У Київській області новий гучний скандал: депутат Київської обласної Ради Ігор Колтунов (“Слуга Народу”) вийшов у публічний простір із заявою, в якій приписує нардепу Олександру Дубінському контроль над медичною сферою пристоличного регіону з цілями наживи. За його словами, Дубінський здійснює цей контроль руками 4-х “слуг” КОР. Дубінський у відповідь заявив, що Колтунов сам є розкрадачем бюджетних коштів й наживається на виділенні матеріальної допомоги.
Медична четвірка
Історія бере початок 14 липня, коли депутат Ігор Колтунов зробив гучну медійну заяву, приписавши своїм 4-м колегам звання “посіпак” Дубінського.
“Олександр Дубінський, попри санкції, посьогодні керує значною частиною депутатської фракції КОР, серед яких, на мою думку є депутати, що отримують заробітну платню в конвертах від позафракційного нардепа. Людьми, якими безпосередньо керують є обласні депутати: Марія Кісельова, Станіслав Семергей, Денис Січевий, Володимир Тимофійчук”, – заявляє Колтунов.
Мова йде про Марію Кисельову, голову комісії з питань охорони здоров’я, материнства, дитинства, соціального захисту населення та пенсіонерів й виконуючу обов’язки очільниці обласної лікарні №2, Станіслава Семергея, голову постійної комісії з питань капітального будівництва, архітектури, транспорту, зв’язку, паливно-енергетичного забезпечення та розвитку інфраструктурних об’єктів, Дениса Січевого, секретаря комісії з питань бюджету та фінансів та Володимира Тимофійчука, директора комунальної “База спеціального медичного постачання”, яка виступає закупівельною організацією.
Тимофійчука з Дубінським пов’язує минуле – він працював журналістом-розслідувачем в програмі каналу “1+1” “Секретні матеріали”, а у 2019-му став помічником іншого нардепа з орбіти Дубінського, Олександра Куницького. Журналістика пов’язує з нардепом й Кисельову – вона працювала редактором на телеканалі “1+1” і була помічницею Дубінського як народного депутата. До речі, журналістом працював й нині опозиційний до Дубінського Ігор Колтунов, замінивши його на посаді ведучого програми “Гроші”.
“Всі ці люди є членами партії “Слуга Народу” і виконують в обласному осередкові партії волю Олександра Дубінського, якого вигнали з партії та фракції СН 2 роки тому”, – пише Колтунов.
З вищезазначеною комунальною “Базою” пов’язана не одна гучна історія – від закупівлі томографу для для “Київського обласного онкологічного диспансеру” ціною понад 40 мільйонів гривень до півмільйона можливого марнотратства на пранні, про яке пишуть ЗМІ. Журналісти стверджують, що саме через цю “Базу” й відбувається “фільтрування” тендерів, адже вона має право рекомендувати зміни у тендерах й коригувати умови в односторонньому порядку.
“Три обласних лікарні замовили послугу прання, й не простого, а за “інноваційною керативною технологією”. Під такі вимоги підійшов лише один учасник тендеру. Учасники тендерів мали не просто довести, що мають необхідний досвід, а показати аналогічні договори конкретного обсягу – не менше 50 тонн. Крім того, йшлося саме про договори, у множині. А замість контрактів “за період таких-то років” всі лікарні в унісон змінили формулювання на “протягом останніх 3-х років”. В усіх трьох випадках знайшовся лише один переможець, який підійшов під вимоги. Це пральня, записана на 85-річну киянку. Лише на послугах для трьох лікарень вона має отримати 2,7 мільйона гривень. Її конкурент пропонував прати на 6 грн/кг дешевше. В загальних обсягах ця, здавалось би, незначна різниця дозволила би зекономити майже 600 тисяч гривень”, – пишуть журналісти.
Окрім томографу, для “Київського обласного онкологічного диспансеру” також провели тендер на ремонтні роботи, нібито під керівництвом очільниці Алли Арешкович. Арешкович також пов’язана з Дубінським – вона балотувалася в обласну раду за списками, складеними нардепом, та входила до ради обласного осередку “Слуги народу”. Цей тендер пройшов без участі “Бази”, адже ремонтні роботи до її повноважень не входять. Мова йде про ремонт двох поверхів закладу вартістю в 69,4 мільйона гривень, 20 мільйонів з яких оплачує обласний спецфонд за програмою “Здоров’я Київщини”.
“На тендер прийшов лише один учасник, який і отримав підряд. Це невідоме підприємство “Бцремсервіс”, записане на інженерів. Фірма може бути пов’язана з братами Суркісами – нещодавно саме на їхні гроші компанія ремонтувала інший медзаклад на Київщині.”Українська правда” проаналізувала ціни на матеріали для ремонту онкоцентру і знайшла чимало позицій із помітно завищеними цінами. Так, наприклад, унітаз, який у мережі можна придбати за 3,6 тисячі гривень, будівельник поставив за 5,9 тисячі. Двері, ціна яких сягає щонайбільше 36 тисяч, у кошторисі проходять за 151,9 тисячі. Пожежну сигналізацію, що вільно продається за 20,5 тисячі, у лікарні монтують на 5 тисяч дорожче”, – додають в матеріалі.
