У рамках щотижневого брифінгу КОДА відзвітувала про реалізацію на Київщині програми президента України “Велике будівництво”. Цьогоріч в регіоні зводять 18 об’єктів соцінфраструктури сумою в понад 313 мільйонів гривень. Розпочалася в регіоні і кампанія з приватизації державного майна. Всього на аукціони планують виставити 24 нежитлові будівлі.
Про це KV стало відомо за результатами онлайн-брифінгу заступника голови Київської обласної державної адміністрації Андрія Лісовика.
На початку брифінгу Андрій Лісовик нагадав, що всього в 2021 році на Київщині буде йти будівництво 18 об’єктів соціальної інфраструктури на загальну суму в понад 313 мільйонів гривень. Серед них – п’ять шкіл, шість садочків, шість спортивних об’єктів та один центр надання адміністративних послуг. Наразі ступінь будівельної готовності об’єктів “Великого будівництва” становить 26%: загальноосвітні навчальні заклади – 9%, дошкільні – 29%, спорт – 41%.
“Продовжується капітальний ремонт приміщення загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів в селі Пашківка Бучанського району та будівлі Яготинської спеціалізованої загальноосвітньої школи №2. Завершити всі роботи планується в жовтні 2021 року. Також триває реконструкція існуючої школи в селі Проців Бориспільського району — завершення робіт планується до кінця року, термомодернізація будівлі Журавського навчально-виховного комплексу – завершення робіт заплановано на жовтень 2021 року. Капітальний ремонт навчально-виховного об’єднання в селі Вовчків Вишгородського району також триває і планують завершити в жовтні 2021 року”, – говорить Лісовик.
Також на Київщині продовжується будівництво та модернізація дошкільних навчальних закладів. Цьогоріч планують завершити реконструкцію нежитлової будівлі під дитячий садок в селі Лебедівка Вишгородського району. Наразі роботи виконані на 17%.
Так, до кінця травня мають укласти ще два договори на виконання робіт з капремонту дитячого закладу “Веселка” в місті Обухів, де буде зроблена термосанація приміщення та Студениківського дошкільного закладу “Малятко” у Бориспільському районі. Там буде зроблено капремонт будівлі. У разі реалізації всіх заходів за планом – роботи завершать вже в жовтні.
На 71% виконано роботи з будівництва дитячого садка на 75 місць в селі Синяк Вишгородського району, на 42% виконано капітальний ремонт дитячого садочку по вулиці Шевченка, 15, в Згурівці. Завершення робіт – жовтень цього року.
“На 47% виконано реконструкцію опорного навчального закладу Красятинський НВО- дитячий садок “Казочка” у Вишгородському районі. До початку нового навчального року роботи мають завершитися”, – завірив він.
Спортивні об’єкти
У пріоритеті КОДА і розширення та модернізація мережі спортивних об’єктів. Так, на 58% виконані роботи з будівництва фізкультурно-оздоровчого комплексу в місті Миронівка, на 65% – реконструкція стадіону Білоцерківської спеціальної ЗОШ-інтернат І-ІІ ступенів в Білій Церкві.
Також розпочалося будівництво стадіону Волошинівського навчального комплексу ім. Героя України Руслана Лужевського у селі Волошинівка Броварського району. І вже в жовтні місцеві мешканці матимуть сучасне та зручне місце для занять спортом. На 76% виконані роботи і з будівництва Академії спорту в Бучі і вже до кінця літа унікальний спортивний комплекс зможе прийняти перших відвідувачів.
“Розпочато реконструкцію будівлі критого басейну в Славутичі. В будівлю входять дорослий басейн 25 на 8,5 метрів і дитячий басейн – 10 на 6 метрів. Нагадаю, що цей проєкт є пілотним в Україні зі створення безбар’єрного простору. Він забезпечить високий рівень надання оздоровчих послуг населенню міста та прилеглих територій, в тому числі, для маломобільних груп населення”, – додав Лісовик.
За його словами, вже виконана майже половина робіт з капітального ремонту стадіону “Колос” імені Почесного працівника фізичної культури та спорту України Л.Х. Шварцбурга в місті Сквира. І наголосив, що всі роботи мають завершитися в листопаді.
ЦНАП
Продовжується в регіоні і розширення мережі ЦНАП. Лісовик зауважив, що в рамках програми президента “Велике будівництво” буде збудовано сучасний Центр надання адмінпослуг в Білій Церкві. Зараз там тривають підготовчі роботи, після яких буде зроблена реконструкція нежитлової будівлі під адмінбудівлю ЦНАП.
Місцеві дороги
У 2021 році в Київській області передбачені кошти субвенції з державного бюджету в розмірі 873 мільйони гривень на місцеві дороги. Із них 458 мільйонів гривень розподілили на будівництво, реконструкцію, капітальний ремонт автомобільних доріг загального користування місцевого значення та проєктно-вишукувальні роботи. Ще 51 млн гривень витратять на поточний середній ремонт автомобільних доріг загального користування місцевого значення та 163 млн гривень – на будівництво, реконструкцію, капітальний ремонт вулиць і доріг комунальної власності. І 199 мільйонів гривень – на поточний дрібний ремонт та експлуатаційне утримання автомобільних доріг.
