Нові пільги для сімей військових та більше коштів на укриття: Київрада відкоригувала міські соціальні програми

Нові пільги для сімей військових та більше коштів на укриття: Київрада відкоригувала міські соціальні програми

Столична міськрада внесла зміни до двох міських цільових програм соціального спрямування – “Підтримка киян – Захисників та Захисниць України” на 2023 – 2025 роки і “Турбота. Назустріч киянам” на 2022 – 2024 роки. Тепер у Києві передбачені пільги для членів сімей військовослужбовців, які знаходяться у полоні або зникли безвісти – вони матимуть право на компенсацію вартості деяких медичних послуг, на отримання матеріальної допомоги з бюджету столиці, на безкоштовне оздоровлення тощо. Крім того, Київрада збільшила зі 180,5 млн до 554,9 млн гривень видатки на безоплатне харчування дітей пільгових категорій у навчальних закладах міста і передбачила 121,3 млн гривень на будівництво укриттів у закладах соціального захисту.

Як стало відомо KВ, 21 березня 2024 року столична міськрада на своєму пленарному засіданні підтримала проєкт рішення “Про затвердження змін до деяких рішень Київради” (№08/231-244/ПР від 20 лютого 2024 року).

Суб’єктом його подання виступив Департамент соціальної політики Київської міськдержадміністрації (КМДА). У сесійній залі за погодження цього документу проголосували 66 депутатів.

Даним проєктом рішення передбачено внесення змін до двох міських цільових програм – “Підтримка киян – Захисників та Захисниць України” на 2023 – 2025 роки і “Турбота. Назустріч киянам” на 2022 – 2024 роки.

Так, у першій програмі було розширено перелік категорій, які мають право на компенсацію різних медичних послуг та отримання виплат із міського бюджету столиці. Зокрема, Київрада вирішила, що члени сімей киян-Захисників та киянок-Захисниць України, які перебувають у полоні або зникли безвісти, можуть отримувати кошти на придбання лікарських засобів та медичних виробів при лікуванні в стаціонарних умовах, зокрема на ендопротезування, слухопротезування, протезування ока тощо. 

Ця ж категорія осіб буде отримувати матеріальну допомогу з міської скарбниці. Наприклад, члени сімей цих військовослужбовців матимуть право на таку щорічну допомогу, а у випадку, якщо вони є непрацездатними (наприклад, особи з інвалідністю та неповнолітні) – на щомісячну. Розмір такої допомоги коливатиметься від 1,3 тис. гривень до 30 тис. гривень – в залежності від категорії одержувача та періодичності виплат. Крім того, діти таких військових матимуть право на безкоштовне оздоровлення у спеціальних закладах в супроводі одного з батьків або законних представників.

У свою чергу, змінами до програми “Турбота. Назустріч киянам” передбачено збільшення кошторису витрат на виконання двох заходів. Так, депутатський корпус вирішив “потроїти” видатки на харчування дітей пільгових категорій у навчальних закладах столиці у 2024 році – зі 180,5 млн гривень до 554,9 млн гривень. Також Київрада передбачила 121,3 млн гривень на будівництво найпростіших укриттів цивільної оборони та інженерних мереж на території закладів соціального захисту. На це у програмі раніше не було передбачено жодної копійки.

Відповідно, обсяги фінансування вказаної програми на поточний рік зросли з 4,1 млрд гривень до 4,6 млрд гривень, а її загальний кошторис на три роки – з 11,7 млрд гривень до 12,2 млрд гривень.

“Прийняття рішення сприятиме реалізації державної політики соціального захисту окремих категорій малозахищених верств населення Києва, вирішення невідкладних питань матеріально-технічного та соціально-побутового обслуговування громадян міста, які потребують соціальної допомоги і підтримки”, – зазначено в пояснювальній записці до проєкту рішення.

Нагадаємо, програма “Підтримка киян – Захисників та Захисниць України” на 2023 – 2025 роки була затверджена рішенням Київради №6254/6295 від 23 березня 2023 року. Її головною метою є сприяння реінтеграції військовослужбовців та членів сімей “шляхом підвищення ефективності функціонування системи соціальної допомоги, включення додаткових заходів соціальної підтримки, вирішення проблем матеріально-технічного, медичного спрямування, надання послуг професійної адаптації, залучення до культурно-мистецького життя, а також шляхом посилення співпраці з інститутами громадянського суспільства”.

Загальний кошторис цієї програми на три роки складає 2,3 млрд гривень, із яких майже половину – 1,09 млрд – міська влада планує витратити на різні види матеріальної допомоги. Крім того, 300 млн гривень у цій програмі “розписані” на надання грантової допомоги військовослужбовцям на відкриття власного бізнесу, 176 млн – на капітальний ремонт приміщень Комунальної бюджетної установи “Київський міський центр комплексної підтримки учасників бойових дій “Київ Мілітарі Хаб” та закупівлю обладнання для інших столичних закладів, які здійснюють реабілітацію військових, тощо. При цьому, що цікаво, вищезгадані зміни – це перше коригування програми за рік її функціонування.

Читайте: Столична влада прийняла програму “Підтримки киян – Захисників та Захисниць України” на 2023 – 2025 роки

Програма “Турбота. Назустріч киянам” на 2022 – 2024 роки була затверджена рішенням міськради №2726/2767 від 7 жовтня 2021 року. Вона була прийнята задля надання різних видів підтримки малозабезпечених осіб, осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших категорій громадян. При затвердженні цієї програми депутатський корпус передбачив витратити на її виконання протягом трьох років 11,3 млрд гривень. Надалі, протягом 2022-2023 років Київрада шість разів вносила до неї зміни, збільшивши кошторис реалізації програми до 11,7 млрд гривень.

Читайте: Киевсовет утвердил программу “Забота. Навстречу киевлянам” на 2022-2024 годы

Після всіх вищезгаданих коригувань найбільше коштів за цієї програмою міська влада планує витратити на виплату компенсацій КП “Київпастранс” і КП “Київський метрополітен” за пільговий проїзд деяких категорій громадян – 4,6 млрд гривень. Ще 1,7 млрд гривень столичне керівництво має намір витратити на щомісячну адресну допомогу дітям-сиротам та окремим категоріям осіб з інвалідністю, 1,2 млрд – на матеріальну допомогу малозабезпеченим киянам, які опинилися в складних життєвих обставинах, тощо.

Читайте: “Із кишені в кишеню”: Київрада відкоригувала низку “соціальних” програм через дублювання заходів

Нагадаємо, Департамент соціальної політики КМДА з 24 вересня 2019 року очолює Руслан Світлий (на колажі ліворуч). Діяльність цієї структури вже більше чотирьох років контролює заступниця голови КМДА Марина Хонда (на колажі праворуч).

Фото: колаж КВ

КиївВлада

Автор:
Іван Кулик
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
09:00 Наразі в судах вирішується доля 7,8 га лісу в заказнику “Дарничанка” – біля колишнього хутору Рибного в Дніпровському районі Києва. Столична прокуратура вимагає…
Banner
QlU7mDx4