Опорні лікарні Київщини чекають на 50 апаратів для вентиляції легень

Опорні лікарні Київщини чекають на 50 апаратів для вентиляції легень

Опорні лікарні Київщини, що стануть в авангарді боротьби з пандемією COVID-19, наразі обладнані 204 апаратами для вентиляції легень, 46 з’являться тут найближчим часом. Лікарі запевняють: морально до спалаху готові, тим більше, що кількість хворих поки є невеликою. Однак якщо епідемія вдарить по регіону сильніше, постане питання переобладнання під лікарні спорткомплексів і готелів.

Як стало відомо KV, за інформацією Національної служби здоров’я, всього на Київщині є 9 опорних медзакладів, 2834 ліжко-місця, з яких 332 інфекційних ліжко-місця, 54 — із апаратами ШВЛ, 46 — у відділеннях інтенсивної терапії. Всього місць ізоляції хворих на коронавірус — 109. 

Опорні лікарні Київщини чекають на 50 апаратів для вентиляції легень

За інформацією департаменту охорони здоров’я Київської облдержадміністрації, наразі серед закладів охорони здоров’я Київської області розподілено 204 апарати штучної вентиляції легенів (ШВЛ), ще 46 мають закупити та розподілити найближчим часом. У той же час, лікарні області продовжують закуповувати апарати ШВЛ. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Згідно даних з майданчику публічних закупівель ProZorro, активно йде закупівля таких апаратів для лікарень міста Біла Церква (міська лікарня №2 та міська лікарня №3), Сквирської ЦРЛ (463 тис. 596 гривень), Бородянської ЦРЛ (1 млн 289,5 тис. гривень), Бучанського консультативно-діагностичного центру (1 млн 37 тис. 891 гривня), а також тест-стрічок до Бориспільського міського центру первинної медично-санітарної допомоги (1,26 млн гривень).

Опорні лікарні Київщини чекають на 50 апаратів для вентиляції легень

“За останній місяць завдяки швидким підготовчим процесам ми мобілізували всі наші ресурси і змогли організувати і підготувати більшу частину наших лікарень. Наявне обладнання для лікарень усіх рівнів — центральних районних, обласних, тощо. Забезпечення на першу хвилю є. Апаратів ШВЛ наявно 204 одиниці, вони розподілені між медзакладами області, і вони всі задіяні, на складі чи в резерві апаратів немає. Додатково є потреба в дооснащенні ліжок 46 апаратами ШВЛ, зараз очікуємо підписання договорів і отримання продукції. Вони будуть розподілені по закладах охорони здоров’я. Ми розподіляли за формулою, визначеною Міністерством охорони здоров’я (МОЗ), спочатку переважно до опорних закладів”, — каже голова департаменту охорони здоров’я КОДА Максим Іонов.

Читайте: На Киевщине определили 9 опорных больниц для лечения больных COVID-19 

Іонов також зазначає, що за умов швидкого поширення епідемії в області питання спеціальних боксів перестане бути актуальним. 

“Бокс має сенс тоді, коли рівень захворюваності на вірус низький і ми можемо контролювати процес ізолювання інфікованих на COVID-19. Якщо це стане масовим процесом, питання стоятиме про перепрофілювання ліжок та відділень, навіть повністю закладів охорони здоров’я — у нас такий план є, вже попередньо визначено два таких заклади. Наразі йде підготовчий процес, але на даний момент для правого берега області це Кагарлицька ЦРЛ, для лівого — Переяслав-Хмельницька ЦРЛ. Для всіх ургентних хворих, які не інфіковані на коронавірус, але потребують екстреної меддопомоги, у нас також виділені лікарні на обох берегах”, — каже Іонов.

Крім того, у департаменті кажуть, що передбачили всі або майже всі варіанти дій на випадок, якщо поширення коронавірусної інфекції набере обертів, і намагаються забезпечити медзаклади необхідним, а за потреби готові переобладнати будівлі спортивних комплексів під інфекційні відділення.

