Сьогодні стали відомі результати соціологічного дослідження проведеного на замовлення КНП “Освітня Агенція міста Києва” щодо думки киян, стосовно того, яких навичок їм не вистачає для досягнення успіху.
Про це KV повідомив директор КНП “Освітня агенція міста Києва” Бадрі Лолашвілі.
За його словами, в грудні було опитано 1 035 осіб, похибка склала +/- 3,2%, тобто опитування є репрезентативним.
85,2% респондентів згодні з тим, що успіх у сучасному світі залежить переважно від володіння людьми “м’якими навичками” (soft skills): креативне мислення, вміння будувати позитивні комунікації, емоційний інтелект, навички ефективних продажів, ораторські вміння, вміння працювати в команді, вміння керувати людьми та проектами тощо.
Серед навичок, які найчастіше використовуються киянами, перша трійка виглядає так: стресостiйкiсть (35%), вмiння вибудувати позитивнi комунiкацii (32,8%) та вмiння працювати в командi (25,4%).
У той же час, лідерами серед навичок, якими кияни найбільше прагнуть оволодіти або підвищити рівень їх володіння, стали: вільне спілкування англійською мовою (46,1%), стресостiйкiсть (33,4%), ораторське мистецтво (20,5%) та тайм-менеджмент/управлiння часом (20,3%).
На питання: “Чи продовжуєте/плануєте ви навчатись протягом життя?” – більше половина респондентів (55,9%) відповіла ствердно. З них 87,6% готові витрачати 2 та більше години щотижня на навчання.
Ініціативу керівництва міста, щодо розвитку Києва в концепції “Місто, що навчається” (Learning City), яку нещодавно започаткувала UNESCO, як новий етап розвитку міст у світі, підтримує 84,6% киян. Проти цього лише 2,5%.
Майже половина мешканців столиці (46,9%) вже знають про діяльність Освітнього Хабу міста Києва, який стартував лише в липні цього року, з метою надати можливість киянам незалежно від віку та роду діяльності оволодіти найзатребуванішими навичками ХХІ століття, яким не вчать в школах та університетах.
При цьому кожен 10 киянин (10,3%) користується послугами Освітнього Хабу міста Києва, з яких 96 % позитивно оцінили його роботу.
Слоган (дивіз) Освітнього Хабу міста Києва “територія нових можливостей для кожного” сподобався 78,9% опитаних.
Отже, можна зробити висновок, що більшість киян розуміють необхідність та мають бажання навчатись корисним навичкам і після завершення академічного навчання, впродовж всього життя.
А Освітній Хаб міста Києва: територія нових можливостей для кожного eduhub.in.ua, якісно забезпечує таку можливість за думкою самих мешканців столиці.
Термін проведення польового етапу дослідження – 14-15 грудня 2019 року. Метод збору первинної соціологічної інформації – стандартизоване інтерв’ю “face-to-face”. Опитування проводилося за вибіркою, що репрезентує доросле населення м. Києва, за такими ознаками: стать і вік (від 18 років). Всього було опитано 1035 респондентів серед населення м. Києва. Середня тривалість одного інтерв’ю – 10 хвилин.
Статистична похибка вибірки для м. Києва загалом (довірчий інтервал) складає +/- 3,2%.
Фото: https://dan-it.com.ua/