Олександр Головня: ВО “Свобода” гарантує жителям Вишневої ОТГ прозорість використання бюджету”

Олександр Головня: ВО “Свобода” гарантує жителям Вишневої ОТГ прозорість використання бюджету”

Місто Вишневе потерпало від різних проблем: слабка економіка, соціальні довгобуди, розбрат у місцевій владі. Вже зовсім скоро воно разом із Крюківщиною офіційно стане частиною Вишнівської громади. Місцеві “свободівці” тим часом виступають за те, аби долати корупцію та впроваджувати прозорість керування бюджетом та розподілу коштів. Про те, як вирішити проблеми, що турбують місцеве населення, в інтерв’ю KV розповів корінний мешканець Вишневого, кандидат на посаду голови Вишнівської об’єднаної територіальної громади від ВО “Свобода” Олександр Головня.

КиевVласть: Які проблеми є на Вашій території, що вдалося подолати зараз, що і як планується вирішувати та чи є шляхи вирішення?

Депутат Вишнівської міської ради, кандидат на посаду голови Вишнівської ОТГ Олександр Головня: Серед проблем – перенаселення. Через велику кількість людей у міста немає можливості забезпечити усім комфортне існування, обмежуються їх добробут та комфорт. Частково через те, що значна частина території міста віддана під забудови. До того ж, ще з радянських часів слугують інфраструктура, комунікації, навантаження на них через збільшення кількості жителів зростає, вони потребують заміни. Каналізація, водозабезпечення, котельні, електропостачання – зношене на 80% або більше. Потрібно вирішити проблему комунікацій, переглянути можливі проблеми по місцевих КП – це інвентаризація труб, визначення рівня зношеності на тих чи інших ділянках. І замінювати комунікації на цих та потім інших проблемних ділянках за кошти місцевого бюджету. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

У нас також не вистачає центрів дозвілля для дітей та молоді. Це призводить до зростання вживання серед молоді алкоголю та наркотиків. Діти не знають, куди себе подіти, трощать дитячі майданчики. Немає альтернатив, а вони мають бути. 

Існує проблема з паркомісцями, їх не вистачає; єдина парковка, яка була віддана місту у комунальну власність, так і не була запущена. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

KV: Із чим найчастіше звертаються до Вас мешканці?

О.Г.: У переважній більшості просять матеріальну допомогу на лікування, а далі все, що стосується вулиці – благоустрій дворів, зелені зони, допомога із придбанням спортивного інвентаря. Хоч останнє і є прерогативою району, це передається все одно на баланс міста. Ми не можемо не допомогти школам, у яких самі навчалися, а практично всі депутати від ВО “Свобода” – корінні вишнівчани. Є речі, якими у свій час користувалися ще ми, і це прикро, бо цей інвентар не оновлюється досі. Або ті ж дитсадки, у яких не проводять ремонт. Не хочеться, щоб наші діти перебували у руїнах. Ми, свободівці, будемо боротися за те, щоб вирішувати ці питання. Усе залежить від ефективності використання грошей бюджету. Як ти розпоряджатимешся своїм гаманцем, так твоя сім’я житиме, як то кажуть. ВО “Свобода”, як політична сила, гарантує жителям Вишневої ОТГ прозорість використання бюджетних коштів, і протягом всього періоду у владі займає принципову позицію із контролю за використанням фінансів. 

KV Експерти з економіки оцінили досягнення 63 громад Київщини за півроку і відібрали двадцятку лідерів. Вишнівська громада пасе задніх. Як це можна змінити?

О.Г.: Важко говорити про такі моменти. Хоча б через те, що я не знаю, як використовувалися та розподілялися бюджетні кошти на цьому рівні, як віддавалися підряди, як гроші розподілялися між об’єктами – бо все наразі завуальовано, змішане до купи. У переважній більшості ми, свободівці, не голосували за бюджет міста, тому що не довіряємо діючій владі у частині розподілення бюджетних коштів, доцільності тощо. Не віримо ми, що вони ефективно використовувалися. Підстави для такої недовіри – відсутність помітної конкуренції при визначенні підрядника – підрядні роботи виконують одні й ті ж. На мій погляд, вартість більшості виконаних робіт може бути меншою. Це стосується також і комунальних підприємств, керують якими не місцеві, не вишнівчани. Нібито місцевим має бути більше довіри, але у нашому місті корінним чомусь не довіряють керування КП віддаючи їх уродженцям Луганська, наприклад.

