Молодь і влада: Київський дитячо-юнацький форум “М-18”

Молодь і влада: Київський дитячо-юнацький форум “М-18”

У ІІ-му Київському дитячо-юнацькому форумі “Менше 18 – Ми можемо більше!”, який  відбувся в Київській міській держадміністрації в рамках Європейського тижня місцевої демократії,  взяло участь понад 2 тисячі дітей і підлітків.

Материал подготовлен в рамках Проекта “Юн-Пресс-KV

Незважаючи на зливу та передчасний сніг, жвава та говірка молодь збирається біля Київської міської ради. “М-18” – це не просто дитячо-юнацький форум, це – громадсько-освітній проект за участі дітей і молоді в політиці країни та формування їх активної громадської позиції завдяки безпосерднього спілкування з представниками влади.

“Завдяки таким заходам формується активна життєва позиція молоді, підвищується рівень її обізнаності щодо суспільного життя, а разом із тим формується  майбутнє нашої країни. Адже процес державотворення відбувається заради наступних поколінь: важливо давати молоді слово, важливо слухати їх позицію. Контакт між владою та молоддю дуже недооцінений, важливо пам’ятати, що діти – це не лише наше майбутнє, а й наше сьогодення”, – каже директор Київського Палацу дітей та юнацтва Оксана Миколаївна Добровольська.

Молодь і влада: Київський дитячо-юнацький форум “М-18”

Урочисте відкриття форуму, виступи танцювальних та співочих колективів міста, жарти від  команд КВК, презентація цікавих ідей від районних рад старшокласників столиці – все це було схоже на шкільний святковий концерт, тільки у значно більшому масштабі.  Учасники могли взяти участь у брифінгу з депутатами Київради під назвою “Київ 3D: Діти-Депутати-Діють!”

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Поспілкуватися з молоддю прийшли відомі люди: популярний письменник Любко Дереш, автор  топових серед молоді книг “Культ” та “Архе,” лідер гурту “The Same Toy” Станіслав Занкевич, який говорив про політику через призму року та музики та український шоумен, телеведучий, резидент “Comedy Club Ukraine”- Олександр Педан. Що таке активна позиція громадянина? Як змінити життя вже сьогодні? Шоу-мен наголошує, що головне для розвитку особистості й побудови іміджу й кар’єрного зростання – любити ту справу, якою ви займаєтеся. Щастя для Олександра – це сім’я, робота, гроші та спортивні захоплення. До речі, Олександр Педан спробував свої сили у 30 видах спорту, більшість з яких – екстремальні. На власному прикладі Олександр показує що все можемо змінити лише ми. Предметом дискусії стало обговорення уроків фізкультури в школах. А як ці уроки проходять у вас? Реформа фізичного виховання в школах від Олександра Педана, яка вона? Фрізбі, черлідинг, самбо – такі види спорту хоче запровадити Сашко. “Розмір – не головне!”, – з гордістю сказав Педан. І додав, що на це його  наштовхнуло народження сина. Телеведучий пропонує зробити 3 уроки фізкультури на тиждень, де діти зможуть спробувати себе у будь-якому спорті.

Молодь і влада: Київський дитячо-юнацький форум “М-18”

Зараз  Олександр працює над новою телепрограмою, в рамках якої він з командою намагається  змінювати харчування в шкільних їдальнях.  

– Мій перший ефір на національному телебаченні був в 1999 році. Я виходив в підтанцьовці команди КВН “3 Товстуни”. В наступній грі мені дали кілька слів і до кінця року я стояв в перших рядах, – розповідає Олександр, – Далі був “Камеді Клаб Україна”, “Підйойм”  і безліч інших проектів. За 18 років на телебаченні я спробував все і навіть більше, але я постійно шукаю для себе щось нове і продовжую вчитися. Тепер трошки пафосу – я люблю свою роботу!

Під час заходу молодь також отримала можливість долучитися до майстер-класів, квестів та воркшопів від навчальних закладів столиці. Понад  20 майданчиків із різноманітними активностями працювали одночасно у Колонній залі мерії.  Можна було освоїти техніки  пап’є-маше або  оригамі, розписати пряника, навчитися розпису по дереву, японському малюнку та каліграфії.

Молодь і влада: Київський дитячо-юнацький форум “М-18”

Молодь і влада: Київський дитячо-юнацький форум “М-18”

Можна було зробити свій внесок  у довкілля, організація “Let`s do it, Ukraine” пропонувала долучитися долучитися до всепланетного прибирання:  “Це не лише очистить нашу країну та відкриє доступ до її багатих ресурсів, а й стане ще одним із шляхів до Європи. Цей день буде відбуватися по всьому світу, тому ми вже кілька років працюємо, щоб Україна та її молодь також долучалась”, каже одна з координаторів Всеукраїнського молодіжного руху “Let’s do it, Ukraine” Віта Сторожук. Вона розповідає дітям, як правильно фасувувати сміття,  пропонує всім долучитися до Всесвітнього дня прибирання, який відбудеться 15 вересня 2018 року. В ньому візьмуть участь 115 країн світу. Головна мета: зробити планету чистою.

Молодь і влада: Київський дитячо-юнацький форум “М-18”

“М -18″, на мою думку,  – один із найцікавіших міських фестивалів,  адже тут можна дізнатися  про різні громадські організації, знайти однодумців. Я вважаю,  що  такі події – круті, й їх треба проводити  більше”, – зазначає юна координаторка й додає: “Пробувати,  головне – пробувати. Я просто попала на якусь лекцію,  в суботу зранку,  де й дізналася про екологічні організації, подумала: чому б не спробувати?  Я в захваті від цього всього.  Ті хто бажає розвиватися, –  пробуйте.  Не сподобається — вас ніхто не  тримає”.