“Ми також розглянули питання потенційного переобладнання спорткомплексів під інфекційні відділення — зараз іде підготовчий процес і є стратегічні наміри тримати напоготові кілька таких об’єктів — великі спорткомплекси, інтернати, спортивні зали, школи, можливо, навіть готельні комплекси або просто великі просторові будівлі, які будуть здатні забезпечити функціональну життєдіяльність. Перелік у нас є — утім, ця інформація внутрішня. У нас підготовка іде цілодобово: вдень їздимо лікарнями, вечорами займаємось розпорядженнями, говоримо з керівництвом. Режим без відпочинку”, — додав Максим Іонов.

Голова постійної комісії Київської обласної ради з питань охорони здоров’я Наталія Бігарі зазначає, що наразі медики області у стані готовності, питання полягає у своєчасних поставках обладнання. Також є питання стосовно оптимізації виявлення інфікованих та їхньої госпіталізації.

Опорні лікарні Київщини чекають на 50 апаратів для вентиляції легень

“Сьогодні ми перепрофілювалися, знайшли додаткові ліжка. Медики та лікарні встигають перепрофілюватися, не встигають [за нами] Кабмін та постачальники. Ми стоїмо у черзі на поставку засобів індивідуального захисту, за апаратами ШВЛ і медикаментами. 

Не вистачає тест-систем. Зараз райони та міста закупляють їх згідно до заявок, але минулого понеділка ми отримали 5000 тестів і вони були розподілені між опорними лікувальними закладами у першу чергу, та додатково до тих, де можливий контакт із інфікованими на коронавірус. Потреба мінімум в два рази більше. 

Моя позиція така: якщо вже вірус зайшов до України, то кожен сімейний лікар та лікар “екстренки” мають у кишені мати експрес-тест, адже ці лікарі мають перший контакт із потенційно інфікованими. На жаль, сьогодні ці тести були тільки направлені до стаціонарів. Це трохи незручно, адже що лікар сімейної медицини, що екстреної при виявлені у пацієнта вірусу мають направити його до опорної лікарні. Тобто, він має якось туди добратися та перевіритися. Це неправильно. Це має робитися локально: є пацієнт — зробили тест. Так можна було б попередити зайву міграцію пацієнтів районами та областю і швидше виявляти захворювання. Тому статистика МОЗу [за кількістю хворих] на сьогодні не відповідає дійсності — цю цифру можна сміливо множити на три мінімум”, — розповіла Бігарі для KV.

Читайте: Кабмин ввел режим чрезвычайной ситуации на Киевщине (видео) 

На передовій

KV опитала головних лікарів кількох медзакладів Київщини, аби отримати точнішу інформацію про ситуацію з місць. Якщо коротко — усі (серед тих, із ким кореспондентам вдалося поговорити) більш-менш готові до викликів, пов’язаних із інфекцією.

Головний лікар КНП Білоцерківської міської ради “Білоцерківський пологовий будинок” Анатолій Бондар:

Опорні лікарні Київщини чекають на 50 апаратів для вентиляції легень

До пологового надходила одна жінка з Ворзеля. Про цей випадок в області відомо всім. Вона народила у нашому закладі. Її було переведено до інфекційної лікарні, а дитину виписали і забрали додому. В лікарні виділене окреме абсерваційне відділення і якщо буде підозра чи поставлений діагноз, то хворих прийматимуть лише там. До нас будуть надходити лише на період народження. Лікування до родів буде проводитися по визначених опорних закладах. Прийматиме таких пацієнтів за відповідним графіком роботи чергова бригада лікарів. Кадрами забезпечені, організований підвіз лікарів за перепустками. На даний момент надзвичайної потреби у додатковій апаратурі чи засобах захисту немає. У лікарні є все необхідне, поки що цього вистачає. Якщо буде прослідковуватися збільшення кількості пацієнтів, то будуть разнарядки і надходитимуть централізовано необхідні костюми, медпрепарати, техніка тощо. 

