Наша пісня гарна нова: в Українській громаді триває скандал довкола землі

Наша пісня гарна нова: в Українській громаді триває скандал довкола землі

Майже триста питань щодо розподілу землі вкотре не спромоглася розглянути Українська громада. На черговій сесії 25 листопада з цього приводу зчинився скандал, частина депутатів відмовилися від голосування. 2 грудня сесія продовжилася, однак знов безрезультатно. Після чого, натякнувши на політичний тиск, пішла у відставку секретар ради. Причини скандалу з’ясовувала KV.

Як стало відомо KV, вчора, 2 грудня депутати Української міської ради в ході продовження 12 пленарного засідання проголосували за зняття з розгляду блоку земельних питань, що включав 278 пунктів. Попередньо земельна сесія вже переносилася.

Так, 25 листопада депутати заявили, що не будуть голосувати за блок земельних питань, допоки не завершиться суд, що визначає легітимність рішень керівництва громади, в тому числі й щодо земельних питань. В результаті, депутати покинули сесійну залу.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

На відео: сесійне засідання Української міської громади від 25.11.2021 року

Судова тяганина

Протягом трьох місяців триває судова тяганина, яка розглядає питання правомірності підписання головою та секретарем ради низки рішень. За цей час Київський окружний суд вже встиг винести чотири ухвали по цій справі, а Шостий апеляційний суд відкрити апеляційне провадження.

Зокрема до суду звернулися депутати Української громади, які просили суд визнати протиправним та скасувати внесення низки змін до рішень щодо програми розвитку соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури та бюджету на 2021 в частині заходів, що включали будівництво критого ринку по вул. Юності та капремонт дороги.

5 листопада Київський окружний адміністративний суд задовольнив депутатський позов і прийняв рішення у справі № 320/10858/21

“Визнати протиправними дії секретаря Української міської ради Проценко Катерини Василівни та Українського міського голови Обухівського району Київської області Туренко Олександра Валентиновича щодо підписання наступних рішень”, – йдеться в рішенні суду. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Також суд визнав протиправним підписання головою Олександром Туренком та секретарем Катерини Проценко внесення змін до рішення ще першої сесії щодо затвердження персонального складу постійних комісій.

Так, перед початком розгляду земельного блоку на сесії 2 грудня депутат Олександр Кровкін (“За Майбутнє”) наголосив, що є рішення суду щодо незаконно прийнятих рішень, що стосуються будівництва ринку, доріг та внесення змін до складу комісій рад. Та в якому йдеться про те, щоб заборонити вчиняти будь-які дії голові та секретарю. 

“Прошу вас дотримуватися норм закону, привести комісії в легітимний склад і лише після цього голосувати земельні питання. За сьогоднішній день всі земельні питання, що розглядалися в комісіях, не є легітимними! Не підставляйте людей!”, – говорить він. 

Також депутати наголосили, що до раніше затвердженого блоку додалися нові земельні  питання. Тож заявили, що не братимуть участі у голосуванні, доки не завершаться судові дебати. 

У свою чергу, керівництво громади зауважило, що це рішення суду набуде чинності лише після його розгляду в апеляційному суді. Тож рішення комісій і їх склад є легітимними і не заборонено депутатському корпусу виконувати свої повноваження.

“Наразі юридичним відділом готується необхідний пакет документів для подання апеляційної скарги задля оскарження відповідного рішення Київського окружного адміністративного суду”, – зауважила головний спеціаліст юрисконсульт громади Ірина Ярмоленко. 

Позиція влади

Нагадаємо, в Українці рада не може ухвалити термінові для громади рішення вже більше як пів року.

