Нова енергія: Бучанський район примножив постачальників тепла та води

Нова енергія: Бучанський район примножив постачальників тепла та води

В області затвердили ліцензії щодо надання теплової енергії та водопостачання. КОДА затвердила і переоформила ліцензії столичним підприємствам, а також низці громад Бучанського району. Серед постачальників – новостворені комунальні підприємства та приватні компанії, що діють під керівництвом депутатів, забудовників, підприємців. Анулював губернатор і дві ліцензії скандальним компаніям-банкрутам.

Як стало відомо KV, голова Київської ОДА Василь Володін підписав низку розпоряджень на право провадження господарської діяльності з виробництва, постачання та транспортування теплової енергії, а також з централізованого водовідведення та водопостачання. 

Згідно з документами, КОДА затвердила і переоформила ліцензії постачальникам з Києва, а також Борщагівської, Бородянської, Гостомельської та Білогородської громад.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Хто є хто

ТОВ “Постачтепло-9″*, що зареєстроване в Києві по проспекту Свободи, 26-В, одержало дві ліцензії. А саме – на виробництво та постачання теплової енергії. І згідно із даними YouControl, це є основною діяльністю підприємства, що працює на тепловому ринку майже два роки під керівництвом луганчанина Сергія Піщугіна. Він і заснував товариство, заклавши в його статутний фонд 5 тис. гривень. 

У 2007-2014 роках Піщугін займався у Луганській області підприємницькою діяльністю у сфері оптової торгівлі харчовими продуктами, напоями та тютюновими виробами. Свого часу очолював Новоолександрівський кінний завод № 64 Мінаграрної політики, був серед засновників та керівників луганських теплових підприємств ТОВ “Теплоснаб-1”, ДП “Бму-Термо”, ДП “Агентство “Новий формат”, ТОВ “Наіра-7”, ТОВ “Луганськтепло”. Нині він є засновником з аналогічною діяльністю ТОВ “Кам’янськтепло, ТОВ “Одесатепло” та керівником компаній, які засновані панамсько-канадськими корпораціями – ТОВ “Луганськ-теплопостач”, ТОВ “Лугтеплосервіс” тощо

За даними джерел, Піщугін неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності щодо порушень порядку ведення податкового обліку, утримання та перерахування ПДФО та вимог законодавства про працю і охорону праці.

Серед ліцензіатів ще одне київське підприємство – ТОВ “Скан-Тепло, що зареєстроване у столиці за адресою: вул. Стеценка, 28/63. Воно, як і попереднє ТОВ, має дві аналогічні теплові ліцензії. На його статутному рахунку 10 тис. гривень. Керує підприємством Олексій Анчішкін, а належить воно підприємцю з 14-річним стажем Владиславу Єфіменко, який з 2007 року надає в оренду й експлуатацію власне чи орендоване нерухоме майно. Крім того, він керує благодійним фондом “Благодійсвіт” і є засновником низки будівельних компаній, як ТОВ “Веста-Буд”, ТОВ “Вентиляційна компанія Веста”, ТОВ “БК “Тріумф” тощо.

Три ліцензії на виробництво, постачання та транспортування теплової енергії відійшли до ТОВ “Управляюча компанія “Зараз-5”, що здійснює свою діяльність на території новоствореної Борщагівської громади. ТОВ базується у селі Чайки по вулиці Лобановського Валерія, 23, нині Бучанського району.

У досьє ТОВ з 15,3 млн статками зауважено, що воно займається комплексним обслуговуванням об’єктів з 2019 року. Має воно двох керівників: директора Геннадія Школьнікова та підписанта – Федора Левченка. А заснували ТОВ забудовник Олексій Кулагін та його дружина Оксана Кулагіна, які є власниками ще як мінімум понад десяти компаній. 