Заступник головного лікаря з медичної частини КНП Білоцерківської міської ради “Білоцерківська міська лікарня №1” Анатолій Масло

Опорні лікарні Київщини чекають на 50 апаратів для вентиляції легень

Наразі лікарня працює в режимі напруги, намагаємося зробити необхідні запаси. Шукаємо і закуповуємо антибіотики, розчини, засоби індивідуального захисту, апаратуру. Організовуємо боксування, щоб забезпечити захист медпрацівників. Вирішуємо кисневу проблему: і це не лише апарати ШВЛ, а й кріоциліндри, кисневі концентратори. Все необхідно забезпечити, якщо ми дійсно матимемо відповідати цьому призначенню. Хворих до нас ще не направляли. Наразі №1 з прийому хворих — базова міська лікарня №3. Ми так розуміємо, що коли заповниться ця лікарня, хворих розподілятимуть за іншими опорними закладами. Для розподілу таких хворих маємо три черги. Перша, коли важких направлятимуть в реанімаційне відділення. Друга — пульмонологічне відділення, яке забезпечуватиме киснем і третя — гастроентерологічне відділення для легких форм. 

Передбачаючи цей період, лікарня встигла закупити індивідуальні засоби і препарати захисту, в тому числі і спирт денатурат і одноразові рукавички, що використовуються у ветеринарній практиці. Тисячу одноразових масок вдалося закупити ще по 96 копійок, маємо півтори тисячі штук із ступенем захисту FF2 і FF3. Сьогодні відсутність їх у продажу і брак коштів не дозволяють їх закупівлю. Маємо чотири апарати ШВЛ. Звичайно, техніку завжди необхідно оновлювати. Наразі в країні проблема з тим, як її доставити в Україну. Очікуємо на поставку кисневого концентратора з Китаю. Сьогодні ми не відмовляємо у прийомі складних хворих, але згодом будемо перерозподіляти їх по іншим лікарням, щоб вірус не поширювався надалі. Практику такої роботи вже маємо.

Директор КНП “Яготинська центральна районна лікарня” ЯРР Вадим Нескорожений: 

Опорні лікарні Київщини чекають на 50 апаратів для вентиляції легень

Наразі плануємо, організовуємо роботу. Зараз по всіх лікарнях поставлені сортувальні пункти, де у хворих визначають ступінь тяжкості захворювання і звідти розподіляють за направленням. Наразі у всіх закладах призупинено планове лікування хворих. Якщо стан загрожує життю, то ми обов’язково надаємо допомогу. Хворі на коронавірус знаходитимуться в окремому корпусі інфекційного відділення на 20 ліжок в спецбоксах, а оперують тяжко хворих — в іншому. Тому ми сподіваємося, що це допоможе, поширюватися інфекція не буде і не загрожуватиме іншим хворим. В Італії, Китаї, Іспанії також планувалося, що хвороба поширюватися не буде, так як ніхто не очікував. 100% гарантію може дати лише Держстрах. Наразі засобів захисту вистачає, як надовго, то це залежатиме від кількості хворих. В наявності шість апаратів ШВЛ, очікуємо з ремонту ще два.

Головний лікар Васильківської центральної районної лікарні Лідія Пацало:

Опорні лікарні Київщини чекають на 50 апаратів для вентиляції легень

У нас є окреме інфекційне відділення, де працюють лікарі-інфекціоністи. Якщо пацієнт у тяжкому стану і тест на коронавірус не підтвердився, переводимо у реанімаційне відділення. Є два рентзали, всього шість ліжок. Але якщо буде потрібно, ми поставимо 15 додаткових. Якщо інфекційне відділення перестане витримувати навантаження, підключимо хірургічний корпус, повністю його закриємо і будемо приймати інфікованих пацієнтів. Там потужне реанімаційне відділення. Пацієнтів із іншими захворюваннями ми лікуємо у інших корпусах, віддалених від інфекційного. Їх лікують інші лікарі. Якщо люди гуляють на вулиці і заражають один одного, тут ми безсилі. Наразі по “швидкій” ми обслуговуємо усіх наших жителів. Ми не приймаємо лише планових пацієнтів. Засобів захисту не вистачає. Місто та район виділили кошти, але пацієнти їх і витрачають, ми не можемо заборонити. Якщо буде осередок у нашій лікарні, медичні працівники будуть зобов’язані працювати у респіраторах, а не в масках. У нас є респіратори, які можна використовувати протягом доби і такі, де замінні фільтри, але ми їх поки бережемо. Також усі будуть забезпечені окулярами. Загалом, якщо сто лікарів потрібно буде забезпечити засобами захисту, то їх вистачить на п’ять днів. Поки у лікарні перебуває один пацієнт із підозрою на коронавірус, проводимо дослідження. 