Як доповнення до попереднього проекту,  нас зацікавив проект “Компола”, який пропонує компостувати відходи шкільних їдалень. Це дасть змогу не забруднювати довкілля органічними відходами, а виробляти добрива. Автором проекту є учень 6 класу столичної школи №17 Микита. На сьогодні цей проект уже діє в  32 школах України.

Молодь і влада: Київський дитячо-юнацький форум “М-18”

Знайшлася  для школярів і можливість реалізувати свої громадські ідеї: GofundED запрошував дітей поділитися своїми інноваційними ідеями, запевняючи, що найцікавіші соціально-значимі проекти можуть отримати  можливість фінансування.

Досить цікавою є програма особистісного та суспільного розвитку від  “Української академії лідерства”.  Це  10-місячний інформаційний курс для випускників шкіл, що базується на фізичному, емоційному та інтелектуальному розвитку підлітків. Досвід роботи академії українці перейняли від Ізраїлю. Куратор проекту Роман Тичківський провів уже третій набір, після якого відібрали 188 студентів академії, що навчатимуться у п’яти областях України. Перший набір,  проведений у Києві, мав лише 36 студентів. Спонсором  проекту є  американський Фонд Western NIS Enterprise. Студент академії Максим розповів, що до навчання долучають найкращих викладачів України, які роблять навчально-виховний процес цікавим та яскравим. Безліч майстер-класів, зустрічей з відомими людьми, поїздки за кордон – для виховання майбутньої  української еліти. Це гарна можливість змінити свою країну на краще.

Молодь і влада: Київський дитячо-юнацький форум “М-18”

Молодь і влада: Київський дитячо-юнацький форум “М-18”

Учасники форуму поспілкувалися з депутатами Київради та представниками КМДА. Ставили провокаційні питання  й намагалися дізнаватися зсередини про аспекти управління містом.

– Це підлітки, які хочуть брати активну участь у житті столиці. У кожного з них уже сьогодні є ідеї, як покращити благоустрій міста. Приміром, як вирішити питання з паркувальними місцями чи сортуванням сміття. Радує, що вони ще з юності свідомо прагнуть долучитися до політичного та культурно-соціального життя міста. За ними – майбутнє. Такі заходи як “М-18″2 дають їм можливість уже сьогодні впливати на молодіжну політику у столиці, – розповів депутат фракції “Солідарність” у Київраді Олесь Маляревич.

– Чи справді підлітки можуть змінити місто на краще?, – запитує юний журналіст ІТА “ЮН-ПРЕС” Богдан Гаврилюк Вадима Васильчука, депутата від фракції “Самопоміч”.

– Ви – наші очі та вуха. Депутати не бачать всього із своїх кабінетів. Наприклад, якісний ремонт в спортивному залі. Він за документами завжди якісний, але чи це так лише ви можете підтвердити,  – відповідає депутат з козацьким чубом-оселедцем.

– Як залучити дітей до активного громадського життя?

– Передусім це розвиток здібностей. Навчання – це лише десять відсотків, ще є гуртки, громадські організації, фестивалі, конкурси такі форуми. Молодь має розвиватися, і ми даємо їм змогу.

Також депутати стали членами журі конкурсу дитячих ініціатив і проектів “Якби мером Києва був/була я!”, в якому першість виборола команда лідерів учнівського самоврядування Дніпровського району із соціальним проектом “Платформа “без меж” для дітей з особливими потребами”. Мета їхнього проекту – привернути увагу до  проблеми дискримінації дітей  і молоді з обмеженими можливостями.

Щоправда, юні  гості й учасники Форуму з нетерпінням чекали на зустріч з  мером Києва Віталієм Кличком, але так і не дочекалися – очільник столиці не прийшов. Мабуть, були важливіші справи.

Материал подготовлен в рамках Проекта “Юн-Пресс-KV

KиевVласть

Автор:
Івана Самойленко, Ольга Кондратюк
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Чергова “туалетна схема”: столична Нацполіція зацікавилася спробою відведення землі під ТРЦ Вагіфа Алієва
Чергова “туалетна схема”: столична Нацполіція зацікавилася спробою відведення землі під ТРЦ Вагіфа Алієва
09:00 Столична Нацполіція розслідує можливі порушення законодавства при спробі передачі міською владою земельної ділянки на вул. Кіото біля станції метро “Лісова” в оренду ТОВ…
Реалії відбудови Гостомельської громади у цифрах і фактах
Реалії відбудови Гостомельської громади у цифрах і фактах
09:00 Гостомельська селищна громада, яка однією з перших прийняла удар повномасштабного вторгнення на Київщині, продовжує повставати з руїн. Станом на початок 2025 року тільки…
Зупинити Київраду: столичні активісти у суді оскаржують рішення про передачу забудовнику землі під садибою Родіна
Зупинити Київраду: столичні активісти у суді оскаржують рішення про передачу забудовнику землі під садибою Родіна
09:00 В історії запланованого будівництва житлового комплексу (ЖК) “Franklin Concept House” на місці садиби Осипа Родіна (вул. Олеся Гончара, 71) може трапитися несподіваний фінал.…
Banner
QlU7mDx4