“На початку поточного року виник залишок невикористаних коштів субвенції 2020 року в сумі 175 мільйонів гривень, які також будуть використані на ремонт та будівництво доріг. Ще 159 мільйонів гривень виділено на ремонт доріг Київщини в цьому році, відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України № 356”, – зауважив заступник голови КОДА.
Крім того, у 2021 році заплановано до реалізації 47 об’єктів дорожнього господарства. З них: 41 об’єкт капітального ремонту автомобільних доріг, 4 об’єкти – поточного середнього ремонту, один об’єкт – реконструкції та один об’єкт – нового будівництва.
Загалом у 2021 році планують прокласти 60 км асфальтного покриття. Та за період з 10 травня по 17 травня, як підкреслив Лісовик, касові видатки зросли на 33 мільйони гривень та становлять 84 млн гривень. Станом на 7 травня тендерні процедури оголошено на всі об’єкти, крім двох, щодо яких очікується отримання експертного звіту. Йдеться про мости на автомобільній дорозі Обухів-Лісники через Великі Дмитровичі-Ходосівка.
Також вже укладено 28 договорів з підрядними організаціями і будівельно-монтажні роботи розпочато на 22 об’єктах. На шести роботи розпочнуть найближчим часом. Також на два об’єкти готують документи для подання в ДАБІ, щоб одержати дозвіл на початок робіт.
Завершені також поточний середній ремонт автодороги Глибоке-Городище, капремонти вулиць Піщана та Шевченка в селі Трушки.
Приватизація
Як розповів Андрій Лісовик, в рамках малої приватизації в Київській області вже виставлені на аукціон п’ять будівель. Всього буде проведено аукціони з продажу 24 об’єктів нерухомості, більшість із яких – нежитлові.
“Ознайомитись з переліком доступних для приватизації об’єктів можна на сайті Фонду державного майна України. Взяти участь в аукціонах може кожен охочий. Здебільшого на продаж виставляються окремі будівлі, автомобілі і цілі майнові комплекси та підприємства. Це – державні активи, які сьогодні здебільшого не використовуються. Мета їх приватизації – знайти нових власників, які зможуть дати їм нове життя, оновити, відкрити власний бізнес або ж просто ефективно використовувати”, – говорить він.
І додав, що продаж об’єктів відбуватиметься в онлайн-системі “ProZorro. Продажі”, що гарантуватиме доступ до аукціонів всіх охочих та виключить можливості маніпуляцій.
Нагадаємо, що цьогоріч у Бучанській громаді заплановане відкриття Академії спорту, а у Миронівській – фізкультурно-оздоровчого комплексу.
Читайте: У двох громадах Київщини будують потужні спортивні об’єкти
Крім того, цієї весни в опорних лікарнях Київщини запрацюють п’ять приймальних відділень. Їхня модернізація обійдеться в понад 38 млн гривень. Також понад 297 млн гривень витратять на будівництво 35 сільських амбулаторій.
Читайте: На Київщині будують 35 сільських амбулаторій за програмою “Велике будівництво”
Також за програмою “Велике будівництво” в столичному регіоні в цьому році на ремонт автомобільних доріг спрямують понад 1 млрд гривень. Обласна влада уклала масштабні угоди про співпрацю з європейськими компаніями. В рамках меморандуму з турецьким холдингом відремонтують дві міжнародних автодороги, а за допомогою кредитної програми від Європейського інвестбанку – три соціальні об’єкти.
Читайте: На Київщині розбудують дорожню та соціальну інфраструктури за рахунок іноземних інвестицій
Нагадаємо також, що відремонтовані і реконструйовані у рамках програми президента “Велике будівництво” приймальні відділення українських лікарень отримають у 2021 році 4656 одиниць медичного обладнання на суму понад 6 млрд гривень.
Усього у 2021 році на Київщині у рамках держпрограми планують реалізувати ще 18 об’єктів за 318 мільйонів гривень. Сума перевищує минулорічні витрати на понад 100 млн гривень. Проєкти стосуються розвитку медичної, спортивної та освітньої сфер життя Київщини.
Читайте: КОДА відзвітувала про реалізацію програми “Велике будівництво” на Київщині
Крім того, у рамках програми на Київщині упродовж року планують реалізувати 18 об’єктів соціальної інфраструктури на загальну суму в понад 343 млн гривень. Серед ключових – будівництво дитячого садка в Згуровці, школи – в селі Проців та центру з надання адміністративних послуг – у Білій Церкві.
Читайте: На Київщині на будівництво освітніх і спортивних закладів витратять понад 343 млн гривень
Фото: коллаж KV