електростанцій провідних виробників: Deye, Solaredge, Huawei та Growatt”, — додав КВ директор Департаменту підприємництва та розвитку промисловості КМДА.

Він акцентував, що підприємство домовилося про дистрибуцію продукції ТОВ “Пролог Семікор” з компанією “Elko, Czech Republic” на ринку Чехії та Європи. Ще провели перемовини з компанією “UHP Europe s.r.o.” стосовно участі ТОВ “Пролог Семікор” в енергетичних проєктах Чехії. 

“Крім закордонних підприємств обладнанням “Пролог Семікор” зацікавилися три українські компанії. До нашого виробника завітала представниця Українсько-чеської торгової палати MSc. Michaela Macharik. З нею домовилися про подальші пошуки можливих споживачів продукції ТОВ “Пролог Семікор” у Чеській Республіці. Були й інші досягнення, які дозволяють позитивно оцінити результати заходу”, зауважив Костіков.

 

Чеські контакти для Києва

“Для столичної економіки було важливим представити на заході експортоорієнтовані підприємства Києва. Інтерес до українських і, зокрема київських підприємств, росте, а це означає визнання їх конкурентоспроможності на європейському ринку. Тож участь у виставці –  це чудова можливість для київських виробників презентувати свою продукцію на міжнародному рівні та налагодити експортні канали, провести продуктивні зустрічі. Знаходження цінних контактів і розширення співпраці між київськими та європейськими підприємствами дасть можливість збільшити обсяг виробленої продукції, сприятиме зростанню експорту та створенню нових робочих місць, що в майбутньому покращить економічні показники міста”, – вважає Володимир Костіков.

Наприклад, в ході виставки підприємство ТОВ “Сторожук”, що виготовляє ковані елементи та ковані вироби, здійснює лазерний та гідроабразивний розкрій металу, змогло укласти два контракти: один з італійською фірмою “GENERATION LASER”, другий — з компанією “ATON SERVICE”. Також високу зацікавленість у відвідувачів викликала послуга ТОВ «Сторожук» з ремонту лазерних джерел і перепаювання оптоволоконних кабелів лазерних випромінювачів. 

“Цей виробник надає повний цикл послуг: від моменту узгодження креслення майбутнього виробу до фінальної стадії монтажу або здачі готового металевого виробу. Також здійснює ремонт лазерних випромінювачів. Як показує практика, із сотні розповсюджених інформаційних буклетів 2–3% відвідувачів, що їх отримали, стали клієнтами ТОВ “Сторожук”, – додали в Департаменті.

Експонувалися в Чехії і столичні НВТ “Дніпро-МТО”, що виробляє холодильне і кріогенне обладнання для медичних і дослідницьких цілей. Для цього використовує безазотну та безпечну технологію отримання ультранизьких температур — до -190 °С.

За результатами заходу “Дніпро-МТО” підписало контракт з чеською фірмою FRIGERA на виготовлення та постачання медустаткування для служби крові України в якості гуманітарної допомоги. Це буде гуманітарна допомога на суму понад 16 млн гривень. Крім того, готується угода на спільне виробництво з FRIGERA по технології НВТ “Дніпро-МТО”.  

“З фірмою ECOTEZ (Чехія) укладено меморандум, щоб забезпечити комплектувальними вузлами виробництва медичних морозильників в Україні. Зацікавилися продукцією НВТ “Дніпро-МТО” п’ять фірм. З ними вже почали процес перемовин”, — додав директор Департаменту підприємництва та розвитку промисловості КМДА.

І зауважив, що на не менш гідному рівні столицю представила компанія НВФ “Ірком-ЕКТ, яка виготовляє різне фасувальне  та етикетувальне обладнання для лакофарбової, хімічної, сільськогосподарської промисловості та медицини.

“Продукцією фірми зацікавилися 11 компаній. Також компанія провела перемовини з чотирма потенційними клієнтами, для яких вже готуються комерційні пропозиції. Компанія вважає свою участь у виставці “The MSV International Engineering Fair” успішною та результативною”, – зауважив Костіков.

Три потенційні контакти до свого професійного портфеля додало і підприємство з виготовлення обладнання для плазмово-порошкового направлення для різних галузей промисловості ТОВ “Плазма-Мастер ЛТД”. Такі як Andrii Ostafiichuk з компанії MSA, Milan Simonovsky-Chaiman з Sigma Group a.s. та David Bures з KSK, s.r.o. зацікавилися відновленням деталей машин за допомогою плазмового наплавлення та плазмотронів.

https://drive.google.com/file/d/1xcS6WiOp_zfDpQATvF04mrUf_2vLZgKb/view?usp=sharing

“Під час участі в заході ТОВ “Техсервіс ВЕКО і партнер ГМБХ” провела понад 20 презентацій своєї компанії — як на стенді в виставковому павільйоні, так і під час організованих B2B зустрічей на форумі присвяченому українсько-чеській співпраці. У результаті – 14 контактів та перемовини із двома потенційними клієнтами. З одним із них, Jung-Max Rides s.r.o., вже узгоджуються умови постачання й оплати. Думаю, результати для компанії досить продуктивні. Компанія виготовляє фарбувально-сушильні камери для автомобілебудування, авіакосмічної, залізничної, машинобудівної та деревообробної галузей”, – говорить директор Департаменту.

