У Київській обласній державної адміністрації (КОДА) пройшло засідання, на якому губернатор Василь Володін відзвітував про результати роботи КОДА за 2020 рік. Робота в умовах коронавірусу в облдержадміністрації зосередилася зокрема на таких напрямах, як закупівлі ШВЛ та кисню для лікарень, зведення об’єктів соціальної інфраструктури у рамках програми “Великого будівництва”, залучення інвестицій та підтримка бізнесу в столичному регіоні.
Як передає кореспондент KV, 12 березня пройшло засідання колегії Київської ОДА. Найперше питання порядку денного – результати роботи адміністрації за 2020 рік.
Програми
У звіті сказано, що протягом 2020 року в Київській області з обласного бюджету фактично профінансовано 31 обласну цільову програму на загальну суму 1 млрд 434,6 млн гривень.
Найбільші обсяги фінансування були спрямовані зокрема на будівництво, реконструкцію та капітальний ремонт об’єктів капітальної сфери та доріг – 398,7 млн гривень, та охорону здоров’я – 356,6 млн гривень. Трохи менше – 139 млн гривень – на реалізацію заходів з енергоефективності, та ще 134 млн гривень на розвиток молодіжної політики та спорту.
Крім того, 87,9 млн гривень витратили на соціальний захист населення, 71,2 млн гривень – на освіту, майже 71 млн на екологію. Менш за все направили коштів на житлово-комунальне господарство – майже 54,2 млн гривень.
Охорона здоров’я
За кошти субвенції з державного бюджету для забезпечення опорних закладів охорони здоров’я Київської області закуплено та розподілено 11 систем ультразвукової діагностики на суму 20,9 млн гривень, 10 систем рентгенівських діагностичних на суму 483 млн гривень. З урахуванням централізованих закупівель 2 заклади охорони здоров’я отримали комп’ютерні томографи для приймальних відділень.
Згідно зі звітом, Київщина залишається лідером серед регіонів України за кількістю укладених медичних декларацій. На даний час майже 1,6 млн мешканців Київщини мають декларації на медичне обслуговування, або 89,1% від зареєстрованого населення області.
Кількість лікарень, визначених для госпіталізації хворих на COVID-19, з березня минулою року збільшилася з 14 до 27. Також збільшено кількість ліжок, підключених до кисневого забезпечення: з 54 до 2588.
“Через пандемію COVID-19 2020 рік особливо складним був для медичної галузі. В рамках заходів з протидії пандемії, за кошти обласного бюджету для протидії епідемії на загальну суму 128,8 млн гривень закуплено: апарати штучної вентиляції легень середнього класу, рентгенівські пересувні діагностичні комплекси; аналізатори газів крові з аналізом електролітів, лікарські засоби; стаціонарні концентратори кисню; електрокардіографи, дефібрилятори, комплекти обладнання для проведення досліджень методом ПЛР та інше обладнання. Також, надано фінансову підтримку закладам охорони здоров’я та виділено кошти на оновлення їх матеріально-технічної бази”, – розповів Володін.
Велике будівництво
Як зазначив Володін у звіті, у рамках ініційованої президентом масштабної програми “Велике будівництво” завершено реалізацію проектів на загальну суму 472,7 млн гривень: 359,1 млн гривень – кошти державного бюджету, 113,6 млн гривень – кошти місцевих бюджетів.
За рік на території регіону завершено будівництво, реконструкцію та капітальний ремонт 18 об’єктів соціальної інфраструктури – 7 шкіл, 6 садочків, 5 спортивних об’єктів на загальну суму 170,3 млн гривень (за рахунок коштів ДФРР – 57,2 млн гривень, співфінансування з місцевих бюджетів – 113,1 млн гривень).
Крім цього, завершено роботи з капітального ремонту 7 приймальних відділень в опорних закладах охорони здоров я на суму 49,1 млн гривень (48.6 млн гривень – за рахунок субвенції з державного бюджету, 0,5 млн гривень – співфінансування з місцевих бюджетів).