Кулагін відомий на Київщині, як керуючий власник девелоперської компанії “Омокс” та забудовник ЖК “Чайка” і “Сонцтаун”, а також як депутат-самовисуванець Петропавлівсько-Борщагівської сільради VII скликання, як і його дружина Оксана – керівниця ТОВ “Фінансово-кредитна група “Чайка” та президент групи компаній “Чайка”. 

Читайте: Под Киевом ночью произошла попытка рейдерского захвата ЖК “Чайка”

У 2019 році активісти ГО “Народ проти корупції” заявили, що виявили можливе ухилення від сплати податків та приховування статків Кулагіною. Ніби-то вона декларувала 1,5 млн гривень поворотної фінансової допомоги від ТОВ “Омокс”, не вказавши цю суму у своїх доходах. 

Так, у її декларації за 2020 рік ще як депутата вказано, що вона має квартиру на 119,6 кв.м у Києві, квартиру у селі Чайки на 701,4 кв.м, будинок на 193,7 кв.м та дві земельні ділянки на 3 142 кв.м в Обухівському районі та інше майно. Олексію Кулагіну належить дві квартири в селі Чайки на 56 кв.м та 701,4 кв.м  та земельні ділянки тут та у Білогородці загальною площею 23 216 кв.м (2,3 га). 

З-поміж цього вона задекларувала нематеріальні активи і цінне майно – італійський сервіз та сервіс бренду Versace, шубу, п’ять годинників та низку ювелірних виробів, а також ще п’ять годинників та ювелірні вироби чоловіка. Їздить вона на Mercedes-Benz GLE-Coupe 2016 року, Mercedes-Benz S 550 2010 року, Кулагін – на Hummer H2 2008 року, Mercedes-Benz GL 450 2007 року та Mercedes-Benz GL 350 CDI 4 MATIC 2015 року. А заробила вона за рік всього понад 345 тис. гривень, а чоловік – трохи більше 488 тис. гривень. Найбільші суми грошових активів родина зберігає готівкою: Кулагіна – 550 тис. гривень та 885,5 тис. доларів, чоловік – 3,6 млн гривень, 80 тис. доларів, а також вона позичила понад 92 тис. гривень, а він – 155 тис. гривень. 

Лунало прізвище Кулагіних і у скандалі з відключення опалення мешканцям одного із будинків ЖК “Чайка” через відмову користуватися послугами їхнього жеку. 

“Бородянкатеплопостачання” – комунальне підприємство Бородянської громади, яке вона заснувала у квітні цього року із статутним капіталом у розмірі 100 тис. гривень аби забезпечити мешканців території тепло- та водопостачанням, водовідведенням та іншими послугами. Для цього КОДА надала підприємству чотири ліцензії – на централізоване водопостачання та водовідведення, а також – на виробництво, постачання і транспортування теплової енергії. КП базується також у Бучанському районі у селищі Бородянка по вулиці Вокзальна, 1-А і керує ним депутат громади VІІ скликання обраний від партії “Наш Край” Сергій Кулик.

У Бородянці він також зареєстрований як приватний підприємець, який працює у сфері роздрібної торгівлі деталями та приладдям для автотранспортних засобів з 2010 року та до цього займав посаду замдиректора КП Бородянської селищної ради “Бородянкатепловодопостачання”. Згідно із його декларацією кандидата на посаду директора оновленого КП, у 2020 році він заробив понад 239 тис. гривень, ФОП йому принесло заробіток в 194 тис. гривень. Із майна у нього три ділянки на 2 943 кв.м (село Дружня та Бородянка) та квартира у Бородянці на 64 кв.м, із рухомого майна – трактор та автомобіль ГАЗ 2006 року випуску. 

З початку свого існування КП встигло вже провести 12 тендерів щодо закупівлі теплового обладнання, офісної техніки, розробку документації, проведення телекомунікацій тощо. 

