Набережна розбрату: в раді Української громади розгорівся земельний скандал

Набережна розбрату: в раді Української громади розгорівся земельний скандал

Черговий скандал в Українській громаді: переформатована більшість депутатів міськради 4 березня звільнила секретаря і висловила недовіру трьом заступникам голови. За однією із версій, приводом до скандалу знову стала земля та питання забудови набережної міста. Інша версія – реванш та політичні розбірки. Голова громади Туренко стверджує, що він оголосив перерву у засіданні і прийняті рішення не є легітимними. Більше того, із “самодіяльністю” депутатів розбиратимуться правоохоронці. 

Як стало відомо KV, 4 березня відбулась 4-та сесія Української міської ради VIII скликання, де частина депутатів проголосували за звільнення секретаря Катерини Проценко (“Слуга народу”) та призначення на цю посаду Оксани Кирилюк (“Слуга народу”). 

Також вони висловили недовіру трьом заступникам голови громади – першому заступнику Григорію Ткаченко, заступникам з питань діяльності виконавчих органів ради Агнесі Олковій-Михницькій та Руслану Садовському. 

Голосування за ці питання відбулося після того, як частина депутатів та голова громади покинули сесійну залу. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Причини

Як написав на своїй сторінці депутат Олександр Кровкін (“За Майбутнє”), деякі питання, що мали розглядатись на сесії, викликали обурення громади. 

Набережна розбрату: в раді Української громади розгорівся земельний скандал“Насамперед це питання про затвердження ДПТ набережної в місті Українка. Особисто до нас як депутатів УМР на електронну пошту були направлені від жителів три звернення з проханням зняти це питання з порядку денного, провести ще одні громадські слухання, оскільки на плані з’явились нові об’єкти, а потім вже вносити це питання на затвердження до порядку денного. Тому на засіданні земельної комісії, головуючим якої є Кровкін Олександр та членами комісії Андрій Нагорний, Воловенко Олексій, Болбут Олег, були зняті ці питання з порядку денного з рекомендацією доопрацювання. Але, голова УМР всупереч цим висновкам все одно виносить це питання на розгляд сесії, затверджує це питання на засіданні виконавчого комітету. До речі слід зазначити, що презентації оновленої ДПТ набережної міста Українка не відбулося не тільки для громади, а і для депутатів, навіть на погоджувальній раді”, – написав він. 

Також він зазначив, що з голосу секретаря ради та профільного заступника було внесено ще перелік земельних питань. Ще, за його словами, обурення громади протягом всього часу існування нової каденції міської ради постійно викликали вивіз сміття по всій території ОТГ (і в місті і в селах), а також прибирання снігу на дорогах (в місті складалось враження, що це не відбувалось зовсім, а в селах депутати це робили власними силами разом з місцевими жителями та підприємцями). Це стало одними із причин висловлення недовіри профільним заступникам.

“До нас також звернулась громада щодо занепокоєння закриттям і невідомої подальшої долі існування бібліотек в селах Жуківці та Верем’я. “Вишенькою на торті” стали нові запропоновані зміни до і так недосконалого регламенту Української міської ради”, – пише він. 

Щодо звільнення секретаря, Кровкін зазначив, що депутати не отримували від неї повної та своєчасної інформації. Зокрема, проєкти рішень приходили на пошту депутатам невчасно та взагалі без додатків, пояснювальних записок до проєктів рішень, а терміни надання інформації грубо та систематично порушувались. 

Набережна розбрату: в раді Української громади розгорівся земельний скандал

Набережна розбрату: в раді Української громади розгорівся земельний скандал

Зміна більшості

Депутат Алевтина Шмагель (“Голос”) у коментарі KV розповіла, що мета виступу – аби голова повернувся до конструктивної роботи. 

Набережна розбрату: в раді Української громади розгорівся земельний скандал“Звільнення заступників голови депутати можуть тільки ініціювати, що ми і зробили. Остаточне рішення має приймати голова, але воно має бути аргументованим. Він не погодився із рішенням, але пояснення ми не отримали. Одним із скандальних питань є забудова набережної певними об’єктами. Нам, депутатам, не продемонстрували проєкт містобудівної документації, їх не оприлюднили для громади, не врахували рішення громадських слухань. Коли ми почали цього вимагати, на сесії голова сказав, що ці документи вкрадені. Про заяву в поліцію він нам не повідомляв”, – каже вона. 