Повністю завершено 11 об’єктів дорожнього господарства на суму 253,3 млн гривень {за рахунок субвенції дорожнього фонду).
Читайте: У рамках “Великого будівництва” на Київщині цьогоріч відремонтують п’ять шкіл і шість дитсадків
Бізнес
“Протягом минулого року вживалися заходи щодо надання підтримки суб’єктам підприємницької діяльності. Проведена широка інформаційна кампанія для бізнес-спільноти Київщини про реалізацію Державної програми “Доступні кредити 5-7-9%”. За період дії цієї програми представниками бізнесу області станом на початок 2021 року підписано 336 кредитних договорів на загальну суму 997 млн гривень, що є третім показником по Україні”, – наголошує Володін.
Незважаючи на складну економічну ситуацію, кількість суб’єктів підприємницької діяльності за 2020 рік збільшилася на 5,5 тис. одиниць. Станом на початок 2021 року в Київській області зареєстровано 180,4 тис. СПД, у тому числі 1023 тис. ФОПів. А надходження до бюджетів усіх рівнів від суб єктів малого та середнього підприємництва за 2020 рік становили майже 17 млрд грн, що порівняно з 2019 роком більше на 5,2 відсотка, відзвітував очільник КОДА.
Читайте: Програма доступної іпотеки сприятиме економічному розвитку регіону, – В. Володін
Інвестиції
Володін звітує, що область долучилася до оголошеного Мінрегіоном конкурсного відбору проектів регіонального розвитку, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу.
За результатами конкурсного відбору серед проектів, які стали переможцями – 4 проекти Київської області. За даними Мінрегіону, Агенція регіонального розвитку Київської області посіла 2-е місце за кількістю поданих проектів.
Протягом року Київська облдержадміністрація спільно з Агенцією регіонального розвитку забезпечили супровід 6-ти інвестиційних проектів та двох проектів, пов’язаних із створенням кластерів, які перебувають в активній фазі своєї реалізації.
Продовжується робота зі створення індустріальних парків на території Київської області. У 2020 році на Київщині зареєстровано: індустріальний парк “Місто Скла” (м. Березань); індустріальний парк “ПАТОН” (на території Глевахівської селищної ради Фастівського району).
Всього на початок 2021 року до Реєстру промислових парків включено 8 індустріальних парків, які розміщені в Київській області.
Освіта
За даними, наведеними у звіті, у Київській області функціонує 57 опорних закладів середньої освіти, з них 9 створено у 2020 році. В опорних закладах навчається понад 25 тис. учнів, що на 7 тис. більше у порівнянні з 2019 роком.
У 2020 році закуплено 39 шкільних автобусів, що дало змогу для понад тисячі учнів покращити умови підвезення, таким чином в області до закладів освіти підвозяться 100 % дітей, які цього потребують.
“У минулому році значна увага приділялася розвитку та продовженню реформування системи освіти, наданню якісних освітніх послуг. Київська область є лідером в Україні за кількістю додатково створених місць для дітей у закладах дошкільної освіти. За рік їх створено 2845”, – підкреслив очільник КОДА.
Він також зазначив, що на Київщині реалізується проект “Якісне харчування – здорова дитина”. Так, протягом 2020 року проведено поточні та капітальні ремонти харчоблоків у 124 закладах загальної середньої освіти. 75 шкіл забезпечено новим сучасним технологічним обладнанням. Гарячим харчуванням у минулому році охоплено 132,1 тис. учнів. За рахунок місцевих бюджетів харчується 32,2 тис. учнів (100 %) пільгових категорій та 44,3 тис. учнів 1-4 класів.
Київська область має найбільшу мережу інклюзивних закладів освіти: у регіоні станом на сьогодні діє 44 інклюзивно-ресурсних центри, 3 з яких відкрито у 2020 році; 153 ресурсних кімнати, що на 74 більше у порівнянні з 2019 роком. У минулому році також відкрито 92 інклюзивних класи у закладах загальної середньої освіти та 82 інклюзивних групи у закладах дошкільної освіти.
