Митарства Мельпомени: на Київщині знову шукають директора обласного театру Саксаганського

Митарства Мельпомени: на Київщині знову шукають директора обласного театру Саксаганського

Скандальновідомий обласний театр Київщини знову готується шукати для себе керманича. Вже відомо про дві кандидатури на цю посаду. Позмагатися за театральну булаву готуються ексдиректор театру В’ячеслав Усков та ексначальник культурного управління КОДА Ігор Осипенко. А поки карантин заважає старту перегонів, обов’язки директора-худкерівника візьметься виконувати ексзаступник Осипенко Ігор Подолянець, який донедавна був у складі конкурсної комісії.

Як KV стало відомо з повідомлення на сторінці театру в Facebook, розпорядженням Київської обласної ради VII скликання від 22 травня 2020 № 264 виконуючим обов’язки директора-художнього керівника комунального підприємства Київської обласної ради “Київський академічний обласний музично-драматичний театр ім. П. К. Саксаганського” (*) призначений Ігор Подолянець. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Він виконуватиме обов’язки директора на період конкурсного відбору на посаду директора-художнього керівника.

Не втрачають оптимізму

“Незважаючи на складну епідеміологічну, економічну ситуацію в Україні та світі, ми впевнені, що 87-й театральний сезон розпочнеться, а артисти театру подарують своїм глядачам прем’єрні спектаклі і нові концертні програми”, – пишуть на сторінці театру.

Відзначимо, що 11 лютого 2020 року Подолянець розмістив резюме, де вказав, що шукає “роботу на посаді, що відповідає досвіду”. В цей же день на сайті Київської обласної ради з’явилося оголошення про початок прийому заявок на конкурс на заміщення посади директора театру. Пізніше стало відомо про дату проведення конкурсу – 23 березня, проте в облраді його були змушені кілька разів перенести через карантин. 

Наразі відомо про двох кандидатів на посаду: це діючий директор Валентин Усков і заступник начальника управління – начальник відділу виконавчого апарату Київської обласної ради Ігор Осипенко. 

Про своє призначення Ігор Подолянець каже, що сам на посаду не поривався — ідея призначити його тимчасовим керівником закладу прийшла від керівництва Київської облради. А з Осипенком добре знайомий, бо той сам колись очолював управління культури КОДА.

Митарства Мельпомени: на Київщині знову шукають директора обласного театру Саксаганського

“Ігор Осипенко був моїм керівником, саме він брав мене на роботу, я працював його заступником. Про його плани подати свою кандидатуру на посаду директора театру я знав хоча б тому, що був секретарем конкурсної комісії та бачив документи. Свою кандидатуру на конкурс я не подавав. Чому представили і запропонували мене в якості в.о. – треба питати у вищого керівництва в облраді. 

Мене представив театру начальник управління комунальної власності Київоблради Михайло Якимчук. Ми приїхали до театру, В’ячеславу Ускову передали розпорядження, в якому на два місяці мене уповноважено виконувати обов’язки директора-художнього керівника театру – до проведення конкурсу”. 

Що робитиме на посаді

“Зараз головне завдання – підготуватися і відкрити театральний сезон. Зустріти з відпустки художньо-артистичний і технічний персонал. Пандемія, звичайно, принесла ряд обмежень, які також вплинуть на роботу не тільки театру Саксаганського, але і всіх театрів України: зокрема, згідно з Постановою Кабміну діє обмеження на одночасне перебування на репетиціях до 50 осіб, і на сьогоднішній день невідома перспектива відкриття театру для глядача. В цьому режимі ми будемо активно працювати на відновлення вистав,  що заплановані худрадою театру до карантину, і готуватися до запуску нових форм роботи з глядачем в умовах, які будуть складатися в зв’язку з обмеженнями. 

В цілому в театрі спокійна обстановка. Ми регулярно зустрічаємося з працівниками, з адміністративною групою і акторами. Йде ознайомлення з нагальними проблемами і пошуки їх рішень. Але для мене ці люди і так не були чужі. Наше завдання зараз – дотримуватися традицій, закладених керівником В’ячеславом Усковим. З ним ми знайомі багато років і спілкуємося добре, і я маю намір в разі чого звертатися до нього за допомогою і порадою. Ну і головне – не допустити соціальної напруги для міста і для театру. Від цього всі втомилися. Є демократичні і законні шляхи вирішення будь-яких питань”, – розповів Подолянець. 

Чим знаменитий

Ігор Подолянець раніше був начальником управління культури Київської обласної державної адміністрації (2012 – 05 лютого 2019 року) і був звільнений розпорядженням тодішнього губернатора Олександра Терещука. Останній ще на сесії 20 грудня 2019 року не був задоволений виступом тодішнього начальника управління культури, який не зміг прямо відповісти на низку питань стосовно театру. 