Надала КОДА у цьому районі ліцензію і ще одному КП – “Гостомель-водотеплопостачання”, що розташоване в Гостомелі по вулиці Свято-Покровська, 125. Підприємство планує надавати послуги з централізованого водопостачання та водовідведення для створеної восени 2020 року Гостомельської громади. Місцева влада заснувала підприємство нещодавно – два місяці тому. Розмір фонду КП невеликий – всього 1 тис. гривень. Керуватиме підприємством Ігор Дорошевський. В його декларації кандидата на посаду начальника Управління житлово-комунального господарства вказано, що він має квартиру на 48,40 кв.м в Полтавській області, будинок на 38,29 кв.м та ділянку на 1210.1 кв.м у Кіровоградській області. Їздить він на AUDI A6 2000 року. А його дохід у 2020 році склав загалом 266 тис. гривень (заробітна плата та пенсія). 

Нагадаємо, що за видачу кожної ліцензії з ліцензіатів справлятиметься разова плата в розмірі 10% від розміру одного прожиткового мінімуму. 

Крім того, у Бучанському районі губернатор переоформив на безстрокову ліцензію на водопостачання та водовідведення для КП “Комбінат комунальних послуг с. Білогородка” Білогородської громади. У зв’язку з цим була визнана недійсною ліцензія, яку КОДА видала ще у 2015 році. 

За даними порталу “Антикорупційний монітор”, останні тендери підприємство проводило у квітні цього року. КП виграло два тендери на надання послуг з водопостачання на суму майже 35 тис. гривень і гарячої води на сумму в понад 661 тис. гривень Центру ПМСД громади, на надання послуги з ремонту і технічного обслуговування вимірювальних, випробувальних і контрольних приладів Білогородській школі №2 на сумму в 18 тис. гривень, пари та гарячої води школі №6 на понад 926 тис. гривень. До цього з початку року КП встигло взяти участь в низці тендерів і виграти лоти на загальну суму в понад 1 млн гривень.

Також влада столичного регіону на підставі заяви ліцензіата ТОВ “Ресурсозбереження” (Вишнева громада) анулювала підприємству ліцензії на виробництво (серія АГ № 500670) та постачання (серія АГ № 500671) теплової енергії, видані КОДА ще у 2011 році.

Як раніше повідомляла KV, на Київщині діють підприємства-боржники перед Нафтогаз. Це близько 26 компаній-постачальників. Серед них опинилося і ТОВ “Ресурсозбереження” з боргом у понад 2 млн гривень. Так, у квітні цього року через ці борги майже три тисячі мешканців багатоповерхівок у Вишневому вимушені були жити без гарячої води. Загалом жителі домівок, які обслуговувалися “Ресурсозбереженням”, жалілися на тарифи та відключення гарячої води упродовж років, а обслуговувало ТОВ місто з 2005 року. Всі ці процеси супроводжувались довгими судовими процесами. 

Читайте: Зневоднення. Жителям Вишневого разом з опаленням вимкнули гарячу воду

За даними YouControl, “Ресурсозбереження” зареєстроване у 2000 році за адресою місто Вишневе, вул. Європейська, будинок 34-Б. Виручка підприємства за 2019 рік становила приблизно 23 млн гривень. Наразі порушено справу щодо банкрутства підприємства, яке належало Наталії Лавренчук з Житомирської області та Сергію Шепеленко з Донецької області. 

Анулювали в КОДА на підставі заяви ліцензіата, ТОВ “Аркада-Житлосервіс”, ще одну ліцензію від 2011 року серії АВ № 582483 на централізоване водопостачання та водовідведення. Це ТОВ зареєстроване в Києві по вулиці Євгена Сверстюка, 11 і здійснює свою діяльність вже понад 13 років. Компанія має солідний капітал у розмірі понад 18 млн гривень, а надає ТОВ послуги з прибирання. У складі його засновників декілька бенефіціарів – це київські приватні компанії НМТ Інвестментс”, Хаузінг Бюро 2020″ та Костянтин Паливода. Останній є також серед засновників ТОВ “Політехноледжі” – виробництво комунікаційного обладнання.

Та найбільше в останні роки ім’я Паливоди було пов’язане вже із збанкрутілим АТ АКБ “Аркада, яке він заснував ще у 2004 році зі статутним капіталом у розмірі в понад 320 млн гривень. 