Читайте: Колишнього “слугу народу” від Київщини запідозрили в кришуванні медичної корупції
Самі депутати заперечують свою причетність до можливої корупції й “підконтрольність” Дубінському. На їх думку, звинувачення у спільному робочому минулому з Дубінським з боку Колтунова є абсурдним, адже він сам довгий час з ним співпрацював. У коментарі КВ депутат Тимофійчук зазначив, що автори вищезазначеного розслідування односторонньо висвітлили ситуацію, не вдаючись до розуміння тендерної процедури і ролі “Бази” у процесі закупівель. За його словами, ані він, ані Дубінський не мали вплив на проведення закупівель.
Погрози
За словами Колтунова, після “викриття” Дубінський об’явив “полювання за компроматом”. Депутат КОР заявив, що його виборцям постійно надзвонюють з телефона водія Дубінського й вимагають надати компромат. Колтунов також вказує, що крім цього, Дубінський погрожував йому особисто й називав себе одним з трьох “контролерів” Київщини. Нардеп також нібито в особистих розмовах натякав на “щільні зв‘язки з силовиками обласного та державного значення, які, в разі чого, виконають його особисті прохання”.
“З телефону, що належить багаторічному прорабу та водію Олександра Дубінського Олександру Тимощуку регулярно надходять дзвінки моїм виборцям, з вимогою надати компромат на мене. В хід йдуть погрози, шантаж, маніпуляції. Людина представляється працівником апарату Київської обласної ради. Вимагаю здійснити перевірку, як до прораба нардепа потрапила конфіденційна інформація громадян України”, – розповідає Колтунов.
Пізніше, депутат заявив, що нібито підконтрольні Дубінському депутати все ж таки викрали офіційні дані виборців й виклали їх в мережу й висунув вимогу відкрити кримінальне провадження, а самого Дубінського – позбавити громадянства.
“Вимагаю відкрити кримінальне провадження за фактом викрадення документів та політичного переслідування мене Дубінським та його підлеглими депутатами, замішаними у корупції. Я офіційно звертаюся до Президента України Володимира Зеленського та начальника Головного управління Національної поліції в Київській області А.Н. Нєбитова. Повідомляю про політичне переслідування мене з особистих мотивів Дубінським та групою з чотирьох підлеглих йому депутатів в КОР”, – зазначає Колтунов.
Відповідь
Про Колтунова почали писати у телеграм-каналах, які він сам охрестив “підконтрольними Дубінському”. Там йому навішують зраду й розкрадання більше півмільйона бюджетних коштів на обласній програмі “Турбота”. Нібито, Колтунов отримав доступ до конфіденційних даних представників соціально-незахищених верств населення, що потребують матеріальної допомоги, й підробляв заяви про цю у допомогу на своє ім’я.
Фото: Знай.юа
Питання про можливе розкрадання коштів на “Турботі” вже дійшло до правоохоронних органів – Дубінський власноруч написав відповідну заяву.
“В 2020 році ми привели до місцевої політики колишнього журналіста-“розслідувача” Ігоря Колтунова, який, отримавши “корочку” депутата обласної ради, дуже швидко скотився до того, за що українці в принципі ненавидять владу – почав обкрадати найнезахищеніших. Коли інформація про те, що Колтунов намагається поцупити гроші, призначені для допомоги неймущим, дійшла до моїх колег – він для всіх став нерукопожатним”, – коментує Дубінський.
Точка зору
У розмові з KВ звинувачений у поплічництві Дубінському депутат Володимир Тимофійчук заперечує будь-який вплив Дубінського на його діяльність. Заперечує політик й свій вплив на проведення медичних тендерів на Київщині, пояснюючи процедуру їх проведення через комунальну “Базу спеціального медичного постачання”.