За її словами, до 4 березня лояльну голові більшість у міській раді складали партії “Європейська Солідарність”, “Батьківщина”, ОПЗЖ, “Наш край”, “За Майбутнє” та “Воля”. Наразі у більшості – депутати партій “Голос”, “Слуга народу”, “За майбутнє”, “Воля” і один представник “Європейської Солідарності”. 

Варто також зазначити, що 9 березня група депутатів разом на чолі із Оксаною Кирилюк вирушили до міської ради, аби зареєструвати пакет документів 4-ї сесії в системі електронного документообігу. 

Набережна розбрату: в раді Української громади розгорівся земельний скандал

Оксана Кирилюк анонсувала проведення сесії на 23 березня. Зареєструвати документи їм не вдалось. 

На сторінці Української громади у Facebook повідомили, що депутати викликали поліцію для відкриття кримінального провадження за ст. 351 Кримінального кодексу України “Перешкоджання діяльності народного депутата України та депутата місцевої ради”.

Набережна розбрату: в раді Української громади розгорівся земельний скандал

Після цього рішення намагались зареєструвати вдруге, але їм відмовили, посилаючись на те, що вони були прийняті із порушенням регламенту. 

Позиція голови 

Голова Української громади Олександр Туренко розповів KV, що він оголосив перерву сесії, яка відбувалась 4 березня. 

Набережна розбрату: в раді Української громади розгорівся земельний скандал“Сесія, яка відбувалась 4 березня, не завершена. Зібралась частина депутатів у період перерви і мені невідомо, що вони там робили. Після перерви сесія відбудеться, у найближчі дні, пройдемось по порядку денному. А іншим подіям нехай дають оцінку правоохоронні органи. Написана заява до Нацполіції, у ЄРДР зареєстрована кримінальна справа. Є певна процедура, якщо депутати хочуть звільнити секретаря, висловити недовіру заступникам, переформатувати більшість чи щось ще, це має бути за законом. Прочитайте закони, намітьте план дій, які ви плануєте. Але якщо до початку сесій ви таке питання не підняли, то підніміть його на наступній сесії, але ж підготуйтесь. Вони почали бунтувати. Я запропонував запросити юристів, аби вони дали оцінку, виписали процедуру і оголосив перерву. Рішення є тоді, коли його підписав голова і поставив печатку, я цього не робив. Протоколи сесії і інші “документи” – це те, чим будуть займатись правоохоронні органи”, – каже він.

За його словами, ту ситуацію, яка наразі відбувається, йому дуже складно зрозуміти. 

“Та коаліційна більшість, яка була, збиралась напередодні сесії, ніяких питань не було. Можливо якісь питання у порядку денному, можливо – політичні ігри “нагорі”. У всій країні продовжується поділ влади. Факторів може бути багато різних. Я поки не розумію, що відбувається. Крім того, є протистояння із двома кандидатами, які програли мені вибори голови (Оксана Кирилюк та Алевтина Шмагель посіла друге та третє місця на виборах відповідно, – KV). Звісно, що вони ніколи не будуть задоволені. І, можливо, я б так само поводився на їхньому місці. Такий собі реванш. Та чи можна назвати Оксану Кирилюк новим секретарем, якщо вона сама за себя голосувала? Та її чоловік також за неї голосував. Хіба це не конфлікт інтересів? Робіть висновки”, – завершив він. 

За даними на сторінці Української територіальної об’єднаної громади у Facebook, сесія може відбутись сьогодні, 9 березня о 16 годині. 

Набережна розбрату: в раді Української громади розгорівся земельний скандал

Нагадаємо, як раніше писала KV, скандал навколо забудови набережної Українки розгорівся ще у 2018 році. Тоді причина була у затвердженні детального плану території (ДПТ). Влада міста хотіла побудувати на місці зони відпочинку готель, парковку, відвести місце для МАФів. Громада стверджувала, що набережна – остання упорядкована зелена територія для сімейного відпочинку. 

Читайте: Безвластие: горсовет Украинки остался без исполкома

Фото: колаж KV

КиевVласть

Автор:
Виктория Билоус
Рекомендуємо до перегляду
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
09:00 Генпрокуратура через суд намагається повернути державі земельну ділянку площею 5,69 га на просп. Академіка Глушкова, 65 (територія НПП “Голосіївський”). У 2022 році право…
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
Banner
QlU7mDx4