У рамках Українсько-чеського бізнес-форуму взяли участь 49 чеських компаній. З них чотири виявили інтерес до ТОВ “Конструкторського бюро контрольних приладів”. Серед них – AOBP, ATG, Time&SpaceUkraine, Ukrainian Czech Chamber of Commerce. 

“Також в ході бізнес-форуму компанія підписала меморандум про співробітництво з естонською компанією “GrendariaInternantional”, представник правління якої був особисто присутній на виставці. Представник “Конструкторського бюро контрольних приладів” мав дев’ять ознайомчих зустрічей з відвідувачами виставки, у ходу яких розповів про обладнання для вимірювання і навігації, що виготовляє ТОВ. Компанія проводить дослідження й експериментальні розробки у сфері авіабудування”, – додав Костіков.

(без назви)

 

Цікаво, що у Брно одержав 22 контакти та дев’ять потенційних замовників своєї продукції Інститут технічної теплофізики НАН України. Інститут розробляє теплопровідні матеріали з високою теплопровідністю для поліпшення ефективності енергетичних систем. Також проводить дослідження інноваційних технологій для збільшення енергоефективності та енергозбереження теплоенергетичних систем.

Підсумки участі у виставці MSV

На думку Костікова, такий інтерес до українських підприємств є результатом підтримки України та її столиці на найвищому рівні в Чехії. Адже на експозицію “Made in Kyiv” завітали такі почесні гості, як президент Чеської Республіки Петр Павел, урядовий уповноважений Чехії з питань відбудови України Томаш Копечний, заступник мера міста Брно Філіп Чватал, директор Департаменту Європейських країн Мінпромисловості та торгівлі Чеської Республіки Мартін Поспішіл. Також підтримали столицю на виставці Посол України в Чеській Республіці Василь Зварич,  консул України в Брно Ганна Прошко та голова Чесько-Української ділової ради Міхаела Махарік.

“Завдяки участі у виставці столиця реалізувала декілька важливих для підприємців цілей. А саме – організували українсько-чеський бізнес-форум з презентацією експортного потенціалу Києва, представили електронний каталог київських промислових компаній та їхньої продукції, провели понад 100 зустрічей у форматі B2B та набули нових зв’язків стосовно можливої подальшої співпраці, підписані контракти. А також здійснили візит на чеське промислове підприємство “FERMAT. Переконаний що підтримка столичних підприємств на міжнародних заходах додасть можливості, щоб покращити наші економічні показники, сприяти зростанню експорту та створювати нові робочі місця”, – додав Володимир Костіков.

І надалі робота з поглиблення співпраці між київськими та чеськими компаніями в частині обміну досвіду продовжуватиметься. А формат налагодження шляхів кооперації сторони обиратимуть на власний розсуд.   

“Ми, як Департамент, готові долучатися особисто та запрошувати підприємства до всіх заходів  за участю чеських компаній, а саме до участі у бізнес-форумах, конференціях, візитах, виставкових заходах. Міжнародна виставка у місті Брно – це щорічна виставка, тому в планах взяти участь у виставці і в наступному році. Що стосується презентації продукції, яка буде представлена на стенді «Made in Kyiv», все залежить від того, які підприємства будуть відібрані для участі. Насамперед це підприємства машинобудівної галузі – експортери міста Києва”, – резюмував Костіков.

Нагадаємо, третій мітап «Урбаністичні та екологічні аспекти створення інноваційного хабу» відбувся у столиці 17 вересня. У заході взяли участь науковці, екологи, урбаністи, представники громадськості та Департаменту промисловості та розвитку підприємництва. Обговорювали концепцію для створення зеленої інфраструктури в науковому парку Academ.City.

Читайте: В Києві відбувся третій мітап у рамках розробки концепту інноваційного хабу наукового парку Academ.City

Фото: КМДА

КиївВлада

Вероніка Злацька

 

 

Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
09:00 Наразі в судах вирішується доля 7,8 га лісу в заказнику “Дарничанка” – біля колишнього хутору Рибного в Дніпровському районі Києва. Столична прокуратура вимагає…
Banner
QlU7mDx4