Мега-кладовище на Бориспільщині: протистояння громади і влади продовжується

Мега-кладовище на Бориспільщині: протистояння громади і влади продовжується

Вчора, 29 вересня 2021 року, питання будівництва мега-кладовища на 250 га з крематорієм в межах сіл Петропавлівське та Мартусівка на Бориспільщині було чи не головною темою дня – проводилися численні зустрічі, позачергове засідання Бориспільської районної ради. Підсумком дня стало те, що спеціальне комунальне підприємство “Стреліція”, яке було створене для цього будівництва, вирішили ліквідувати. Голова Бориспільської райдержадміністрації (РДА) Руслан Дяченко (на колажі) підписав розпорядження про скасування затвердження детального плану території (ДПТ), яким передбачено створення цього мега-кладовища. Проте, активісти не вірять владі та допускають, що зазначене розпорядження було підписане з порушенням процедури, що створює ризик поновлення будівництва кладовища.

Як стало відомо KV, 29 вересня 2021 року Бориспільська районна рада прийняла рішення про припинення діяльності КСП “Стреліція” шляхом його ліквідації. “За” проголосували всі 35 присутніх на засіданні депутатів.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Голова Бориспільської райради Антон Мотрич підписав вказане рішення одразу після голосування та перейшов до наступного питання порядку денного. 

28 вересня 2021 року пізно ввечері голова Бориспільської райдержадміністрації (РДА) Руслан Дяченко на своїй сторінці в Facebook опублікував розпорядження Бориспільської РДА від 28.09.2021 року №264 про скасування розпорядження цієї ж РДА від 20.10.2020 року №485, яким було затверджено ДПТ в межах Вишеньківської сільської ради (увійшла до складу Золочівської ОТГ – KV).

“Сьогодні (28 вересня – KV) мною підписано розпорядження, яке скасовує затверджений план детальної території в межах Вишеньківської сільської ради, а нині вже Золочівської територіальної громади. Таким чином раз і назавжди поставлено крапку у ситуації із будівництвом кладовища з крематорієм, колумбарієм та меморіальним комплексом на території Бориспільського району”, – написав Руслан Дяченко.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Він додав, що у прийнятті вказаного рішення його підтримав, надав юридичний та правовий супровід, зокрема, голова Київської облдержадміністрації Василь Володін.

Депутат Гірської сільської ради Олександр Карасевич в коментарі KV наголосив, що Руслан Дяченко перевищив свої службові повноваження, а підписане ним описане вище рішення РДА є протизаконним.

Мега-кладовище на Бориспільщині: протистояння громади і влади продовжується“Голова Бориспільської РДА Дяченко 28 вересня підписав розпорядження, яким скасовує розпорядження РДА, підписане Володимиром Строканем (голова Бориспільської РДА з січня 2020 року по березень 2021 року – KV) про затвердження ДПТ на ці більше 200 га під кладовище. Наша ініціативна група і вся громадськість переконана, що він це зробив навмисно в інтересах якраз тих людей, які хочуть збудувати мегакладовище, щоб вони через суд повернули чинність цього ДПТ. Підписане Дяченком розпорядження – протизаконне. Якби розпорядження №485 відміняла КОДА, то не було б взагалі ніяких питань. А так Дяченко перевищив свої повноваження. У нас в планах домогтися від КОДА оцінки дій нижчестоячого органу – Бориспільської РДА – і скасування цього незаконного ДПТ”, – заявив KV Олександр Карасевич.

Олександр Карасевич також додав, що Руслан Дяченко був з самого початку обізнаний щодо ситуації з будівництвом мега-кладовища.

“Розпорядження Бориспільської РДА про розробку вказаного ДПТ Вишеньківської сільради (розпорядження від 25.08.2020 року №377KV) підписував якраз Дяченко, який тоді був виконуючим обов’язки голови райради. А коли цей ДПТ затверджувався, головою РДА вже був Строкань, але його заступником – знову ж таки Дяченко”, – розповів Олександр Карасевич.

Членкиня координаційної групи “Стоп крематорій” Наталія Лютікова також наголосила, що Руслан Дяченко за законодавством не має повноважень скасовувати розпорядження Бориспільської РДА і припустила, що таким чином він намагається захистити себе від відповідальності.

Мега-кладовище на Бориспільщині: протистояння громади і влади продовжується“Контроль за виконанням розпорядження про затвердження ДПТ, як вказано в його пункті 4, покладено на Руслана Дяченко. Розумієте ланцюжок? В серпні 2020 року Руслан Дяченко підписує розпорядження про розробку ДПТ на 10 га, а в жовтні цього ж року Володимир Строкань підписує розпорядження про затвердження ДПТ уже на 217 га і покладає контроль за його виконанням на Руслана Дяченко. Руслан Дяченко приймає це розпорядження на контроль, при цьому ніде не вказуючи, що там щось не співпадає. Рік він працює і тільки коли громадськість про це все дізналася – підписує розпорядження про скасування попереднього розпорядження. Та ще й робить це, на нашу думку, з порушенням процедури. Можливо, таким чином він рятує себе від відповідальності і готується до можливих майбутніх судів.