Наша пісня гарна нова: в Українській громаді триває скандал довкола землі“У нас вже були подібні гойдалки. Ми періодично проводили сесії, коли вже народ розпочинав бунтувати з приводу соціальних питань. Депутати голосували, розуміючи, якщо завтра стане місто, то їх просто витягнуть із сесійної зали і за народною ініціативою відкликають. Ситуація повторюється і вона унікальна. Як я розумію, причиною залишається незаконний видобуток піску на території Української громади. Є люди, які через своїх депутатів намагаються протягувати питання будівництва кар’єрів. Намагаються, навіть, відкрити видобуток поблизу Війтовецького заказника. На сесію вже тричі подавали погоджувальні  документи щодо відкриття кар’єру і стільки ж ми це питання не підтримували. Та є певна група депутатів, яка продовжує  відстоювати інтереси компанії. Я виступив із ініціативою встановити на в’їзді в громаду вагову, як це вимагає постанова Кабміну, щоб не було перевантажень на дорогах загального значення. Плануємо зробити запит на закріплення за цією ділянкою інспектора. І я впевнений – це питання теж не проголосують. Бо на цій ваговій буде відеофіксація і можливість проаналізувати скільки реально піску продається на території громади. І скільки податків мала би сплатити компанія, що займається цим видобутком”, – розповів очільник громади Олександр Туренко.

6 грудня запланована вже бюджетна сесія, яка стосуватиметься затвердження бюджету на 2022 рік. І за словами Туренко, якщо депутати не проголосують і за це питання, то наслідки для громади будуть неминучі. 

“У першу чергу не буде можливості навіть прибрати сніг, не відбудуться тендери і будуть заморожені всі комунальні послуги. Якщо ми не приймемо бюджет, то ми не матимемо фінансування, і змушені будемо закривати виключно захищені статті”, – говорить він.

За його словами, депутати аргументують зрив сесій незаконними діями та незадовільною роботою комісій. 

“Депутати громади подають в суд і блокують цільове фінансування, яке нам надала держава – 15 млн гривень на будівництво м’ясомолочного ринку, якого у місті немає і вкрай потрібен, адже мешканці не можуть одержати якісну послугу. Більше того, цей ринок буде комунальний і даватиме прибутки громаді. І для того, щоб освоїти цю держсубвенцію, необхідно об’явити тендер, визнати переможця. Але це питання на сесії блокують. Моя думка, можливо, хтось на цьому місці хотів побудувати приватний ринок і набивати власні кишені”, – розмірковує голова.

Туренко також зауважив, що сесії відвідує меншість, а є частка депутатів, яка взагалі пропустила більше половини пленарних засідань. І, відповідно до законодавства, їх би вже мали відкликати за народною ініціативою.

“Відкликання цих депутатів може ініціювати саме їхня партійна сила. І це для нас найбільша проблема. Для місцевого самоврядування ідеальний варіант, коли депутатів  все ж обирають за мажоритарною системою. Коли вони обираються за партійними списками, то і керує процесом партія і вона не діє в інтересах громади, а саме в партійних, тим самим знищуючи місцеве самоврядування”, – резюмував він. 

Позиція депутатів

Також KV поцікавилися позицією представників депутатського корпусу щодо ситуації, яка виникла із розглядом земельних питань.

Депутат Роман Рябчіков (“Європейська Солідарність”):

Наша пісня гарна нова: в Українській громаді триває скандал довкола земліЯкщо подивитися запропонований до розгляду порядок денний, то дійсно виникає багато питань з приводу земельних проєктів рішень. І саме через них, на мою думку, і виникла така складна ситуація. Моя точка зору: треба детальніше вивчати ці земельні питання і лише потім приймати рішення, і не лише профільній комісії. Адже депутатам не до кінця донесли, де розташована та чи інша ділянка, що то за земля,  хто купує чи продає, яка ситуація щодо наявності кадастрових номерів. Ці дані – відсутні. Вважаю, що озвучене судове рішення не було основною причиною, чому не проголосували, це все ж більше стосується земельних питань.