Допомога військовим та людям з інвалідністю
Як йдеться у звіті, в рамках відповідної обласної цільової програми у 2020 році за рахунок коштів обласного бюджету 1480 учасникам антитерористичної операції, членам їх сімей, у тому числі членам сімей загиблих (померлих) учасників АТО виплачено 35,6 млн гривень, а також надано послуги з психологічної реабілітації та професійної адаптації 490 особам на загальну суму майже 4,5 млн гривень.
Грошову компенсацію для придбання житла на загальну суму 57,5 млн гривень отримали 64 учасники бойових дій. Санаторно-курортне лікування отримали 653 учасники АТО/ООС на суму 7,8 млн гривень.
У 2020 році в рамках Київської обласної цільової програми соціальної підтримки людей з інвалідністю на 2017-2020 роки з обласного бюджету виплачено матеріальну допомогу 1399 особам з інвалідністю на загальну суму майже 4,6 млн гривень. На реабілітацію дітей з інвалідністю спрямовано 3,3 млн гривень.
Крім цього, за рахунок коштів державного бюджету у 2020 році: 3910 осіб з інвалідністю забезпечені технічними засобами реабілітації, виготовленими за індивідуальним замовленням, на загальну суму майже 68,8 млн гривень; 458 дітей з інвалідністю забезпечені реабілітаційними заходами на суму 9,1 млн гривень; 64 особи з інвалідністю спінального профілю отримали санаторно-курортне лікування на суму 1,6 млн гривень.
“Важливим напрямком роботи залишається забезпечення соціальним захистом вразливих верств населення. На Київщині продовжується надання підтримки учасникам АТО та членам їх сімей”, – наголошує Василь Володін.
Діти та соціально незахищені верстви населення
Відповідно до звіту голови Київської ОДА, в області виплату державних допомог малозахищеним верствам населення отримали 59,6 тис. сімей з дітьми на суму майже 1,2 млрд гривень.
Виплати по пільгам і житловим субсидіям на оплату житлово-комунальних послуг отримали 135,8 тис. домогосподарств на суму майже 1,3 млрд гривень. 4855 малозабезпечених сімей отримали допомогу на суму 190,5 млн гривень.
На виплату допомоги та компенсації особам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, спрямовано майже 600,3 млн гривень, зазначені виплати отримали 147,2 тис. осіб.
У 2020 році запроваджено виплату грошової компенсації допомоги “пакунок малюка” на дітей, які не були забезпечені цією допомогою. За минулий рік грошову компенсацію отримали 5,3 тис. осіб на суму 26,6 млн гривень.
Компенсацією по догляду за дитиною “муніципальна няня” скористалися 3375 осіб на загальну суму 30,7 млн гривень. Також за рахунок коштів обласного бюджету у 2020 році було придбано 3 мікроавтобуси, які передані для потреб дитячих будинків сімейного типу.
“Одним з пріоритетних завдань у роботі Київської облдержадміністрації є забезпечення права кожної дитини зростати і виховуватись у сімейному оточенні або наближеному до сімейного. Станом на початок 2021 року до сімейних форм виховання в області влаштовано 2997 дітей, з них 2523 дитини проживають у сім’ях опікунів та піклувальників, 474 дитини – у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях”, – додав Володін.
Він також нагадав, що у рамках виконання Плану невідкладних заходів із запобігання та протидії домашньому насильству у грудні 2020 року за участю Олени Зеленської відкрито притулок для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі і перебувають у складних життєвих обставинах. Найближчим часом планується відкриття ще одного аналогічного притулку в області.
Агросектор
У 2020 році в Київській області продовжувалася робота з реалізації державних програм з підтримки агровиробників – за даними звіту, в її рамках ними отримано 245,0 млн грн державної фінансової підтримки. В аграрному секторі завершено реалізацію 5 інвестпроєктів на суму 491,5 млн гривень.
Проведено спільну роботу з Білоцерківським національним аграрним університетом та Мокиародним фондом сприяння інвестиціям щодо створення нового наукового парку Unit Agro. який стане сучасною платформою для розвитку агропромисловою, ведення освітньої та науково-технічної діяльності.