Головний лікар Київської обласної дитячої лікарні Катерина Савінова:

Опорні лікарні Київщини чекають на 50 апаратів для вентиляції легень

Наша лікарня визнана опірною для лікування діток із коронавірусною інфекцією. Ми маємо інфекційне відділення. У нас вже були випадки із підозрами — телефонує екстрена медична допомога, повідомляє про потенційного пацієнта, запитує, чи готові ми прийняти. Лікарі-інфекціоністи приймають пацієнтів на прийомному відділенні інфекційного корпусу. Це окрема віддалена будівля, є два входи та два приймальних відділення. Якщо поступає відразу дві дитини, є можливість їх розділити, щоб вони не контактували, оскільки крім коронавірусу є й інші інфекційні захворювання. Бокси на першому поверсі повністю ізольовані від інших пацієнтів. Якщо буде велика кількість хворих, ми задіємо другий поверх. В реанімації є шість місць, де можна розмістити шість апаратів ШВЛ. Лікарі, які контактують із інфекційними хворими, не контактують із іншими лікарями та пацієнтами. Якщо буде необхідність, залучимо лікарів-анестезіологів та реаніматологів. Вже було вісім підозр на коронавірус, сім із них не підтвердились, результати тесту ще однієї дитини наразі чекаємо. На закупку засобів індивідуального захисту нам було виділено додаткові кошти. На перший час вистачить, але все залежить від того, як довго буде продовжуватись ситуація із захворюваннями. 

Головний лікар Києво-Святошинської центральної районної лікарні Роман Лява відмовився спілкуватись із журналістом KV

У світі

Проаналізувавши досвід інших країн, де зараження коронавірусом серед населення росте досить стрімко, можна побачити, що лікарі часто стають переносниками інфекції. Наприклад, у період особливого загострення поширення коронавірусу у Китаї там заразилися тисячі лікарів. 

У Італії станом на 31 березня 8 538 медичних працівників заразились коронавірусною інфекцією. Загинули 63 медичних працівника. 

Станом на 27 березня в Іспанії захворіли майже 9,5 тисяч медичних спеціалістів, що становило 14,7% від загальної кількості інфікованих в Іспанії. Чи є померлі від інфекції — не повідомляється. 

У Білорусі, як відмітив президент Олександр Лукашенко, є десятки лікарів, що хворіють. 

Наразі в Україні зафіксовано коронавірус у медичних працівників лише в одній області та одному місті. Станом на 26 березня у Тернопільській області було дев’ять хворих лікарів, один випадок — летальний. У Вінниці захворів один лікар обласного онкологічного диспансеру. 

Нагадаємо, станом на 30 березня в Київській області зафіксовано 49 випадків захворювання COVID-19 — кількість інфікованих зросла на 15 чоловік. За кількістю випадків Обухівщина і Києво-Святошинський район — на першому місці. Тим часом у окремих населених пунктах даних районів виставлені контрольно-пропускні пункти, в’їзд та виїзд з яких суворо обмежений. Влада закликає людей дотримуватися вимог карантину і дає роз’яснення як ховати померлих від хвороби.

Читайте: Коронавірус на Київщині: визначено спецумови поховання померлих від хвороби

 фото: коллаж KV

КиевVласть

Автор:
Влад Григор’єв, Вікторія Білоус, Інна Міхно
Рекомендуємо до перегляду
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
09:00 Генпрокуратура через суд намагається повернути державі земельну ділянку площею 5,69 га на просп. Академіка Глушкова, 65 (територія НПП “Голосіївський”). У 2022 році право…
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
Banner
QlU7mDx4