Депутатка Ізабелла Маєва (“Слуга народу”):

Наша пісня гарна нова: в Українській громаді триває скандал довкола земліСитуація набагато глибша і загострюватися вона почала не довколо земельних питань, а набагато раніше. Частина депутатів визнала незаконними внесення змін до складу комісій. І, відповідно, вони вважають, що тепер комісії розглядають питання також незаконно, як і внесення змін до рішень земельною комісією. Суд ухвалив рішення, рада у свою чергу – подала апеляцію. Тож і доки ця апеляція не розглядалася – все є легітимним. 


Депутатка Олена Кровкіна (“За Майбутнє”):

Наша пісня гарна нова: в Українській громаді триває скандал довкола земліБуло проголосоване рішення щодо розподілу по комісіям, але погодили це рішення не з усіма депутатами. До регламентної комісії потрапило три представника від “Європейської Солідарності”, а в соціальну – три від “Голосу”. Згодом рішення було знову переголосование також без заяв від депутатів. Крім цього, влітку прийнято рішення з приводу надання держсубвенції на будівництво ще одного критого ринку. Річ не у тім, що голова випросив ці кошти не на більш важливі потреби, а в тому, що питання “дотягнули” до кінця року. Відповідно до постанови Кабміну, якщо громада не встигає використати ці кошти, вони повертаються в державу, і вже громада має за свій рахунок закривати питання. Також проголосоване рішення щодо ремонту дороги за 28 млн гривень за рахунок субвенції. Але по факту цю субвенцію громаді ніхто не надавав. І дорога не в найкритичнішому стані, а за ці кошти в громаді можливо було відремонтувати куди більше доріг, які взагалі в жахливому стані. Тож депутати від партії “Голос” подали до суду з приводу оскарження цих рішень. Суд спочатку ухвалив заборонити вчиняти будь-які дії стосовно цих питань до завершення судового процесу. Та цією ухвалою голова знехтував. Знову було прийнято рішення за поданням голови і “Слуг народу” внести зміни до складу комісій. Але ж знову, цих депутатів, які були неугодні голові, перемістили не до тих комісій, які вони бажали. Це виглядає так, що створюється якраз зручна для голови комісія по земельним питанням. На сесію було винесено багато земельних питань і прийнята ухвала суду, що вона не втрачає чинність аж до прийняття апеляційного суду. А суд першої інстанції встановив, що рішення були прийняті незаконно. Тож на сесії депутати попросили зібрати комісії в легітимному складі і переглянути всі земельні питання, щоб люди не стали заручниками незаконних обставин, коли рада прийме рішення і знову розпочнуться суди. Тож депутати відстоюватимуть рішення суду і надалі.

На сесії депутати заявили і про те, що голова поміж людських, просунув питання стосовно виділення ділянок більше гектара одним масивом в Плютах, і що там таких питань 14 і стосуються вони підставних осіб. Щодо кар’єрів, є закон, який дозволяє цим компаніям працювати за замовчуванням, якщо упродовж місяця на сесії депутати не відмовили компанії у видобутку піску. Земельна сесія востаннє була, напевно, в січні. Тільки, напевно, голова знає, скільки звернулося до нього охочих відкрити кар’єр. Голова земельної комісії неодноразово цікавився у голови, чому не скликаються земельні сесії, за законом вони мають проводитися не рідше одного разу на місяць. За ці пів року, яка кількість компаній за замовчуванням може вже займатися видобутком піска? І депутати тут вже нічого не вдіють. 

Вугільний слід

Цікаво, що після сесії 25 листопада в інтернеті, на сторінках інформаційного порталу “СтопКор”, опублікували анонімну версію причин скандалу в Українці з посиланням на джерело. Нібито, йдеться в повідомленні, причиною суперечки стали землі ПАТ “Центренерго”, а також території, що перебувають у комунальній власності Української громади. 

Зокрема, в місті Українка розташована Трипільська ТЕС, яка входить до складу ДП “Центренерго”. Йдеться у публікації про можливу передачу майже 2 га земель із подальшим перетворенням вугільних складів ТЕС на точки зберігання піску. Наголошуючи, що низку земельних ділянок передати такому собі Семену Коширенкову, який начебто займається незаконним видобутком піску з потурання владних структур.

