На Київщині ТОВ “Забір’я” намагається вкрасти у мешканців села Бобриця ставки і рибу

На Київщині ТОВ “Забір’я” намагається вкрасти у мешканців села Бобриця ставки і рибу

Компанія, власником якої є Геннадій Руденко (на колажі, колишній нардеп та поплічник Януковича та Бакая) не залишає спроб на підставі сумнівних документів заволодіти 125 га землі в селі Бобриця. На цій землі (належить громаді села) розташовані зариблені ставки (водойми належать державі), які ТОВ “Забір’я” давно експлуатує зі значними порушеннями, незаконно обмежуючи права місцевих мешканців. Наразі з’ясувалося, що у власності цієї компанії незрозумілим чином, ймовірно, на підставі підроблених документів, ще й опинилися 6 гідроспоруд (дамб) цих водних об’єктів, після чого компанії Руденко чомусь почало підігрувати навіть Управління водних ресурсів. Мешканці Бобриці вирішили не здаватися та допомогти правоохоронцям довести до логічного кінця кримінальну справу про заволодіння майном державної власності шляхом обману.

Про новий епізод конфлікту між громадою селища Бобриця та ТОВ “Забір’я” KВ стало відомо з публікації депутата Білгородскої сільської ради Романа Іваненко на сторінці групи “Казкове село Бобриця” у Facebook (скани документів, про які йде мова в дописі, додані під текстом). 

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Депутат нагадав, що, коли в 1998 році Державне виробниче сільськогосподарське рибоводне підприємство “Забір’я” було перетворене у Відкрите акціонерне товариство (наразі – ТОВ “Забір’я”), у переліку його нерухомого майна в адміністративних межах села Бобриця значились тільки цех гран кормів, гараж на 2 авто, став нагульний 1 і 2, дорога навколо ставів №1-№3, осушувальний канал “Бобриця”, місткість 5 м куб та місткість 10 м куб. Ніяких гідроспоруд/дамб там не було. 

При цьому відомо, що Київський апеляційний господарський суд постановою від 01 квітня 2013 року у справі № 12/116-12/21 ще й визнав право власності на указані водні об’єкти (згадані вище стави нагульні №1 і №2.- KВ) за державою, що підтверджується інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Роман Іваненко наголошує, що, як з’ясувалося, мало місце ще одна “цікава операція” з державним майном – було зафіксовано факти реєстрації 26.03.2009 року та 11.06.2009 року права власності за ПАТ “Забір’я” на гідроспоруди №5, гідроспоруди №13, гідроспоруди №24, гідроспоруди №25, дамби №26 та дамби №27. 

“Оскільки ніяких документів по передачі дамб не існувало (та і не можна їх передавати у приватну власність) Києво-Святошинською окружною прокуратурою 11.10.2022 до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості за №42022112200000456, бо у фактах реєстрації вказаних гідротехнічних споруд вбачаються ознаки порушення вимог ч.2.ст.5 ЗУ “Про приватизацію державного майна”, відповідно це є ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 с.190 КК України – заволодіння майном державної власності шляхом обману, що вчинене за попередньою змовою осіб. Йдеться про підробку документів на основі яких провели реєстрацію (скан додається)”,- зазначив він у своєму дописі.

За його словами, саме користуючись витягами про реєстрацію дамб, представники ПАТ, потім ТОВ “Забір’я” звертались спочатку в Бобрицьку сільраду, а потім і в Білогородську сільраду щодо оформлення їм земельної ділянки площею приблизно в 125 гектарів під водними об’єктами, але компанії відмовляли через відсутність підстав для цього.

Це, за словами депутата Білогодської сільради, не заважало ТОВ “Забір’я” до 2021 року регулярно спускати воду і проводити облов риби. 

Ситуація змінилась тільки з новою фазою війни, яку веде в Україні російська федерація. В 2022 році мешканці села Бобриця припинили цей безлад, включно зі збором готівки “за бєсєдкі”. Зазначимо, що власник вказаного ТОВ продовжує судитися з трьома жителями села (учасниками місцевого добровільчого військового формування) за нібито знищення майна, яке, по суті, перебувало на комунальній землі, і за допомогою якого ТОВ “Забір’я” таким чином заробляло “не зовсім законно”. 

Читайте: У Бобриці Геннадій Руденко оголосив війну місцевим добровольцям

Що важливо, у 2022 році, при спробі працівниками “Забір’я” спустити воду для облову риби, місцеві мешканці викликали поліцію, яка, за словами Іваненко, попереджала “спускальшиків води”, що це спроба вчинення кримінального злочину. Але на сьогодні ситуація суттєво змінилася.