“Сприяння розвитку агропромислового комплексу як сучасної конкурентоспроможної складової економіки Київщини залишається одним з найважливіших пріоритетних напрямів розвитку Київської області”, – підкреслив Володін.
Різне
Відповідно до Програми охорони довкілля та раціонального використання природних ресурсів у Київській області на 2019-2022 роки придбали та встановили обладнання для 3 стаціонарних постів автоматизованої системи моніторингу повітря у Київській області в м. Бровари. м. Біла Церква та у с. Підгірці Обухівського району, забезпечували профілактичні заходи на 13 діючих стаціонарних постах.
Продовжено роботу з ліквідації стихійних сміттєзвалищ, проведено реконструкцію майданчиків для збору твердих побутових відходів, придбано та встановлено 107 контейнерів з роздільного збору відходів у містах Київської області, розроблено інвестиційний проект щодо створення сміттєпереробного комплексу.
З метою ефективного і раціонального планування територій продовжено роботу Архітектурно-містобудівної ради, на якій у 2020 році м року розглянуто проекти Схеми планування території Київської області, 60 проектів генеральних планів населених пунктів. 6 проектів планів зонування населених пунктів (у складі генеральних планів), 45 проектів детальних планів окремих територій.
Розроблено геоінформаційну систему ведення містобудівного кадастру та містобудівного моніторингу.
Київська облдержадміністрація повернула у державну власність 12 земельних ділянок (земель лісового та водного фонду), загальною площею 17,6189 га.
У рамках реалізації Програми енергозбереження Київської області на 2017-2021 розроблено техніко-економічне обгрунтування на проведення комплексної термомодернізації будівель КЗ КОР “Київська обласна клінічна лікарня”; здійснено термомодернізацію 10 об’єктів бюджетної сфери, виготовлено проектно-кошторисну документацію на виконання термомодернізації або термосанації 8 будівель опорних навчальних закладів та на встановлення 2 сонячних електростанцій.
Читайте: На термомодернізацію навчальних закладів Київщини в цьому році витратять 60 млн гривень
На 42 об’єктах бюджетної сфери встановлено індивідуальні теплові пункти з погодним регулюванням, проведено реконструкцію та капітальний ремонт 21 системи вуличного освітлення та замінено лампи на енергоефективні. Здійснено фінансову підтримку 14 ОСББ по відшкодуванню частини витрат на енергозберігаючі заходи на суму 4,2 млн гривень. 8 ОСББ Київської області взяли участь у державній програмі “Енергодім”
Загальна оцінка вартості заходів з енергоефективності становить майже 24,8 млн гривень.
Продовжено роботу щодо залучення інвестицій у реалізацію енергозберігаючих заходів за механізмом енергосервісу. У 2020 році в Київській області підписано 6 енергосервісних договорів на 14,0 млн гривень. Всього в області укладено 36 енергосервісних контрактів.
Проведено реорганізацію КОДА, у результаті якої реалізацію державної політики в області здійснюють 26 структурних підрозділів облдержадміністрації.
У рамках реформи адміністративно-територіального устрою утворено 7 районних державних адміністрацій.
У 2020 році опрацьовано понад 4 тис. звернень громадян, які стосувалися екологічних питань, охорони здоров’я, комунального господарства та соціального захисту, аграрної політики, транспорту та зв’язку тощо. Крім цього, 19,8 тис. звернень громадян надійшло на урядову “гарячу лінію”. За результатами їх опрацювання авторам звернень в оперативному режимі надані відповідні роз’яснення. 3060 держслужбовців та посадових осіб органів місцевого самоврядування пройшли навчання за професійною програмою підвищення кваліфікації.
Нагадаємо, як писала KV, попередній звіт Василя Володіна звучав у рамках 100 днів зо дня призначення його на посаду голови КОДА. Серед своїх досягнень він назвав завершення довгобудів, реорганізацію адміністрації та налагоджену взаємодію з бізнесом та інвесторами.
Читайте: 100 днів Володіна: темпи будівництва, масштабні проєкти та плани
Фото: KV