Справді, на сесії депутати мали б розглядати питання 3.190 про надання дозволу ФОП Коширенкову Семену В’ячеславовичу на розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки комунальної власності в натурі (кадастровий номер 3223188000:01:045:0017) для будівництва та обслуговування будівель торгівлі для будівництва складу-магазину по вул. Промислова 1/1. Мали б проголосувати і за надання дозволу на виготовлення документації щодо поділу та об’єднання земельних ділянок Трипільської ТЕС. 

Насамкінець

12 сесію, що мала відбутися 25 листопада, в черговий раз перенесли на друге грудня. У залі на початку сесії зареєструвалося 19 депутатів і цього було достатньо, щоб розглянути порядок денний. І тут не обійшлось без змін. 

Депутати вирішили перестрахуватися через критичний брак більшості і запропонували зняти з розгляду весь блок земельних питань. А секретар Катерина Проценко заявила про бажання скласти достроково свої повноваження з 10 грудня та вийти зі складу виконкому. 

Наша пісня гарна нова: в Українській громаді триває скандал довкола землі“Я вас закликаю при будь-яких подальших спільних діях в цьому залі демонструвати лише виважені рішення, які б слугували на користь нашої громади. І закликаю знаходити компроміс при будь-яких ситуаціях”, – прокоментувала своє рішення секретар. 




На відео: продовження засідання 12 сесії Української міської громади від 02.12.2021 року

Нагадаємо, як раніше повідомляла KV, в Українській громаді повторився сценарій трирічної давнини. Депутати пішли шляхом народних обранців минулого скликання і розділилися на два ворогуючі табори. Каменем спотикання знову стали питання до незадовільної роботи влади, невиконання програм та використання цільових коштів. Про це вголос тепер говорить нова депутатська більшість. Керівництво ж громади, навпаки, наголошує на тому, що активна більшість навмисно блокує роботу. 

Так, у березні переформатована більшість депутатів піднімала питання звільнення секретаря ради і висловила недовіру трьом заступникам голови. За однією із версій, приводом до скандалу стала земля та питання забудови набережної міста. Інша версія – реванш та політичні розбірки. Голова громади Туренко тоді стверджував, що він оголосив перерву у засіданні, а прийняті рішення не є легітимними. Більше того, із “самодіяльністю” депутатів мали розібратися правоохоронці. 

Читайте: Набережна розбрату: в раді Української громади розгорівся земельний скандал

Вже після зміни більшості в раді Української громади, продовження сесії було призначено на 9 березня. Однак депутатам не вистачило кворуму, в зв’язку чим продовження 4 сесії ради Української територіальної громади було перенесено на 23 березня.

Читайте: После скандальных событий в Украинке не смогли провести сессию

Так, у червні відбулася шоста сесія Української громади, у роботі якої взяла участь лише депутатська більшість. Не брали участь у засіданні ні голова громади, ні секретар. Серед резонансних питань – висловлення недовіри та розпуск складу Виконавчого комітету і дострокове припинення повноважень секретаря ради.

Читайте: Замкнене коло: депутатський корпус Української громади знову розколовся

Фото: колаж KV

КиевVласть

Автор:
Ілля Мандрикін, Інна Міхно
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
09:00 В листопаді бюджетні замовники селища Баришівка на Броварщині уклали договорів на кругленьку суму – понад 26 млн гривень. Найбільше грошей спрямували на облаштування…
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
09:00 Столична влада ухвалила бюджет Києва на 2025 рік та внесла зміни до Програми економічного та соціального розвитку (ПЕСР) в частині видатків на наступний…
Що отримали кияни за понад тридцять років будівництва Подільського мостового переходу
Що отримали кияни за понад тридцять років будівництва Подільського мостового переходу
09:00 Перший день зими в столиці ознаменувався запуском руху легкових авто одним з найвідоміших довгобудів столиці – Подільським мостовим переходом, який зʼєднав Поділ та…
Banner
QlU7mDx4