Згідно з декларацією про доходи за 2019 рік, заробіток Подолянця склав 272 тис. 956 гривень: 200 тис. 425 гривень зарплати на посаді начальника сектору забезпечення діяльності установ, закладів та підприємств освітньої, наукової і культурної галузей Управління з питань комунальної власності та житлово-комунального господарства КОР, 70 тис. 455 гривень – зарплата начальника управління культури КОДА, 2076 гривень – інші види доходу. 

У власності Подолянця – житловий будинок площею 524,8 кв.м та земельна ділянка площею 0,1 га в Чабанах Києво-Святошинського району, а також ділянка в Лебедівці Вишгородського району площею 0,1046 га. На його дружину записана квартира в Києві площею 60,7 кв.м. 

Колишній директор

В’ячеслав Валентинович Усков народився 12 квітня 1951 року у місті Біла Церква, у багатодітній родині. Після служби в армії вступив у Київський державний інститут культури, котрий закінчив у 1976 році за кваліфікацією “керівник театрального колективу”. Стояв у витоків будівництва Палацу культури “Росава”, де згодом працював заступником директора з культурно-масової роботи і науково-технічного прогресу, а з 1973 по 1990 рік – художнім керівником. У 2001 р. В’ячеслав Усков створив і очолив приватний театр “Новий”, а з березня 2006 року очолював Київський академічний обласний музично-драматичний театр ім. П. К. Саксаганського.

В’ячеслав Усков – заслужений діяч мистецтв, лауреат премії Національної спілки театральних діячів України ім. М. Кропивницького, член “Золотого фонду Білої Церкви”тощо.

Як писала KV у 2017 році Київська облрада додала 6 млн гривень на зарплати і “комуналку” театру ім. П. К. Саксаганського. Однак багато народних обранців були незадоволені роботою театру і вважали, що він повинен сам заробляти на свої потреби. В КОР засумнівалися у фінансовій порядності керівництва театру і доцільності його утримання за рахунок обласної казни. Вже тоді, у грудні, Ускова намагалися звільнити, але колектив почав виходити на забастовки. Дійшло навіть до об’яв голодування, аби не допустити звільнення Ускова з посади директора.

Читайте: Рабочая группа по театру Саксаганского заявила о необходимости проведения повторного конкурса на должность директора (видео) 

У 2018-2019 роках був оголошений конкурс на заміщення посади директора театру. Опонентом В’ячеслава Ускова виступив дирижер театру Богдан Пущак. Скандал почався вже на етапі оголошення складу конкурсної комісії, а продовжився невдоволенням колективу “Саксаганки” з приводу призначення Пущака і спробами не пускати його до приміщення театру. Взагалі за увесь час роботи колектив активно підтримував директора Ускова, хоча деякі депутати КОР, а також його опоненти у боротьбі за посаду закидали йому культурний та фінансовий розвал театру.

Митарства Мельпомени: на Київщині знову шукають директора обласного театру Саксаганського

Фото: “Київський академічний обласний музично-драматичний театр ім.Саксаганського”, Facebook

Декларацію про доходи В’ячеслав Усков не подавав.

Кандидат номер два

Депутат Київської обласної ради VI скликання від фракції “Партія Регіонів” Ігор Осипенко працював на посаді керівника управління культури і туризму з квітня 2010 по жовтень 2011 року. До того керував Центром культури при Службі безпеки України. Згідно повідомлень ЗМІ, 2011 року втрапив до корупційного скандалу: йому приписували те, що за затвердження нового Генерального плану села Княжичі (розширення меж) Осипенко нібито вимагав хабара у сумі 240 тис. доларів. Мав отримати ув’язнення строком на 9 років та позбавлення права обіймати державні посади; проте адвокати подали апеляційну скаргу, завдяки якій Осипенко уникнув тюрми. 

Сам він через майже 10 років потому прокоментував скандал: мовляв, мав лише підписати документ, згідно якого на прилеглих до села територіях немає об’єктів культурної спадщини, якими відало його управління. Осипенко запевняє: до хабарництва причетності не має, адже став частиною певної брудної гри.

Митарства Мельпомени: на Київщині знову шукають директора обласного театру Саксаганського

“До мене підійшов один з депутатів Верховної ради від сина одного з чиновників найвищих щаблів влади. Мене попросили погодити і підписати 2 тисячі 700 га землі. На що я відповів: “немає проблем, але для цього ви підіть до губернатора Київської області, погодьте з ним, адже мій підпис – це тільки підтвердження того, є там культурна спадщина чи її там немає”. Мене зразу попередили, якщо ти підеш до губернатора або ж не підпишеш цей папірець, ми тобі зробимо проблеми. І я отримав ці проблеми, які мені потім зарахували як хабар у 240 тисяч доларів. Дякувати богові, я нічого не підписував, але до мене прийшли в кабінет, звинуватили, закрили і тоді почалась тяганина, тиск на суддів тощо. Було навіть таке, що суддю змінювали за 15 хвилин до засідань суду. Я цим людям ніколи того не пробачу, щоправда, вони вже всі за кордоном, сидять там зі своїми золотими батонами, але життя вони мені зламали. Нічого я не брав ні в кого, просто ці політичні ігри і синки наших великих імператорів довели нашу країну до того, що є. Зрештою, в 2013-2014 всі ці справи були закриті. Тобто у мене немає жодної судимості, все погашене і я маю цілковите право вважатися законослухняним громадянином України”, — розповів Ігор Осипенко журналістам видання “Моя Київщина”.

