Голова Київської облдержадміністрації Василь Володін здійснив робочу поїздку Київщиною, відвідавши, зокрема, Бучу та Вишгород. Він оглянув будівельний майданчик спорткомплексу “Академія спорту” у Бучі та перевірив хід реконструкції Бучанської ЗОШ №2, а також відвідав центри масової вакцинації, що працюють в обох містах. Будівництво спортоб’єкту та школи було оцінене позитивно, як і вакцинування населення, робота пунктів щеплення. Щодо останніх Володін наголосив, що їх потрібно активніше “рекламувати”.
Як передає кореспондент KV, очільник Київської ОДА Василь Володін здійснив робочій виїзд 3 серпня.
Спорткомплекс та школа
Разом із головою Бучанської РДА Миколою Ляшенко, головою Бучанської громади Анатолієм Федоруком та заступниками голови КОДА Дмитром Назаренком та Андрієм Лісовиком Володін оглянув перебіг будівництва “Академії спорту”. Її відкриття заплановано до дня Незалежності України – 23 серпня.
Наразі збудовано двоповерхову будівлю, два міні-футбольних поля та спортивні майданчики, влаштовано зовнішні мережі, встановлено вікна та двері. Тривають роботи з внутрішнього та зовнішнього оздоблення, розпочали встановлювати місця для вболівальників, облаштовувати дикторську та освітлення, готуються до настилу спортивного лінолеуму.
“В Київській області до 30-річчя незалежності України з‘явиться сучасна спортивна академія, яка стане спортивним брендом громади та регіону. Багатофункціональний спортивний комплекс буде використовуватися для змагань з олімпійських видів спорту всеукраїнського та міжнародного значення, проведення занять з міні-футболу, баскетболу, волейболу, гандболу, великого тенісу. Також, у ньому будуть проходити заняття з фізичної культури Бучанської ЗОШ №2”, – зазначив голова ОДА Василь Володін.
“Будівництво спортивної арени вийшло на фінішну пряму. Цей спортивний комплекс стане одним із центрів проведення міжнародних змагань, адже у його оснащенні використовують сертифіковане обладнання, виготовлене за європейськими стандартами. Днями розпочнеться монтаж крісел на глядацьких трибунах, з’являться електроштори, що ділитимуть залу на кілька груп. Вже приступають до монтажу баскетбольних щитів, акустичної системи і дикторської”, – додав голова Бучанської міської громади Анатолій Федорук.
До кінця тижня мають завезти баскетбольні щити. Будівельна готовність становить 90%, доповів начальник відділу освіти Бучанської міськради Олег Цимбал.
“Наразі йде будівництво самого спортивного залу, підготовка і укладання спортивного лінолеуму, який має міжнародний сертифікат якості. Із завтрашнього дня ми приступаємо до монтування глядацьких трибун у кількості 480 крісел. До 20 серпня маємо повністю завершити всі роботу і матимемо 2-3 дні для підготовки та прийому гостей”, каже Цимбал.
“Ми також ще пересвідчилися сьогодні в тому, що всі компоненти – будматеріали, обладнання спортивного комплексу – не найдешевші, вибір був зроблений на користь якості. І якщо робота продовжуватиметься у такому руслі, їх буде здано у зазначені терміни, то цей об’єкт буде вірою і правдою служити людям”, – поділився враженнями Володін.
Повідомляється, що будівля “Академії спорту” складається зі спортивної зали, глядацьких трибун, роздягалень, душових, санвузлів, малих тренажерних залів, робочих кабінетів. На території комплексу будується 5 спортивних майданчиків: два міні-футбольних поля зі штучним покриттям, один баскетбольний майданчик із поліуретановим покриттям, один багатофункціональний майданчик, один майданчик для занять зі стріт-файту (street fight). Кошторисна вартість об‘єкту складає 108,4 млн гривень.
Послугами спортивного комплексу зможе скористатися 57 тисяч населення Бучанської міської територіальної громади, а також учасники обласних, державних та міжнародних заходів. Потужність спортивного об’єкта розрахована на 570 відвідувачів на день. Буде створено 34 робочих місця для тренерів та обслуговуючого персоналу спортивної споруди.
Що ж до школи №2, там наразі триває утеплення фасаду, капремонт покрівлі та спортзали.
У закладі, де навчаються 317 дітей, утеплили фасад, замінили покрівлю та частково замінили зовнішні інженерні мережі. До 20 серпня планується завершити всі роботи. Але на цьому оновлення школи не закінчується. Наразі розробляється проєктно-кошторисна документація з добудови нового корпусу Бучанського НВК” СЗОШ І-ІІІ ст. – ЗОШ І-ІІІ ст.№” № 2 з навчальними приміщеннями на 700 місць.
За словами Цимбала, там “теж складені графіки робіт, вони виконуються, закуплені необхідні матеріали, виплачені аванси, підрядники добросовісні”. Завершення робіт – 20 серпня.
Центри вакцинації
Перевірив Володін і центри масової вакцинації – Бучанський центр первинної медико-санітарної допомоги (вул. Катерини Білокур, 1а) та центр і пункт щеплення у Вишгороді (вул. Шолуденка, 6) – тут очільник КОДА навіть здійснив повний тур від реєстрації до кабінету вакцинації, аби “на власному досвіді пересвідчитись, що процес отримання щеплення для людей є максимально легким і доступним”.
У Вишгороді центр почав діяти 23 липня. За цей час більше 1,5 жителів скористались його послугами.
Адреси цих центрів, каже також очільник ОДА, мають бути на слуху.
“Звичайно, ще є над чим працювати. Як можна покращити роботу центрів і пунктів, уже проаналізували. Найближчим часом недоліки будуть виправлені. Акцентую на ключових моментах: організовувати локації для масової вакцинації населення потрібно в приміщеннях з широкими коридорами та просторими приміщеннями; вони мають розташовуватись у зручних для людей місцях, щоб їх було легко знайти. При цьому їхні адреси мають бути на слуху, щоб всі жителі громади знали про них. Саме тому закликав місцеву владу звернути увагу на питання облаштування центрів і активніше проведення інформаційної кампанії. Маємо докласти всіх зусиль, щоб якомога більше наших жителів вакцинувалися. А для цього потрібно забезпечити такі умови, щоб людям було зручно це зробити. Для мене принципово, щоб наші центри та пункти вакцинації не просто були відкритими, а надавали людям послуги якісно. Саме тому почав особисто інспектувати, наскільки вони зручно облаштовані”, – каже Володін.
Голова КОДА зазначив, що інспектування центрів і пунктів щеплень на Київщині буде продовжувати.
“Не втомлююсь повторювати, що вакцинація зараз – єдиний спосіб захиститись від коронавірусу. Закликаю жителів усієї Київщини не втрачати можливість і отримати щеплення. Для цього ми створили всі умови, адже центри в області працюють щоденно й без жодних вихідних. Від того, наскільки свідомо ви поставитеся до кампанії з імунізації, залежить не лише ваше здоров’я, а й ваших рідних. Тож давайте ставитись до цих питань відповідальніше”, – додає Володін.
Нагадаємо, як писала KV, у Київській області продовжують роботу центри вакцинації та пункти щеплення. Сьогодні продовжують працювати всі 28 центрів. Участь у вакцинальній кампанії проти коронавірусу взяли понад 170 тисяч жителів Київщини. Більше 40 тисяч людей із цієї кількості вже отримали по дві дози вакцини.
Читайте: Київщина в лідерах за динамікою вакцинації освітян
Фото: КОДА, Фейсбук