На Київщині ТОВ “Забір’я” намагається вкрасти у мешканців села Бобриця ставки і рибу

Справа в тому, що 12 вересня 2023 року Ірпінська дільниця Басейнове управління водних ресурсів (БУВР) середнього Дніпра надіслала на офіційні електронну адресу Білогородської сільради текст змін, що були внесені до Режимів роботи штучних водних об’єктів на річці Бобриця (права притока річки Ірпінь, суббасейн середнього Дніпра, басейн річки Дніпро) на 2023 рік на території Київської області № 91/Р/23-23 від 13.03.2023. Зміни були ініційовані ТОВ “Забір’я” з метою проведення облову риби та підписані 5.09.2023 року. 

“Як таке могло статись, що не маючи права на землю, ставки і маючи кримінальну справу по заволодінню майном державної власності (гідроспоруди/дамби) шляхом обману ТОВ “Забір’я” отримує документ, де вони зазначені “Користувачем”? – та все просто. Так же, як і реєстрація дамб. Вирішили ставити “на зеро”, яка вже різниця якщо є кримінальна справа, то іншої не буде, додасться лише епізод, чи й не шо підкласти ліві “документи”… Ми їх бачили, запит офіційний направив, офіційно отримаємо і передамо в поліцію як ще один факт до спроб заволодіння державним майном. Для всіх актуальна інформація така: на руслових ставах в адміністративних межах с.Бобриця можна проводити тільки любительську і спортивну рибалку згідно “Правил любительського і спортивного рибальства” затверджених Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України 19 вересня 2022 року № 700 – з нормою вилову до 3 кг на 1 людину. Це ж стосується і працівників ТОВ “Забір’я” – вони можуть здійснювати вилов в с.Бобриця виключно як приватні особи”,- резимував Роман Іваненко.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Цю ситуацію голова постійної комісії Київської обласної ради (КОР) з питань екології, природокористування, водних ресурсів, мисливства, ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та інших надзвичайних ситуацій, адвокат Роман Титикало прокоментував KВ наступним чином: 

“Ситуація обурлива. Вказаний водний об’єкт, дійсно, знаходиться в державній власності. Тому мною, як головою профільної комісії КОР, було направлено звернення до БУВР середнього Дніпра з проханням скасувати зміни внесені до Режимів роботи штучних водних об’єктів на річці Бобриця на 2023 рік. Крім того я направив звернення до правоохоронних органів. Вода та водні обʼєкти є надбанням всього Українського народу, обмежувати право людей є протиправним”. 

Як раніше повідомляла KВ, кінцевим бенефіціаром ТОВ “Забір’я” (до 2017 року компанія існувала у формі ВАТ, з 2017 по 2020 роки – ПрАТ.- KВ) є Геннадій Руденко. Він відомий тим, що був народним депутатом України Верховної Ради 4-го скликання, членом СДПУ(о), Головою Комітету ВР з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, а також довіреною особою кандидата на пост Президента України Віктора Януковича в 151-му виборчому окрузі (м. Миргород). В пресі називали його “водієм Бакая” через родинний зв’язок з колишнім одіозним керівником Держуправління справами (ДУС), який після Помаранчевої революції у 2005 році втік до Росії через звинувачення у низці злочинів на території України.

Греблі і кілька штучних водойм, фактично водосховищ, було створено на річці Бобриця (є притоком Ірпеня) після закінчення другої світової війни. Так з’явилось підприємство Київський виробничий рибокомбінат (в інший період Державне виробниче сільськогосподарське підприємство “Забір’я”), яке було фактично приватизоване у 1997 році. Приватизація відбулась з такою кількістю порушень, що в Державному реєстрі судових рішень можна знайти десятки ухвал та судових рішень в спорах між ПрАТ “Забір’я” та прокуратурою. В підсумку у 2013 році водні об’єкти, незаконно передані цій компанії Фондом держмайна, було витребувано на користь держави.

При цьому, представиники ТОВ “Забір’я”, за інформацією місцевих жителів,  продовжили використовувати ці водойми з метою отримання комерційної вигоди на свій розсуд – у тому числі, встановлювали щосезону лавки/столи/мангали і продавали всім охочим право риболовлі та відпочинку на березі річки за готівку з погодинним тарифом.

Судячи з усього, Києво-Святошинська окружна прокуратура, проводячи слідчі дії в рамках провадження №42022112200000456 “про заволодіння майном державної власності шляхом обману, що вчинене за попередньою змовою осіб” моє гарні шанси “розкрити гучну справу” та добитися від суду обвинувачених вироків ділкам. 

фото: колаж КВ

КиївВлада

Автор:
Олександр Красногородський
Рекомендуємо до перегляду
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
19:22 Київщина отримала трьох нових заступників голови Київської ОДА — Євгена Коваленка, Ірину Стареньку та Миколу Калашника. Коваленко працюватиме над питаннями відновлення інфраструктури та…
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
09:00 Нещодавно столична міськрада ухвалила програму управління об’єктами комунальної власності, розраховану на період 2025-2027 років. Усього на її реалізацію планується витратити 251,3 млн гривень,…
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
09:00 В листопаді бюджетні замовники селища Баришівка на Броварщині уклали договорів на кругленьку суму – понад 26 млн гривень. Найбільше грошей спрямували на облаштування…
Banner
QlU7mDx4