Нагадаємо, що вже кілька років АТ АКБ “Аркада” не могло завершити будівництво розпочатих житлових комплексів в столиці, серед них і славнозвісні мітингами та протестами  ЖК “Патріотики на Озерах”, ЖК “Еврика” будівництво яких зупинилося фактично ще два роки тому. Серед основних причин блокування будівництва називали і політичні дії з боку КМДА і НБУ. Протестуючі у свою чергу стверджували, що стали заручниками “бізнес-розбірок” між банком “Аркада” та КМДА.

Ситуацію вдалося кардинально змінити лише з підписанням у квітні цього року Меморандуму щодо добудови трьох ЖК. 13 липня було презентовано графіки виконання будівельних робіт і введення в експлуатацію ЖК “Патріотика” та ЖК “Еврика”.

Читайте: Інвестори Аркади можуть отримати квартири вже через три роки: Дирекція презентувала попередні графіки з добудови

У липні же у черговий раз не відбулися торги з продажу офісної будівлі ліквідованого банку Аркада на вулиці Ольгинській, 3. Аукціон був визнаний таким, що не відбувся через відсутність учасників. При цьому стартова ціна будівлі була знижена на 30% в порівнянні з ціною цього ж лота на попередніх торгах.

Нагадаємо, що на Київщині триває підготовка до нового опалювального сезону. Деякі громади працюють над цим у авральному режимі, проблеми створюють авансові платежі та судові справи, порушені проти боржників. Над низкою громад навіть нависає загроза зриву опалювального сезону через затримку передачі комунального майна. В цілому в громадах з нетерпінням очікують, якою буде ціна на газ.

Читайте: Зима близько: на Київщині стартувала підготовка до опалювального сезону

*** ТОВ “Постачтепло-9” (код ЄДРПОУ: 43322384).

*** ТОВ “Скан-Тепло” (код ЄДРПОУ: 43883870).

**** ТОВ “Управляюча компанія “Зараз-5” (код ЄДРПОУ: 43239181).

***** КП Бородянської селищної ради “Бородянкатеплопостачання” (код ЄДРПОУ: 44300471).

****** КП “Гостомель-водотеплопостачання” (код ЄДРПОУ: 44342972). 

******* КП “Комбінат комунальних послуг с. Білогородка” Білогородської сільської ради (код ЄДРПОУ: 30367834).

******** ТОВ “Ресурсозбереження” (код ЄДРПОУ: 31254730). 

********* ТОВ “Аркада-Житлосервіс” (код ЄДРПОУ: 35758649).

Фото: колаж KV

КиевVласть

Автор:
Інна Міхно
Рекомендуємо до перегляду
Finita la Вирлиця: суд поставив крапку у справі щодо повернення столичній громаді берегів озера
Finita la Вирлиця: суд поставив крапку у справі щодо повернення столичній громаді берегів озера
09:00 Столична прокуратура спільно з активістами добилися повернення до комунальної власності ділянки площею 19,72 га в Дарницькому районі біля озера Вирлиця (фактично, водно-болотні угіддя).…
Справи насущні: скільки та на що у серпні 2024-го витрачала Згурівка
Справи насущні: скільки та на що у серпні 2024-го витрачала Згурівка
09:00 У серпні в Згурівці через Prozorro було зроблено замовлень на понад 11 млн гривень. Цей місяць відзначився укладенням двох “довгограючих” угод – на…
Кримінальний капремонт: Нацполіція розслідує “оновлення” столичного кінотеатру “Краків”
Кримінальний капремонт: Нацполіція розслідує “оновлення” столичного кінотеатру “Краків”
09:00 Правоохоронці вивчають факти можливих розтрати і привласнення бюджетних коштів при здійсненні капітального ремонту кінотеатру “Краків” у Дніпровському районі столиці. У Нацполіції зазначають, що…
Banner
QlU7mDx4