Пам’ять Холодного Яру навчає, виховує й надихає

Пам'ять Холодного Яру навчає, виховує й надихає

Кожен громадянин повинен знати історію своєї держави. Але, дивлячись на сьогодення, зрозуміло, що ми так і не навчилися робити висновки з помилок наших предків. Заповнювати ці прогалини  потрібно нам, молодим. І не останнє місце в цьому відіграють військово-патріотичні збори молоді. Як, наприклад, табірний вишкіл в урочищі Холодний Яр, що на Черкащині, організаторами якого були активісти ВМР “Національний Альянс”. Цьогоріч на вишкіл приїхали 30 юнаків і дівчат з різних куточків країни. Ми відвідали історичні пам’ятки, які знаходяться на території заповідника  “Холодний Яр”.

Матеріал створено в рамках Проекту “Юн-Пресс-KV”    

Мені стало цікаво звідки ж взялась така назва. Відповідь дав дідусь, житель села Грушківка: ” У нас ходять легенди, що колись, під час монголо-татарської навали, в цих лісах ховалася жінка Меланка Холодна разом з дітьми. До неї приєдналися інші люди і створили своє поселення яке й назвали “Холодне”. І з того часу цю місцину й почали звати Холодноярщиною”.

Одразу згадалися слова Тараса Шевченка: “Бо в день радості над вами розпадеться кара. І повіє огонь новий з Холодного Яру”.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Перевіривши цю інформацію, я натрапила на ще одну версію. Вона має кліматичне походження.В глибині лісу, у його ярах і балках збирається холодне повітря. Саме тому звідти навіть у 30-ти градусну спеку тягне прохолодою.

Можливо через це місцеві жителі назвали цю територію “Холодний Яр”.

В яку з цих версій вірити, обирайте самі.

Пам'ять Холодного Яру навчає, виховує й надихає

У наметовому таборі “Холодний Яр” ми щодня проходили різні випробування, тренування, вчилися тактичній медицині, мінно-саперній справі. Намагалися вижити в лісі та орієнтуватися на місцевості, практикували тактику ведення бою в групах, ножовий та рукопашний бій, поводження зі зброєю та фехтування палицями.

Суворі інструктори виховували у нас братерський дух і привчали до дисципліни.

А після важкого дня всі збиралися біля ватри і слухали цікаві розповіді про наше історичне минуле.

Пам'ять Холодного Яру навчає, виховує й надихає

Про історію урочища учасники вишколу дізнавались не лише через розповіді та гутірки, а й подорожуючи лісами Холодного Яру. Кожен учасник під час вишколу пройшов щонайменше 40 км. 

Не обійшлося й без курйозів. “Коли ми заблукали у лісі й пройшли понад 30 км, – розповідає один з учасників, активіст на прізвисько Друг Балу, – Це ми пішли по воду до Собору і не дійшли, бо заблукали у лісах Холодного Яру. На годинниках було 20:00 коли ми зрозуміли, що застрягли надовго. Проблукали ми так до 5 ранку. Згодом натрапили на село, назви якого я не пам’ятаю, але це було далеко від нашого табору. Було дуже холодно. Добре, що у мене був увімкнений телефон і ми змогли зв’язатися з табором, щоб вислали допомогу. Дійшовши до точки збору, нас зустріли свої, і ми ще 2 години йшли до табору. Все ж таки ми повернулися не з порожніми руками: принесли чотири баклажки води, яку набрали в селі, де ми  зупинялися. Наступної ночі теж виспатися не вдалося, бо наші інструктори вирішили зробити нам нічний алярм. Ми всі повибігали, вишикувались в колонну і йшли один за одним. І не тільки йшли, а й повзли по мокрій землі. Під ноги нам кидали страйкбольні гранати, а попереду ще й розтяжки та “невідома ДРГ”, яку ми мали “ліквідувати”. І все б було дуже легко, якби весь час в нашу сторону не кидали петарди, які дезорієнтують в просторі. Дуже важко втримати рівновагу. Але для нас це безцінний досвід”.

Попри труднощі, кожен день приносив позитив і яскраві враження. Дружня атмосфера, неймовірної краси природа, нові друзі, безцінний досвід, історичні сторінки нашого минулого, військово-патріотичне виховання – усе це чекає на сміливця який відвідає вишкіл у Холодному Яру.

Матеріал створено в рамках Проекту “Юн-Пресс-KV”   

КиевVласть

Автор:
Вероніка Кайданник
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
09:00 В листопаді бюджетні замовники селища Баришівка на Броварщині уклали договорів на кругленьку суму – понад 26 млн гривень. Найбільше грошей спрямували на облаштування…
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
09:00 Столична влада ухвалила бюджет Києва на 2025 рік та внесла зміни до Програми економічного та соціального розвитку (ПЕСР) в частині видатків на наступний…
Що отримали кияни за понад тридцять років будівництва Подільського мостового переходу
Що отримали кияни за понад тридцять років будівництва Подільського мостового переходу
09:00 Перший день зими в столиці ознаменувався запуском руху легкових авто одним з найвідоміших довгобудів столиці – Подільським мостовим переходом, який зʼєднав Поділ та…
Banner
QlU7mDx4