Обережний оптимізм: як Бородянка продовжує відбудову зруйнованого росіянами житла

Обережний оптимізм: як Бородянка продовжує відбудову зруйнованого росіянами житла

Київщина повільно відновлюється після деокупації, будівельники працюють над відбудовою зруйнованого росіянами житла. Процес у регіоні сприймають з обережним оптимізмом. Бородянка, що чимало постраждала від навали рашистів, планує цьогоріч спрямувати фінансування на відновлення в першу чергу багатоквартирного житла, а також доріг, інженерних комунікацій й інших об’єктів. На сьогодні у селищі вщент зруйновано 7 багатоквартирних та 35 приватних будинків.

Новий рік

На Київщині продовжується процес відбудови зруйнованого житла на деокупованих територіях. Внаслідок рашистського нашестя у одній Бородянці  загалом зазнали руйнувань та пошкоджень 1534 будівлі, включаючи як адмінбудівлі, так і оселі містян. Завдані інфраструктурі селища збитки експерти оцінюють у 148,4 млн доларів.

Відновлення житла для мешканців Бородянки є найбільш болючим питанням.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Т.в.о. голови Бородянської селищної громади Георгій Єрко (“За Майбутнє”), розповів KВ, які є зрушення у цьому напрямі та на що планує Бородянка спрямувати кошти, які надійдуть на відновлення житла.

Обережний оптимізм: як Бородянка продовжує відбудову зруйнованого росіянами житла

“Оскільки Бородянка – це одне із селищ Київщини, які постраждали найбільше, на її відновлення потрібно чимало коштів. Ми матимемо можливість потрапити до програми капітального будівництва і відновлення регіону Київщини і, внаслідок цього, Бородянка отримає певні кошти на відновлення в першу чергу осель, а також доріг, інженерних комунікацій й інших об’єктів”, – прокоментував Георгій Єрко.

Також очільник Бородянки розповів, що наразі у селищі є чотири будинки, які потребують капітального ремонту, вони потрапили до програми United24. 

Читайте: На Київщині збираються відбудувати 18 будинків в межах платформи UNITED24

“На сьогоднішній день роботи з відновлення будинків тривають. Відбувається ремонт дахів, а також планується закупити двері для жителів приватних будинків”, – додав він.

Читайте: У Бородянці на відновлення понівечених дахів витратять 10 млн гривень

Начальник відділу містобудування та архітектури Бородянської селищної ради Юрій Міщенко так описав ситуацію, що склалася:

Читайте: У Бородянці на Київщині оголосили архітектурний конкурс на кращий проект відбудови селища

“Зараз будемо розробляти план відновлення Бородянки, там дуже багато аспектів. Є покращення в цьому. Багато уваги приділяється відновленню селища, особливо Київською обласною державною адміністрацією. Станом на сьогодні у селищі зруйновано 7 багатоквартирних будинків, часткового демонтажу потребують 3 “висотки” (вул. Центральна 429А, 429, 367А). Серед приватних будинків повністю зруйновано – 35, підлягають капітальному ремонту – 162 ”, – поділився Юрій Міщенко у коментарі KВ.

Хто будує?

KВ також поцікавилась, скільки підрядників залучено до процесу відновлення житла у Бородянці.

“До відновлення залучаються компанії, які виграють тендери. Були залучені і київські компанії, і компанії з інших регіонів України. Працювало у нас навіть підприємство з Миколаєва, яке займалося відновленням дахів. Також залучені наші місцеві компанії, оскільки великих підприємств в нас немає (на жаль, вони виїхали через окупацію та велику руйнацію селища). Крім того, працюють комунальні підприємства над відновленням дахів та вікон, ремонтом водопровідних систем та систем каналізації тощо”, – поділився очільник Бородянки Георгій Єрко.

Читайте: Поранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює житло в Бородянці

У свою чергу,  Юрій Міщенко додав, що на даний момент у селищі працює 4 підрядника: “Анабуд, “Укрбудмонтаж, “Бородянкатепловодопостачання та СТ “Галактика”.

