Операція оптимізація: Вишгород виступив проти ліквідації школи водних видів спорту

Операція оптимізація: Вишгород виступив проти ліквідації школи водних видів спорту

У Вишгороді – ламають списи навколо закриття ДЮСШ водних видів спорту. Офіційно заклад реорганізують, однак деякі з містян впевнені: йдеться – про закриття. Боротьба проти ліквідації навчального закладу вже докотилася до Міністерства молоді спорту. Між тим, у процесі протистояння виявилися й цікаві подробиці. Громада міста заявляє про серйозні порушення у використанні бюджетних коштів, маніпуляції та зникнення шкільного майна. Крмім цього, місто отримало в підпорядкування тільки колектив школи, а майно, в тому числі і землю, йому не передали.

Як стало відомо KV, 3 лютого під стінами адмінбудівлі Вишгородської громади відбулася акція протесту. Колективи працівників, вихованців та їхніх батьків Вишгородської дитячо-юнацької спортивної школи перекрили дорогу та скандували “Врятуйте школу та майбутнє чемпіонів”, “Громаді – школу, спорт – дітям”. Приводом для протесту стало прийняте 28 січня рішення Вишгородської громади щодо реорганізації комунальної установи ДЮСШ з водних видів спорту.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Мітингарі

За словами протестувальників, вони незадоволені тим, що місцева влада без громадських обговорень вирішила реорганізувати школу з водних видів спорту шляхом приєднання її до існуючої міської комплексної ДЮСШ. Куди більше: працівники школи заявили, що їх, навіть не попередили про розгляд цього питання на сесії та не надали жодних обґрунтувань щодо злиття. Вони впевнені, що головна мета міської влади – лише звільнити “ласу” територію від тренувальної бази. Адже школа раніше мала досить розгалужену мережу, та починаючи з 2004 року її почали поступово виводити із-під обласного до районного підпорядкування, а з рештою і зовсім приватизували.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Як повідомляла раніше KV, виступила на боці містян і народна депутатка Ольга Василевська-Смаглюк (фракція “Слуга народу”), яка також заявила про “протягнуте” рішення голови ради про злиття, і як очевидний наслідок, подальше скорочення частини персоналу.

Читайте: В Вышгороде протестующие перекрыли центральную улицу (видео)

Також про те, що “передача комунальних установ та закладів освіти, культури, охорони здоров’я з балансу районних рад на баланс громад не може бути підставою для звільнення працівників”, наголосила на своїй сторінці у Facebook і директор політико-правової консалтингової групи PLC Group Марина Мельниченко.

Протестувальники ж наголошують, школа проіснувала 29 років і нині під проводом  реорганізації навчальний заклад просто намагаються ліквідувати. А отже, дітей позбавляють права на безкоштовну повноцінну позашкільну освіту та спортивного майбутнього, а трудовий колектив – роботи. На їхню думку, рішення є незаконним та попередньо мало би бути погоджене з відповідним Міністерством. Турбує громадськість і те, що після злиття, понизиться і категорія ДЮСШ з першої до другої. 

Позиція району

Як повідомив KV голова Вишгородської районної ради Андрій Анісімов, у процесі укрпнення району та передачі майна з районного підпорядкування на баланс громад виникло багато різних практичних питань. І дійсно, передача деяких об’єктів викликала істотний резонанс і дискусії. Серед них – школа з водних видів спорту.

Операція оптимізація: Вишгород виступив проти ліквідації школи водних видів спорту“На жаль, вже після передачі майна є випадки так званої оптимізації закладів, які перейшли в громаду. Як наслідок, сьогодні в місті Вишгород черговий резонанс та громадське невдоволення. Всього після декількох місяців з моменту передачі ДЮСШ з водних видів спорту районною радою в громаду, не чекаючи навіть оформлення актів приймання-передачі майна школи із району в місто, громада прийняла рішення про реорганізацію цієї комунальної установи. Як наслідок, школа з водних видів спорту припинить своє існування, як юрособа”, – розповів Андрій Анісімов.

За його словами, трудовий колектив та батьки вихованців школи вже звернулися до всіх інстанцій для захисту школи. Районна ж рада, у свою чергу, обіцяє вжити необхідних заходів і відстояти інтереси спортивної спільноти. 

“Чи почує міська влада? Це наразі залишається під питанням. Як бачимо, при передачі майна виникає багато різних питань, тому і виникла ідея ініціювати створення Координаційного органу районних рад Київської області, на базі якого представники райрад обговорювали б спільні нагальні питання, напрацьовували практики з проблемних питань та обмінювались досвідом”, – додав він.