Ми очікували, що розпорядження про затвердження ДПТ буде скасовано обласною адміністрацією, як це передбачено законом. Як ми зрозуміли з допису голови Бориспільської РДА у Facebook, це рішення приймалося після консультації з головою КОДА Василем Володіним. При цьому в обгрунтуванні розпорядження №264 вказано Закон “Про місцеві державні адміністрації”, відповідно до якого це скасування мала робити тільки КОДА, тобто Василь Володін. Тут ми вбачаємо ризик, адже замовник ДПТ може звернутися до суду і домогтися скасування позавчорашнього розпорядження. Це означає, що розпорядження про затвердження ДПТ на 217 га під кладовище знову буде чинне. Зараз, коли, умовно кажучи, розпорядження РДА про затвердження ДПТ скасовано, що є чинним? Попереднє розпорядження від серпня 2020 року про розробку ДПТ на 10 га? У цьому разі також залишається ризик, небезпека не ліквідована, адже через рік чи два можуть знову якусь схему придумати, створити ще якесь КП… Громадська спілка “Територія змін” прийняла рішення звернутися до Василя Володіна з тим, щоб він скасував обидва минулорічні розпорядження і позавчорашнього розпорядження Дяченко. Це в його повноваженнях, це дійсно зупинить весь процес і нарешті громада заспокоїться”, – зазначила в коментарі KV Наталія Лютікова.

Зазначене звернення ГC “Територія змін” до голови КОДА Василя Володіна було підготовлено і оприлюднено для громадськості у Facebook 29 вересня 2021 року.

Руслан Дяченко, в свою чергу, запевняє, що з його боку ніякого порушення не було. 

Мега-кладовище на Бориспільщині: протистояння громади і влади продовжується“Видання розпоряджень – це компетенція голови адміністрації, яка передбачена Законом “Про місцеві державні адміністрації”. Закон каже, що будь-які рішення голови приймаються не інакше, як через видання розпорядження. Рішення про скасування розпорядження є таким самим рішенням, як і інші рішення з будь-яких питань, що приймає голова у своїй діяльності. Іншого способу приймати рішення немає. Разом із тим, норма закону, тобто ст. 43, дає також можливість, крім самого голови РДА, саме скасовувати, а не приймати розпорядження замість голови РДА, іншим особам – голові ОДА, Президенту, або через суд. Тому цей документ має силу, і у громадськості немає привидів для хвилювань. Крім того, нашою юридичною службою проводилися консультації з приводу цього. Якщо доведеться, то будемо відстоювати свою позицію і в судовому порядку. Хоча, впевнений, що до суду не дійде, тому що жодних перспектив в опонентів у цьому питанні бути не може. Під опонентами я маю на увазі тих, хто намагався шляхом фальсифікацій протягнути цей проєкт”, – розповів голова Бориспільської РДА Руслан Дяченко.

Також він наголосив, що адміністрація звернулася до правоохоронних органів, яка зафіксувала дану ситуацію і має надати правову оцінку, тож інші подробиці стануть відомі лише після завершення розслідування справи. 

Крім того, як стало відомо KV, 29 вересня 2021 року відбулася зустріч очільників Гірської та Золочівської громад з головою Київської ОДА Василем Володіним щодо скасування будівництва меморіального комплексу на 250 га, у ході якої губернатор Київщини підтвердив законність прийнятого рішення головою Бориспільської РДА.

Нагадаємо, вчорашнє позачергове засідання Бориспільської райради було ініційовано групою депутатів цієї ради для розгляду питання щодо ліквідації КСП “Стреліція”, яке було створене для будівництва крематорію та кладовища (площа – 250 га) на 1 млн місць в межах сіл Петропавлівське Золочівської ОТГ та Мартусівка Гірської ОТГ. Таку ініціативу проявили місцеві народні обранці для того, щоб зняти соціальне напруження. Адже громада навколишніх населених пунктів дізналася про наміри щодо цього будівництва випадково і майже підняла бунт, бо поява такого об’єкту біля їх домівок загрожує екологічною катастрофою та транспортним колапсом.

Читайте: Війна за життя: На Бориспільщині хочуть збудувати мега-кладовище з крематорієм

Коллаж: KV

КиевVласть


Автор:
Інна Арас, Інна Міхно
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
09:00 Наразі в судах вирішується доля 7,8 га лісу в заказнику “Дарничанка” – біля колишнього хутору Рибного в Дніпровському районі Києва. Столична прокуратура вимагає…
Banner
QlU7mDx4