Наразі є тенденція приватизації комунальних підприємств. Добре, що у депутатів вистачає здорового глузду не робити цього. Поки що. Бо такі питання від сесії до сесії проходять до порядку денного. За них не набирається голосів, але у нашій міськраді всього 34 депутати, для прийняття рішення потрібно 18 голосів, тож є ймовірність, що одного разу голосів вистачить. 

Олександр Головня: ВО “Свобода” гарантує жителям Вишневої ОТГ прозорість використання бюджету”

KV: Якими, на Вашу думку, повноваженнями мають бути наділені депутати місцевих та обласної рад?

О.Г.: Я хотів би, щоб хоча б не обмежували існуючі. 

KV: Як оцінюєте ефективність реформи децентралізації?

О.Г.: Сама реформа децентралізації передбачала, що райони будуть скасовані, а район залишився. Є пересторога, що район залишиться розпорядником коштів, а відтак буде диктувати умови. Тоді реформа не має взагалі ніякого значення і втрачає свою суть. Ефективність її буде зрозумілою, коли вона запрацює: зберуться ОТГ, будуть законодавчо визначені повноваження районів, тощо. Зараз це все не зрозуміло. На папері одне, а як на ділі – побачимо. Хоча який сенс було скорочувати кількість районів, якщо вони все одно залишаються? Нащо було оголошувати про їх скасування та потім робити проміжні райони? Вишневе та Крюковщина відходять до Бучанського району, Боярка — до Фастівського. Люди переживають, чи на достатньому рівні вони будуть забезпечені адміністративним, медичним, іншим обслуговуванням, тощо. Зараз із реформою, на мою думку, нічого не зрозуміло. 

KV: Новий формат Вишнівської ОТГ, а саме те, що Святопетрівське доєднали до Білогородки – Ваше ставлення? За, проти, підводні камені?

О.Г.: Тут у будь-якому випадку чим більше суб’єктів доєднується до громади, тим краще наповнюється і тим більшим стає бюджет громади. Було б непогано, аби Святопетрівське доєдналося до нас, я за приєднання будь-якого суб’єкта до Вишневої громади із центром у Вишневому. А от можливі мінуси таких приєднань – це вже можна лише уявляти. 

KV: Чи плануєте брати участь у виборах?

О.Г.: Звісно, планую балотуватися на голову Вишнівської ОТГ від ВО “Свобода”.

KV: Із чим йдете на вибори, які Ваші програмні засади?

О.Г.: Разом із фракцією ВО “Свобода” у міській раді будемо ухвалювати рішення, які по максимуму робитимуть комфортним життя вишнівчан. Сюди входить ефективне і ощадливе використання бюджету міста, надання ефективних послуг містян, а саме підвищення якості роботи обслуговуючих компаній, ЖКГ, співпраця з ОСББ та програми підтримки цих об’єднань, підтримка комунальних підприємств, купівля техніки. Одним словом, оптимізація роботи усіх сфер обслуговування. А також те, що я уже назвав: інвентаризація комунікацій та їх заміна. 

KV: У минулих роках ми чули про затягування старту будівництва школи у Вишневому, у грудні 2018 – про обвал даху спорткомплексу, через місяць – історія з боротьбою із забудовником за зелену зону. Чому це відбувається і як цьому можна зарадити?

О.Г.: Що стосується тієї зеленої зони, то ви бачили результат: боротьбу програно, активісти підписали із забудовником меморандум і досі розраховують на те, що він виконає свої зобов’язання. Я у тому не впевнений. Бо забудовник у першу чергу бізнесмен, і жоден бізнесмен не хоче витрачати свої гроші на на щось окрім свого бізнесу. Якщо є бажання забудувати ділянку по максимуму, він це зробить. А вкладати гроші у будівництво садочку чи парку йому не вигідно ніяк. 