Нині Осипенко грає на акордеоні та їздить з концертами Київською областю. Стосовно подання своєї кандидатури та свого бачення управління театром розповів, що, на його думку, Усков фактично занапастив театр. 

Згідно декларації за 2019 рік, Ігор Осипенко отримав дохід у розмірі 247 тис. 129 гривень – 185 тис. 579 гривень зарплати на посаді у Київській обласній раді, 53 тис. 878 гривень зарплати у відділі культури, національностей та релігій Києво-Святошинської районної державної адміністрації Київської області, та 7 672 гривень зарплатні у КЗ ВО КОР “Академія мистецтв ім. Павла Чубинського”.

У власності Осипенка – дві земельні ділянки сукупною площею 3,18 га у Кодаках Васильківського району та квартира у Києві площею 81 кв.м. А також легковий автомобіль Chevrolet Captiva 2011 р.в. вартістю 420 тис. гривень. Зберігає 1 млн гривень та 80 тис. доларів США готівкою. Місцем проживання вказав місто Біла Церква.

Нагадаємо, як писала KV, 11 червня 2019 року сплив термін, на який укладався договір між Київоблради і в.о. гендиректора театру Богданом Пущаком. Цей керівник виконував свої обов’язки в комунальному підприємстві КОС “Київський академічний обласний музично-драматичний театр ім. Панаса Саксаганського з серпня 2018 року. 12 червня 2019 року в.о. гендиректора театру знову був призначений В’ячеслав Усков, який займав цю посаду до призначення Пущака.

Читайте: Інтерлюдія: в театр імені Саксаганського повернувся колишній гендиректор

Призначенню Пущака передувала ціла історія. З його призначенням не погодилася частина колективу театру, заявивши, що оголосить безстроковий страйк.

Читайте: Закулісні драми: Головний театр Київщини продовжує воювати з Київоблради

Прихильники екс-директора, В’ячеслава Ускова, а також представники профільних організацій і навіть один з членів комісії угледіли в ході конкурсу КОР на цю посаду цілу низку порушень законодавства і прогнозували, що дебати з Київоблрадою продовжаться в суді.

У грудні 2018 року активісти театру висловилися на зустрічі з тодішнім головою Київської облдержадміністрації Олександром Терещуком. Він заявив, що для вирішення всіх проблем в театрі буде створена робоча група при облраді.

Читайте: Гра навиліт: проблемами театру Саксаганського займеться робоча група при облраді

7 лютого 2019 року відбулося друге засідання робочої групи при Київській облраді з вивчення проблемних питань навколо КП “Київський академічний обласний музично-драматичний театр ім. П. К. Саксаганського. На ньому представники ТОВ “Український центр стратегічних рішень” заявили, що конкурс на посаду генерального директора театру був проведений з порушеннями.

Читайте: Робоча група по театру Саксаганського заявила про необхідність проведення повторного конкурсу на посаду директора (відео)

* КП КОР “Київський академічний обласний музично-драматичний театр ім. П. К. Саксаганського” (код ЄДРПОУ: 02225453)

Фото: колаж KV

КиевVласть

Автор:
Влад Григор'єв
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Київрада “зарезервувала” для підлеглих Непопа понад 13 млрд гривень на закупівлю “пільгового” житла
Київрада “зарезервувала” для підлеглих Непопа понад 13 млрд гривень на закупівлю “пільгового” житла
09:00 Столична міськрада затвердила цільову програму забезпечення житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов, на 2025-2027 роки. На її реалізацію передбачено більш ніж вдвічі…
Свистунову дозволили терміново освоїти 141 млн гривень на темі Генплану Києва
Свистунову дозволили терміново освоїти 141 млн гривень на темі Генплану Києва
09:00 Київрада внесла зміни до програми реалізації містобудівної політики на 2024-2025 роки, збільшивши її фінансування більше ніж удвічі – з 66,5 до 172 млн…
Війна та релокація: як фермери знаходять прихисток на Київщині та відновлюють агробізнес
Війна та релокація: як фермери знаходять прихисток на Київщині та відновлюють агробізнес
12:00 Військові дії у багатьох регіонах країни змусили фермерів шукати більш безпечні місця для ведення бізнесу. Аграрні підприємства, що релокуються, стають прикладом адаптації в…
Banner
QlU7mDx4