Загалом, за словами голови Вишгородської райради Анісомова, аналогічні ситуації щодо передачі юридичних осіб без нерухомого майна попередньо виникали і щодо передачі закладу позашкільної освіти Вишгородського районного Центру художньої творчості “Дивосвіт”, районного будинку культури “Енергетик”, КЗ “Навчально-виробничий комбінат”. Консенсус був знайдений у спільному договорі, у якому міськрада зобов’язується не ліквідовувати, не реорганізовувати ці об’єкти, не змінювати профіль та цільове призначення, фінансувати їх, а також зберегти трудовий колектив.

Залишається ще відкритим питання передачі районної централізованої бібліотечної системи, що пов’язано зі специфікою закладу та нормами спеціального законодавства.

Що говорить громада

Як же роз’яснив KV голова Вишгородської міської громади Олексій Момот, про ліквідацію цієї ДЮСШ мова взагалі не велася, на дітей реорганізація не вплине, скорочується лишень дехто з персоналу, а щодо майна, яке передали громаді – то тут виявлені серйозні порушення. 

За його словами, громада одержала від району школу з водних видів спортів лише як юридичну особу, без тренувальної бази. 

Тож вже маючи міську ДЮСШ, фінансово утримувати ще одну аналогічну структуру, необгрунтовано. Тож громада і вирішила здійснити оптимізацію й об’єднати ці дві школу в одну велику. 

Момот додав, що дійсно, при такій реорганізації скорочується директор, його заступник та бухгалтер. Але на навчальний процес дітей це жодним чином не вплине і тренування зупинятися не будуть. Немає приводу для хвилювання і в працівників, адже частина з них і так працювала у міській ДЮСШ. Працює громада і над збереженням категорії школи.

Зокрема, після обурення громадськості, громада проконсультувалася із Міністерством молоді та спорту і вирішила призупинити рішення щодо реорганізації та провести повний фінансовий аудит діяльності ДЮСШ. Спонукали до цього виявлені під час перевірок серйозні порушення законодавства щодо фінансування та зникнення матеріальної бази. Одержати звіти від школи громада наразі також не може, адже зустріла супротив з боку так званих “тітушок”.

Також Момот наголосив, що навколо цієї теми виникло багато маніпуляцій, як і політичних. І на його думку, під акціями протесту саме і намагаються приховати всі порушення та нецільові бюджетні витрати. Також він впевнений, що обвинувачення щодо захвату території тренувальної бази є необґрунтованими, адже саме її громаді і не було передано у власність. 

Нагадаємо, як раніше писала KV, школи і медики Вишгородщини ризикують опинитися у безгрошів’ї. Депутати Вишгородської громади б’ють на сполох: райрада мусить якнайшвидше передати заклади освіти, медицини та культури на баланс громади, адже згідно з новим законом, з 1 січня саме громади мусять самі фінансувати ці заклади. У райраді запевняють, що хотіли б вирішити питання у строк, оптимальний для бюджетного процесу. Однак на заваді встали інвентаризація, систематизація та інші проблеми. 

Читайте: Комунальні лікарні та школи Вишгородщини ризикують залишитися без фінансування на наступний рік

Фото: коллаж KV, gazetaslovo.com.ua, “Інший погляд”

КиевVласть

Автор:
Інна Міхно
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачало Рокитне
Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачало Рокитне
09:00 Протягом червня 2024 року Рокитне Білоцерківського району Київщини здійснило публічних закупівель на 2,33 млн гривень. Найбільшою покупкою селища став модульний будинок, де цілодобово…
Нацполіція хоче припинити “бездозвільну” житлову забудову “КСМ-Груп” на столичному Академмістечку
Нацполіція хоче припинити “бездозвільну” житлову забудову “КСМ-Груп” на столичному Академмістечку
09:00 Правоохоронці розслідують факти порушень законодавства при будівництві житлових будинків на більш ніж 6,9 га землі столичного Академмістечка. Мова йде про забудову на земельних…
У Київраді збираються передати оточенню Кушніра землю під історичною будівлею “лісопильні Сніжка”
У Київраді збираються передати оточенню Кушніра землю під історичною будівлею “лісопильні Сніжка”
09:00 У столиці розгорається черговий скандал щодо знищення історичної забудови. Мова про будівлю “лісопильні Сніжка” на вул. Турівській, 29-а у Подільському районі, земельну ділянку…
Banner
QlU7mDx4