Щодо причини обвалу даху спорткомплексу – це знову ж таки питання ефективності використання бюджетних коштів. Можна лише припустити, що основною причиною є корупція та відкати, але цим мають займатися правоохоронні органи. Винні усі: ті, хто здавав об’єкт і ті, хто його приймав. Просто так нічого не обвалюється. У випадку спорткомплексу – дах не мав каркасу, він впав під власною вагою, навіть не через сніг. Ця безкаркасна арка, яку обважнили теплоізоляцією та вентиляцією, не витримала навантаження. Я не архітектор, але на рівні спостерігача можна зробити певні висновки, хто винен. Те, що ніхто не постраждав – просто диво. Але зараз він стоїть і навіть не йде мова про його відновлення. Все це — результати неякісних робіт та бажання попиляти бюджет. 

KV: Чи підтримує “Свобода” запровадження ринку землі?

О.Г.: Не підтримує! Я не думаю, що цій владі взагалі варто довіряти останній ресурс, якій залишився у цій державі. Це те ж саме, що довірити голодному ділити пирога. Ризикова це справа. 

KV: Як “Свобода” сприйняла перегляд закону про державну мову? Які можуть бути наслідки через внесення змін до закону?

О.Г.: У жодній національній державі немає такого поняття, як наявність одразу двох державних мов. В Україні державною мовою має бути відповідно українська, а не російська чи ще якась. Так, ми усі тут володіємо і українською, і російською, через це в нас зародилося поняття мовозмішення – “суржику”. Це і у мене проскакує, бо я вчився російською мовою ще при Радянському Союзі, а українською ми розмовляли вдома. Ні одна з мов спілкування не виходить ідеальною. Може, людям і буває важко перелаштуватися з російської на українську, якщо вже звикли. Але на рівні державних установ, як ми у “Свободі” вважаємо, мова має бути виключно українська. Бо інакше втрачається автентичність держави, вона в іншому випадку починає бути колонією. Така наша позиція. 

KV: Чому на майбутніх місцевих виборах люди мають голосувати за “Свободу”, з чим партія йде на ці вибори?

О.Г.: ВО “Свобода” ставить за мету боротьбу із корупцією в усіх державних установах на місцях. Максимальне забезпечення комфорту та підвищення якості проживання вишнівчан та представників громади Крюківщини. Прозорість сортування до дитсадків та шкіл тимчасово переміщених та людей, що не мають місця реєстрації. Треба, щоб у них була така можливість без потреби “вирішувати по кабінетах”. Щоб люди не страждали матеріально від наслідків неефективності дій нашої влади. 

Читайте: Керівник обласної “Свободи” Ігор Сабій: “Влада боїться двох речей – преси і людей на вулицях”

КиевVласть

Автор:
Владислав Григор’єв
Рекомендуємо до перегляду
Київ виділив 10 млн гривень громадам області (на що пішли гроші)
Київ виділив 10 млн гривень громадам області (на що пішли гроші)
16:00 Цьогоріч дві громади Київщини – Козинська селищна та Феодосіївська сільська – вчергове отримали зі столичного бюджету по 5 млн гривень в якості компенсації…
Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачало Рокитне
Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачало Рокитне
09:00 Протягом червня 2024 року Рокитне Білоцерківського району Київщини здійснило публічних закупівель на 2,33 млн гривень. Найбільшою покупкою селища став модульний будинок, де цілодобово…
Нацполіція хоче припинити “бездозвільну” житлову забудову “КСМ-Груп” на столичному Академмістечку
Нацполіція хоче припинити “бездозвільну” житлову забудову “КСМ-Груп” на столичному Академмістечку
09:00 Правоохоронці розслідують факти порушень законодавства при будівництві житлових будинків на більш ніж 6,9 га землі столичного Академмістечка. Мова йде про забудову на земельних…
Banner
QlU7mDx4