“Стосовно персони Олександра Дубінського – всі ми розуміємо, що про нього останнім часом пишуть багато. Він є депутатом ВР, в нього є свої депутатські справи і з ким він воює це вже треба питати в нього. Чи має Дубінський бодай якесь відношення до мене, як до депутати, до “Бази спеціального медичного постачання”, я вам відповідаю, що ні. Для того, щоб звести якісь політичні рахунки, деякі особи вдаються до таких публічних маніпуляцій і закидів. Аргументують це тим, що колись я був співробітником каналу “1+1” і працював з Дубінським. Але я працював і на каналі “Україна”, де мені казали, що я людина Ахметова. Це маніпуляція. Жодного рішення щодо призначення мене на посаду директора “Бази” Дубінський не приймав, контракт зі мною підписала Наталія Гунько. Він не може давати мені ніяких вказівок. Стосовно закупівель й томографу. Всі мають розуміти, що “База” не є замовником, ми закупівельна організація. Сама ідея створення центральної закупівельної організації, за яку голосувала депутатська більшість, є логічною і правильною. Це передбачено Законом, і вона є не в одній області. Завдяки цьому можна економити кошти, здійснювати агреговані закупівлі. Зменшилась кількість закупівельників, що зменшує витрати на заробітну плату. А стосовно цих всіх скандальних закупівель, я поясню.Томограф: оцю суму, з якою треба вийти на торги, тендерну документацію, формують самі медзаклади. “База” суми не вигадує і не пише технічну документацію. Ми здійснюємо технічну роботу проведення тендеру. Договір підписує лікарня, кошти сплачує лікарня. Ніякого відношення до фінансування ми взагалі не маємо. Ми закуповуємо обладнання не в своїх інтересах. Нам закидають, що це ми закупили, але по суті, це не відповідає дійсності. До створення закупівельної організації кошти використовувались неефективно, а тепер ми маємо змогу звітувати і робити все за потребою і централізовано. А стосовно всіх цих закидів – є журналісти, які не розуміються на справі і не хочуть цього робити, а є ті, хто прицільно займається дискредитацією. Ще один приклад, коли власник компанії, яка виграла тендер це літня людина за 80 років. Погоджуюсь, це може здаватись дивним, але які підстави ми маємо відмовити? Просто тому, що людині 80 років? У “Бази” є відділ публічних закупівель, там є люди, на яких покладені відповідні обов’язки і вони під своїм ключем проводять закупівлі. Лікарня зв’язується з відділом і подає заявки. Це не значить, що я, як директор, маю якийсь вплив. Це їх юридична відповідальність”, – розповів депутат.
Окремо, Тимофійчук зазначив, що в цілому звинувачення з боку Колтунова є абсурдними й не підкріпленими реальними фактами, а сам Колтунов став “інструментом опонентів Дубінського”.
“Давайте відверто: Ігор Колтунов найкращий друг Дубінського. Ви можете бачити фотографії, вони довгий час працювали разом, ще до нашого знайомства з Дубінським. Вони, судячи з усього, побили горщики, чому саме – я не знаю. Я так розумію, що у Колтунова виникли якісь побажання, які Дубінський виконати не зміг. Те, що відбувається зараз, звинувачення у переслідуваннях в тому числі і з мого боку, звинувачення, що я людина Дубінського – це абсурд. Бо з такою логікою, усі 22 депутати від СН у КОР це люди Дубінського, він ж вносив прізвища у списки. Так і Колтунов тоді люди Дубінського. Ніякого фактажу реального немає. Я здивований цією ситуацією, це все системна політична баталія, де Колтунов став інструментом опонентів Дубінського. Я не хочу туди влазити, але коли мене називають “людиною Дубінського” – мене це зачіпає. Повноваження мені надали виборці”, – додає Тимофійчук.
Своє ставлення до ситуації KВ розповів також депутат й голова фракції політичної партії “Слуга Народу” у Київській обласній раді Олександр Поляруш. Він також стверджує, що реального фактажу в тому, що відбувається немає і не бере до уваги “політичні баталії”.
“Я думаю, що хлопці влаштовують дитячий садочок. Я це не беру до уваги, хто з ким не поділив цукерку. Вони бігали до журналістів, влаштовували шоу. Вони звикли хаяти один одного. Сьогодні цілуються, а завтра б’ються. Це просто політичний піар. Якщо люди пропрацювали 10 років разом, а тут в них вже ллється бруд один на одного, то всі розумні люди в цьому брати участь не будуть. Якби вони розказували чим вони допомогли хлопцям на фронті, або самі взяли в руки автомат, або хоча б займались проблемами людей, то я б мав якусь повагу і бажання це вислуховувати. А так, молоді хлопці міряються мускулами і позорять нашу державу”, – прокоментував Поляруш.
Як раніше писала KВ, Березанська міська лікарня за 1,32 млн гривень замовила заміну в своїй будівлі вікон та дверей. Ці роботи довірили рівненському ПП “Укр-монолітбуд”, яке донедавна мало реєстрацію в Кремінній Луганщини, та належить родичу начальниці ЦНАПУ цього міста. Боролася за цей підряд також фірма помічника депутата Верховної Ради Миколи Галушка – ТОВ “Дад і компанія”, яке відоме в Києві як субпідрядник капремонту Льодового палацу за понад сотню мільйонів гривень.
Читайте: Помічнику нардепа Галушка не дали освоїти мільйон на ремонті березанської лікарні
Фото: колаж KВ