Читайте: Біля ЦНАПу в Бородянці, що на Київщині, замінять тротуарну плитку

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Пріоритети

Розповів Юрій Міщенко і про те, яким чином влада Бородянки обирає будинки для відбудови.

“У пріоритеті відновити спочатку висотні житлові будівлі. Ми намагаємося максимально замінити дахи, поставити вікна, зробити все, щоб люди могли перезимувати”, – запевнив він.

“Якщо відбудувати багатоповерховий будинок, дев’ятиповерхівку, наприклад, то в ній зможе проживати 200 осіб, а у приватному секторі, якщо витратити ті ж кошти, ми зможемо забезпечити житлом лише 40-50 осіб”, – додав Георгій Єрко.

Ціна питання 

Як дізналась KВ, відновлення житла у Бородянці відбувається за кошти державного бюджету та кошти спонсорів. 

“Представники благодійних фондів приїжджають, роблять заміри вікон та дверей, щоб виконати певний обсяг робіт”, – зазначив очільник Бородянки. 

Також він розповів скільки всього коштів Бородянка отримала на відновлення осель.

“На відновлювальні роботи, зокрема, на поточний ремонт дахів та вікон, на закупівлю будівельних матеріалів нам було виділено близько 40 млн гривень. Проте Бородянка отримала на відновлення будинків не лише фінансову допомогу, а й будівельні матеріали. Також Мінрегіон виконав роботи з відновлення дахів у нашому селищі на суму близько 25 млн гривень”, – прокоментував Георгій Єрко.

Читайте: Бородянщина зможе одержати близько 50 млн гривень на відбудову зруйнованого майна

Обережні очікування

Жителі Бородянки між тим, сприймають плани з відбудови з дуже обережним оптимізмом. Мешканці деяких будинків досі не отримали висновків  з підписами відповідальних осіб про те, чи можна безпечно жити у багатоповерхівках, чи вони, бува, не аварійні.

Обережний оптимізм: як Бородянка продовжує відбудову зруйнованого росіянами житла

Обережний оптимізм: як Бородянка продовжує відбудову зруйнованого росіянами житла

Обережний оптимізм: як Бородянка продовжує відбудову зруйнованого росіянами житла

Нагадаємо, внаслідок збройної агресії росії на Київщині повністю знищено більше 4 674 приватних будинків. Відновлення осель для мешканців столичного регіону наразі є найбільш болючим та актуальним питанням, але оскільки війна триває – наявного ресурсу поки що недостатньо для покриття всієї потреби. Так, згідно з прийнятою Київською обласною військовою адміністрацією (КОВА) програмою, до зими планується відбудувати з нуля 280 приватних осель, ще стільки ж – в наступному році. Спрямувати на ці цілі повинні 1,7 млрд гривень. З цієї суми обласна влада зі свого бюджету вже зарезервувала 200 млн гривень, яких, як запевняють, має бути достатньо для старту робіт.

Читайте: Перші 200 мільйонів гривень або Як проходить відновлення приватного житла на Київщині

Фото: колаж КВ

КиївВлада

Автор:
Владислава Олійник
Рекомендуємо до перегляду
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
19:22 Київщина отримала трьох нових заступників голови Київської ОДА — Євгена Коваленка, Ірину Стареньку та Миколу Калашника. Коваленко працюватиме над питаннями відновлення інфраструктури та…
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
09:00 Нещодавно столична міськрада ухвалила програму управління об’єктами комунальної власності, розраховану на період 2025-2027 років. Усього на її реалізацію планується витратити 251,3 млн гривень,…
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
09:00 В листопаді бюджетні замовники селища Баришівка на Броварщині уклали договорів на кругленьку суму – понад 26 млн гривень. Найбільше грошей спрямували на облаштування…
Banner
QlU7mDx4